Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o To Wojna
  minka o O pożytkach z sentencji
  Jack Ravenno o To Wojna
  Jack Ravenno o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  Waldemar Bartosik o „Exxpress”: Terror przeciwko…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  Waldemar Bartosik o O pożytkach z sentencji
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  dr TS o Polska przygotowuje się na „in…
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (68 – …
  kontra o Za pontyfikatu Piusa XII nasil…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 620 obserwujących.

Sprawa Kyle’a Rittenhouse’a

Posted by Marucha w dniu 2021-11-22 (Poniedziałek)

Dnia 19 listopada 2021 ława przysięgłych uznała Kyle’a Rittenhouse’a za niewinnego. Natychmiast w Nowym Jorku zostały wzmocnione patrole policji a sam Joe Biden odniósł się do wyroku zachęcając do pokojowego wyrażania zdania. Sprawa obiła się echem po całym świecie, co wskazuje na jej charakter.

Żeby się odnieść do wydarzenia należy spojrzeć na całą otoczkę medialną, społeczną oraz moralną, które mimo niewinności nastolatka mogły wywołać zupełnie inny bieg wydarzeń.

Przed komentowaniem tego, co miało miejsce w Stanach Zjednoczonych należy zapoznać się z sytuacją. Kyle Rittenhouse w wieku 17 lat wyjeżdża do Kenoshy w Wisconsin by tam – jak sam twierdzi – pomóc w ochronie mienia. W tym czasie trwają zamieszki „Black Lives Matter” po śmierci George’a Floyda. Młody człowiek nie spodobał się uzbrojonym protestującym, którzy zaczęli go gonić. Kyle w samoobronie zastrzelił 2 ludzi oraz zranił jednego.

Mówiąc o sprawie Rittenhouse’a nie sposób odciąć się od reakcji komentatorów. Opinie były od początku skrajnie podzielone. Przeciwnicy ruchu Black Lives Matter od początku wyrażali się o nim przychylnie. Chłopca poparli także republikanie oraz zwolennicy liberalizmu gospodarczego. Ciekawszym jednak aspektem jest krytyka Kyle’a oraz pobudki za tym idące.

W dzień, w którym wydano wyrok młodzieżówka lewicy „Młoda Lewica” umieściła tweeta o treści „Kyle Rittenhouse uniewinniony, mimo jasnych dowodów na morderstwo dwóch czarnoskórych osób w czerwcu 2020. Wziął karabin, pojechał do sąsiedniego stanu i zaczął mordować ludzi. Nie trafi za to do więzienia. Rasizm ma się dobrze. Przypominamy więc, że #BlackLivesMatter”.

Portal Noizz podał informację opatrując ją nagłówkiem „Kyle Rittenhouse uniewinniony. Gdyby nie był biały być może nie dożyłby procesu.”. W Internecie z kolei trwała zawzięta dyskusja, czy 17latek jest biały, czy jest Latynosem. Pojawiają się także domysły pt „gdyby był czarny nie zostałby uniewinniony” na co przywoływany jest podobny przykład czarnoskórego Andrew Coffee IV, również uznanego za niewinnego.

Tweet Młodej Lewicy zniknął, gdyż zawierał fake-newsa: zabici byli biali (notabene jeden z nich był pedofilem). Podobnie niedostępny stał się artykuł portalu Noizz. Oprócz manipulacji poprzez nieuwzględnianie odległości między Kenoshą a domem Kyle’a (35 km) wyjątkowo niepokojąca jest dyskusja o rasie. De facto nie dało się jej ominąć, głównie ze względu na to, że wydarzenia były powiązane z protestami wokół śmierci George’a Floyda.

Niepokojące jest nasilenie tego tematu wokół kwestii, która w domyśle powinna skupiać się na problemie samoobrony ze skutkiem śmiertelnym. Problem rasizmu stale się pojawia – nazywamy rasistą Henryka Sienkiewicza a rasistowskim wierszykiem Murzynka Bambo (w którym nie pada żadne pejoratywne określenie). O rasizm oskarżono w Polsce zespół Big Cyc za „Makumbę” i późniejszą zbiórkę dla Afryki. W zagranicznych wytwórniach filmowych wplata się coraz więcej (wręcz nieproporcjonalnie do realiów) czarnych bohaterów, a czasem nawet zamienia białych aktorów grających postacie historyczne na aktorów czarnoskórych.

Mamy do czynienia ze swoistym szaleństwem. O ile kwestia postaci historycznych jest absurdalna – wyobraźmy sobie ukazać za 20 lat w filmie o rządach SLD Leszka Millera, jako 2 metrowego Latynosa albo przedstawić Mao Zedonga, jako blondyna o niebieskich oczach – o tyle dopatrywanie się rasizmu w dziełach kultury napisanych 100 lat temu stanowi inny rodzaj rasizmu, ze strony rzekomych abolicjonistów XXI wieku.

Po przeczytaniu Murzynka Bambo dochodzimy do wniosku, iż nie ma on w sobie nic wrogiego. Natomiast czytając po raz kolejny można zauważyć coś, co feministki, gdybyśmy mówili o mizoginii nazwałyby „seksizmem życzliwym”. Jako biali ludzie czujący się winni za przodków (odnoszący się do najbardziej krwawych przypadków, jak Belgijskie Kongo, czy też mający wyrzuty o nazwanie ich aryjczykami) mamy tendencje do stałego przesuwania retoryki pro-ludzie kolorowi.

W momencie, w którym zmiana prawa nie przyniosła równości we wszystkich dziedzinach (jak np. ilość czarnych studentów, prezydentów, milionerów czy też prawników) popadliśmy w wyrównywanie w stronę takich samych wyników. Wymaga to – porównując do zdania radykalnych feministek stawiając w miejscu czarnych kobiety – zmniejszania wymagań. Zaczynamy zachowywać się rasistowsko w oryginalnym tego słowa znaczeniu – możemy śmiać się, że francuski chłopiec rano wcina żabę, ale nie możemy śmiać się, że kilkuletni Afrykańczyk boi się, że się wybieli. Tworzymy podwójne zasady, do tego stopnia, że podkreślamy rasę osób zamieszanych w strzelaninę, co w tym wypadku (gdzie żadna strona nie miała pobudek separatystycznych rasowo) prowadzi do sprowadzenia sprawy do koloru skóry, co w myśl egalitaryzmu wyznawanego przez środowiska lewicowo-liberalne jest niedopuszczalne.

Kolejną kwestią, którą należy podnieść jest sprawa ławników dyskutujących od wtorku. Na wyrok czekali ludzie z całego świata, a po werdykcie sędziowie zostali okrzyknięci rasistami. Mimo braku winy Kyle’a nie można było go przewidzieć. Prawda jest taka, że już pojawiają się ostre słowa protestujących. Nikt nie zdziwiłby się, gdyby sądzący umyli ręce. Ludzie pracujący w imię sprawiedliwości zostali „apologetami białego chłopaka z suburbii”.

Odchodząc od koloru skóry, werdykt podniósł kwestię samoobrony i polityki pro-gun. Mówiąc o obronie własnego życia, na pewno możemy przyjrzeć się coraz większemu zezwoleniu na obronę konieczną. Swego czasu głośna była sprawa sióstr Chaczaturian, które zabiły z tego powodu gwałciciela. 30 stycznia 2020 prokuratura rosyjska zmieniła klasyfikację czynu z zabójstwa na obronę konieczną.

Sprawa Kyle’a była w swoim rodzaju precedensem. Werdykt może zmienić także podejście ludzi do broni – gdyby nie uzbrojenie 17-latek mógłby ponieść śmierć z rąk protestujących.

Mimo ewidentnego upadku znaczenia Stanów Zjednoczonych, jak i wewnętrznego upadku porządku w tym kraju, możemy cieszyć się z rozwiązania sprawy Kyle’a. Przykry jest fakt, iż zapewne spotka się on z pogróżkami a być może nawet atakami fizycznymi ze strony fanatyków. Nie można jednak bagatelizować znaczenia tego wydarzenia – sprawiedliwość zatryumfowała.

Hanna Szymerska
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 28 do “Sprawa Kyle’a Rittenhouse’a”

 1. wanderer said

  „Kyle w samoobronie zastrzelił 2 ludzi oraz zranił jednego.”

  Koniec, kropka.

 2. ryszard w swetrze said

  NIE lubiĘ murzynow bo ich w nocy nie widaĆ

 3. Novy said

  Leszek Miller rany przez dwu metrowego Latynosa? potwierdziłby to tylko jego życiowe motto: „Nie ważne jak mężczyzna zaczyna, ważne jak kończy” 😀

 4. bardzo said

  Wiecie, co podczas rozprawy wyartykułował prokurator? Śpieszę donieść: „To, że ktoś jest bity wcale nie oznacza, że może (ma prawo) się bronić”.

  Jeśli to nie jest dziennikarska kaczka z trzeciej ręki, oznaczałoby to, że oficjele mają publikę za kompletnych durniów.

  Sprawa jest mi szczególnie bliska, jako iż mieszkałem w Kenosha przez cztery lata i miło wspominam to senne wówczas miejsce.

 5. Wanderer said

  Oficjele maja publike za kompletnych durniow tak czy inaczej, Panie Bardzo.

  Czy to cos nowego?

 6. revers said

  Za to na kanałach kabały telegramu pojawiają się głosy , ze jasny inaczej kierowca kierowca czerwonego SUVa rozjechał bożonarodzeniowa paradę dzieciaków w Waukesha również położonej miejscowości w stanie Wisconsin również w obronie własnej.

  Tak kabała wiąże i judzi ludzi między sobą, dzieląc ich przed kolejnym aktem kabały w drodze do władzy absolutnej i eliminacji wolności i Boga.

  Inni Pisza lub mowia na streamach o kolejnym PSyOp tylko celem mial byc Kelly i jego martylologii.

  . https://www.youtube.com/watch?v=wHZR1E6kmdU

  Lub nawet biora Kellego za aktora kryzysowego jak W sprawie psyop Sandego Hoocka.

 7. Leo said

  Dziękuję za ten krótki tekst choć sprawa jest o wiele bardziej poważna. Żymianie postanowlili oprzeć się na rasie jako lewarze do wywalenia porządku społecznego. Stąd wymyślenie rasizmu i cały ogrom idących za tym konsekwencji. Chwilowo działają z wielkim sukcesem.

  Wartym odnotowania symptomem jest nadobecność a dzisiaj już prawie wyłączna obecność murzynów subsaharyjskich we wszystkich reklamach i ogłoszeniach high-tech. Szukamy programisty specjalistycznych urządzeń? Z ogłoszenia szczerzy wielkie zęby, czarny jak umysł żymianina, Murzyn. Na początku dobierano jeszcze takich o rysach europejskich, obecnie im bardziej cofnięte czoło, większe usta i szerszy nos, tym bardziej nadaje się na inżyniera.

  To przemyślana taktyka, podobnie jak tysiące fotek czarnoskórego samca z białą kobietą. Stanowiących zagrożenie dla żymiańskiej dominacji białych mężczyzn praktycznie całkowicie „zniknięto”. Tak panowie, żymianie przeznaczyli nas do odstrzału.

 8. Q1 said

  Re 7:
  „tysiące fotek czarnoskórego samca z białą kobietą” – gdyby ta biała „kobieta” była kobietą, to nie stałaby z czarnoskórym samcem. W tym wypadku należałoby napisać „… z białą samicą”

 9. Q1 said

  Wystraszony Kyle natychmiast po werdykcie uniewinniającym wystąpił przed kamerami tłumacząc się, że popiera BLM. Czy to cena za uniewinnienie, czy raczej obawa przed krwawą zemstą?

 10. Dinozaur said

  Talibek Abdul w Brukseli mieszka
  Czarną ma brodę ten nasz koleżka
  Uczy się pilnie przez całe ranki
  Ze swej AlKaidy pierwszej czytanki.

 11. Boydar said

  „białoskórą” (8)

 12. revers said

  W Berlinie to juz chesty obrazek biala mludka i Jasny inaczej przyjaciel.

  I uwaga ostanio Bond agent nr1 Ich krolewskich mosci chetnie otacza sie W kolejnych filmach akcji jasnymi inaczej agentkami a nawet agentem.

  Tak ze i kolor i lbtq staja sie integralna czescia nowych elit agentur nr1.

 13. callmevader said

  Zadanie:
  Biegnij 850m w nocy, ścigany, doganiany i bity przez tłum barbarzyńców.
  W trakcie postrzel 3 pedofili, 3 żydów, 3 gwałcicieli, 3 recydywistów…
  … 3 sztukami amunicji.

 14. NC said

  Jak napisałem w innym wątku, uniewinnienie Rittenhousa działającego zgodnie z prawem i w obronie własnej stwarza nadzieję, że uzbrojeni obywatele zaczną rozwiązywać problem bezkarnych kryminalistów we własnym zakresie.

  Stąd ten skowyt żymian i BLM.

 15. Boydar said

  BLM nie jest bytem samoistnym ani tym bardziej samodzielnym.

 16. bardzo said

  Rittenhouse ma przechlapane. I jego rodzice też. Najlepiej aby zmienił nazwisko i adres, najlepiej na zagraniczny. Czarna masa przewali się przez dzielnicę w której mieszka i pozostawi zgliszcza.

  (nie ujmując normalnym murzynom, których jest więcej niż się może nam wydawać)

 17. Isreal said

  ad16
  popaprańce raczej omijają sprawnie posługujących się bronią palną (vide stany , które nie mają problemu z bronią palną)

 18. Stanisław Potocki said

  Podobno jeden z tych bandytów z BLM lubił jeździć na deskorolce
  https://www.youtube.com/channel/UCg_le6zaCNuq8ru1kW343CQ/community?lb=Ugkx1FwhfvL9NHnSr2L7hHGtcUjvkEzD5gAw

 19. Q1 said

  Re: 11
  Brawo! Świetny neologizm.

 20. revers said

  test na plik mp4 w iframe

 21. revers said

  Bezposredni link do maskary w Waukesha , Wisconsin

  vimple.co/b4eed9b883ef4a25b36fb449a06d5638

 22. bardzo said

  Isreal: Kyle mieszka w sąsiednim stanie Illinois. Illinois ma najbardziej restrykcyjne prawo dotyczące broni palnej ze wszystkich stanów, może za wyjątkiem kaliforni. W Buffalo Grove (północne miasteczko kompleksu Chicago nie wolno nawet posiadać strzelby na śrut. Dlatego prawdopodobieństwo przebiegnięcia stampede w Illinois jest bardziej prawdopodobne niż w konserwatywniejszym Wisconsin, gdzie leży Kenosha. Do samego Chicago lepiej nie wjeżdżać.

 23. Miet said

  Re.16.
  Panie Bardzo, potwierdzam w całej rozciągłości, to co Pan napisał.
  W moim zwodowym życiu miałem do czynienia z wieloma „normalnymi” Murzynami. Zawsze mile ich wspominam.
  Obecnie też jest mi paru bardzo bliskich.
  Mój syn od dwudziestu lat ma bardzo uznanego partnera w chirurgii – Murzyna.

  W tym narodzie jest jeden wielki problem, że ci normalni nie mają większego wpływu na całą czarną hałastrę, która paraliżuje życie w dużych amerykańskich miastach.
  Ta hałastra doprowadziła do ruiny Detroit i jeżeli wszystko teraz będzie szło pod dyktando BLM, to to samo będzie w innych dużych miastach.

 24. revers said

  Chodzi tez o to ze w Waukesha wsrod ofiar najazdu na parade bozonarodzeniowa przez ciemnoskorego Brakera byly tez afroamerykanie.

  https://vimple.co/b4eed9b883ef4a25b36fb449a06d5638

  BLM nie przebiera w srodkach i celach, bo wsrod ofiar ruchu BLM sa tez czarniesji jak BLM obywatele usej, ale nie szatanisci.

 25. Mano Negra said

  W tej sprawie najważniejsze jest to, że człowiek wziął bron do ręki i się bronił. Bronił skutecznie. Nie był bierny, nie był owcą prowadzoną na rzeź. To jest w tej sprawie najważniejsze.

 26. NC said

  Re 25: I to jest powodem niecichnacego wycia lewackich mediów i terrorystów w rodzaju BLM czy Antify, wycia inspirowanego przez tych, którzy już przygotowywali się do sterroryzowania społeczeństwa i zaprowadzenia totalitarnych porządków – a tu okazało się, że uzbrojeni obywatele staja się gotowi do samoobrony, gwarantowanej in przez Drugie Uzupełnienie (w Polsce błędnie nazywane poprawką) do Konstytucji.

 27. Mano Negra said

  @26 Tak, i to jest sedno sporu pomiędzy – nazwijmy to – trumpistami i resztą. A przypadek Rittenhousa jest o tyle, „groźny”, że po jego stronie stanął sąd czyli frakcja systemu. Czyli system jest trwale niejednorodny, nie jets już monolitem i ma potencjał rozłamowy (secesyjny).

 28. Piotr B. said

  To afera z wyborami sprawila ze caly system sadowniczy otrzymal zastrzyk rozsadku…czym byl i chyba jeszcze jest Sad Najwyzszy…
  Ilosc materialow w sieci o „najwazniejszych” z tego systemu chyba zrobila swoje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: