Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Sudbina Srba o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  ? o Myśl imperialna Adolfa Bo…
  Czesio i muchy o Czy można się modlić na Różańc…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Anzelm o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Maverick o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  matirani o Wolne tematy (22 – …
  KONAR o Stalin i jego cechy chara…
  Piotr B. o Czy żydzi są odpowiedzialni za…
  Cypo o ONZ: Rosjanie na Ukrainie nie…
  revers o Wolne tematy (22 – …
  revers o Wolne tematy (22 – …
  Echo z Węgier o Przejechałam drogą śmierci w…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nie oszukujmy się: walka z Łukaszenką nie jest walką o zasady. Jest wojną z Rosją.

Posted by Marucha w dniu 2021-11-11 (Czwartek)

Kiedy słyszę polityków i ekspertów opowiadających o konieczności kolejnej, piątej, edycji sankcji przeciw Białorusi, przypomina mi się genialna definicja szaleństwa: to wielokrotne powtarzanie tej samej czynności z nadzieją na inny efekt. Wbrew powszechnemu przekonaniu, niestety nie ukuł jej Albert Einstein – nie zmienia to wszakże jej trafności.

Antyrządowe media znalazły się w swoistej pułapce własnego ideologicznego zaangażowania. Muszą nawalać w rząd – taka jest ich rola – ale z drugiej strony muszą też rząd wspierać w walce z Łukaszenką, bo przecież każdy demokrata nienawidzi Łukaszenki.

No i społeczeństwo, skutecznie ekscytowane dostarczanymi przez rząd obrazkami dzikich i agresywnych „nielegalnych imigrantów” szarpiących płot kolczasty – innych obrazków nie ma, dzięki stanowi wyjątkowemu – zebrało się wokół flagi i chce bronić polskich granic. Wobec tego jedyny możliwy nurt konstruktywnej krytyki jest taki, że rząd za późno i za słabo nalega na Unię w sprawie wprowadzenia nowych sankcji wobec Białorusi.

Donald Tusk znalazł sobie wyjątkowy sposób zaistnienia w sytuacji: z pozycji europejskiego męża stanu wystosował list otwarty do innych europejskich przywódców, wzywając ich do „pełnej solidarności z Polską i Litwą”, wykazywanej „niezależnie” od ich „oceny sytuacji wewnętrznej w Polsce”, grożąc, że brak „trudnych decyzji wobec Mińska” lub zwlekanie z nimi „rozzuchwali prowokatorów oraz ich protektorów”. Ów list, adresowany do przywódców 27 krajów, w których mówi się w 24 językach, Donald Tusk umieścił z namaszczeniem na swoim Twitterze, wyłącznie po polsku.

Można zapewne poczynić w tej sprawie wiele złośliwych komentarzy – ale nikt nie przebije reakcji tajemniczego internauty, posiadającego w awatarze zdjęcie kota w czapce klubu Chelsea z papierosem w pyszczku, który napisał krótko: „ale kozak list Donek”.

Jednak przy całym komizmie polskiej dyskusji na ten temat – sytuacja jest niewątpliwie tragiczna. Na granicy umierają ludzie – i będzie ich umierać więcej, bo idzie zima, która w tych okolicach bywa surowa. Odpowiedzialnością Unii Europejskiej – jako centrum światowej cywilizacji, kolebki praw człowieka – jest natychmiast zatrzymać to szaleństwo.

A w tym celu trzeba dogadać się z Łukaszenką.

Łukaszenka odleciał w kosmos
Tzw. „eksperci” – zwłaszcza z ideologicznej szpicy rusofobii nazywającej się Ośrodkiem Studiów Wschodnich – są mniej więcej zgodni co do tego, że chodzi o „zemstę białoruskiego dyktatora za wspieranie przez Polskę i Litwę opozycji”. To – powiedzmy sobie szczerze – nie jest racjonalne działanie.

Posyłanie tysięcy ludzi na druty kolczaste z powodu urażonej miłości własnej nie wskazuje na to, że mamy do czynienia z osobą kierującą się rozumem. Na jakiej zatem podstawie ktokolwiek sądzi, że Łukaszenka ugnie się przed sankcjami? Owszem, trzeźwo myślący polityk przekalkulowałby koszty gospodarcze i społeczne sankcji, i doszedł do wniosku, że ta wojna się nie opłaca. Ale przecież wszyscy eksperci są zgodni co do tego, że trzeźwa myśl opuściła Łukaszenkę dawno temu. [Jasne, opuściła… – admin]

Jeśli więc chodzi o ego białoruskiego przywódcy – uczynienie gestu, który ukoi jego zranioną ambicję jest najprostsze na świecie. Zapewne wystarczy wysłanie emisariuszy na najwyższym szczeblu, podjęcie rozmów, potraktowanie go jak równego. Owszem – może to nieco zranić naszą europejską, a zwłaszcza polską dumę – w końcu od półtora roku opowiadamy, że to nielegalna dyktatura – ale to doprawdy niska cena za życie i zdrowie tysięcy ludzi, których używa on do swojej gry.

I nie mówcie mi, na miłość boską, że chodzi o wartości.

Ulubiony dyktator Europy

Unia Europejska dała 6 miliardów euro łapówki dyktatorowi, przy którym Łukaszenka jest łagodnym staruszkiem – właśnie za zatrzymanie napływu uchodźców do europejskich granic. Mowa oczywiście o Recepie Erdoğanie, który w 2016 roku otrzymał olbrzymie fundusze, a także różne inne koncesje, takie jak likwidacja wiz i przyspieszenie negocjacji akcesyjnych, w zamian za to, że zgodził się odbierać uchodźców, przybywających do Grecji.

Dodatkowo, UE zobowiązała się do przyjmowania Syryjczyków z tureckich obozów dla uchodźców, w stosunku 1:1. Leżała za tym cyniczna i bezwzględna kalkulacja: chodziło o to, żeby przekonać nowych uchodźców, że ich szanse dostania się do Europy są minimalne, bo choćby i przeżyli drogę tratwą przez Morze Egejskie, zaraz dostaną kopa z powrotem i wylądują w Turcji. W 5. rocznicę obowiązywania tego haniebnego aliansu niemiecki rząd chwalił umowę między UE i tureckim dyktatorem jako wielki sukces.

Zabójstwa i tortury

Było to mniej więcej wtedy, kiedy amerykański Departament Stanu opracował raport na temat przestrzegania praw człowieka w Turcji.

Znalazły się w nim między innymi: doniesienia o arbitralnych zabójstwach; przypadki podejrzanych zgonów osób pozbawionych wolności; zaginięcia; tortury; arbitralne aresztowanie i przetrzymywanie dziesiątek tysięcy osób, w tym polityków opozycji, byłych członków parlamentu, prawników, dziennikarzy, działaczy na rzecz prawa człowieka – w związku z rzekomymi powiązania z grupami terrorystycznymi; istnienie więźniów politycznych, w tym przedstawicieli organów wybieralnych; motywowane politycznie działania odwetowe wobec osób przebywających poza granicami kraju; istotne problemy z niezawisłością sądów; daleko idące ograniczenia wolności słowa, prasy i internetu, w tym cenzura, przemoc i groźby wobec dziennikarzy, zamykanie mediów i nieuzasadnione aresztowania i prześladowanie karne dziennikarzy za krytykowanie polityki rządu; daleko idące ograniczenie wolności zgromadzeń…

Miejsce Erdoğana jest nie na brukselskich salonach, tylko przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze.
Nie oszukujmy się: walka z Łukaszenką nie jest walką o zasady. Jest wojną z Rosją. I nikogo nie obchodzi, że w tej wojnie giną ludzie – i nawet nie Rosjanie.

Opinia autora może być niezgodna ze stanowiskiem redakcji.

Agnieszka Wołk-Łaniewska
https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 15 do “Nie oszukujmy się: walka z Łukaszenką nie jest walką o zasady. Jest wojną z Rosją.”

 1. z prowincji said

  Dziś ,chyba z jakiejś okazji GOOGLE griluje w garnku z przykrywka polską białoczerwoną ;
  nie umie tego umieścić ,może ktoś bardziej kumaty
  pomoże .

 2. gnago said

  A czemu autorka trzyma się tylko batki i odsądza tego polityka od rozumu? Ja bez kłucia i resetów pamięci pamiętam czyny beneficjentów pokojowej nagrody Nobla co to ołówków i leków zakazywali dzieciom w Iraku , bombardowania w byłej Jugosławii i tamtejsze czystki”etniczne” inspirowane przez KE , wysyłanie frajerów i ich finansowanie przez NWo też jest znane od paru dekad utopionych autorce nie żal?

  A sami”uchodźcy to też twór KE przyjmowani wbrew prawu i logice . Koszt utrzymania na socjalu jednego darmozjada to pół wioski w kraju pochodzenia.

 3. Ale dlaczego? said

  W dochodzeniu do PRAWDY zazwyczaj pomocny jest ciąg przyczynowo-skutkowy. A więc przed zadymą na granicy z rozkazy Łukaszenki wcześniej były oczywiste próby dyskredytacji, destabilizacji i odczłowieczania Łukaszenki i Białorusi przez pisiorowską wrogą Polsce agenturę…

 4. I*** said

  (2) Bo to entuzjastka tzw. wartości europejskich (ze stajni Urbana), z porządnymi korzeniami, rzecz jasna! :)))

 5. I… tak, una. A ten Ajnsztajn to, kim był, żeby go tu wspominać jako ukuwacza. To zwykły złodziej i manijok był. Nic nie wynalazł i nic nie ukuł z tego, co mu przypisują. Un.

 6. WI42 said

  @2G
  W uzupełnieniu trzeba wyraźnie okreslić kim są owi migranci-uchodźcy i wtedy wszystko stanie się jasne.
  Otóż jest oczywiste i pewne, że są to ofiary tzw. demokratyzacji krajów arabskich, którym wiele lat obiecywano kwitnące demokratyczne kraje a teraz pozostawiono juz nie w krajach tylko w obszarach o nieokreślonym statusie i kwitnącym bezprawiu. Nie koniecznie nawet we własnych domach, bardziej prawdopodobne w obozach uchodźców. To właśnie tacy ludzie gotowi są chwytać się podwozia samolotu aby uciec z raju, które latami budowała koalicja zachodnia. Co ma wspólnego z tym Łukaszenko? Może tylko tyle, że nie przeszkadza im podróżować i udziela życzliwej informacji jak się przedostać do granicy.

 7. Nie mając nic lepszego do roboty, przysiadłem sobie w spokoju i wykropkowałem trochę zdarzeń i przemyśleń różnych mądrych ludzi, które utkwiły szczególnie w mojej pamięci, jako cząstki przedziwnej układanki. Pozwoliłem sobie też na troszeczkę jeślowania*.

  . „Nie będzie się wadził duch mój z człowiekiem na wieki, gdyż jest ciałem; i będą dni jego sto i dwadzieścia lat”.

  – Powyższy cytat pochodzi z Księgi Rodzaju (6.3) i dotyczy ustalenia wieku człowieka, który przedtem mógł żyć — jak podaje Biblia — nawet kilkaset lat. Księga ta, jak wiadomo, zawiera także opisy stworzenia świata, człowieka i potopu. Historie te mają swoje znacznie starsze wersje pochodzące z Indii, Mezopotamii, Sumeru, Akadu, Babilonu. Są one dużo bardziej rozległe, mają nieraz po kilka wersji. Są też na ogół bardziej precyzyjne i dużo bardziej szczegółowe, bo biblia to jest według licznych znawców tematu i myślicieli plagiat, przeróbka i fałszerstwo w jednym, dokonane przeze unych na soborze w Nicei w IV wieku i tam ocenzurowane jak należy i ubogacane jak się patrzy i tak aż do dziś.

  *A co, jeśli także fragment mówiący o ustaleniu długości życia człowieka ma swój bardziej szczegółowy odpowiednik, który być może został już nawet przez kogoś odnaleziony? Czy jest możliwe, że taki „oczywiście czysto hipotetyczny” opis zawierałby dokładną informację, w jaki sposób skrócono długość życia człowieka?

  . Fałszywa flaga 9/11. Po niej Szatany Zjeboczone i jinni ychni partnerzy zbombardowali „demokracją” kilka krajów i zaczął się okres totalnej destabilizacji Libii, Afganistanu, Iraku, Syrii. Skutkiem „ubocznym” debilnych decyzji hamerykańskich pajaców animowanych przeze tych nie wiadomo właściwie jak ych nazwać, było powstanie „państwa” islamskiego. Po co to wszystko? :
  – wojna z „terroryzmem”?
  – wojna o ropę?
  – wojna o dominację dolara?
  – wojna o zyski z handlu narkotykami?
  – wejście w „miękkie podbrzusze” Rosji?
  – otoczenie Iranu?
  – zrzucenie bomby demograficznej na Europę?

  Jak widać same korzystne cymesy. Czy można by jeszcze dorzucić kradzież starożytnych artefaktów? Praktyka pokazuje, że nawet trzeba. Kto się potem dorachuje, co w wojennej zawierusze zginęło, kiedy, kto i co zajumał , a co uległo nieodwracalnemu zniszczeniu?

  https://www.wikiwand.com/pl/II_wojna_w_Zatoce_Perskiej#/Okres_braku_kontroli_nad_bezpiecze%C5%84stwem_wewn%C4%99trznym

  Akapit: Okres braku kontroli nad bezpieczeństwem wewnętrznym.

  Polscy najemnicy z niby armii na ychnich usługach tysz tam byli:

  https://www.wikiwand.com/pl/Camp_Babilon

  Taki sobie mały przykład na przedziwną dokładność i drobiazgowość tamtejszych artefaktów:

  https://web.archive.org/web/20210119171212/www.sci-nature.vip/2020/09/5500-year-old-sumerian-star-map-history.html

  . Wdrożenie opatentowanej kilka lat wcześniej przeze Rycha Szylda operacji „Kowid”.

  *A co, jeśli rzeczywiście udało się grandziarzom dorwać artefakt z opisem metody na długowieczność, a może i nieśmiertelność i une szfieńcie w to wierzom? Bendom potrzebować dużo miejsca i zasobów dla się i potomnych. Wtedy depopulacja stałaby się pilną potrzebą, a nieprzetestowane preparaty nazywane szczepionkami, głupia zmiana definicji pandemii, „zniknięcie” grypy czy kretyńskie „testy” oraz ychnia propaganda i cwelebryci napędzający „baranów” do „wyszczepiania” znalazłyby swoje uzasadnienie. No, chyba że ktoś wierzy, że „testy”, „szczepionki”, „lokdałny”, kwarantanny, naryjce są dla zdrowia i dobra naszego.

  . Polskie paszporty dla unych:

  https://marucha.wordpress.com/2012/06/30/izraelczycy-w-kolejce-po-polskie-obywatelstwo/

  . Puste nowiutkie osiedla, o których jak chyba pierwszy wspomniał Henryk Pająk.

  . Podatek katastralny.

  https://wolnemedia.net/kryzys-na-granicy-zasloni-podatek-katastralny/

  https://wolnemedia.net/pis-wprowadzi-podatek-katastralny/

  https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-fundusze-zagraniczne-wykupuja-mieszkania-w-polsce-rzad-chce-,nId,5622566#crp_state=1

  . Inne przekręty z nieruchomościami w tym spadkowe.

  https://marucha.wordpress.com/2021/02/08/stobczyk-pali-radomskie-w-krakowie/

  . Grabież polskiego majątku. Całego, czyli wszystkiego, co na ziemi i pod ziemią.

  . Obsadzenie wszystkich kluczowych stanowisk w państwie przez ychnich agentów, w tym stanowisk kościelnych, tak zwanej opozycji i tak zwanych mediów alternatywnych.

  .„Ustawy” będące w rzeczywistości ustawkami:

  – Ustawa o szczuciu i wywłaszczaniu.
  – Ustawa 447.
  – Ustawa „antyterrorystyczna”.
  – Ustawy „klimatyczne”.
  – Ustawa o zapobieganiu chorobom zakaźnym.
  – Ludobójcza ustawa emerytalna.
  – Ustawy reprywatyzacyjne.
  – Ustawa o zasobach naturalnych.
  – Ustawa o zasadach pobytu oraz przemieszczania się wojsk obcych na terytorium Polski.
  – Ustawa 1066.

  . Wojna „domowa” na tak zwanej Ukrainie.

  *A co, jeśli kolejna faza wojny o Donbas, przedstawiana w mainstreamie jako agresja rosyjska, w której szydziaki kierujące tym biednym krajem rozkażą bombardowania, pozbawiając zamieszkałych tam ludzi (patrz mapa genetyczna) pracy, dachu nad głową, jedzenia, gazu i węgla na zimę?

  – Znów zostaną wstrzymane wypłaty i ludzie albo dostaną pomoc od Rosji, albo poumierają. Rosja naturalnie pomoże, jak poprzednio, a wtedy zacznie się „Aj! Waj!” w mainstreamie, że oto jest dowód zaangażowania, to zła Rosja napada na Ukrainę i trzeba na wschodnią granicę wysłać natychmiast pomoc, najlepiej polską młodzież, która zostanie tam wymordowana przez szydowskich pachołków. Równolegle z przejściem konfliktu w stan wojny w drugą stronę, na Zachód do Polski ruszą uciekający przed nią „Ukraińcy”, milionami, to wielki kraj.

  Mapa genetyczna:

  https://marucha.wordpress.com/2021/11/09/bialoruski-bumerang/#comment-977320

  *A co, jeśli szydowska Ukraina zakręci ponownie gazociąg, znów pozbawiając opału na zimę Słowację, Czechy, Węgry i Austrię, ludzie zaczną zamarzać, jak wtedy, za szondów szydówki Tymoszenko?

  . Ogry na granicach.

  *A co, jeśli będzie kontynuacja, a właściwie eskalacja niepokojów na granicy z Białorusią, poprzez stałe przerzucanie tam najprawdopodobniej z Turcji, albo z Kosowa z bazy Bondstill, szydowskich Kurdów, mizrachijczyków, a także bojowców z Afganistanu oraz z szydowskiego ISIS, którego proweniencję lepiej oddaje pierwsza nazwa ISIL?

  – Bardzo prawdopodobna jest również jakaś prowokacja Mossadu, typu WTC dla ubogich umysłowo, która stanie się pretekstem do wprowadzenia stanu wojennego w całej Polsce. W ramach „pomocy” wkroczą wojska szydowskiego NATO i już nie wyjdą dotąd, aż Polska, ten „bękart Wersalski” nie padnie trupem. Może się również zdarzyć prowokacja amerykańska na Morzu Czarnym, gdzie mnożą się ostatnio jankeskie okręty wyposażone w rakiety dalekiego zasięgu, o których rosyjski minister Szojgu mówi, że nie przypłynęły tam w celach turystycznych. Jeśli upozorują jakiś atak, jak na tankowce Arabii Saudyjskiej koło Dubaju, to zażądają od Polski udziału w ataku na Rosję w ramach zobowiązań NATO. Złotówka spadnie na pysk, większość ludzi stanie się znowu biedakami, dostawy do hipermarketów zostaną wstrzymane, padnie mały detal oraz gastronomia.

  *A co, jeśli Łukaszenka działa w zmowie i porozumieniu?

  https://forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/8230564,bialorus-mfw-wsparcie-apele-opozycji.html

  *A co, jeśli „zimny czekista” jest rzeczywiście od dawna zimny, jak wielu sugeruje, w tym jego była żona?

  . Ychnia agresja na Polaków przybiera na sile.

  *A co jeśli wkrótce wprowadzą od dawna planowany stan wojenny w całym kraju oraz totalny zamordyzm i nie ma i nie będzie nikogo, żadnej siły politycznej, która mogłaby się temu przeciwstawić?

  – Cała opozycja została spacyfikowana, co pokazuje casus tegorocznego Marszu Wolności, sprowadzonego do roli wehikułu propagandowego dla wzmocnienia pozycji terrorystycznego rządu Morawela, który jest jedynym beneficjentem tego żałosnego, antypolskiego de facto wydarzenia, będącego w aktualnej sytuacji formą naplucia w twarz naszym przodkom walczącym niegdyś o wolną Polskę. Wszyscy „opozycjoniści” mówią jednym, obłąkanym głosem w kwestii Białorusi, jakby nie potrafili łączyć najprostszych faktów. To samo mówi Gadowski, co Braun, dziesięciu innych oraz Bąkiewicz. Ile to unych kosztowało? Za jaką kwotę można człowieka kupić, a raczej, za jaką kwotę jest się w stanie sprzedać zwykła kurwa, która ewidentnie stercząc pod latarnią z zadartą po pas kiecką i wywalonym między nogami i zalatującym śledziami jęzorem bezczelnie udaje dziewicę?

  *A co, jeśli to wszystko nie wróży Polakom dobrze? Czas zaboru się kończy, a zaczyna czas rozbioru?

  . https://marucha.files.wordpress.com/2017/04/judeopolonia-1981.pdf

 8. revers said

  Hajusznik pisze „-Bardzo prawdopodobna jest również jakaś prowokacja Mossadu, typu WTC dla ubogich umysłowo, która stanie się pretekstem do wprowadzenia stanu wojennego w całej Polsce. W ramach „pomocy” wkroczą wojska

  Niemiaszkowe ptaszki śpiewają ze w Niemczech wprowadza stan wyjątkowy, a Polaków wszystkich wyszczepia.

  W zasadzie sami dla siebie Polacy szykują bat szczepionkowy z bosterami , zasieki na wschodzie, na zachodzie i północy nie do przekroczenia kordony sanitarne.

 9. Ludmiła Putinowa said

  Hulajżydniku nikt zimny nie jest. Ja nic takiego nie powiedziała. To wymysł banderowskich mediów.

 10. UWAGA!! w czasie naiwiekszej okupacji i ,wojny w dziejach noworzytnych !!! z narodem polskim w czasie 2 wojny swiatowej (polacy zostali zmiarzdzeni przez …dwa naiwieksze!!!! mocarstwa na Ziemi,Rosje i Niemcy ).ALE ….NIE ZOSTAL ZAMORDOWANY !! ZADEN GENERAL ???? Stanislaw Sikorski zostala zamordowany na osobisty rozkaz Churchila ! ALE …PO WOJNIE! ..Drugi General karol Swierczewski Rowniez zostaje zamordowany …PO DZIALANIACH WOJENNYCH !!.Natomiast UWAGA! W czasie pierewszych nawiedzin POLAKA PAPIAZA! oraz tysiecy pielgrzymek ,maryjnych i Jezusowych ,w czasie SPOKOJU ,MILOSCI I OPIEKI JEZUSA CHRYSTUSA WRAZ ZMATKA BOSKA CZESTOCHOWSKA !,GRUMNICZNA!, ROZANCOWA!ZIELNA,! BOLESNA (mozna tak ciagnac jeszcze dlugo:)… ZOSTAJE ZAMORODOWANYCH STRZALAMI W PLECY ….OSMU GENERALOW ???KILKANASCIE POLKOWNIKOW !!TEZ GINA OD STRZALOW W PLECY!JUZ NAWET NIE LICZE ILU POLITYKOW ,DZIALACZY PARTYJNYCH,PROKURATOROW,NIEWYGODNYCH KSIEZY ZOSTAJE SKRYTOBOJCZO ZGLADZONYCH .JAK TO ..WYTLUMACZYC ,?W CZASIE WOJEN MOROWANYCH JEST MNIEJ GENERALOW ,POLKOWNIKOW ,POLITYKOW ! ANIZELI W CZASIE ” OPIEKI KROLA POLSKI JEZUSA CHRYSTUSA I MARYJI:):)

 11. walerianda said

  Ad. 3 BINGO.

 12. Horrendum said

  Bez wątpienia dramat na granicy białoruskiej jest prowokacją.

  Pytanie tylko, czy zażydzony rząd w Polsce jest ofiarą czy współautorem tego skandalu.
  To co Duda i Morawiecki opowiadają to sa czyste instrukcje prosto z Tel Awiwu.
  Innymi słowy; czy Duda wlazł w zastawioną pułapkę czy pomagał ją przygotować?

  Włochy sa członkami Unii. Nawiedziło ich 181 tysiecy ‚nielegalnych’ emigrantów. Ale Wlochy to kraj katolicki i zgodnie z Ewangelia wiedzą , ze głodnego nakarmić i przyodziac’.
  /Tymczasem garstka wierzących i wspolczujacych Polakow, którzy probuja pomagać głodnym i zmarzniętym, uchodzi niemal za …zdrajców./
  To samo Grecy, tez chrześcijanie, wierza w Slowo Boze, i ze na należy ‚Kochac blizniego’.

  Ani Wlosi, Ani Grecy ani Hiszpanie nie wydzierali sie, ze należy bronic granic! Włosi błagali Unie Europejską , żeby pomogly służby unijne im przeprowadzac wywiady i sprawdzac tozsamoasc uchodźców i rozpatrywać podania o uchodźstwo.

  O ile wierze i podejrzewam polityczną prowokację – o tyle uważam, ze polski rząd sie strasznie skompromitował. Juz starożytni opowiadali. ze ‚ Jesteśmy posluszni prawom, żeby byc wolnymi’.

  Polski rząd złamał przede wszystkim Prawo Uchodzcze, pod którym Polska sie podpisała.
  W latach 1979-83 ucieklo z Polski ponad 2 miliony Polakow. Wieden, podobnie jak teraz Minsk mial bezwizowy wjazd na miesiąc. Każdy mógł sie dostać do Wiednia bez wizy.

  Polacy, którzy przybywali calymi stadami do Wiednia, nie chcieli zostać w Austrii. We Wiedniu, czekali na wizy do różnych krajów.
  Bo uchodźca, zgodnie z obowiązującym prawem, może sobie wybrać kraj docelowy i starac sie o pobyt w wybranym kraju.

  Rozumiem, ze ani Duda ani Morawiecki nie znają swoich obowiązków i nie mają zielonego pojęcia o prawie miedzynarodowycm. Nic dziwnego, ze mają zadarte z Unia bo Polska ma niepismienne władze.

  Mnie najbardziej zdumiewa, ze polskie wojsko i polscy zolnierze okupuja nielegalnie Kosowo juz 20 lat. Polska armia sie tlukla w Afganistanie 20 lat – czy polscy żołnierze mieli wizy do Iraku, Syrii, Jugoslawii….?

  Prawo uchodźcze nie zmieniło sie od 1967 roku!!
  Zgodnie z Karta Praw Czlowieka KAZDY ma prawo starac sie o uchodźstwo. Każdy ma prawo chronic sie przed bombardowaniem i pożogą wojenna i ratowac swoje dzieci i swój dobytek.

  Ale każda osoba podająca sie za uchodźcę musi miec swoją sytuacje przedstawioną władzom emigracyjnym i rozpatrzoną przez wladze emigracyjne – a nie wojsko!.

  To wcale nie znaczy, ze każdy musi dostać status uchodźcy. Wśród prawdziwych uchodźców znajduja sie tez prowokatorzy. Od tego sa odnośne władze – i po to placimy ciężkie pieniądz na ONZ i UNHCR, żeby m.inn. badać prawdziwe przyczyny szukania azylu.
  (Tymczasem jaks kompletna idiotka z Bialorusi dostala polska wize uchodzcza … bo pokłóciła sie z trenerem!)
  Kuchta bialoruska rezyduje w palacu na koszt polskiego podatnika!

  Kobiety w ciąży i dzieci na mrozie nie wywołują żadnego wspólczucia u wielu, niestety, wielu Polaków.

  Rozumiem, ze żadne władze emigracyjne w Polsce nie próbowały sie skontaktowac z uchodźcami. Zamiast legalnej procedury – nasłały na cywilów uzbrojoną po zęby armie. (tak jak w Iraku, Jugoslawii, Syrii, Libii…?)

  Uchodźcy na granicy białoruskiej nie chcą zostać w Polsce. (tak jak wielu Polaków nie chciało zostać w Austrii, Niemczech czy Grecji. )

  Karta Praw Człowieka zapewnia każdemu obywatelowi planety , ze każdy ma prawo wybrać sobie kraj zamieszkania – oczywiście musi spełniać kryteria ale te kryteria MUSZA być rozpatrywane indywidualnie!!!!!!!! i przez wykwalifikowanych pracownikow emigracyjnych.

  Ma racje Ławrow i Łukaszenka:
  To Polska pomogła zniszczyć kraje Bliskiego Wschodu! Białoruś nie miala nic wspolnego z wojną na Bliskim Wschodzie.
  To kraje NATO opowiadaly na Bliskim Wschodzie jaka wspaniala jest demokrqcja w Europie i jak dobrze sie mieszka w Europie.

  Tak naprawde to Polacy w latach 80-tych nie byli uchodzcami!!!!!
  Każdy miał mieszkanie, prace, bezpłatną edukacje, służbę zdrowia i wczasy zakładowe..
  Nikt nas nie bombardował ani nie prześladował
  Wszyscy katolicy w PRL-u byli ochrzczeni i byli u Sw. Komunii. Wszystkie Święta Religijne obchodzilismy publicznie. Nie było prześladowań religijnych.
  Ci bezbronni ludzie koczujacy na granicy nie złamali żadnego prawa.
  Polskie wladze złamały nie tylko prawo uchodźcze.
  Zlamaly zasady humanizmu i prawo kazdego czlowieka do zycia.
  Ta cala awantura powinna byc rozpatrzona przez trzy zainteresowane rządy i UNHCR.
  Bo tak mi ktos podpowiedzial, ze pewnie te 15 tysięcy zolnierzy polskich na granicy przysłali z … Afganistanu.

  Refugee Protection in International Law

  01 January 2003:
  Article31: refugees unlawfully in the country of refuge page186 A. Introduction

  UNHCR – Refugee protection in international law: summary conclusions: article 31 of the 1951 Convention (3.2)

  https://www.unhcr.org/419c783f4.html

  3.1 Article 31 of the 1951 Convention Relating to the Status of Refugees: non-penalization, detention, and protectionArticle 31 of the 1951 Convention Relating to the Status of Refugees1 pro- vides as follows:

  1. The Contracting States shall not impose penalties, on account of their illegal entry or presence, on refugees who, coming directly from a territory where their life or freedom was threatened in the sense of Article 1, enter or are present in their territory without authorization, provided they present themselves without delay to the authorities and show good cause for their illegal entry or presence.

  2. The Contracting States shall not apply to the movements of such refugees restrictions other than those which are necessary and such restrictions shall only be applied until their status in the country is regularized or they obtain admission into another country. The Contracting States shall allow such refugees a reasonable period and all the necessary facilities to obtain admission into another country.

 13. Aleksandar Łukaszenka said

  Gdyby sąsiad przyprowadził na moje podwórko opłacane pieniędzmi dzieciaki, żeby skłóciły moją rodzinę, wybiły mi szyby i namawiały wszystkich do okoła aby wyrzucić mnie z domu to zemściłbym się. Zgromadził śmieci z całej okolicy i wyrzuciłbym je przez płot na podwórko sąsiada.
  Winę za to, co wydarzyło się na granicy w 100%, ponosi Polska i jej syjonistyczni namiestnicy.

  Białoruś jest jedynym krajem na świecie, w którym nikt nikogo nie zmusza do noszenia masek i brania gówna, które niszczy ludzkie zdrowie. Ludzie powinni to szanować!

  I niech mi ktoś napisze moje nazwisko z „o” na końcu…

 14. Chciałbym nieśmiało zaapelować o zamknięcie raz na zawsze wszystkich psychiatryków, bo i tak nikogo tam nie wyleczą. A tacy, którzy kwalifikowaliby się na tamtejszą terapię, chodzą sobie na wolności, stoją w kolejkach po szczypionkę i nawet Gajówkę odwiedzają.

 15. tylko pytam said

  Ciekawe skąd ty wiesz?
  Masz jakieś doświadczenia z tą specyficzną gałęzią medycyny?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: