Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  olo o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  If o Magyar Nemzet: Rosjanie ostrze…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  niepostepowyoszolom o Wybór należy do Polski
  corintians o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  niepostepowyoszolom o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  UZA o Wybór należy do Polski
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  niepostepowyoszolom o Endlösung dla nieszczepionych”…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Przez pośredników, czy sami

Posted by Marucha w dniu 2021-11-06 (Sobota)

Po dintojrze w Parlamencie Europejskim przyszła kolej na amerykański Kongres. Ten sam, który w 2018 roku przepchnął ustawę nr 447, no a teraz… – ale inpcipiam. Po czerwcowej wizycie w Europie prezydenta Józia Bidena, który nie tylko ad captandam benevolentiam Naszej Złotej Pani oddał jej Polskę w arendę, ale dwukrotnie spotkał się też z zimnym ruskim czekistą Putinem, od którego pragnął dowiedzieć się, czego by tu Rosja zażądała w zamian za obietnicę zachowania neutralności w momencie, gdy Stany Zjednoczone przystąpią do ostatecznego rozwiazywania kwestii chińskiej.

Jest raczej oczywiste, że zapłacić będą musiały wybrane nieszczęśliwe kraje, na przykład takie jak nasz, chociaż rząd “dobrej zmiany” oddał się Naszemu Najważniejszemu Sojusznikowi duszą i ciałem, tak samo, jak obóz zdrady i zaprzaństwa z Donaldem Tuskiem na czele, ciałem i duszą oddał się Naszej Złotej Pani, która z Donalda Tuska zrobiła człowieka.

Tak się zdarzało i w przeszłości, a znakomitą ilustracją takiej sytuacji jest scena z rozmowy starego gangstera Winstona Churchilla ze swoim sowieckim odpowiednikiem, Ojcem Narodów, Józefem Stalinem. Churchill na kartce papieru napisał, jakie procentowo wpływy utrzymają po wojnie Anglicy i Sowieci w krajach europejskich. I tak w Grecji Anglicy mieli mieć 80 procent, a Sowieci – 20, w Jugosławii – pół na pół, a w Polsce – odwrotnie niż w Grecji, to znaczy – Sowieci 80 procent, a Anglicy – 20. Pokazał tę kartkę Stalinowi, a ten niebieskim ołówkiem nakreślił na niej “ptaszka”. Wtedy Churchilla, którego Stanisław Cat-Mackiewicz określił jako ostatniego angielskiego pirata (“chciwość sępa, odwaga lwa”), ogarnęły wątpliwości. – W jednej chwili rozporządziliśmy losami całych narodów – powiedział. – Lepiej spalmy tę kartkę. Ojciec Narodów, których chwilę wcześniej nakreślił na tej kartce “ptaszka”, nie odezwał się ani słowem, co Churchill uznał za przyzwolenie.

Kto panu służy wiernie, ten mu za to pierdnie – powiada przysłowie, a o trafności tej obserwacji mogliśmy się przekonać po obejrzeniu niedawnego posiedzenia Kongresu USA, na którym bezlitośnie osmagano Polskę i Węgry z powodu, że demokracja w tych krajach przeżywa straszliwe paroksyzmy. Dlaczego akurat tam, chociaż w samych Stanach Zjednoczonych ekipa Józia Bidena została oskarżona o sfałszowanie wyborów, a niedawno w Arizonie zostało to potwierdzone?

Tajemnica to wielka, chociaż pewne światło na tę sprawę rzuca niemiecki akces do Trójmorza, złożony po deklaracji Donalda Trumpa w Warszawie, że Stany Zjednoczone będą ten projekt popierały. Za prezydenta Józia Bidena nie ma już o tym mowy, ale Niemcy, na wszelki wypadek, wolą dmuchać na zimne i spacyfikować obydwa kraje, które z tego powodu znalazły się na ich celowniku – żeby już nigdy więcej nikomu tak podobny pomysł nie przyszedł do głowy, tylko żeby wszystkie te mniej wartościowe narody włączyły się bez zastrzeżeń w niemieckie dzieło odbudowy.

Tę egzekucję na Polsce i Węgrzech wykonała pani Heatcher Conley, prezeska German Marschall Fund, wpływowego waszyngtońskiego tink-tanku, który zdążył już dać przerzuty na inne kraje, miedzy innymi – na Polskę. Ten think-tank powstał w 1972 roku dzięki niemieckim pieniądzom, zaś jego pierwszym szefem był Guido Goldman, którego rodzina w 1940 roku uciekła z Niemiec do Szwajcarii i tak się uchowała.

Powstanie Funduszu ogłosił 5 czerwca 1972 roku w Harvardzie niemiecki kanclerz Willy Brandt. W roku 1985 niemiecki rząd znowu sypnął złotem, dzięki czemu od roku 1990 GMF zaczął wspomniane przerzuty dawać również na kraje Europy Środkowej, między innhymi – również nna nasz nieszczęśliwy kraj.

W roku 2011, sześć miesięcy po ogłoszeniu na dwudniowym szczycie NATO w Lizbonie strategicznego partnerstwa NATO-Rosja, prezydent Komorowski uroczyście otworzył biuro GMF w Warszawie, które mieści się przy ul. Prostej 69. Warto dodać, że prezydent Komorowski, oprócz tego, że wg. dokumentów w IPN, został zarejestrowany przez bezpiekę jako tajny współpracownik o pseudonimie “Litwin”, jest też absolwentem Szkoły Liderów przy Departamencie Stanu USA, podobnie jak Mieczysław Rakowski, jak Hanna Suchocka, jak Kazimierz Marcinkiewicz, jak Aleksander Kwaśniewski, jak Donald Tusk i jak Beata Szydło.

Widać na tym przykładzie, że Szkoła Liderów nie ma żadnych przesądów i zachowuje się tak, jak poseł Battaglia ze słynnego wierszyka Boya-Żeleńskiego: “żadnych politycznych nie ma on przesądów; każda partia dobra, byle dojść do rządów”. Liderzy, to co innego. Zgodnie z rozkazem, muszą się w tej szkole nauczyć, jak podczas władania swoimi bantustanami wychodzić naprzeciw potrzebom Stanów Zjednoczonych – no i wychodzą, jak tam potrafią. Szefem warszawskiego Biura GMF jest pan Michał Baranowski, absolwent Uniwersytetu w Maastricht i Oxfordu – jak Książę-Małżonek, Studiował też na Uniwersytecie Mercer w stanie Georgia. Widać, że nie tylko Turcy hodowali sobie janczarów. Inni też się tego od nich nauczyli.

Wprawdzie ten think-tank uchodzi za waszyntoński, ale pieniądze są niemieckie, a wiadomo, że kto płaci, ten na coś tam liczy, żeby już nie powiedzieć, iż wymaga. Toteż, skoro nawet stary gangster Winston Churchill miał wątpliwości, czy zachować wspomnianą kartkę, to cóż dopiero mówić o współczesnych hipokrytach, którzy swoje łajdactwa przywykli ubierać w kostium krystalicznej szlachetności i wzniosłości?

Wprawdzie prezydent Józio Biden oddał Naszej Złotej Pani Polskę w arendę, ale o tym nie powinno się głośno mówić. A co w takim razie powinno się głośno mówić? A to, że jeśli Stany Zjednoczone zamierzają właśnie pierdnąć Polsce i Węgrom w nos, to nie z powodu własnego łajdactwa, tylko z powodu sprośnych błędów Niebu obrzydłych i zbrodni przeciwko demokracji, jakich obydwa te kraje się dopuściły.

I właśnie na tym polegała pryncypialna chłosta, jaką na Polsce i Węgrzech wykonała pani Heatcher Conley, co to ściśle współpracuje z Antonim Bilinkinem, sekretarzem stanu USA z pierwszorzędnymi korzeniami białostockimi. Powiedziała tedy m.innymi, że “nasze zaangażowanie w tej sprawie (to znaczy – w wymuszaniu “demokracji” na Polsce i na Węgrzech, cokolwiek miałoby to znaczyć), musi być stale podtrzymywane, a nie epizodyczne. Być może powinniśmy też zastanowić się nad zmianą rozlokowania wojsk w regionie”.

Mówiąc krótko, Polska i Węgry zostaną sprzedane nie dla amerykańskich i niemieckich korzyści, tylko za karę. Ale jeśli już Amerykanie postanowili za karę nas sprzedać, to może byśmy spróbowali sprzedać się sami, bez nielojalnych pośredników, zwłaszcza że w Rosji działalność German Marschall Fund została zakazana. Skoro tedy miałaby nastąpić “zmiana rozlokowania wojsk w regionie”, to dlaczego nie taka, by armia rosyjska znowu przysunęła się na odległość 60 kilometrów od Berlina?

Stanisław Michalkiewicz
https://www.magnapolonia.org

Ja powtórzę: zawsze, kiedy Polacy wierzgali przeciw ościeniowi, bo im było zbyt dobrze, porządny wpierdol od Rosjan ustawiał ich do pionu i zamiast roić o wojenkach brali się za konkretną pracę.
Admin

Komentarzy 6 do “Przez pośredników, czy sami”

 1. Bezpartyjna said

  „Ja powtórzę: zawsze, kiedy Polacy wierzgali przeciw ościeniowi, bo im było zbyt dobrze, porządny wpierdol od Rosjan ustawiał ich do pionu i zamiast roić o wojenkach brali się za konkretną pracę.”

  Ha, bo większość głupaków w Polsce pod przewodnictwem żymian, zawsze wbrew rozsądkowi chce sobie odmrozić uszy a potem dać sobie położyć głowę na szafocie. I tak w koło Macieju co dwa, trzy pokolenia.

 2. Peryskop said

  Bezpartyjno, ale BINGO !

  Punktualnie o 14:07:02 oboje daliśmy dziś wpisy o „wkołach Macieja” – kręconych z jednej i tej samej przyczyny.

  https://marucha.wordpress.com/2021/11/04/wolne-tematy-74-2021/#comment-976759

  Ściągania tu nie było, bo ja jestem puszczany ze smyczy Szanownego Moderatora z poślizgiem.

  A czasem wręcz niepuszczany, jeśli napiszę coś ponad limit 😀

 3. Bezpartyjna said

  Panie Peryskop,

  chyba czytamy w swoich myślach ☺

 4. walerianda said

  Bez wewnętrznego zamordyzmu nie pozbieramy krajowej hałastry aby mówili Rodacy we własnym interesie jednym głosem.

 5. Marek said

  gdy Stany Zjednoczone przystąpią do ostatecznego rozwiazywania kwestii chińskiej.

  ===
  Na ch USA mialyby rozwiązywać jakąś kwestie chińską?

  Tzw kapitał żydowsko-jankeski co to wypłynął do Chin wraz produkcją największych koncernów – ma niby co zrobić, zatopić Chiny?
  Ja prdl taki mądry, przenikliwy szachista od razwiedek okolicznych, a czegoś nie kuma?
  Panie Stanisławie, puk, puk. Jest tam Pan?

  ———-
  Niech Pan nie będzie tak pewny swoich racji. USA nigdy nie tolerowało konkurencji.
  Admin

 6. Marek said

  Póki co, żydowski kapitał koncernów globalnych nie ucieka z Chin.
  Żydowscy trockiści prędzej zatopią USA, niż Chiny.
  Oni walczą o władzę nad całym globem, wszystkimi narodami. Hucpa z covidem dowodzi tego koncertowo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: