Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Быдлошевский Л.З. o Polski prawnik komentuje karę…
  prostopopolsku o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Antysemityzmem jest prześwietlanie interesów obywateli obcego państwa „tylko dlatego, że są Żydami”.

Posted by Marucha w dniu 2021-11-16 (Wtorek)

„Łączenie reakcji Izraela na nowelizację ustawy z kwestią majątków pożydowskich jest jaskrawym przykładem antysemickiego fake newsa” – to definicja ambasador Izraela.

Rząd zaakceptował międzynarodową definicję antysemityzmu – taka informacja znalazła się na stronie Ministerstwa Kultury kilkanaście dni temu. W oświadczeniu, które jako pierwsza zaważyła izraelska „Haarec”, mowa o definicji przyjętej przez IHRA, Międzynarodowy Sojusz na rzecz Pamięci o Holokauście, który – jak stoi w jego deklaracji założycielskiej – „jednoczy rządy i ekspertów, aby umacniać, rozwijać i promować edukację, pamięć i badania na temat Holokaustu na całym świecie”.

Do dziś definicję przyjęły 33 kraje. Polska uczyniła to na spotkaniu IHRA w Malmoe. Jest krótka, enigmatyczna. Taki worek, do którego można wszystko wrzucić. Taka pałka, którą każdego można uderzyć:

„Antysemityzm to określone postrzeganie Żydów, które może się wyrażać, jako nienawiść do nich. Antysemityzm przejawia się zarówno w słowach, jak i czynach skierowanych przeciwko Żydom lub osobom, które nie są Żydami oraz ich własności, a także przeciw instytucjom i obiektom religijnym społeczności żydowskiej”.

Do definicji załączono przykłady współczesnych przejawów antysemityzmu. Większość nie ma związku z antysemityzmem, a odnosi się do Izraela i do własności żydowskiej. Wniosek może być tylko jeden – ma odwrócić uwagę od centralnego pojęcia antysemityzmu, a jej prawdziwym celem nie jest obrona Żydów przed antysemityzmem, ale obrona Izraela i biznes holokaustu przez wszelką krytyką.

Adam Asnyk: Antysemityzmem często hodują handlarze, z których każdy dla siebie pewien zysk w nim widzi; kiedy się interesem korzystnym ukaże, ujmą go w swoje ręce niezawodnie żydzi.

A tak w ogóle, jak można mówić o antysemityzmie w kraju w przeważającej mierze katolickim, w którym prezydentem został syn żydowskiego NKWD-isty, a ministrem spraw zagranicznych syn rabina, w którym Pierwsza Dama zwie się Kornhauser, w którym tylu Żydów było i jest ministrami, posłami, biskupami, w którym ludzie zaczytują się w gazecie redagowanej przez Michnika!

Antysemickie jest mówienie o skorumpowanych sitwach u władzy i ich rozbijaniu – tak stwierdził w Muzeum Polin młody żydowski naukowiec. Tenże „naukowiec” jest autorem „naukowej” definicji: „Kto zaprzecza, że jest antysemitą – ten jest antysemitą wtórnym”. Według niego samo pytanie, czy Polacy mają prawo do obrony przed takim oskarżeniem wyczerpuje znamiona antysemityzmu (podobnie jak to, że się przed tym oskarżeniem nie bronią).

Jak poznać antysemitę, doradza Jan Hartman: Antysemici powszechnie uważają się za wolnych od rasowych, religijnych i etnicznych przesądów, i dlatego jednym z kryteriów antysemityzmu jest deklarowanie przez daną osobę, że nie jest antysemitą.

Przy okazji profesor najstarszej polskiej uczelni odkrył, że antysemityzm przejawia się „w postaci skrępowania i zawstydzenia, gdy mówi się o żydostwie”. Wg „Haaretz” wszelkie protesty i żądania sprostowań co do „polskich obozów” są dowodem niechęci do rozliczenia się z antysemityzmem, a każde mówienie o polskich ofiarach, a nie o zagładzie żydów to antysemicka propaganda.

„Agresja Polaków przeciwko rządom komunistycznym zawsze była podszyta antysemityzmem” – to definicja profesor Uniwersytetu w Berlinie. TVN za antysemickie uznała hasła „Bóg, honor, ojczyzna”.

Krytykowanie globalizacji jest antysemickie – taką definicję wypracowała rabinka Rachel Barenblat, bo „globalista to termin nierozerwalnie związany z historią antysemityzmu i często odbierany jest jako synonim żyda, a związek między globalistami a żydami jest starym antysemickim wymysłem”.

Zdaniem Anne Applebaum, hasło „kupuj polskie” przypomina to przedwojenne antysemickie „nie kupuj u żyda”, a najbardziej jaskrawym dowodem na antysemityzm jest to, że rządowe instytucje przestały prenumerować „Gazetę Wyborczą”.

kula Lis 70
https://c-z06.neon24.pl

Dlaczego nie iść na całość? Antysemityzmem niech będzie zwalczanie złodziejstwa, oszustwa, bandytyzmu, uczciwość osobista….
Admin

Komentarzy 13 do “Antysemityzmem jest prześwietlanie interesów obywateli obcego państwa „tylko dlatego, że są Żydami”.”

 1. bardzo said

  Panie Gajowy, czy pamięta Pan nasze rozważania na innym forum zwanym wówczas listą dyskusyjną? Wtedy być Polakiem było czymś wstydliwym. Potem przewidywaliśmy, że wkrótce może stać się grzechem. Dziś wszystko wskazuje na to, że bycie Polakiem będzie w oczach świata przestępstwem. A próby zaprzeczania temu będą niezbitym dowodem, potwierdzonym naukowo, że tak właśnie jest.

  „Blada twarz przechwala się, że się nie przechwala” – z Karola Maya.

  Naprzeciwko kościoła Salezjanów w Oświęcimiu jest ulica Klasztorna i tam zaraz na rogu widnieje ten napis jako pokaźny mural. Chciałem dopisać flamastrem: „A antypolonizm to miła ekstrawagancja”, ale w kiosku naprzeciwko nie mieli takiego grubego flamastra.

  https://m.facebook.com/2224041664524900/photos/a.2243062949289438/2744595895802805/?type=3

  O, jeszcze jedno, zaraz ten i ów się zapyta, a co ty krętaczu robiłeś w Oświęcimiu? Żaden sekret, byłem na grobie mojej Babci, która tam mieszkała.

 2. gnago said

  Masaż pleców wyprawioną wołową skórą semitów dowolnego pochodzenia i języka ozdrowieńczo wpływa na posiadacza pleców. Odzyskuje kontakt z jawą i sprowadza do pełnego człowieczeństwa nawet satanistę talmudystę

 3. bardzo said

  Nie odzyskuje. Teraz to musztarda po obiedzie.

 4. Ale dlaczego? said

  Nie czuję nienawiści do Żydów.
  Jest co najmniej kilku, którzy budzą we mnie sympatię.
  Ale jest też wielu, którzy budzą we mnie odrazę. Nie nienawiść.
  Wiem, że są ZŁYMI LUDŹMI i że mI, Polakowi, A także ludziowi i innym ŹLE ŻYCZĄ. TO DLACZEGO MAM ICH UBÓSTWIAĆ???
  BO ICH NIEMCY MORDOWALI PODCZAS IIWŚ???

  Nienawiść jest bardzo destrukcyjną emocją.
  Wystarczy rozróżniać ludzi przy pomocy ROZUMU.
  Np. ostatnio taki materiał potwierdza to, co się dzieje w głowach przeciętnych Żydów:
  https://www.bibula.com/?p=129051
  Nie wspominając o NWO, firmowanym przez finansjerę, „przypadkowo” z tego plemienia w większości…

 5. Piskorz said

  re art A ta AA zapomniała hasła sprzed wojny /był taki okres/ w Niemczech…Nie kupuj u Niemca”. I jak kloakę robili z Berlina..!!
  antysemickie „nie kupuj u żyda…to pamięta..!!

 6. maks said

  Statut Kaliski jest fałszywką od czasów Jagiellonów, udowodnił to w XIX wieku Romuald Hube. Żydzi jako bezpaństwowcy nie potrafili zachowywać się jako wzorowi obywatele z powodu dwoistości ich natury i szatańskich nauk ich rabinów, sprowadzając zawsze na siebie gniew narodów wśród których żyli, i najważniejsze – nie są semitami, nie pochodzą z Bliskiego Wschodu. To fałszywy Izrael założony przez ludzi przemocą, młot na gojów i narzędzie NWO.

  http://jolanta-gancarz.szkolanawigatorow.pl/jak-romuald-hube-zydowskie-faszerstwa-wykry plus komentarze

 7. Maciejasz said

  Żydzi w swej pysze skazani są na upadek. To chyba strach przed utratą pozycji na świecie zmusza ich do narzucania gojom tej całej antysemickiej retoryki. No chyba, że o to im chodzi – do rozbudzania nienawiści do nich samych. I później wytykania palcami „antysemitów” i ich strofowaniu. Ale na dłuższą metę to się skończy tragicznie.
  Nie wiem gdzie to czytałem czy słyszałem, ale Żydzi mają się nawrócić i uwierzyć w Pana Jezusa. U końcu czasów. Pewnie jak już będzie za późno…

 8. Lily said

  „Polska podpisala”. RZUND podpiasl.
  A czego III.R.P. NIE ROBI, i NIE POSPISUJE
  po 0.4.06.1989 r, dla …..?.

 9. Boydar said

  żydowska twarz ma dwa języki …

 10. Ale dlaczego? said

  Jeśli stanie po stronie PRAWDY nazywane jest przez szubrawców żydowskich antysemityzmem, to jestem dumny z mojego ANTYSDMITYZMU.
  A jeśli spotkam na swej drodze jakiegoś Żyda, będę tylko go szanowaĺ, jeśli okaże się prawdziwym CZŁOWIEKIEM.
  Dziwnym trafem najwięksi współcześni zbrodniarze-ludobójcy są nawet nie nadreprezentowani, ale W WIĘKSZOŚCI Żydami.
  Jeśli uczciwi Żydzi czegoś z tym nie zrobią, spadnie to całe zło też na nich, niewinnych…

 11. Robert Smialowski said

  O ileż poczciwsza była sławna i chwalebna „definicja” semityzmu: „O tym, kto jest Żydem, decyduję j a !”. Jestem zdeklarowanym przeciwnikiem samego pojęcia „antysemityzm” – i to będąc od urodzenia filosemitą (naturalnym). Nie dajmy się zwariować ! Żadne tam z Żydów „święte krowy”… jeszcze dużo dalej im do świętości niż współczesnym „Polakom” ! Poza tym – dlaczegóż to normalny człowiek może nie lubić Polaków, Rosjan czy Niemców, a jednych jedynych Żydów – nie lubić nie wolno ?? Bo św..ński pies Gliński bezlebub coś tam podpisać raczył…? A co to ma wspólnego z wolnością przekonań i swobodą ich wyrażania ? Jedno i drugie to przecie akty prawne wyższej rangi od jakiegoś tam porozumienia internacjonal-macherów w (brudnych) interesach !
  Do meritum zaś, czyli deklaracji reichsministärium der polinische scheisskultur wystarczy się odnieść krótko: przywołana definicja nie jest wogóle definicją. Zaprotestować powinni przede wszystkim polscy logicy i poloniści !

 12. revers said

  Nie szprycowanie sie jest takze aktem antysemityzmu

  https://nczas.com/2021/11/18/rzad-zapowiedzial-nowe-obostrzenia-czesi-masowo-wyszli-na-ulice-segregacja-porownana-do-przesladowania-zydow-w-czasie-ii-ws-video/

  Gdy czesi porownuja swoja segregacje do segregcji zydow z 2ww, to teraz na wskros trzeba goim posegregowac i jakims Mengelowym lajnem poszprycowac, antysemityzm zarzucic w przypadku odmowy wziecia udzialu w wyszczepce..

  Co na to semicki syryjczyk Nabil M.?

 13. Zi.W. said

  Panie Gajowy!
  Podany wyżej ‚artykuł’ składa się fragmentów tekstu p. amb. Krzysztofa Balińskiego zamieszczonego w całości na portalu wprawo.pl [pełny adres internetowy]: https://wprawo.pl/k-balinski-kto-jest-antysemita-a-kto-nie/ .
  Proszę o zamieszczenie tej informacji.
  Pozdrawiam wszystkich bywalców ‚Leśniczówki’!
  Zi.W.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: