Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Białoruski bumerang

Posted by Marucha w dniu 2021-11-09 (Wtorek)

Gdyby zło wyrządzone innym było namacalne i gdyby miało kształt, miałoby kształt bumerangu. Przywołując, wydawać by się mogło, slogan, a poddając go parafrazie, traktuj państwo sąsiadów tak, jak chciałbyś, by sąsiedzi traktowali twoje państwo. Taki oto skutek obserwujemy; efekt bumerangu osiągnęliśmy i oberwaliśmy nim już solidnie. A kto wie co jeszcze przed nami?

Niestety! Wpadliśmy w pułapkę , we własne sidła wpadliśmy. Że głupio wyszło – najmniejszy problem, że zrobiło się niebezpiecznie problem poważny.

To miało być tak, że przeszkolone, kupione, wspomagane, instruowane, dowodzone przez demokratyczną „cywilizowaną”, amerykańską Polskę bojówki, oraz całe zagraniczne zaplecze pożytecznych idiotów Waszyngtonu zdestabilizuje Białoruś, w efekcie obali prezydenta.

Mówimy o bojówkach, bo wola narodu była inna. Miało się dziać i działo się. Dzicz na ulicach, burdy, kamienie, barykady itd., itp.

Wyszło jak wyszło. Siły porządkowe, służby specjalne spacyfikowały pełzający majdan w zarodku. A jakże – użyły siły, w ruch poszły pałki, gumowe kule, gaz łzawiący, armatki wodne, bojówkarze, co bardziej krewcy, trafili na dołki. Pamiętamy oburzenie; – łotry, bandyci, biją, leją wodą, strzelają, aresztują, gwałt się dzieje, „cywilizowani” tak by się wszak nie zachowywali.

Jako, że nikt nie ukrywał skąd „spontanicznej” „oddolnej” akcji obalania ustroju i prezydenta Białorusi nogi wyrastają – nie należało oczekiwać, iż odwetu nie będzie. Przeciwnie, należało się spodziewać, że będzie i czekać na to kiedy.

No i mamy co mamy. Mamy tabuny „turystów” u naszej granicy. Że niby nie można rejsowymi samolotami przywozić turystów, że nie można otwierać nowych połączeń w sytuacji, gdy Europa zamknęła się na Białoruś? Że niby Białorusini, nie mogąc latać do europejskich krajów wprost, nie mogą latać przez np. Turcję? Że nie mogą białoruskie linie lotnicze brać na pokład turystów z lotnisk Turcji z biletami i wypełnionymi wnioskami, iż lecą w celach turystycznych? A dlaczego nie?

To oczywiście spłycanie. Faktycznie natomiast jest tak, że czym mogła, tym się Białoruś odwinęła. Wróciło, bumerangiem wróciło. Chcieliście zdestabilizować życie w naszym kraju, opłacaliście, karmiliście , opłacacie i karmicie wywrotowców, oto przekonajcie się, co znaczy destabilizacja. No i mamy czego chcieliśmy.

Mamy dalej pożytecznych idiotów Waszyngtonu, którzy sytuację wykorzystują do nakręcania wojennej retoryki, mamy lewacko-liberało-sorosowe bojówki , które na zaistniałej sytuacji próbują obalić w Polsce rząd . Mamy też związane ręce. Przecież my, „cywilizowani”, „demokratyczni” nie będziemy, nie możemy, nie wypada nam bić, pacyfikować gazem łzawiącym ,strzelać gumowymi kulami, używać armatek wodnych itp., itd. A tak naprawdę, aż się prosi.

Strona białoruska, mamy tego świadomość, tylko na to czeka by móc się oburzać, epatując obrazami przemocy, dokładnie tak, jak my wcześniej. No, nie możemy.

Inna sprawa – granica, czuły punkt. Tu trzeba faktycznie rozwagi. Wniosek: tak to niestety jest, gdy się ma odwagę (przepraszam, to ten czas gdy zawodzi kurtuazja) n..srać komuś pod drzwiami, ma się dalej czelność zadzwonić do drzwi i poprosić o papier toaletowy, a nie ma się odwagi uznać, że wstrętne to było, nie ma się odwagi zadzwonić i przyznając do błędu poprosić o nie chowanie urazy i wyrazić chęć naprawienia błędu.

Można (choć nie powinno się) nie poczuwać się do winy, przerzucać się bezproduktywnie oskarżeniami o agresję hybrydową, grodzić się zaporami, ale to nie rozwiąże problemu, najwyższy czas na rozmowy z Mińskiem! Można też grać bezpieczeństwem polskiej Straży Granicznej, ale po co, kiedy są proste rozwiązania. Odwagi, panie i panowie rządzący, traktujcie państwo sąsiadów tak, jak chcielibyście by sąsiedzi (nie jedynie wschodni) traktowali nasze państwo.

[O to chodzi, że państwo polskie NIE JEST państwem rządzących. – admin]

Bożena Gaworska-Aleksandrowicz
https://myslpolska.info

Komentarzy 29 do “Białoruski bumerang”

 1. revers said

  No I odezwal sie Kreml : rzeczniczka prasowa Kremla pani Zaharowa oswiadczyla ze Polska powinna przyjac tyle uchodzcow ile wyslala zolnierzy do Iraku.

  Za sytuacji W Iraku obwinila Zacharowa Polskee.

  ————–
  A kogo ma obwiniać?
  Czy ktoś polskich żołnierzy zmuszał do brania udziału w bandyckiej napaści?
  Nie. Jechali dobrowolnie.
  Admin

 2. Wladca said

  NIKT nie bedzie bronil Polski.Wkrotce wleza tu Imigranci i zaczna dzihad ,Tak jak w Syrii.
  Jedyne Co zrobi Morawiecki,to zacznie krzyczec ,zeby zalozyli maseczki.

 3. osoba prywatna said

  https://zmianynaziemi.pl/sites/default/files/styles/640szerokosc/public/ryzy-folksdojcz-doradza-rzadowi.jpg?itok=I1LA1SQH

 4. Piskorz said

  re 1 Admin. Nie. Jechali dobrowolnie””
  Admin…Panie Marucha, przed laty to moja była pojechała do Afganistanu dobrowolnie. bo …cywil.! W wojsku wydają rozkazy i nie ma gadania. Mieli rozkaz/nakaz wysłać kontyngent…to musieli wysłać.!!

  ——–
  Wedle mojej (zapewne fałszywej) wiedzy, brano tylko ochotników.
  Admin

 5. rewers said

  Re1
  Zgadza sie, p.admin, ja bym dodal ze dodatkowo powini przyjac wszystkich inwalidow po armii sadama, tak jak przyjmowali rannych banderowcow po akcjach pacyfikacyjnych w Nowejrosji.

  Ale tu W Sejmie kolejny raz wybuch rusofobii p.Antoniego i o imperializmie rosyjskim.

  . https://www.youtube.com/watch?v=cniJBUyf7_M

 6. Światowid said

  Mimo całej sympatii dla Białorusi i Łukaszenki (patrz tekst „Białoruś na krawędzi” – z komentarzem tłumacza ABSOLUTNIE NIE POCHWALAM tego, że Łukaszenka robi z Białorusi PRZYCZÓŁEK dla kolorowych KOLONIZATORÓW EUROPY. Łukaszenka faktycznie ma kłopoty finansowe z powodu embarg nałożonych przez „kraje ‚demokratyczne'” , kłopoty z rentownością narodowych linii lotniczych tip. itd. Oczywiście działania „zachodu” i Polin wobec Białorusi były BANDYCKIE i jak się tym bandziorom nie udał ROZBÓJ to obłożyli niedoszłą ofiarę sankcjami. OK. Ale to co robi Łukaszenka to wciągnięcie do konfliktu z POLIN i UE jakichś kolorowych obdartusów (którym pewnie bilety lotnicze finansują ŻYDZI z całego świata: Kto chce z Polski zrobić Bangladesz? Radio Erywań odpowiada.). Te obdartusy za chwilę będą zimować w zasypanym śniegiem lesie, bo Żydzi ani Łukaszenka nie zafundują im biletu powrotnego. Do czasów „kolorowej rewolucji” bilety powrotne fundowała Unia Europejska w ramach umowy o READMISJI. Ale jak się okazało, że „kolorowa rewolucja” na Białorusi nie wypaliła, UE przestała PŁACIĆ Białorusi. Więc Białoruś wycofała się z umowy (PO jej złamaniu przez UE!!!!), przestała pilnować granic, a potem zajęła się przerzutem „uchodźców” do UE – by wymusić na UE ponowne podpisanie umowy i oczywiście stosowną gratyfikację dla Białorusi.

  Wprawdzie do przekraczających nielegalnie granicę Polski obdartusów kazałbym strzelać bez litości, ale póki siedzą grzecznie na Białorusi i odmrażają sobie niepotrzebnie zadki po lasach jest mi ich zwyczajnie i po ludzku szkoda, bo powinni siedzieć u siebie w domu albo w obozie uchodźców najbliżej ich ojczyzny, Ale oczywiście nie znaczy to, że moim zdaniem Polacy powinni ich z litości wpuścić do Polski. Absolutnie nie powinni.

 7. revers said

  Tak p.Braun juz rozwiazania polityczne na briefingach.

  . https://www.youtube.com/watch?v=_Jhmdd88YNM

  A p.Duda kontaktowal sie W tej sprawie z prezydentem Litwy i Estoni, oraz szefem NATO.

  Dodam jeszcze ze Bawaria chce wprowadzic Stan wojeny, bedzie wszystko co pan Swiatowid sobie zyczy, praca przymusowa, praca na zamowienie, zakaz opuszczania miejsc zamieszkania, no i to najlepsze W szczepionkach i pod przymusem wojskowym.

  Napewno znajda u siebie to co chca migranci-praca przymusowa i za friko lub miske zupy.

 8. JerzyS said

  To rewizyta.
  Zasada wzajemności.
  Polscy misjonarze przez wiele lat gościli w Afganistanie i Iraku,
  to teraz Afgańczycy i Irakijczycy w ramach rewanżu ,
  pragną być ugoszczeni w kraju misjonarzy, aby lepiej poznać ich kulturę.

  No, popatrzcie co mówią nasi Misjonarze, gdy nowo nawrócone owieczki się do nich garną i podążają za nimi do Polski.

  Zamiast powitać chlebem i solą , to wytyka się im że mają nożyczki do przecinania drutu, oraz kurs ich obsługi.

 9. revers said

  W nocy przekroczyly nielegalnie granicy z bialorusia dwie grupy uchodzcow.

  Sa poscigi i zorganizowane ucieczki. Do tego pokazuje sie zgazowane dzieci przez polskich stranznikow granic.

  Tylko nikt nie pokaze nocnych mlodych byczkow przechodzacych jak chce granice pl.

  Bo przeciez grzeczne dzieci W nocy spiaa.

 10. Piskorz said

  re 4 Wedle mojej (zapewne fałszywej) wiedzy, brano tylko ochotników.
  Admin”…Panie Marucha. Myślę, że to jest tak. Najpierw /te 1 kontyngenty/ to były w większości…obowiązkowe + ochotnicy.!! Z czasem /wojacy chcieli dorobić/…było więcej ochotników /a wtedy mniej z obowiązku/. Trudno dociec prawdy w tej materii. ps. Mój dobry. znajomy z Niesz. jeszcze rok temu mówił, że syn/ oficer/….chce jechać do Afganistanu. Aby dorobić naturalnie..Powiedziałem ,że jeśli chce mieć syna w kawałkach…to niech jedzie. Nie pojechał.

 11. walerianda said

  Ad. 1 Nie do wiary aby z takim dorobkiem historycznym Chwały stać się AGRESOREM w Afganistanie, Iraku, Syrii,
  Jugosławii / pod szyldem ONZ – wspierając agresorów / ześwinić polski mundur a teraz stawać w ich obronie.
  Jedynym usprawiedliwieniem jest wysyłka tych MISJONARZY przez władze niepolskie ale i tak moralna
  odpowiedzialność spada na Polaków.

 12. gnago said

  doskonała okazja na utarcie nosa bufonom z KE i TSUE tak codziennie kolumna uchodźców dostarczana do Niemiec . przynajmniej wiedzielibyśmy na co idzie ta kara w wysokości miliona ojro dziennie.

  Albo honorowo zainwestować w wynajęcie samolotów i „uchodźców ” transportować do Kabulu. Trzy cykliczne akcje opróżniania i chętnych Batce by brakło. A Puszcza Białowieska dla zwierząt znów byłaby całością

 13. gnago said

  Polscy misjonarze przez wiele lat gościli w Afganistanie i Iraku,
  to teraz Afgańczycy i Irakijczycy w ramach rewanżu ,
  pragną być ugoszczeni w kraju misjonarzy, aby lepiej poznać ich kulturę.

  Niezgodnie z polskim prawem , wbrew Konstytucji a i zastosowanie 5 Paktu NATO nie miało i nie ma zastosowania ot służalczość polakopodobnych polityków

 14. walerianda said

  Ad. 6 Pominięty został aspekt latami trwającej dywersji medialnej wraz z finansowym wsparciem
  przeciwko Białorusi władz III RP, zamiast dobrosąsiedzkiej współpracy. Może jest to forma rewanżu?

 15. yehuda said

  mi żal zwierzaczków (np kopytnych) co na drutach żyletkowych rozrywają sobie brzuchy .

 16. Światowid said

  @Yehuda

  Ależ oczywiście, że szkoda:

  https://swiatowid.video.blog/2021/08/27/uchodzcy-zakatuja-tysiace-dzikich-zwierzat-w-polsce/

 17. revers said

  W Reichu sa juz gotowe miasta ktore chca przyjac do siebie jak jeden uchodzcow, wyslano nawet z Berlina autobusy pod granice z Bialorusia.

  I co? komus nie zalezy na deeskalacji prowokacji na granicy PL´BY

  https://www.gea.de/neckar-alb/kreis-tuebingen_artikel,-belarussische-grenze-rottenburg-willgeflüchtete-aufnehmen-_arid,6522847.html

  Nawet p. byla kanclerz dzwonila do Putina goraca linia i rozmawila z Putinem jak rozwiazac problem uchdzcow a ma w tym doswiadczenia z roku 2015.

 18. Andzia said

  Co robi warsiawski rząd? Gdzie krzywousty i kaczka? Zza winkla paplać farmazony do poliniaków, którzy ich słuchają, na granicę do gości – strach i niemoc. To wielki wstyd, że rządzący tak prostej sprawy nie potrafią rozwiązać. Paplają w sejmie, jakby to była ich działka. Nierząd czeka na decyzje większego Srula, ale może się nie doczekać. Żenada. Potrafią tylko wyciągać pazury po podwyżki.

 19. Zbigniew Kozioł said

  Raczej ochotniczo. Mam znajomego, którego syn służył w Afganistanie jako młody oficer. Ten znajomy chlubi się tym. Teraz wojsko jest w dużej mierze korporacją. Nie rozkazy liczą się. Oczywiście, gdy ktoś będzie mocno się stawiał, to dostanie kopa.

  Za mało mamy wiarygodnych informacji. Na przykład, jak to było ze szczepieniami w wojsku?

  Albo: jak jest ze szczepieniami między pracownikami służby zdrowia?

 20. Sraty taty said

  Mam w rodzinie trepa emeryta kapitana.

  DO IRAKU I PASZTUNÓW JECHALI OCHOTNICY, ŻEBY AWANSOWAĆ I KROIĆ KASĘ!

  Od 1989 roku mundur polskiego żołnierza nic dla mnie nie znaczy! Najemnik NWO.

 21. Sraty taty said

  „Albo: jak jest ze szczepieniami między pracownikami służby zdrowia?”

  Piećsetna kochanka moja brata mówiła, że straszono ją zwolnieniem to się zaszczepiła. Pracuje we wsiowej przychodni w kujawsko-pomorskim.

  Żona kuzyna pracuje jako sprzątaczka w prywatnej klinice w pomorskim. Ta sama sytuacja. Ale tam wielu pracowników się postawiło właścicielom. Ona głupia nie. I miała po szprycy dwa dni gorączkę i sztywną rękę. Dobrze jej tak!

 22. revers said

  Tu nie tylko chodzi o bialoruski bumeranga ale takzee o banderowskie dzidy,

  Banderlandia ktora pcha sie na Krym i Nowarosje, kompleksowo z polska banderladia .

  Szarej granicy , czyli strefy zdemilitaryzowanej miedzy noworosjanami a ukraincami wg. Minskich ustalen takze nie ma.

  Sa za to saa wojska ukrainskie, siczowe i nikt nie wpomina ze do dowodstwa sil zbojnych dostal sie byly dowodca oddzialow Azow z 2014 roku..Sa tez tam ulkowani nasi spec oddzialy ktore nawet oficjalnie odbieraly od Dudy nagrody w Kijowie, za dywersje na granicy Nowarosja.

  W miedzyczasie dokonano czystki rekami najemnikow kijewa wsrod Armii Nowejrosji 2014.

  Putin przpomnial kanclerzycy Merkel w najswiezszej rozmowie telefonicznej o porozumienich Minskich? Bo przeczez jak zmienii siw Minski rzaad, znikna porozumienia minskie.

  Lawrow mowi otwarcie to nie nasza zupa, Rosja nie zaorala Libi i Iraku, a raczej probowala powstrzymac ussmanow i anglosyjon w 2004 roku przed napascia na Irak..
  .

 23. Habad Lubavitz po tamtej stronie i B’nai B’rith po tej biorą się niby za łby rękoma szabesgojów, farbowańców, przebierańców i jinnych posrańców tylko po to, żeby w efekcie doprowadzić wreście do ustanowienia urojonej kiedyś Judeopolonii w granicach mniej więcej Rzeczpospolitej sprzed nielegalnych zaborów dokonanych łapskami trzech niemnieckich władców. Zanim to jednak nastąpi, to wywołają znów wojnę, w której dyrygować i rozkazywać bendom une, a ginąć będzie R1a1a7.

 24. dziadziuś said

  „Ona głupia nie. I miała po szprycy dwa dni gorączkę i sztywną rękę. Dobrze jej tak!”

  Sztywną rękę?! A z innymi członkami szpryca też tak robi? Jak tak, to dobrze byłoby mi tak.

 25. PK said

  nie rozumiem – dlaczegoż to (niby) zdjęcia i filmy pokazujące gazowanie i pałowanie przestępców (nielegalne przekraczanie granicy jest PRZESTĘPSTWEM) miałoby kogoś oburzać?to chyba normalne, że bronimy swego domu? niech sobie siedzą po białoruskiej stronie – ale jak zaczną forsować granicę… gumowe kule, gaz i pały w ruch! i nie ma, że prawa kobietów (najwyżej zdzielić lżej) i innych kalek (jeszcze lżej)…. jeśli ktoś uważa inaczej, to szkoda czasu na przekonywanie go/jej, a tym bardziej na przejmowanie się opiniami takiego popaprańca

 26. Druga wojna światowa była najbardziej okrutną ze wszystkich wojen. Druga wojna światowa pochłonęła najwięcej ofiar w historii świata. Więcej niż 1/3 wszystkich ofiar tej wojny pochodziła z terenów Rzeczpospolitej (w granicach przedrozbiorowych). Ofiary te to genetyczni bracia, jak wynika z wcześniej podanej przeze mnie mapki.

  Porównanie strat w ludziach podczas II wojny światowej (na podstawie oficjalnych danych szacunkowych):

  Świat: 4% – 72 mln z 2 mld
  USA: 0.3% – 0,5 mln z 130 mln
  Francja: 1% – 0,5 mln z 40 mln
  UK: 1% – 0,5 mln z 45 mln
  Chiny: 4% – 20 mln z 500 mln
  Niemcy: 10% – 7 mln z 70 mln
  Litwa: 13% – 0,35 mln z 2,5 mln
  ZSRR: 13% – 23 mln z 170 mln
  Polska: 17% — 6 mln z 35 mln ← Najwyższy wynik na świecie [ubytek obywateli polskich wynosił zaś 12 mln — różnica pomiędzy spisami ludności z lat 1939 i 1946]
  Słowianie: 13% – 30 mln z 230 mln
  Mieszkańcy w granicach Rzeczpospolitej sprzed zaborów: 25% – 25 mln ze 100 mln!!!
  _____________________________________________________________________

  A co dzieje się teraz? Dołóżcie do tego bratobójczą wojnę.

 27. Sraty taty said

  No nie wiem z tą sztywnością bo jeszcze tak zostanie i co wtedy?

  A cały czas to nie można. 😉

 28. revers said

  A co bylo na granicy z wegrami W 2015 roku?

  Rzad Sylvianiego kosztowal upadek W Wloszech.

  Malo co I Sylviani jako byla premier trafil by do ancla za aresztowanie Rocketerki za przemyt ludzi.

  Jak na razie to W Polsce mozna szybciej spotkac kowidowa sanitary z 18 uchodzcami z schmuglu na zachod jak do pow ax nie chorego, takie sa pathologies.

  JKM przewiduje co czeka PL i BY
  W najblizszym czasie

  https://korwin-mikke.pl/jkm/8-listopada-korwin-mikke-o-co-chodzilo-z-moja-przepowiednia/?fbclid=IwAR2pAMV3UshK7RzRT9XZdPtpTYRvAO1pqmyo_Dtuwx-ea7GvPIt27HtSz3Q

 29. WI42 said

  @26 H

  Faktycznie m. in. te dane są szacunkowe:

  ZSRR: 13% – 23 mln z 170 mln
  Polska: 17% — 6 mln z 35 mln ← Najwyższy wynik na świecie [ubytek obywateli polskich wynosił zaś 12 mln — różnica pomiędzy spisami ludności z lat 1939 i 1946]

  ZSRR wg. obecnie uznanych danych stracił ok. 27 mln. obywateli – czyli ok. 16%.
  Zaraz po wojnie zaniżano straty – było to zrozumiałe w obliczu szykującej się wojny („Unthikable”, „Dropshot”)
  Nie podawano też start wojskowych, prawdopodobnie aby nie wypadło, że są one sporo większe niż niemieckie (te podawane).
  Obecnie wydaje się wiele wyjaśniło się w temacie:
  Niemcy podawali straty ok. 5 mln. żołnierzy, ale okazuje się, że w 45 roku już strat nie policzono, ponadto straty sojuszników – Włochy, Węgry, Rumunia … wyniosły 2-3 mln.
  Obecnie szacowane straty wojskowe ZSRR wyniosły ok. 10 mln, ALE w tym conajmniej 3 mln. zamordowanych jeńców w pierwszych miesiącach wojny.
  Zatem gdy to się uwzględni, to straty wojskowe stron są porównywalne.
  Z pozostałych 17 mln. ofiar większość stanowią ofiary okupacji (chociaż naprzykład ok 0,8 mln ofiary głodu w Leningradzie – wiele też ofiar ekstremalnych warunków wojennych w innych miejscach).
  Wydaje się prawdopodobna cyfra ok. 15 mln. ofiar okupacji.
  Biorąc pod uwagę, że pod okupacją niemiecką było ok. 50 mln. ludności średnio ok. 3 lata, to ofiarami stało się ok. 25% ludności będącej pod okupacją.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: