Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Kierowcy mają dość. „To…
  J o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  Lily o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Wolne tematy (67 – …
  Boydar o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Adrian o Wolne tematy (67 – …
  Mg-42 o Katolicyzm, kapitalizm i …
  Marek Rogalski o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Ewolucjonizm

Posted by Marucha w dniu 2021-11-22 (Poniedziałek)

Ewolucjonizm jako doktryna stał się jedną z istotniejszych duchowych podstaw nowożytności. Można by nawet ostrożnie orzec, iż bez darwinizmu wiele współczesnych ideologii nie osiągnęłoby swojej ideowej pełni. Nawet jeśli się do niego wprost nie odnoszą, jak choćby marksizm. Przy czym roztrząsamy tu o nim jako o zespole poglądów filozoficzno – antropologicznych, nie zaś biologicznych.

Należy nawet stwierdzić, że Darwin i jego uczniowie stoją wciąż w samym centrum rozmyślań o współczesności. Zgodnie bowiem z jej ideowymi wytycznymi rozumieją świat jako samowystarczalną rzeczywistość, dowodząc, że biegnie ona wyłącznie w jednym kierunku : od prostej formy do coraz bardziej skomplikowanej.

Powyższe uogólnienia z czasem weszły także do kanonu różnych nauk społecznych, wnioskujących na tej podstawie o nieustannym postępie ludzkości. Jego rozwoju biologicznym i społecznym. Tezom tym towarzyszy skrajny determinizm.

Wynika z niego, iż to co się zdarzyło jest nieuniknione i zawsze musi być interpretowane, jako lepsze od wszystkich wcześniejszych bytów. Ewolucjonizm od ponad stu lat jest niekwestionowanym władcą całej naukowej przestrzeni. Kreacjonizm wszędzie przegrał. W katolicyzmie już od dawna nie istnieje, odchodząc do intelektualnych podziemi.

Trzeba zwrócić uwagę i na to, iż w tej sytuacji cały ten zespół sądów, wskazujący na ciągłą zmienność form stał się podstawą tego, co winno zachować swoją niezmienność; czyli poglądów na naturę człowieka. Na tym właśnie polega jego niewątpliwie rewolucyjna skrajność, a w ślad za nim i szkodliwość. Błędny absolutyzm tych mniemań można sprowadzić w końcu do tak absurdalnej konkluzji, że nawet kataklizmy należy uznać za konieczne dźwignie postępu. Logiczną konsekwencją powinno być kończące historię ubóstwienie człowieka. Taki wniosek wydaje się być oczywistym następstwem postępowości, rozumianej jako kluczowe prawo dziejów.

Na czym zatem polega nielogiczność, a w konsekwencji absurdalność darwinizmu?

Przede wszystkim ideologia ta wyrosła ze zbyt cząstkowych obserwacji, czynionych w niezbyt długim czasie na niewielkiej przestrzeni świata przyrody. Została następnie szybko uogólniona i ubrana we własną dogmatykę. Pasowała bowiem do klimatu epoki. Główne jej założenia opierają się na kilku mocno spekulatywnych tezach. Jedną jest jej podstawowe założenie, że przyroda posiada własne wewnętrzne rozwojowe mechanizmy, zaś jednym z kluczowych jest prawo doboru naturalnego.

Nie kwestionując założenia o istnieniu mechanizmów adaptacyjno-dostosowawczych, trzeba zastrzec, że nie jest to prawo o bezwzględnie obowiązującym charakterze. Życie okazuje się o wiele bardziej złożone, niż to w przedstawionej wyżej wersji. Po prostu, by mogło trwać musi także dopuszczać do istnienia w ramach gatunku i tego, co w ewolucjonistycznym podejściu jest słabsze.

Ułomność oraz różnego stopnia i rodzaju niedoskonałość jest jego przecież fundamentalną częścią oraz niezbędną składową. Naturę świata należy pojmować jako o wiele bardziej złożoną niż proponowany schematyzm. Wynika z tego niezbicie, że w świecie ożywionym obok kierunku prącego ku gatunkowemu doskonalenia się, współistnieje również zjawisko odwrotne – uwiąd, czyli tak zwana dewolucja (atrofia). Po prostu nie ma uniwersalnych dziejowych prawideł, stosujących się do każdej sytuacji. Konkludując trzeba stwierdzić, że ewolucjonizm nie może aspirować do roli odkrywcy naukowej prawdy o wszelkich żywych istotach, a w tym i o człowieku.

Antoni Koniuszewski
Myśl Polska, nr 47-48 (21-28.11.2021)
https://myslpolska.info

Komentarzy 18 do “Ewolucjonizm”

 1. Jack Ravenno said

  Gów.no niewarte splunięcia. Ideologia wyrzucająca Stwórcę poza Stworzenie. To bezsprzecznie wytwór szatana.

 2. maks said

 3. Marek said

  Dzisiaj tzw autorytety naukowe wstydzą przyznać się do kreacjonizmu.
  Małpie rozumy.

 4. callmevader said

  Ewolucjonizm to religia a nie nauka. Naukowych przykładów tego, że ewolucji zwyczajnie nie ma są setki, jeśli nie tysiące.
  Mnie wystarczy jeden:
  Najbliższe znane nam spokrewnione gatunki, neandartalczyk i homo sapiens mieli podzielić się tysiące lat temu, ale ich dryf genetyczny jest tak wielki, że _cała_ populacja ludzi musiałaby co _każde_ pokolenie mutować 40 sekwencji DNA. Czyli nasi przodkowie sprzed 200 lat nie byliby homo sapiens ale jakąś formą pośrednią. Problem w tym, że w grobach leżą homo sapiens, a nie „homo darwinus”.

 5. Andzia said

  Ewolucjonizm to wytwór Szatana, tak jak i pokrewne mu ideologie.
  Po owocach ich poznacie. Zakagańcowany i zaszzprycowany człowiek może sobie roić, że właśnie jest na etapie ubóstwienia. Szatan się nie przyzna, że chwycił go w sidła i wiedzie do bram piekielnych. Posłańcy diabła na pierwszym miejscu stawiają planetę Ziemię a człowieka widzą w rzędzie nadmiernie namnożonych pasożytów. Pociechą jest, że na Sądzie Ostatecznym każdy indywidualnie odpowie: i ten policjant, który „tylko” wykonywał rozkazy, i ten poseł, który głosował, aby się partii przypodobać i ten Orban, który się najął, bo duży zysk. Wszyscy służą mamonie, a czas szybko płynie.

 6. Stan Piasta said

  Wielki Wybuch+Ewolucja+Heliocentryzm=Materializm

  Komunizm, komunizm…
  Mało kto w Polsce rozumie dlaczego Franciszka nazywa się komunistą. Bardziej poprawne byłoby nazywanie go Marksistą lub bardziej ogólnie Materialistą.
  Znam Polaków i wiem, że nam się to dziwnie i niepoprawnie kojarzy, że materialiści to kapitaliści. Błąd.
  Materialiści to ci co wierzą w Wielki Wybuch jako praprzyczynę powstania świata.papa Franciszek w to wierzy. Tą fałszywą teorię wymyślił i ogłosił belgijski Jezuita.

  Materialiści to ci co odrzucają stworzenie Adama i Ewy przez Pana Boga. Właśnie Franciszek wierzy że Adam pochodził od małpy a bp J Życiński, wierzył, że on pochodził od Ameby. Oglądałem jego wykład w Krakowie..

  Materialiści to ci, co uwierzyli w fałszywe nauki, teorie Heliocentryzmu.

  Oczywiście heliocentrycy nie mają jednego dowodu na wirującą kulę ziemską. Kto ma taki dowód, jeden dowód to np Dave Weiss obiecał takiemu pół miliona złoty (po przeliczeniach) Offerta ciągle aktualna.

  Heliocentrycy siedzą cicho bo im wstyd, że nie mają dowodów a tylko uwierzyli propagandzie, fałszywej nauce, we fałszywe loty na Księżyc.
  Te loty były nagrywane w wielkich studio filmowych przez reżysera Stanleya Kubricka. Kilka dni temu List 2021 NASA przesunęła lot na Księżyc poza 2030, na tzw w Nigdy.

  Nigdy nie byli i nigdy nier będą. Kłamcy.
  Więc materialkiści wierzą, że Bóg nie stworzył świata i człowieka, że materia sama powstała a z materii powstało życie i większe zwierzę gwałciło mniejsze zwierzęta innego gatunku aż z małpy zrodził się Adam i Ewa.

 7. Boydar said

  Ciążenie na biegunach jest mniejsze niż na równiku, nie tłumaczy tego asymetria kuli, ale siła odśrodkowa już jak najbardziej, bo się odejmuje. Sama asymetria też jest nieco znacząca, vide surowa donica na kole u garncarza.
  Zdjęcie nieba w zenicie na biegunie zrobione z długim czasem naświetlania daje kółka (prawie).

  Mnie to wystarcza choć weryfikowalnych przez zwykłego człeka dowodów jest znacznie więcej, ale niektórym nadmiar wiedzy szkodzi na głowę więc listę ograniczam.

  Żeby było śmieszniej minimalna asymetria kuli ziemskiej (nie tylko ziemskiej) świadczy.o prawdziwości przekazu Księgi Stworzenia – najpierw stworzył Bóg Ziemię a potem całą resztę, także mechanizmów. Gdyby ewolucjoniści chociaż leżeli koło prawdy to np. taki Jowisz powinien wyglądać jak naleśnik – 144000 km średnicy a tylko 9 godzin pełny obrót.

  A nie wygląda, przypomina raczej piłkę mojej córki. Czyli był w środku twardy i okrągły już od momentu powstania.

 8. AlexSailor said

  Teoria ewolucji wymyślona przez Darwina została definitywnie obalona ze 100 razy.
  Teoria, jak teoria. Można wymyślać w nieskończoność teorie, np. o płaskiej lub o kulistej Ziemi, o Słońcu latającym wokół Ziemi lub Ziemi wokół Słońca, o dobroczynnych skutkach nauki zdejmowania majtek w szkołach oraz o tym, że mężczyźni rodzą więcej dzieci niż kobiety.
  Teorie można obalić, udowodnić, lub są takie, gdzie nie da się zrobić tego.

  Teoria ewolucji została OBALONA raz na zawsze, w wyniku czego zmieniła się w ogólnoświatową RELIGIĘ EWOLUCJI.

  Jej wyznawcy stali się ludźmi gotowymi uwierzyć w każdą bzdurę, jak globalne ocieplenie antropomorficzne, szalejącą chorobę bezobjawową leczoną zakazem wstępu do lasu, prawa zwierząt, itp.
  No i oczywiście w Zbawienie przez szczepienie wbrew naocznym faktom dostępnym do zinterpretowania dla IQ90 i wyżej, to jest w zasadzie dla każdego jako tako sprawnego umysłowo.

  Największym bólem jest, że setki uniwersytetów i szkół wyższych katolickich, także średnich, w tym seminaria, nie są w stanie na gruncie teologii katolickiej uznać fałszywości teorii/religii ewolucji.

  Bo skoro człowiek powstał przez szereg kolejnych umierających pokoleń doskonalących się od ameby do małpy i od małpy do człowieka, to jak śmierć mogła zostać sprowadzona przez grzech pierworodny zresztą popełniony chyba stadnie (opary absurdu), a jeśli nie była skutkiem tego grzechu, to i grzech pierworodny jawi się bajką.
  A jeśli tak, to co z jego zgładzeniem na krzyżu, a jeśli nie zgładzeniem, to w końcu w jakim celu krzyż i śmierć Zbawiciela, który zgładził grzech Adama, który nie istniał jako pierwszy rodzic, bo co najwyżej był jednym osobnikiem lub stadem osobników stopniowo uczłowieczających się w miarę wymierania poprzedników i podnoszenia się ze stanu zwierzęcego do ludzkiego.
  No i jak mogła przyjść na świat śmierć przez grzech Adama, skoro jego zwierzęcy rodzice i dziadkowie umierali z miliony razy wcześniej.
  No i w ogóle Adam był tylko stadem lepiej rozwiniętych małp.

  Zatem teoria ewolucji jest sprzeczna z wiarą katolicką i oczywiście zadaje kłam Biblii jako Słowu Boga.
  A jeśli ktoś się będzie upierał co do teorii/religii ewolucji i jednocześnie prawdziwości Biblii jako Słowa Bożego, to stwierdzi, że to słowo nie mówi prawdy.

  Fiksum dyrdum jednym słowem.

  PROSZĘ ZAUWAŻYĆ, że jeszcze 200 lat temu nasi przodkowie przekonani byli i wierzyli, że Świat ma nie więcej niż 7000 lat, w związku z czym widzieli bezpośredni związek między stworzonym człowiekiem Adamem a nimi samymi.
  Wiedzieli, że Noe, Lamek, Matuzalem (Metuszelach), Set, Henoch i inni są ich nie tak strasznie dalekimi pradziadkami.
  Wiedzieli również, że miał miejsce Potop w roku 1656 od stworzenia świata, i dlatego nazwali najazd Szwedów w 1656r. na naszą ojczyznę Potopem.

 9. Boydar said

  Bóg zaprojektował i stworzył DNA. W takich warunkach objawi się taka cecha a w siakich inna. A te warunki to tło promieniowania, natężenie pola elektrycznego i magnetycznego, środowisko chemiczne, średnia temperatura i wiele innych. Jednak dalej jest to ten sam organizm, czy roślinny czy zwierzęcy. Na przestrzeni wieków/eonów warunki były różne, możemy się jedynie domyślać jakie i jakie były ich kombinacje. Stąd pozorna ewolucja.

  Ciekawe doświadczenia mają w tym względzie naukowcy ze Szwajcarii. Rośliny wyrastające z nasion w BARDZO nietypowych warunkach dawały kosmiczne efekty. Przy czym głównie operowali polem elektrycznym i składnikami atmosfery w „szklarni”.

  A co miało się wyekspirować to się wyekspirowało, znaczy się wyzdychało, jak dinozaury czy inne pterodaktyle.

 10. Ale dlaczego? said

  Nie chce mi się komentować bajek kreacjonistów.
  Choć uważam, że Bóg stworzył Wszechświat i ZAPLANOWAŁ ewolucję.

  Ale, Panie Boydar.
  Jowisz to temat ciekawszy 😉
  Przede wszystkim ciało będące w ruchu wielkości planety (czy np. gwiazdy) wcale nie musi się zbytnie „wypłaszczać”, bo działa na nie przede wszystkim grawitacja.
  A sam Jowisz jest w większości gazową planetą ze stałym (prawdopodobnie, stosunkowo małym jądrem). Jak łatwo zauważyć, atmosfera Jowisza jest ułożona w pasma ułożone w kierunku obrotu planety. Co jest też powodem bardzo mocnych wiatrów w tejże atmosferze.
  Pozwoliłem sobie z neta skopiować:
  „Wyższe partie atmosfery Jowisza podlegają rotacji różnicowej, tzn. okres obrotu atmosfery na biegunach jest ok. 5 minut dłuższy niż na równiku. Efekt ten po raz pierwszy zaobserwował Giovanni Cassini w 1690 r. Oprócz tego pasma chmur na różnych wysokościach poruszają się w przeciwnych kierunkach. Wszystkie te zjawiska powodują powstawanie gwałtownych turbulencji i burz – nie należą do rzadkości wiatry o prędkości dochodzącej do {\displaystyle 600{\frac {km}{s}}}. ”

  Słońce, jako dużo większe (średnica prawie1400tys. km) ma duże różnice w obrocie materii na równiku i biegunach, odpowiednio 25 i 35 dni.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rotacja_r%C3%B3%C5%BCnicowa
  [video src="https://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Jupiter_from_Voyager_1_PIA02855_max_quality.ogv" /]

 11. Boydar said

  Ja to mogę o prądzie autorytatywnie porozmawiać, jak akurat jestem trzeźwy, ewentualne. Tyle napisałem co mi wystarcza. Jeśli się mylam to trudno. Ale miło się gada w kurtularnej atmosferze, nawet gdy jest w pasemka.

  Kłaniam się najuprzejmiej

 12. Ale dlaczego? said

  😉

 13. Boydar said

  https://wiadomosci.wp.pl/spory-spadek-religijnosci-wsrod-mlodych-sa-wyniki-badan-6708331937430496a

 14. Ale dlaczego? said

  AD. 10
  Oczywiście w skopiowanym tekście jest błąd co do prędkości wiatrów na Jowiszu.
  Dochodzą d 600km/godz, nie na sekundę. A czasami nawet są 2x szybsze.

 15. Ale dlaczego? said

  A prąd Panie Boydar to też bardzo ciekawa sprawa.
  Nie dość że zasila naszą cywilizację, od pomp w przepompowni ścieków do procesora w smartfonie, to jeszcze te prądy są kluczowe tak w jądrze Ziemi, jak i w Słońcu. Gdzie zjonizowana plazma przenosi po liniach pola magnetycznego prądy wielkością strumienia większe od Ziemi 😉

 16. Boydar said

  Prąd; niezbadane narzędzie Stwórcy.

 17. Quod said

  Szanowni Blogerzy : Boydar i Ale Dlaczego.

  Nie ma żadnego Kosmosu. Wszystkie obrazki NASA, to grafika komputerowa. Wszystkie dane
  encyklopedyczne są wyssane z palca.

  Ziemia jest wielokrotnie większa niż nam się pokazuje. Księżyc jest niematerialny, gdyż jest projekcją Ziemi na drugiej powłoce plazmatycznej.

  Pierwsza powłoka plazmy tworzy kopułę na wys. ok 100 km. Ma ona strukturę sprężystą, gdyż jest
  to czwarty stan skupienia wody.

  Przez tę powłokę nic nie może się przebić.
  W 1962 r. próbowano tego w operacji „Fish box”
  ( akwarium ) ale to się nie udało.

  Ziemia jest układem hermetycznym – w pełni zamkniętym. Gwiazdy są projekcją na ostatniej
  siódmej powłoce. Mógłbym jeszcze tak długo,
  ale nie jest moją intencją Panów przekonywać.

  Oczekuję większej dociekliwości i krytycyzmu.

 18. Ale dlaczego? said

  Kiedy Waść to ogłosisz światu? I przedstawisz DOWODY?
  W końcu takie REWOLUCYJNE informacje ni mogą pozostać zakryte przed światem…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: