Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Homeopatia. Placebo. Hipnoza. Lekarze zbadali „cudownie uzdrowionych”

Posted by Marucha w dniu 2021-11-22 (Poniedziałek)

Homeopatia. Placebo. Hipnoza. Czy cudowne ozdrowienia z chorób nieuleczalnych albo terminalnych mogą mieć naukowe podstawy? A może to tylko margines błędu lub zjawisko zwane „regresją do średniej”?

Efekt placebo

Badacze od wielu lat zgłębiają temat pacjentów, którzy cudem uniknęli śmierci. Nowotwór w czwartym stadium rozwoju znika bez leków, napady epileptyczne ustępują z dnia na dzień, a nieoperacyjny guz maleje. Tak naprawdę nie są to pojedyncze przypadki – takich osób, które czują się cudownie uzdrowione przy pomocy modlitw albo terapii alternatywnych jest całe mnóstwo.

Zdaniem naukowców owe przypadki – choć nie do końca jeszcze zgłębione – mogą mieć biologiczne podstawy. Placebo jest w końcu faktem, który został potwierdzony naukowo – ludzka wiara sprawia, że przyjmowane leki lub specyfiki udające leki mogą łagodzić ból i niektóre dolegliwości niezależnie od ich składu chemicznego; podobnie zresztą działa efekt nocebo. Wiara pacjenta w to, że przyjmuje toksyczny lek, albo lek, który wywołała ból natychmiastowo wyzwala w organizmie reakcje, które będą powodowały dyskomfort lub pogorszą stan zdrowia.

„Dysponuje ona przeciwbólowymi endorfinami, endokannabinoidami – związkami biorącymi udział w tłumieniu bólu, należącymi do tej samej kategorii, co te zawarte w marihuanie – oraz serotoniną, odpowiedzialną m.in. za perystaltykę jelit. Serotonina jest także ważnym neuroprzekaźnikiem, potocznie zwanym hormonem szczęścia. Wszystkie te związki chemiczne są niezbędne przy leczeniu bólu, depresji, lęków, zespołu jelita drażliwego, nudnościach i uzależnieniach, a więc dolegliwości, które zwykle reagują na placebo” – wyjaśnił autor książki „Potęga sugestii” Erik Vance.

Infekcja bakteryjna i stan zapalny

Jednak efekt placebo – czyli potęga wiary – to nie jedyna podstawa uzdrowień. Każdego roku statystyki światowe są źródłem informacji o nowych przypadkach osób, które wyzdrowiały pomimo złych rokowań. Jedni pacjenci tłumaczyli to efektem modlitw, czy odbywaniem pielgrzymek do świętych miejsc, inni poddawali się homeopatii czy próbowali terapii, niemających podstaw w nauce. Zdaniem badaczy bardzo możliwe, że za te cudowne wyleczenia odpowiada stan zapalny w organizmie.

Ostry stan zapalny jest w stanie pobudzić układ odpornościowy do uruchomienia wszystkich energetycznych zasobów, aby poradził sobie z groźnym dla niego stanem. Co ciekawe, nie jest to nowa wiedza – odkrył to amerykański chirurg William Coley już w XIX w., który wykorzystał tę metodę do leczenia nowotworów skóry, czerniaków, chłoniaków i szpiczaków. Jest to zjawisko, które w medycynie nazywa się spontaniczną regresją i bywa stosowane w dziedzinie zwanej immunoterapią. W jej wyniku organizm zaczyna skuteczniej walczyć z komórkami rakowymi, czego bardzo często nie robi podczas poważnej choroby.

Nowotwór jest sprytny: albo udaje normalne komórki ciała, albo blokuje układ immunologiczny, aby nie działał właściwie i nie atakował komórek nowotworowych – wyjaśnił prof. dr hab. Piotr Rutkowski, Kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków, Centrum Onkologii-Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

DNA przyczyną cudownego uzdrowienia?

Jak to możliwe, że podczas gdy 99 proc. chorych pacjentów nie reaguje na podanie nowego leku, u 1 proc. dojdzie do całkowitego wyleczenia? Badacze sądzą, że przyczyną może być posiadanie aktywnego genu, który w pozostałej grupie mógł być nieaktywny.

W 2011 r. grupie 45 pacjentów z nowotworem podano lek o nazwie ewerolimus. U 43 okazał się on całkowicie nieskuteczny, ale u dwóch wykazał pozytywne właściwości. U jednej osoby rak zniknął, a u drugiej nastąpiła widoczna poprawa. Choć w takiej sytuacji zwykle zarzuca się dalsze badania nad lekiem uznając go za nieskuteczny David Solit, onkolog z Memorial Sloan Kettering Cancer Center zobaczył w tym szansę – postanowił sprawdzić, jakie czynniki sprawiają, że u tej konkretnej dwójki pacjentów, substancja działa, a dla innych jest obojętna. Odpowiedzią okazał się konkretny gen.

Dla mnie nie był to cud, lecz dowód, że ten lek działa. Musieliśmy się tylko dowiedzieć, komu go podawać, a komu nie – wyznał David Solit, badacz, który kieruje Centrum Onkologii Molekularnej

Po dwóch latach wytężonej pracy i analiz grupie badaczy pod kierownictwem Davida Solita udało znaleźć się dwa geny, które sprawiły, że rak pacjentów zareagował wycofaniem. Dzięki temu odkryciu w 2020 r. powstał projekt badawczy prowadzonym przez amerykański Narodowy Instytut Onkologiczny – „Exceptional Responders Initiative”. W jego ramach każdy przypadek podobny do wymienionego wyżej poddawany jest dogłębnej analizie – naukowcy sprawdzają, które fragmenty DNA są odpowiedzialne za pozytywną reakcję na leki, a które nie.

Już zdarzają się nam bardzo spektakularne przypadki. U jednego pacjenta z rakiem rozsianym po całym organizmie zastosowaliśmy indywidualnie dobrany lek. Po ośmiu tygodniach nowotwór zniknął – podsumował DavidSolit.

Bardzo możliwe, że już za kilka lat dobieranie terapii i farmakologii pod konkretnego pacjenta stanie się faktem. Lekarze po przebadaniu pacjentów pod kątem genetycznym będą mogli dobierać leki, które dadzą największe szanse na wyleczenie przy jak najmniejszych skutkach ubocznych.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, więcej o…

 • homeopatii przeczytasz TU.
 • hipnozie przeczytasz TU.
 • placebo przeczytasz TU.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: Focus.pl
https://dobrewiadomosci.net.pl/

Komentarzy 11 do “Homeopatia. Placebo. Hipnoza. Lekarze zbadali „cudownie uzdrowionych””

 1. bryś said

  „za kilka lat dobieranie terapii i farmakologii pod konkretnego pacjenta stanie się faktem” – jasne. Telefonicznie. Nawet jak by mieli skuteczne terapie, to i tak jej nie wprowadzą. Jeden wlew „chemii” ile kosztuje? I zresztą po cholere leczyć to bydło? Znaczy się tak nas widzą. Czy tam trzodę.

 2. Ale dlaczego? said

  Umysł podświadomy(nieświadomy) zawiaduje organizmem.
  Więc poprzez tą nieswiadomą część umysłu wpływamy w taki czy inny sposób na organizm.

 3. Peryskop said

  Kamila Gulbicka
  Absolwentka kierunku Copywriting & Storytelling na Wyższej Szkole Bankowej, która prowadzi autorskiego bloga dla introwertyków emocjonalnie.com. Miłośniczka literatury, która jest głęboko uzależniona od zapachu książek, a do biblioteki publicznej zapisała się w wieku trzech lat. Kocha zwierzęta, leśne wędrówki oraz kuchnię wegetariańską. Wyznaje holistyczną zasadę, że szczęście jest owocem życiowej równowagi.

  Wyższa Szkoła Bankowa …

  Fakt : placebo to jest potęga !

  Tuż obok Germańska Nowa Medycyna dr Hamera.

 4. Boydar said

  „… mówię ci: wstań, weź swoje nosze i idź do swego domu! …” – Jezus Chrystus, lekarz dusz, serc i reszty ciała, nieuznawany przez ówczesną awangardę naukową, przez obecną również

 5. UZA said

  „Nawet jak by mieli skuteczne terapie, to i tak jej nie wprowadzą.”

  Jestem przekonana, że mają – dla siebie. Dlatego człekokształtne potwory (Rockefeller, Soros) tak długo żyją i nawet w zaawansowanym wieku pozostają sprawne. Jakoś nie mają raków ani demencji. Nawet oni jednak nie pokonali czasu i w końcu muszą odejść. Na to jeszcze nie znaleźli sposobu, choć go pewnie intensywnie poszukują. Kto wie, może genetyczne „szczepionki” są eksperymentem, który ma w tym pomóc… Oczywiście, wyszczepiony motłoch nie ma szans na medyczną nieśmiertelność – prawdopodobnie chodziło tylko o zbadanie skutecznego sposobu wprowadzenia czegoś do komórek. Dla nas drogą do nieśmiertelności (pewną choć wymagającą) pozostaje Jezus Chrystus.

 6. Boydar said

  Wymagającą ? Chyba żeby nie być świnią ! Znaczy się obesranym.

 7. UZA said

  „Wymagającą ? Chyba żeby nie być świnią ! Znaczy się obesranym”

  Ześwinienie osiągnęło taki poziom, że dla wielu nie być świnią, to w ogóle nie być. A mówiąc poważnie, Pan Jezus powiedział, że aby pójść za Nim, trzeba wziąć (tzn. przyjąć i dźwigać) swój krzyż, a to bywa bardzo trudne. Niektórzy naprawdę mają co dźwigać i nie ma sensu tego bagatelizować.

 8. Boydar said

  Krzyż nigdy nie jest ponad siły. A gdy jeszcze ma się wsparcie z Nieba …

  Tylko trzeba regularnie występować o zapomogę, i przedstawiać bieżący dochód.

  Swoje nieszczęścia łatwiej znieść, znacznie trudniej patrzeć na cudze.

 9. Peryskop said

  „Jakoś nie mają raków ani demencji.”

  Stosują m.in. adrenochrom, oraz wiedzę GNM.

  I wiedzą, że placebo jest potęgą, a jeszcze silniej oddziałuje NOCEBO – czyli wszelkie czynniki negatywne, jak lęki, strach i stres.

 10. Niktoś said

  Najzabawniejsze w tym artykule jest to, że ci wybitni onkolodzy szukają sposobu na wyleczenie raka i wymyślają najbardziej nieprawdopodobne historie. A przyczynę raka odkrył pewien pan należący do niesławnej rodziny Warburgów. Za odkrycie otrzymał nagrodę Nobla w 1931 roku. Nagroda słusznie mu się należała bo wyjaśnił w prosty sposób mechanizm choroby a co za tym sposób jej leczenia. Od tego czasu znaleziono bardzo wiele sposobów na wyleczenie raka ale do tych cytowanych w artykule nałukofcuf jakoś nie dotarło. Proszę sobie poczytać o dr Otto Warburgu na internecie. Dla przykładu podaję: https://cudph.pl/dr-otto-heinrich-warburg-o-glownej-przyczynie-powstawania-nowotworow/.

  Nowotwory można leczyć na wiele sposobów:
  – podwyższenie pH
  – zagłodzenie (odcięcie cukrów)
  – witaminą B17 (zatrucie metaboliczne)
  … no ale to można zrobić za jakieś drobne grosze i co by wtedy stało się z wielkimi klinikami i przemysłem farmaceutycznym, straciły by wielomiliardowe dochody.

  P.S Jak myślicie, dlaczego kowidianie noszą maseczki na twarzy zmniejszając sobie dopływ tlenu.

 11. Jeśli nie można czegoś zwalczyć, to można próbować to zagmatwać.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: