Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  errorous o Pustynia i mnisi. Zagrożenia p…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Szczepan Zbigniewski o Oblicza totalniactwa
  Liwiusz o Materializm polityczny
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Kojak o W Polsce urodziło się o połowi…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Kryminogenne ustawy

Posted by Marucha w dniu 2021-11-08 (Poniedziałek)

Wiele razy pisałam o ustawach, które choć zapewne powstały w szlachetnych intencjach [załóżmy… – admin] powodują lub mogą powodować negatywne skutki, czyli są po prostu kryminogenne. Taką ustawą jest na przykład ustawa nakazująca opuszczenie mieszkania przez sprawcę domniemanej przemocy domowej, niezależnie od tego kto jest właścicielem tego mieszkania.

Ustawa ta, chroniąca w intencji ustawodawcy ofiary przemocy, daje możliwość przejęcia mieszkania przez fałszywe oskarżenie jego właściciela o przemoc.

Ustawa dająca pierwszeństwo tak zwanemu „nabywcy w dobrej wierze” przed faktycznym właścicielem nieruchomości sprawia, że kupujący mieszkanie od złodzieja (od kogoś kto podawał się niezgodnie z prawdą za właściciela tego mieszkania) może przejąć to mieszkanie, eksmitując prawdziwego właściciela. Chroniąc kogoś kto wpakował swoje oszczędności w podejrzaną transakcję (takie mieszkania są na ogół dziwnie tanie) ustawodawca krzywdzi prawdziwego właściciela, który może nawet nie wiedzieć, że oszust wykorzystując jego dane sprzedał jego nieruchomość.

Nabywca kradzionego samochodu (czyli przedmiotu ruchomego) nie może liczyć na taką łaskawość prawa. Traci przedmiot kradziony, niezależnie od tego czy kupował w „dobrej wierze” czy wiedział, że uczestniczy w kradzieży. Złodzieje cudzych kamienic przejmujący je na podstawie sfałszowanych pełnomocnictw natychmiast sprzedawali je jakiemuś deweloperowi, a ten był chroniony przez prawo przed odebraniem mu przedmiotu kradzieży.

Od grudnia ma wejść w życie ustawa zwiększająca mandaty i grzywny za przestępstwa drogowe, a nawet za wykroczenia drogowe. Projekt przewiduje zmianę w Kodeksie wykroczeń, zakładającą w przypadku wykroczeń drogowych podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny z 5 tys. zł do 30 tys. zł. Zwiększona ma zostać równie wysokość grzywny, którą nałożyć można w postępowaniu mandatowym – do 5 tys. zł, a w przypadku zbiegu wykroczeń – do 6 tys. zł. Jeśli kierowca opłaci mandat podczas kontroli, to wtedy jego wysokość zostanie pomniejszona o 10 procent. Wielka łaska — zamiast 5000 zapłacisz 4500 lub zamiast 6000 – 5400. Kto zresztą wozi ze sobą średnią krajową pensję z przeznaczeniem na mandaty i drobne wydatki?

[A co to za s-syny swego czasu wmawiali nam, że „nie surowość kary, ale jej nieuchronność” odstrasza ewentualnego przestępcę? Gdzie te bydlaki teraz są? Czym się zajmują? Jakie nowe „zasady” wymyślają? – admin]

Przekraczanie dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h ma skutkować minimalnym mandatem w wysokości 1,5 tys. zł, niezależnie od faktu, czy naruszenie zostało stwierdzone w obszarze zabudowanym czy też poza tym obszarem. Jeśli sprawca ponownie popełni takie wykroczenie w ciągu 2 lat, to zostanie ukarany grzywną nie niższą niż 3 tys. zł. W swojej intencji ustawodawca czy projektant tej ustawy ma zamiar chronić potencjalne ofiary wypadku. Zastanówmy się jednak nad nieprzewidzianym efektem ubocznym zagrożenia przestępcy drogowego grzywną w wysokości 30 tysięcy. Otóż sprawcy wypadku drogowego zagrożeni tak wysoką karą będą częściej niż dotąd uciekać zostawiając bez pomocy ofiary. Opóźnienie pomocy bywa tragiczne w skutkach, ewentualny pościg policyjny też jest niebezpieczny zarówno dla przechodniów jak i dla policjantów. To powszechnie znany efekt zaostrzenia kar. W tych stanach USA, w których kary za gwałt były wyjątkowo surowe odnotowywano większa liczbę gwałtów połączonych z morderstwem, gdyż sprawca gwałtu zagrożony wysokim wyrokiem decydował się częściej na „uciszenie” ofiary.

Jak mówi znane przysłowie: dobrymi intencjami jest piekło wybrukowane.

Zakaz zwalniania z pracy kobiet w ciąży powoduje, że pracodawcy niechętnie zatrudniają kobiety w wieku rozrodczym czyli ten zakaz obrócił się praktycznie przeciwko kobietom.

Zakaz pokazywania zwierząt w cyrku spowodował masowe pozbywanie się przez właścicieli cyrków niepotrzebnych im zwierząt. Ogrody zoologiczne nie chcą przyjmować starych zwierząt, których utrzymanie jest bardzo kosztowne. Niektóre zwierzęta cyrkowe ratują więc na własną rękę prywatne osoby. Na przykład w schronisku w Korabiewicach pewna szlachetna starsza pani trzymała oprócz licznych psów kilka niedźwiedzi, które odebrano cyrkowcom. Był to między innymi niedźwiedź Borys, który 10 lat spędził w klatce w wozie cyrkowym i niedźwiedzica himalajska Balbina. Co ciekawe niedźwiedzie formalnie były własnością ZOO, które nie chcąc ich utrzymywać oddało je pod opiekę do Korabiewic. Starszą panią zamiast doceniania jej działalności spotkały tylko prześladowania ze strony samozwańczych obrońców zwierząt z różnych stowarzyszeń i fundacji, których nie satysfakcjonowały warunki panujące w schronisku. Ostatecznie schronisko trafiło w ręce fundacji Viva.

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych, gdyby wszedł w życie spowodowałby natychmiastowe wymordowanie wszystkich przebywających w hodowlach zwierząt. Nikt przecież nie żywiłby setek fretek czy szynszyli dla zabawy albo dla przyjemności obrońców zwierząt.

Ludziom wydaje się że prostym dekretem można rozwiązać wszelkie trapiące świat problemy. Tragiczny w skutkach jest fakt, że różnej maści utopiści nie poprzestają na mrzonkach lecz próbują swoje wizje realizować natychmiast, tu i teraz. Co gorsza niektóry z nich poszukują rozwiązań ostatecznych (Endlösung) i te rozwiązania osiągnęliby – tylko za jaką cenę? Na przykład przeprowadzane przez Stalina wymordowywanie arystokracji i burżuazji raz na zawsze rozwiązałoby (przynajmniej zdaniem komunistów) problem nierówności społecznych, a wymordowanie Żydów projektowane przez Hitlera raz na zawsze zlikwidowałoby problem antysemityzmu na świecie. Wiem, że nie powinno się używać w dyskusji argumentów ad hitlerum czy ad stalinum; są one jednak wyjątkowo nośne.

Podejmując jakieś działanie trzeba się zawsze zastanowić jakim kosztem osiąga się pożądany efekt. Na przykład za zniechęcenie przez nieuchronność surowej wielu mężczyzn do gwałtu zapłaciły w USA życiem kobiety, które sprawcy zdecydowali się zamordować, aby uniknąć tej kary. Podobnie za zniechęcenie kierowców do wymuszania pierwszeństwa czy przekraczanie dozwolonej prędkości zapłacą ofiary wypadków pozostawione bez pomocy przy szosie. To właśnie spotkało ostatnio czteroletnie dziecko w Gorzowie Wielkopolskim.

Izabela Brodacka Falzmann

Za: NaszeBlogi.PL – Izabela Brodacka Falzmann (06-11-2021) | https://naszeblogi.pl/60356-kryminogenne-ustawy
https://www.bibula.com

Komentarzy 6 do “Kryminogenne ustawy”

 1. Bowiem prawo nie tylko w Polsce

  ustala a raczej ustawia PPZ

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#PPZ

  to też rzetelnie nazywa się takie ustawione prawo ustawą.

  „załóżmy… – admin”, no właśnie. Każda ustawa ustawia pewne określone mechanizmy, znane wtajemniczonym jeszcze przed ustawieniem ustawy. Weźmy przykład tzw. Amber Gold, który wykorzystał ustawę zezwalającą na tworzenie parabanków o ile sobie dobrze przypominam. Ale kto jeszcze dziś troszczy się o to oszustow i odpowiednie ustawki ustaw.

 2. walerianda said

  A ja mam takie zdanie. Jeżeli komuś źle a nie jest na swoim to niech sobie zmieni na lepsze, nikt nie broni. Prawo własności w tym wypadku ma taką samą wartość jak i obywatel III R P, Bardzo przykre.

 3. revers said

  tzn, ze jak ktos przemoca domowa zniszczyl jednej strony domowej nerke uzywajac zakaminionej wody z domowej instalacji wody to tez ma sie prawo do nerki tej drugiej strony domownika nerki, a nawet nerki ustawodawcy?

 4. Novy said

  Pani Iza ma chyba ciężką nogę.

 5. Lily said

  Prywatyzacja Bankow Narodowych,
  po 04.06.1989 r.

  „DAJCIE MNIE WLADZE NAD PIENIEDZMI,

  a NIE OBCHODZI MNIE TO,

  KTO USTALA PRAWO”..

  David Rockefeller.

 6. W obronie dobrej sławy Davida Rockefellera

  Ad. 5, Lilly

  Pani cytat przypisywany jest komuś daleko wcześniejszemu:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Rotsz

  Zadziwiające jest, skąd tylu osobników pochodzenia żydowskiego są uczestnikami zbrodni, szczególnie wobec Nieżydów ale nie tylko, to bierze się z samej definicji żyda, widać to szczególnie wyraźnie na przykładzie tzw. „holokaustu”

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#HoloSamo

  żydostwo musi być synonimem zbrodni, inaczej przestaje być żydostwem, to wynika z tysiącletniej tradycji i definicji żydostwa:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  wystarczy przeczytać ze zrozumieniem parę stron Starego Testamentu, zbrodnia, mord masowy są na porządku dziennym. O czym tu jest dyskutować, o tych bezczelnych dygresjach i bzdurach dla półgłówków żydowskich rabinów i innej podobnej swołoczy ?

  David Rockefeller był skończoną kanalią i zbrodniarzem, każdy David R., ale jego domeną była ropa naftowa i medycyna rockefellerowska, jaką dziś przeżywamy, o ile uda nam się to przeżyć, jako plandemię. Parę szczegółów:o klanach R&R

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#RiR

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: