Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Czaruś o Mocarstwowość z podkulonym…
  NC o Po latach bezmyślnego ruchania…
  Parch o List z Moskwy do polskich…
  TTT o Po latach bezmyślnego ruchania…
  MatMati o Izrael przyznaje się do udział…
  Emilian58 o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  minka o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  prostopopolsku o Obłażenie Agnieszki Piwar prze…
  prostopopolsku o List z Moskwy do polskich…
  prostopopolsku o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
  Yagiel o Wolne tematy (83 – …
  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Po latach bezmyślnego ruchania…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Rosja podejmuje wyzwanie

Posted by Marucha w dniu 2021-11-19 (Piątek)

W obliczu deklaracji wrogości ze strony administracji Bidena, przywódców wojskowych Unii Europejskiej i NATO Rosja postanowiła odrzucić wszelki złudzenia na pokojową współpracę i podjąć rzucaną od lat przez „wolny Zachód” rękawicę. Takie jest znaczenie deklaracji prezydenta Putina w klubie Wałdaj, nie tylko rywalizacji i konfrontacji militarnej, ale przede wszystkim ideologicznej wojny przeciwko wywrotowemu dryfowi, który ogarnia Europę i którego nie akceptuje Rosja.

To nie jest dla Polski dobra wiadomość. Polska jako najbardziej zaprzysięgły wasal USA jest wykorzystywana jako ratlerek do obszczekiwania Rosji a terytorium Polski już dawno zostało spisane na straty w przypadku ew. konfliktu.

Najgorsze jest to, że nasze „elity” zrobiły sobie z tej wasalnej podległości i rusofobii „polską rację stanu”. Media od lat ciągle tłuką nam do głowy, że najazd pancernych hord Putina tuż tuż i trzeba się zbroić na potęgę.

Jestem za tym, żeby Polska miała silną polskiej armię ale niech to na Boga robią z głową a nie kupując sobie przychylność USA bezsensownymi nabytkami (F-35 albo czołgi Abhrams), które Rosja może zniszczyć w ciągu kilku godzin. Leży cały przemysł obronny, który nie produkuje nawet jednej śrubki ani naboju do kosztujących dziesiątki (jak nie setki) miliardów zabawek jednorazowego użytku. Tak o obronności mogą myśleć jedynie idioci albo obcy agenci udający Polaków.

Nie są nam potrzebne myśliwce, które boją się deszczu (fakt udowodniony!) i mogą startować i lądować jedynie na specjalnie do tego celu zbudowanych lotniskach. Nawet jeśli tym F-35 udałoby się wystartować to z całą pewnością nie miałyby już gdzie lądować. Mądry gospodarz dokupiłby ze dwie eskadry F-16, które tak jak MiG mogą lądować nawet na drodze szybkiego ruchu.

Ta sama historia z czołgami Abhrams. Niech on sobie będzie najcudowniejszy na świecie ale po pierwsze nie produkujemy do niego nawet kawałka gąsienicy a po drugie wyparowałyby w ciągu kilku godzin. Oczywiście zakładając, że przeciwnikiem była by Rosja. Te wszystkie zakupy wyglądają tak jakby banda gówniarzy w krótkich spodenkach dorwała się do karty kredytowej taty i poszła poszaleć do sklepu zabawkowego.

Ze strony Rosji, oprócz oświadczeń, widać już coraz aktywniejsze działania obronne i odwetowe, którymi Rosja pokazała, że ​​zdecydowanie reaguje na prowokacje Sojuszu Atlantyckiego i jego satelitów w Europie, na Ukrainie, na Bliskim Wschodzie, w Bałtyku i Pacyfiku.

W ślad za starą strategią administracji USA prowadzenia „polityki dławienia Rosji przez zakup rosyjskich surowców i strategicznych przedsiębiorstw”, którą Waszyngton przyjął w latach 90′, poszła strategia powstrzymywania Rosji poprzez ekspansję NATO, która była równoznaczna z wypowiedzeniem zimnej wojny, na którą jednak Rosja początkowo nie zareagowała w sposób zdecydowany, ale raczej szukała drogi dyplomatycznej.

Nowa zachodnia strategia kierowana przez elity władzy finansowej i Głębokie Państwo USA jest znacznie bardziej podstępna , ma na celu destabilizację od wewnątrz i wywieranie militarnej presji na granice Federacji, wykorzystując sąsiednie kraje, takie jak Ukraina, Gruzja i inne, jako bazy ataków na Moskwę.

Waszyngton fałszuje rzeczywistość, mówiąc o „rosyjskim zagrożeniu” dla ładu międzynarodowego opartego na zasadach (ogłaszanego przez Stany Zjednoczone), ale w rzeczywistości jest to geopolityczne zagrożenie dla porządku światowego stworzonego przez Anglosasów, zagrożenie dla ich planów globalizacji i globalnej dominacji. Historia pokazała, że ​​każdy kraj, który nie chce podporządkować się temu hegemonicznemu porządkowi, staje się wrogiem i zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych.

W propagandzie Imperium USA Rosja i Chiny nazywane są mocarstwami „rewizjonistycznymi”, czyli krajami, które chcą zrewidować istniejący porządek świata. Ale Moskwa i Pekin opowiadają się za wielobiegunowym światem, który dzisiaj reprezentuje nową rzeczywistość międzynarodową, co uznają również autorytatywni amerykańscy analitycy.
Rosja i Chiny mają prawo bronić swojej wizji porządku światowego i interesu narodowego swoich krajów przed roszczeniami dominacji Anglosasów i ich wasali. Dlatego właśnie stworzyły blok, który udaremnia roszczenia bloku zachodniego kierowanego przez Anglosasów. To są nieodłączne atrybuty suwerenności państwa, coś czego Polska już dawno się wyzbyła.

Wypowiedzi prezydenta Putina i ministra Ławrowa są sygnałem dla NATO, że Rosja podejmuje wyzwanie. Historia ustali, czy odpowiedź Rosji była spóźniona czy na czas, ale dziś jest faktem, że decyzja została przygotowana i przemyślana. Ponadto, na poziomie wojskowym, parytet strategiczny osiągnięty obecnie między Rosją a NATO jest faktem uznanym przez wszystkich z wyjątkiem Kijowa, Warszawy i Wilna.

Kroki podjęte przez Moskwę w związku z mobilizacją na granicach Ukrainy i porozumieniami wojskowymi z Białorusią wyparły NATO, którego celem było przejęcie Krymu, Białorusi i krajów bałkańskich w funkcji antyrosyjskiej. Tutaj należy podkreślić wyjątkowo głupią i krótkowzroczną politykę polskich władz wobec Ukrainy i Białorusi mimo, że są to nasi najbliźsi sąsiedzi. Uporczywe mieszanie się w sprawy białoruskie, próba siłowej zmiany legalnych władz zaowocowała tym co mamy teraz na granicy z Białorusią. Nie tylko Polska tam mieszała, byliśmy jak zwykle podwykonawcą interesów „wolnego świata”, który ma chrapkę na Białoruś. Przewrót się nie udał a Białoruś, już pewnie na stałe, wpadła w ręce Rosji.

Bezwarunkowe wspieranie zdecydowanie niechętnej nam Ukrainy, rządzonej przez neonazistowską juntę prowadzącą wojnę domową z własnym narodem znowu wystawia nas na niebezpieczeństwo. Polska, która pchała się do roli „adwokata” Ukrainy w UE i NATO nie została zaproszona nawet do negocjowania porozumień mińskich. Jakim trzeba być idiotą, żeby jeszcze wchodzić im w … i wozić miliardy, których nigdy nie obejrzymy z powrotem. No ale może Polskę stać na takie prezenty…

Utworzenie bloku rosyjsko-chińskiego uniemożliwia Waszyngtonowi wykonanie wyprzedzającego uderzenia, a stratedzy Białego Domu stają się bardziej realistyczni i szukają innych sposobów przeciwdziałania rosnącym wpływom tych dwóch supermocarstw.

Odkąd Rosja podjęła wyzwanie, wzrosło prawdopodobieństwo brutalnej konfrontacji, jednak zdaniem ekspertów obecna zimna wojna nie może trwać dłużej niż 3-5 lat i będzie musiała zakończyć się demobilizacją obecności wojskowej USA w Europie. Tymczasem technologia staje się wiodącym czynnikiem, a czas będzie determinowany przez rozwój broni hipersonicznej i sztucznej inteligencji.

Biorąc pod uwagę łączny potencjał bloku rosyjsko-chińskiego, postawienie na wyścig zbrojeń jest katastrofalne dla Stanów Zjednoczonych, także biorąc pod uwagę nierównowagę systemu politycznego USA. Jest mało prawdopodobne, by Waszyngton mógł postawić na bezpośrednią konfrontację; luka w wielkości potencjału gospodarczego i mobilizacyjnego Rosji i NATO wyklucza bezpośrednie konfrontacje bez użycia broni jądrowej.

Gra na powstrzymanie Rosji i Chin pozostaje dla Stanów Zjednoczonych niemożliwą chimerą, która oprócz mechanizmów przekształcania obywateli w konsumentów, korupcji elit, niszczenia kultury i wartości skupiała się raczej na wewnętrznej destabilizacji i uległości poprzez propagandę.

Obraz dzisiejszej Ameryki i Zachodu, który chcieliby ponownie zaproponować ludności rosyjskiej jest dla nich nie do przyjęcia. Wręcz przeciwnie, zdaniem różnych analityków, większość społeczeństwa rosyjskiego uważa, że ​​głównym obowiązkiem państwa jest dbanie o wszystkich. Nie mówiąc już o tym, że kultura i wartości Rosjan są znacznie bardziej konserwatywne niż Zachodu i znacznie bardziej zakotwiczone w tradycyjnych wartościach rodziny, wierzeń religijnych i przywiązania do własnej tożsamości i tradycji. Innymi słowy, globalizm i ideologia LGBT nie mają szans na zakorzenienie się w rosyjskim społeczeństwie.
_________________
Prezes Honorowy Polish Conspiracy Anti-Defamation League – W Organizacji

http://www.spiritolibero.fora.pl

Komentarzy 9 do “Rosja podejmuje wyzwanie”

 1. Głos Prawdy said

  wkrótce nie będzie komu walczyć, wszyscy powyzdychają od szczepionek

 2. Mano Negra said

  Jeśli Europe ogarnia „wywrotowy dryf”, a jednocześnie ta sama Europa deklaruje wrogość wobec Rosji to po co Rosja ma z tym dryfem walczyć? UE nie ma żadnych przywódców wojskowych. Nie ma innych wartości niż tradycyjne.

  O_o

 3. Ale dlaczego? said

  Dziwne to wszystko. O ile Zachód jest spójny w seym pędzie ku przepaści (organizowanym przez globalistów) zachowanie Chin i Rosji jest schizofreniczne.
  Bo z jednej strony jakby zdają sobie sprawę z możliwej konfrontacji z USA i wasalami, a z drugiej współpracują z globalistami i są prymusami PLANDEMII i szpryc. Nie wiedzą co się dzieje? Nie wiedzą, że są leki?
  Boją się iść na wojnę z globalistami źeby uniknąć gorącej wojny z opętanym przez globalistów Zachodem???
  Duża część świata by ich poparła, jak za długo będą czekać, może być za późno…

  Brakuje mi czegoś w tej układance…

  A co dovkurw pisowskich i innych w Polsce. To agentura. I to agentura najgorszej odmiany. Taka co za kasę i złudzenie łaski szefów zrobi wszystko, łącznie z poświęceniem rodaków i rodzin. Bo nie wszyscy politycy są nie-Polakami…

 4. Grace said

  Olbrzymi budzet na armie amerykanska powinien byc przeznaczony na ratowanie amerykanow z biedy i ponizajacego zycia. Na naprawe drog, mostow, na budowe szkol, przedszkoli, mieszkan dla biednych . Wszystko sie w Ameryce sypie. Wiedza o tym ci ktorzy tutaj mieszkaja. Nie patrzcie tylko na zadbane wielkie miasta. Ten przeogromny budzet zwieksza sie z roku na rok. Nikt nie przejmuje sie bieda i zrujnowanymi miastami. Przemysl zbrojeniowy jest w rekach diablow. Dla nich liczy sie tylko zysk. Dla zysku sa potrzebne wojny. Ostatnia porazka i wielka kompromitacja w Afganistanie nie nauczyla tych pseudo ludzi niczego. Kampania nienawisci przeciwko Federacji Rosyjskiej przekracza wszelkie granice. Naprawde rzygac sie chce na te klamstwa. Ja bardzo podziwiam Rosje i Pana Putina za wielka cierpliwosc. Te wszystkie obelgi, te klamstwa, te zarzuty ze Rosja chce wojny z Polska, ze Rosja to najwieksze zlo obecnego swiata i tysiace innych oskarzen, znosili bardzo dlugo. Szkoda ze Polska prowadzi te kampanie nienawisci przeciwko FR, zaplacimy za glupote jak zawsze. Czego Polacy wciaz nie rozumieja to fakt ze zachod w ktorego tak jestesmy wpatrzeni od dekad, GARDZI NAMI, MA NAS ZA PRYMITYWNY NAROD. Poznalam to na wlasnej skorze. Toleruja tylko wyksztalconych ludzi, typu lekarze, inzynierowie.ale naewt ci nie wchodza na salony. Reszta to bydlo w ich mniemaniu, ktore latwo bedzie uzyc jako mieso armatnie na wypadek zbrojnego konfliktu, nie daj Boze wojny z FR. Polacy powinni wyjsc z EU jak najszybciej. Wywalic z rzadow, poczynajac od soltysa we wioskach wszystkich pseudo Polakow, wszystkich Polakow, ktorzy poczuli sie Europejczykami i sprzedali nasza piekna Polske glownie szwabom, ktorzy nigdy nie beda traktowac Polaka z szacunkiem. Nie ma dla Polski zagrozenia ze strony Rosji, jest za to z EU i ISA. Polacy obudzcie sie!

 5. JerzyS said

  ŁUKASZENKA O KRYZYSIE MIGRACYJNYM.

 6. NICK said

  Spiritolibero.
  Zachowujesz jaźń Bożą.

 7. Mietek said

  Chyba jednak zdają sobie sprawę że ich wielkość przechodzi do przeszłości….

  Szef sztabu USA Millie ogłosił utworzenie porządku światowego z trzema ośrodkami władzy…

  WASZYNGTON, 3 listopada – Szef wspólnych szefów sztabu Stanów Zjednoczonych Mark Milli mówił o nowym systemie organizacji pokoju z ośrodkami nie tylko w Waszyngtonie, ale także w Moskwie i Pekinie.

  „Wchodzimy w trójbiegunowy świat z Chinami i Rosją jako dużymi siłami” – powiedział na Forum Bezpieczeństwa Aspen Institute.

  Według niego planeta strategicznie stała się mniej stabilna niż w ciągu ostatnich 40-50 lat.

  Jednocześnie Milli zauważył, że rządy innych krajów nie powinny uważać Stanów Zjednoczonych za słabe z powodu wycofania wojsk z Afganistanu. Według niego Stany Zjednoczone są często niedoceniane i źle rozumiane, ale błędem byłoby postrzeganie zakończenia operacji jako lotu.

 8. Mietek said

  Z Francji ciekawy artykuł.
  https://atlantico.fr/article/decryptage/milices-et-guerre-electronique-high-tech—un-inquietant-tournant-defense-course-a-l-armement-europe-etats-unis-russie-chine-xavier-raufer

 9. Maverick said

  Amerykanie nic dobrego nie potrafią zaprojektować, ich kolejny F 35 w posiadaniu Royale Air Force spadł z nieba na morze Śródziemnym. Zaczęła się nagonka że Rosjanie właczyli swoją broń zakłucającą ich technikę, ale to chyba wynik wielkiego sztormu, który przeszedł nad tym rejonem.

  Jak Poliniacy je dostaną to dopiero będą spadać znając polskie podejście do utrzymywania stanu technicznego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: