Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztof M o Tortura nadziei
  Krzysztof M o „Udu***y cię tak, że się…
  omega o Wolne tematy (23 – …
  Peryskop o Wolne tematy (23 – …
  lewarek.pl o Ukraina walczy z prawosła…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  Voodoosch o Tortura nadziei
  bladymamut o „Udu***y cię tak, że się…
  Olo o „Udu***y cię tak, że się…
  Greg o Wolne tematy (23 – …
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Sebastian o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
  minka o Wolne tematy (23 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraina szykuje się do powstrzymania „rosyjskiej agresji”. Kreml reaguje.

Posted by Marucha w dniu 2021-11-18 (Czwartek)

Ukraina i Zachód pracują nad kompleksowym, trójpoziomowym planem powstrzymania „rosyjskiej agresji” – powiedział ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba.

[Która to już z kolei „agresja Rosji” przeciwko Ukrainie? – admin]

Gazeta „The Washington Post”, powołując się na źródła, informowała wcześniej, że wielu amerykańskich i europejskich urzędników jest zaniepokojonych rzekomym „wznowieniem koncentracji wojsk rosyjskich” w pobliżu granicy z Ukrainą. 2 listopada „Politico” opublikowało „zdjęcia satelitarne”, na których, jak twierdzi, widać rozmieszczenie wojsk rosyjskich „na granicy z Ukrainą” – w obwodzie smoleńskim, który nie graniczy z Ukrainą.

Ministerstwo Obrony Ukrainy oświadczyło w odpowiedzi, że nie odnotowało koncentracji wojsk rosyjskich w pobliżu własnych granic. Później rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że Pentagon nadal obserwuje „niepokojące ruchy” wojsk rosyjskich „w pobliżu Ukrainy”. Z kolei gazeta „Mirror”, powołując się na źródła, podała, że Wielka Brytania jest gotowa przerzucić na Ukrainę do 600 żołnierzy sił specjalnych w obawie przed rzekomo zbliżającą się rosyjską inwazją.

Jak poinformowała agencja RBC-Ukraina, pierwszy poziom ma charakter dyplomatyczny i polega na składaniu przez partnerów zdecydowanych, aktualnych, publicznych i niepublicznych oświadczeń popierających Ukrainę. „Drugi poziom byłby ekonomiczny. Mowa o nowych i bolesnych ograniczeniach ekonomicznych, które mogą zostać wprowadzone w przypadku nowych agresywnych działań Rosji. Powinny obejmować ataki na najbardziej bolesne miejsca, w tym na projekt Nord Stream 2” – powiedział Kułeba, którego cytuje RBC-Ukraina.

Trzeci poziom, jak dodał minister, ma charakter militarno-obronny. Powstrzymywanie zakłada wzmocnienie obrony Ukrainy przy pomocy partnerów. W szczególności poprzez dostarczenie dodatkowego uzbrojenia, pogłębienie współpracy wywiadowczej oraz zwiększenie obecności wojskowej w powietrzu i w akwenie Morza Czarnego.
„Ten trzypoziomowy pakiet odstraszający jest realizowany przez różnych partnerów w zależności od ich gotowości i determinacji. Ktoś jest gotowy do dostarczenia broni, ktoś jest gotowy do opracowania środków ekonomicznych, a ktoś inny – do składania twardych oświadczeń. Cenimy wszystkie te elementy i wsparcie każdego partnera jest dla nas ważne” – zapewnił minister.

Kreml reaguje na artykuł o „wojnie hybrydowej Rosji”

Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy rosyjskiego prezydenta, komentując artykuł o „wojnie hybrydowej” Rosji, powiedział, że w Wielkiej Brytanii pojawia się wiele histerycznych publikacji i tak należy je traktować, zaznaczając, że Rosja nie prowadzi żadnej wojny hybrydowej, Moskwa jest zainteresowana tym, aby wszyscy w Europie opamiętali się i przestali uważać ją za przyczynę wszystkich problemów.

Ostatnio w Wielkiej Brytanii pojawiło się wiele histerycznych publikacji i, niestety, dziennikarze w ogóle nie są tak zaangażowani jak zwykle w trzeźwe relacjonowanie wydarzeń, także tych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dlatego właśnie musimy je tak traktować. Rosja nie prowadzi żadnych wojen hybrydowych, absolutnie to wykluczamy – zapewnił Pieskow.

Dodał, że Rosja jest zainteresowana, by wszyscy w Europie w końcu przestali widzieć w niej winowajcę wszystkich swoich problemów, a znaleźli ich źródła, które obecnie dławią Europę.

Ukraina i państwa zachodnie wyrażają ostatnio zaniepokojenie rzekomym nasileniem „agresywnych działań” Rosji wobec Ukrainy. W kwietniu 2021 r. Waszyngton poinformował o eskalacji „rosyjskiej agresji” i ruchach wojsk rosyjskich na Krymie oraz przy wschodniej granicy Ukrainy. Rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow oświadczył, że Rosja przemieszcza wojska na swoim terytorium według własnego uznania.

https://pl.sputniknews.com

 

Jedna odpowiedź do “Ukraina szykuje się do powstrzymania „rosyjskiej agresji”. Kreml reaguje.”

 1. Grace said

  I ta amerykanska propaganda przeciwko Federacji Rosyjskiej pozwala im na bezczelne manewry na Morzu Czarnym. Ukraina to diabelski sztuczny twor, ktory trzeba zniszczyc. Oprocz Luganska i Donbasu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: