Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  błękitnyocean o Najbogatszy człowiek na ś…
  Olo o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  Olo o Generał Surowikin radykalnie z…
  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (83 – …
  Zorard o Najbogatszy człowiek na ś…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Jak Żydzi wpływają na polskie organy ścigania

Posted by Marucha w dniu 2021-11-21 (Niedziela)

11 listopada AD 2021 w Kaliszu doszło do pewnego wydarzenia, które samo w sobie szybko odeszłoby w niepamięć, gdyby nie czujność wszelkiej maści donosicieli. Pod wodzą aktora Wojciecha Olszańskiego vel Aleksandra Jabłonowskiego na kaliskim rynku zorganizowano swoisty performance. Głównym punktem programu było spalenie kopii statutu kaliskiego, który w XIII wieku nadał Żydom przywileje, jakich nie mieli nigdzie indziej w Europie.

Ot, widowiskowe show z elementami ulicznego teatru i historii. Być może nie zwróciłabym na to uwagi, gdyby nie fakt, że chwilę później organizatorzy happeningu trafili do aresztu, tylko dlatego, że ktoś doszukał się w ich przedstawieniu „mowy nienawiści” i „antysemityzmu”.

Sytuacja przypomniała mi o pewnym wydarzeniu sprzed lat, kiedy Policja wezwała mnie na przesłuchanie w charakterze świadka. Powód? Jakiś Żyd poczuł się urażony pewnym incydentem, do którego doszło na jednej z demonstracji (na której akurat byłam), więc podkablował na prokuraturze. Ostatecznie sprawa rozeszła się wtedy po kościach, choć okazało się (nie po raz pierwszy zresztą), że to właśnie Żydzi są strasznymi ksenofobami. Dlatego chcę naszym Czytelnikom opowiedzieć dziś o tej historii.

Lato 2014 roku. Na Strefę Gazy spadają izraelskie bomby, giną niewinni cywile, w tym kobiety i dzieci. Jak to w takich sytuacjach bywa, ktoś w Warszawie zorganizował protesty przed ambasadą Izraela. Sezon ogórkowy w pełni, więc wybrałam się tam z aparatem fotograficznym i notesem, w nadziei na zdobycie ciekawego materiału do artykułu. W sumie żadnej sensacji nie było, a moja krótka relacja została opublikowana na jednym z portali.

Minęło przeszło pół roku. Dzwoni telefon z Komendy Policji. Zostaję wezwana na przesłuchanie w charakterze świadka. Na miejscu dowiaduję się o szczegółach. Otóż, na demonstracji przed ambasadą Izraela był podobno transparent z napisem: «syjonizm = nazizm». Jakiś Żyd uznał, że to go obraża i poskarżył się na prokuraturze. Prokuratura z urzędu musiała coś z tym zrobić, więc Policja musiała kogoś przesłuchać. Trafiło na mnie. Pewnie dlatego, że byłam chyba jedyną dziennikarką, która pod własnym nazwiskiem napisała relację z tamtej demonstracji.

Przez Policję zostałam potraktowana bardzo grzecznie, zwykłe standardowe przesłuchanie. Ostatecznie prokuratura i tak umorzyła sprawę. Ciekawsze jest jednak to, czego przy okazji się dowiedziałam, już tak mniej oficjalnie. Otóż okazało się, że niemałą bolączką dla organów ścigania w Polsce są ciągłe skargi środowisk żydowskich (i dewiantów z LGBT, ale o tym innym razem). Chodzi o to, że w momencie, kiedy do prokuratury wpłynie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, zgodnie z polskim prawem oficjalnie muszą być wykonane dalsze procedury.

Dało mi to do myślenia. Przecież tego typu skargi powodują pewne ograniczenia, tj. zużywa się zasoby i energię funkcjonariuszy państwowych do reagowania na te donosy. A skoro policja i prokuratura musi z urzędu wszczynać postępowania w sprawach o rzekomym antysemityzmie czy ksenofobii Polaków, to zabiera im się cenny czas. W ten sposób niejako odciąga się polskie organy ścigania od znacznie poważniejszych spraw. A więc poniekąd zmusza się ich do ganiania za mitycznym antysemityzmem, podczas gdy w tym czasie mogliby łapać prawdziwych przestępców, np. złodziei rozkradających Polskę.

Dowiedziałam się wtedy, że prym w tego typu skargach i donosach wiedzie organizacja „Otwarta Rzeczpospolita. Stowarzyszenie Przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii”. Sytuacja wydała mi się na tyle ciekawa, że postanowiłam zamieścić wpis o moim przesłuchaniu, które musiało się odbyć, bo jakiemuś Żydowi nie spodobało się porównanie dwóch zbrodniczych ideologii. Przeczytała to znajoma muzułmanka, która również była na wspomnianej demonstracji. W reakcji na moją publikację koleżanka szyitka podesłała mi link do artykułu z portalu izraelczyk.pl, gdzie opisano pikiety pod ambasadą Izraela. Moim oczom ukazał się żydowski paszkwil, z którego dobitnie wynika, że to sami Żydzi są ksenofobami, a nawet antysemitami (sic!).

Chodzi o artykuł pt. „14, 15 i 17 lipca Allah przybrał postać polskiej wieprzowiny”. W tekście szyderczo opisano demonstracje w obronie Palestyńczyków z bombardowanej Strefy Gazy. W wydarzeniu obok Polaków uczestniczyli mieszkający w naszym kraju muzułmanie. Pełen kpin i obelg artykuł żydowskiego portalu opatrzono podsumowaniem: «W taki oto sposób niespożywający wieprzowiny Allah stał się podobny do polskich warchlaków».

Po pierwsze, mamy tutaj do czynienia z bluźnierstwem i nienawiścią na tle religijnym. Polskiemu Czytelnikowi pragnę wyjaśnić, że arabskie słowo Allah jest używane na określenie Boga nie tylko przez muzułmanów ale także chrześcijan z Bliskiego Wschodu. A zatem, obrażono Boga, którego na żydowskim portalu porównano do nieczystego mięsa świni.

Po drugie, autorzy artykułu uderzyli w godność drugiego człowieka, który w ich mniemaniu jest gorszy. W tym konkretnym przypadku ksenofobii mamy do czynienia z uprzedzeniem wobec Polaków, chrześcijan i muzułmanów, których połączyła empatia z prześladowaną i mordowaną ludnością palestyńską.

Po trzecie, publikacja żydowskiego autorstwa jest skrajnie antysemicka, bo Semitami są przecież także sami Palestyńczycy, których cierpienie zostało w tekście wyszydzone. I wreszcie, artykuł z portalu izraelczyk.pl ma charakter antyżydowski, ponieważ jego rynsztokowy poziom, okraszony nienawiścią względem osób innego wyznania, narodowości i posiadających odmienne poglądy, w konsekwencji prowokuje do spotęgowania niechęci względem samych Żydów.

Powyższe wnioski zebrałyśmy z koleżanką we wspólnym liście otwartym do: Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita. Dodałyśmy do wiadomości: Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP, Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie, Ambasada Izraela w Polsce, Media. Reakcja na skandaliczną publikację żydowskiego portalu była zerowa.

Wspominam o tym przy okazji wydarzeń kaliskich nieprzypadkowo. Otóż aresztowanie organizatorów kaliskiego zgromadzenia dobitnie pokazuje kto w naszym państwie pociąga za sznurki. Oto bowiem mamy sytuację, że za kratki idą obywatele Polski, którzy nieprzychylnie wypowiadali się na temat Żydów, podczas gdy podobne, a nawet gorsze zachowania wobec innych narodowości czy mniejszości nie spotykają się z taką reakcją.

Wystarczy wspomnieć ostatni Marsz Niepodległości, podczas którego podpalono niemiecką flagę, co zbagatelizowano. Nikt również nie podniósł konsekwencji za transparenty z napisem „jebać islam”, podczas antyimigranckich manifestacji sprzed kilku lat. Szokuje też brak reakcji za permanentne szkalowanie i obrażanie Rosjan, które z każdym kolejnym rokiem dramatycznie przybierają na sile. Prześladowań w przestrzeni publicznej doświadczają także Polacy wyznający tradycyjne i katolickie wartości, które na każdym kroku są deptane i wyszydzane. Jakoś słynny celebryta-satanista nie trafił za kratki za publiczne podarcie Biblii i nazwanie świętej dla chrześcijan księgi „gównem”.

Jednak najbardziej szokuje fakt, że bezkarne pozostały osoby, które na ulicach polskich miast domagały się legalizacji mordowania nienarodzonych polskich dzieci, przeklinając przy tym na całe gardło.

Doszło w Polsce do sytuacji przerażającej. Otóż, z jednej strony na polecenie żydowskich środowisk aresztuje się organizatorów happeningu ze spaleniem kopii jakiegoś dokumentu sprzed kilkuset lat. Z drugiej strony nikt nie trafił do aresztu za nawoływanie do zabójstwa na tle ksenofobicznym – bo właśnie tym jest domaganie się „prawa” do likwidacji dzieci z Zespołem Downa.

Co się zaś tyczy samego zachowania organizatorów kaliskiej imprezy. Moim zdaniem liderzy Kamratów popełnili podstawowy błąd. Nie dlatego, że zadarli z Żydami, ale dlatego, że nie skorzystali z instrukcji działania zawartej w Nowym Testamencie, która brzmi: «Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie.» (Mt 10,16-23).

Zabrakło czystego serca oraz sprytu. I to jest największa bolączka wszelkich ruchów patriotycznych, narodowych i antysystemowych w Polsce.

Agnieszka Piwar
https://myslpolska.info

Komentarzy 25 do “Jak Żydzi wpływają na polskie organy ścigania”

 1. Jack Ravenno said

  pani Agnieszko – żydów piszemy małą literą

  ——-
  Zależy.
  Admin

 2. żydów piszemy małą literą jeśli mamy do czynienia z wyznaniem.
  Żydów piszemy dużą litera jeśli mamy do czynienia z narodowością.

 3. Rejan said

  Pani Agnieszko – w Kaliszu spalono, w najlepszym przypadku kopie egzemplarza statutu odtworzonego w ub. wieku wg niewiadomego zrodla. Poglad ze chodzi o sfalszowany dokument nie potwierdzaja historycy, pisze Wikipedia, ale nie wspomina na czym sie ci historycy (anonimowi) opieraja. Wikipedia chwali sie, ze publikuje tylko udokumentowane wpisy.

 4. Piskorz said

  re 2 dużą litera jeśli mamy do czynienia z narodowością.”…to żaden naród!! Można pisać wlk literą i małą.

 5. W lesie nasłał szyd…
  Dla unego to nie wstyd.
  Nafet kszyczy un i fszeszczy.
  Tak to słanie sfe opfieszcza
  A te biorom mikroskopy i lupy
  I zaglądają unemu do dupy.
  I sprawdzają i opisują…
  Czy une wszystko już wykidało?
  Czy ładny zapach wydało?
  Yle cza zapłacić za yego menki.
  Jak fyrazić mu podzienki.
  Czy siem une nie obrazi,
  Jak któś ocha nie fyrazi?
  Bo czeba siem owem gównem zachfycać
  I kfaśnej miny nie pszemycać.
  Z sachfytem owo smakować
  I siem pszy tem telektować.

 6. JADAM said

  Ad 3) Sz. P . Rejan.
  Oj tam , oj tam . Chiba w tej samej wiki… pisze , że ” … w 1880 r. historyk Romuald Hube wykazał , że 36 punktowa
  wersja dokumentu jest sfałszowana.”
  Ale od początku : – 16 VIII 1264 r.(???!) KSIĄŻĘ Bolesław Pobożny wydał statut dla Starozakonnych ZAMIESZKAŁYCH
  W WIELKOPOLSCE . S t a t u t został z n i k n i ę t y.
  Znany nam największy wielbiciel Esterki ( król Kazimierz wielki ) rozszerzył ” to coś (???) na całą Koronę Polską –
  – w 1334 r. !!! ( a sześćdziesiąt lat minęło , i d a l e j nic ( dalej brak druków ).
  Wreszcie JEST W ” STATUCIE ŁASKIEGO ” w 1506 r. – PODANE NAPIŚMIENNIE :
  242 lata po ” Kaliszu” i
  172 lata po Wawelu ( czy „gdzieś tam” ).
  A ciekawskich ,lub dociekliwych odsyłam do : statutkaliski.allerhand.pl . .Jest tam opis z historią broszury „statut
  Kaliski ” z 1928 roku , a wykonany przez Artura Szyk , z historią i opiniami . Szczególna jest opinia J. Piłsudzkiego –
  – bo jemu to przedsięwzięcie było zadedykowane.
  ……….
  A dlaczego Panowie Olszański , Osadowski i Rybak „siedzą ” (??), – to mi się widzi ,że za zniszczenie publikacji
  o BARDZO WYSOKIEJ WARTOŚCI MATERIALNEJ.
  W tej samej wiki jest oferta ” Statut de Kaliski The Statute of Kalisz / Arthur Szyk / Limited edition
  http://www.klinebooks.com/pages/books/44855 .
  ……….
  Aktualna cena reprintu , to $37,500.00
  Chiba można kupić – jak kto chce .

 7. JADAM said

  Ad 3) Sz. P . Rejan.
  Oj tam , oj tam . Chiba w tej samej wiki… pisze , że ” … w 1880 r. historyk Romuald Hube wykazał , że 36 punktowa
  wersja dokumentu jest sfałszowana.”
  Ale od początku : – 16 VIII 1264 r.(???!) KSIĄŻĘ Bolesław Pobożny wydał statut dla Starozakonnych ZAMIESZKAŁYCH
  W WIELKOPOLSCE .
  S t a t u t został z n i k n i ę t y.
  Znany nam największy wielbiciel Esterki ( król Kazimierz Wielki ) rozszerzył ” to coś (???) na całą Koronę Polską –
  – w 1334 r. !!! ( a sześćdziesiąt osiem lat minęło , i d a l e j nic ( dalej brak druków ).
  Wreszcie JEST W ” STATUCIE ŁASKIEGO ” w 1506 r. – PODANE NAPIŚMIENNIE :
  242 lata po ” Kaliszu” i
  172 lata po Wawelu ( czy „gdzieś tam” ).
  A ciekawskich ,lub dociekliwych odsyłam do : statutkaliski.allerhand.pl . .Jest tam opis z historią broszury „statut
  Kaliski ” z 1928 roku , a wykonany przez Artura Szyk , z historią i opiniami . Szczególna jest opinia J. Piłsudzkiego –
  – bo jemu to przedsięwzięcie było zadedykowane.
  ……….
  A dlaczego Panowie Olszański , Osadowski i Rybak „się tłumaczą ” (??), – to mi się widzi ,że za zniszczenie publikacji
  o BARDZO WYSOKIEJ WARTOŚCI MATERIALNEJ.
  W tej samej wiki jest oferta ” Statut de Kaliski The Statute of Kalisz / Arthur Szyk / Limited edition
  http://www.klinebooks.com/pages/books/44855 .
  ……….
  Aktualna cena reprintu , to $37,500.00
  Chiba można kupić – jak kto chce .
  ..
  PS
  …….
  P. Admin
  cóś mi zezarło poprzedni wpis
  chociaż ani razu nie użyłem pewnego słowa
  ( nawet ” ż” nie uzywam , chyba , co się zapomnę )

 8. Sołtys said

  Dobrze,celnie opisane jak jest.Jak to jest z tymi donosami miałem nieprzyjemność się przekonać gdy zostałem wezwany na Policję za samo stanie pod murem pomnika w Jedwabnem i żeby było ciekawiej moja żona która stała obok i robiła to samo co ja nie dostała takiego wezwania.(Dyskryminacja płci?) Martwię się tylko kierunkiem niektórych dziennikarzy z Myśli Polskiej ponieważ zaczęli oni z narracją dryfować w kierunku Gazety Wyborczej.Czy w redakcji doszło do jakichś przekształceń własnościowych?

 9. NICK said

  Napiszę największym skrótem jakiego potrafię teraz użyć.
  Nie „polskie”.
  Chazarskie.

 10. 14 minus 15 plus said

  ośmiorniczki z dawnymi instrukcjami o prowokacji i sztuce kopania mieszczą się tutaj -zamieszczanie linku z maps nie jest na razie karalne
  tyle tu osób jest opisanych jako współpracownicy w archiwum IPN (trochę z okolic wrocławia trochę z suwałk -zbieranina do budowy elektrowni) -że z niezaangażowanych ludzi robiono przestępców a chwilowe zatrzymanie samochodu zgodnie z prawem kończyło się co najmniej pozaprawną interwencją milicji w rodzaju proszę stąd odjechać lub wszennnnndzie cie znajdziemy.
  https://www.google.pl/maps/@51.5887592,21.5480645,3a,90y,41.08h,79.09t/data=!3m7!1e1!3m5!1sae3aq2TcnwKDKzoCy8ntrQ!2e0!6shttps:%2F%2Fstreetviewpixels-pa.googleapis.com%2Fv1%2Fthumbnail%3Fpanoid%3Dae3aq2TcnwKDKzoCy8ntrQ%26cb_client%3Dsearch.revgeo_and_fetch.gps%26w%3D96%26h%3D64%26yaw%3D293.64417%26pitch%3D0%26thumbfov%3D100!7i13312!8i6656
  ————–przykładowe archiwum wypiwszego z marjanem
  https://inwentarz.ipn.gov.pl/showDetails?id=1843246&q=urynowicz&page=1&url=%5B|typ=0%5D
  ——————————-
  mozna też wpisać w google Leopold Arendarski aby ujrzeć protoplastę klanu na terenie (dawniej było to woj kieleckie)
  i znaleśc znajomych Pawlika

 11. Andzia said

  re: 7
  Prof. Romuald Hube był prawnikiem zajmującym się historią prawa. Trochę jego prac można znależć na archiwalnej stronie Temida i Klio. Bogate zbiory jego opracowań zostały spalone we Lwowie.
  W wikipedii nie ma „niepoprawnych” informacji (ogólnie)

 12. jasiuu said

  Ronald Lasecki: Akt Narodowo-Wyzwoleńczy dokonany przez Aleksandra Jabłonowskiego 11.11.21 w Kaliszu

 13. jasiuu said

  Hubert Czerniak: Dlaczego po 11.11.2021 w Kaliszu liberalne media grillują Aleksandra Jabłonowskiego

 14. jasiuu said

  Robert Wasilewski: Medialny wściek za udaną imprezę – ataki na W. Olszańskiego za spektakl w Kaliszu

 15. jasiuu said

  Kamil Klimczak: Zatrzymanie Aleksandra Jabłonowskiego po fali histerii polityków PiS, żydów, lewaków

 16. 14 minus 15 plus said

  https://eprudnik.pl/zobaczyc-przyszlosc-ktora-zaplanowali-mapa-gomberga/
  Jak to leciało w reklamach (ach ten rudnik reno moje prywatne skojarzenie nie znam miasta Prudnik

 17. Plus 1

 18. Stanisław Potocki said

  Reżim rozpoczął polowanie na polskie,antysystemowe wilki:

 19. Stanisław Potocki said

  Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie…

 20. PK said

  cieszę się, że są jeszcze rozsądne Kobiety! PS. polin już nie „w budowie” – już ZBUDOWANE! jak to dobrze, że nie muszę i nie zamierzam już tam wracać…ja prdl.. – w trzydzieści lat pozbyć się suwerenności – bez wojny i na rzecz drugiego największego wroga…. ja prdl…

 21. Lily said

  https://news.yohoo.com/poland-arrests-3-connection-antisemitc-105344439.html
  https://jewishjournal.com/news/worldwide/342394/polish-nationalists-arrested-for-chanting-death-to-jews/

 22. Zi.W. said

  Do wszystkich bywalców Leśniczówki!
  Polecam artykuł p. Jolanty Gancarz o historyku Romualdzie Hube, który wykrył i upublicznił analizę 7ydowskich fałszerstw tzw. Statutu Kaliskiego: [źródło] http://jolanta-gancarz.szkolanawigatorow.pl/jak-romuald-hube-zydowskie-faszerstwa-wykry; Jak Romuald Hube żydowskie fałszerstwa wykrył… (szkolanawigatorow.pl)
  Pozdrawiam,
  Zi.W.

 23. pisałem o tym kiedyś. said

  za przejście dwukrotnie w ciągu jednego dnia przez plac synagogi – trzepanka na ulicy przez policję i sprawdzanie telefonu.

 24. hulaj @ said

  Tę mapę Jashchur pokazywał przynajmniej na filmiku, a konfa z NWO drwii, że to bajka.

 25. Robert said

  Do Stonki Ziemniaczanej , stonka to choc troche mysli …od kiedy to zydzi mieli swoj Narod , maja Panstwo polozone w Palestynie !!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: