Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Dlaczego zapominamy i nie pamiętamy?

Posted by Marucha w dniu 2021-11-24 (Środa)

Coraz więcej ludzi w Polsce, jak i na świecie boryka się z pogarszającą się pamięcią. Zacierają nam się fakty sprzed kilkunastu, albo nawet kilku lat, ale często mamy też bardzo zły stan pamięci krótkotrwałej.

Nie pamiętamy o wydarzeniach, zapominamy imiona ludzi, czasem nie pamiętamy, gdzie coś położyliśmy. Nawet zdarza się, że brakuje nam słów podczas konwersacji, bo zapomnieliśmy jakiegoś słowa. Wszystko to nazywane jest procesem zaburzenia pamięci.

Czym jest pamięć?

Pamięć jest zdolnością rejestrowania wrażeń zmysłowych, informacji, skojarzeń, w celu ich ponownego przywoływania.

Taka pamięć występuje przede wszystkim u ludzi. Lecz posiadają ją również niektóre zwierzęta na przykład psy. Nawet niektóre urządzenia techniczne także posiadają pamięć np. komputer.

Człowiek ma bardzo dobrze rozwiniętą pamięć, która pozwala mu nawet przechowywać obrazy własnej świadomości.

To, czy mamy pamięć dobrą, czy złą zależy od reakcji chemicznych zachodzących w neuronach.

Neurony są komórkami nerwowymi stanowiącymi podstawowy element układu nerwowego. Odpowiadają one nie tylko za naszą pamięć, lecz również za to, czy odczuwamy ból. Dzięki nim możemy również poruszać kończynami.

Jakie są przyczyny złej pamięci?

Pogarszająca się pamięć dotyczy nie tylko ludzi starszych.

Coraz częściej na brak dobrej pamięci skarżą się ludzie w średnim wieku, a nawet ludzie młodzi. Z tym że u ludzi młodych zła pamięć najczęściej jest pozostałością po wypadku.

Natomiast głównymi przyczynami pogarszającej się pamięci u osób po sześćdziesiątym, a czasem nawet już po pięćdziesiątym roku życia jest choroba Parkinsona, Choroba Alzheimera, czy choroba Wilsona.

Choroba Parkinsona – to powolna samoistna i postępująca choroba ośrodkowego układu nerwowego. Choroba posiada podłoże anatomiczne i biochemiczne. Rozpoznał ją i opisał jej objawy w 1817 roku londyński lekarz James Parkinson.

Choroba Alzheimera – jest najczęstszą postacią postępującego otępienia. Prowadzi do stopniowego otępienia i w konsekwencji do śmierci. Po raz pierwszy w 1906 roku opisał ją niemiecki neurolog Alois Alzheimer. Na świecie na chorobę Alzheimera cierpi około 30 milionów ludzi. U każdego chorego przebiega odmiennie. Ponadto jest tak tajemnicza, że może przez wiele lat przebiegać w ukryciu.

Choroba Wilsona – charakteryzuje się zwyrodnieniem soczewkowo-wątrobowym. Uwarunkowana jest ona zaburzeniami metabolizmu miedzi w organizmie. Miedź jest zazwyczaj wydzielana wraz z żółcią, lecz na początku gromadzi się w wątrobie i może prowadzić do jej uszkodzenia. Dzieje się tak, gdy ilość przekracza możliwości magazynowania jej w wątrobie, to wtedy trafia wraz z krwią do innych tkanek, a zwłaszcza do mózgu, gdzie uszkadza jądro mózgu. Dociera także do rogówek oka oraz nerek również je uszkadzając.

Osłabiona pamięć towarzyszy także innym dolegliwościom i chorobom m.in. depresji, stanom po udarowym, niedoczynności tarczycy.

Może wynikać także z powodu zatrucia gazami ciężkimi, toksynami czy wstrząsami psychicznym.

Przyczyną złej pamięci mogą być także nałogi np. alkoholowy.

Dlatego, aby zadbać o dobrą pamięć, należy najpierw oczyścić organizm z toksyn, a później zadbać o zdrowy styl życia, w tym przede wszystkim o dietę, która dobrze wpływa na mózg.

Czytaj także: Dieta na pamięć i koncentrację, czyli recepta na supermózg

https://www.odkrywamyzakryte.com

Komentarzy 14 do “Dlaczego zapominamy i nie pamiętamy?”

 1. poliglot minus said

  Przypomniało mi się słynne na całą Polskę zaginięcie pewnej ładnej dziewczyny. Wtedy przesłuchiwani też nic nie pamiętali… Ktoś powie, że tak jest zawsze w takich przypadkach ale ten przypadek to wręcz… Nie będę pisał o kogo chodzi i wy też nie piszcie bo sprawa jest znów w toku (czytałem ostatnio) i daj Boże żeby się rozwikłała bo minęło już ponad 10 lat. Módlmy się o to!
  ____

  A co do artykułu to jest coś takiego jak rodzaje ludzkiej pamięci. Długo i krótkotrwała. Dlatego chcąc uczyć się obcego języka trzeb wybierać ponoć po 5 – 10 słówek na dzień, nie więcej. I tak codziennie przez kilka lat. Tak mnie uczono. Że to dobra metoda nauczenia się języka gdy nie mieszka się na codzień w kraju, w którym ludzie nim się posługują. Bo jak wiadomo gdy mamy permanentny kontakt z obcojęzycznymi to jest łatwiej się go nauczyć.

 2. Q1 said

  Re:1
  Z tą ilością słówek, które jesteśmy w stanie zapamiętać, to sprawa mocno indywidualna. Zależy od osobowości, nastroju, skojarzeń ze słówkami w języku ojczystym (przeciętnemu Polakowi trudniej przyjdzie zapamiętać słowa w języku fińskim niż hiszpańskim), wrodzonej inteligencji (nie mówię o testach na IQ), motywacji do nauki, wieku, słuchu, ogólnej łatwości przyswajania wiedzy, metod uczenia się (NIE ma optymalnej, to jakiś obłędny mit. Jeden się uczy ze „staroświeckich” karteczek porozrzucanych po całym domu, a drugi z książki, e-booka czy na kursie) i 1001 innych czynnikach.

  A jeśli chodzi o sam artykuł to dodałbym bardzo ważny (moim zdaniem element) czyli nadmiar informacji, którymi – często podświadomie – jesteśmy zewsząd bombardowani co – przynajmniej w moim przypadku – skutkuje brakiem koncentracji, ustalenia hierarchii ważności i przydatności informacji itp itd. Doświadczenie mi mówi, że najskuteczniejszym sposobem na dobrą pamięć jest czytanie książek i gazet (vide Stanisław Michalkiewicz, mój wzór jeśli chodzi o zasób wiedzy i umiejętność sprawnego posługiwania się nią).

 3. UZA said

  „…dodałbym bardzo ważny (moim zdaniem element) czyli nadmiar informacji, którymi – często podświadomie – jesteśmy zewsząd bombardowani co – przynajmniej w moim przypadku – skutkuje brakiem koncentracji, ustalenia hierarchii ważności i przydatności informacji itp itd.”

  Bardzo trafne spostrzeżenie, tym bardziej, że ten zalew informacji agresywnie atakuje nasze zmysły i jest obciążony ładunkiem emocjonalnym. System szczególnie chętnie bombarduje nas złymi wiadomościami – wywołującymi strach, gniew, poczucie bezsilności. Takie wiadomości zamulają pamięć, bezowocnie angażują moce przerobowe mózgu.

  Wytrącony z równowagi człowiek jest roztargniony, wykonuje różne czynności machinalnie i potem nie może sobie przypomnieć gdzie coś odłożył, zapomina co miał zrobić. A tu w komputerze wyświetla się w okienku „10 wczesnych objawów Alzheimera”. Przerażony człowiek czyta, a za chwilę jest jeszcze bardziej przerażony i rozkojarzony.

  Moim zdaniem, łatwy dostęp do informacji sprzyja też lenistwu umysłowemu – jeśli zapominamy jakieś słowo, nazwisko, to zamiast się spokojnie zastanowić, dać czas mózgowi na przeszukanie bazy danych, biegniemy zaraz do kompa i sprawdzamy. Kiedyś ludzie mieli nawyk trzymania informacji w głowach, ćwiczyli się w tym od dziecka.

 4. Peryskop said

  Demencja, współcześnie zwana potocznie chorobą Alzheimera, jest według wiedzy GNM skutkiem zerwania więzi z otoczeniem – werbalnej i/lub emocjonalnej.

  Dodam, że w tych warunkach pamięć jako niećwiczona ulega zwykle degradacji, chyba że osoba wystawiona na taką próbę potrafi nawiązać nowe więzi, lub kultywować pracę intelektualną w oparciu na możliwie pozytywnych przesłankach.

  W praktyce pomocne jest pisanie pamiętnika, lub oddanie się jakiejś zdrowej pasji, czy hobby – np malarstwu.

 5. maks said

  Ludzi powinni przestać przeglądać sieć i oficjalne media, to strata czasu i nerwów. Niewiele jest witryn wartościowych, wiele spraw to śmieci połączone z kłamstwami i filmy ludzi nie ogarniających rzeczywistości, aby mało sprytny człowiek zagubił się w labiryncie półprawd i przemilczeń. Poza tym do szczęścia człowiekowi nie potrzeba wiele, Bóg i jego Przykazania, wtedy życie z woli Stwórcy staje się łatwiejsze. „Najpierw szukajcie sprawiedliwości Królestwa Bożego, reszta będzie wam dodana”
  Może więcej czasu powinniśmy poświęcić zbawieniu, na sprawy politycznie nie mamy wpływu, ale Chrystus kazał obserwować zjawiska polityczne, ponieważ pośrednio pokażą czas Jego przyjścia. Ilość informacji przytłacza ludzi, powodując podświadomy niepokój i strach przed niewiadomym – to jest świat diabła. A może to jest już piekło z Lucyferem jako nadzorcą warunkowym nad żywymi?
  Szanowni czytelnicy – Bóg góruje nad tymi robakami z synagogi szatana tak jak ja przewyższam karalucha – czego się bać? Powód zawirowań jest oczywisty i zapowiedziany – ujawnią się ludzie Lucyfera i pomniejsi zbrodniarze – to już widać od kilku lat!
  Zło zawsze podszywa się pod dobro, dlatego człowiek szukający prawdy, zawsze zdemaskuje kłamców i ich zamierzenia. Oni mogą jak np. Bilderberg spotykać się, podejmować decyzje wrogie ludzkości ale to nic nie zmieni, ich koniec będzie żałosny jak ich działania przeciwko Bogu i człowiekowi bożemu. Pamiętacie potop? – teraz będzie następny spektakl …..właścicielem wszelkiego stworzenia i martwej materii jest tylko Bóg, nie patenty człowieczka, który korzysta ze stworzonych wcześniej boskich pomysłów. kradnie boskie technologie i przypisują je sobie – to będzie pożoga dla złodziei.

 6. karlik said

  Podobno są świetne tabletki a poprawę pamięci.
  Niestety nie potwierdzę czy działają. Co prawda kupiłem dwa opakowania, ale nie pamiętam gdzie położyłem,
  ale jak znajdę to oczywiście się podzielę wiedzą w tym temacie..

  Ad1 „Dlatego chcąc uczyć się obcego języka trzeb wybierać ponoć po 5 – 10 słówek na dzień, nie więcej.”

  Ja proponuję, by uczyć się całych zdań,
  Warto na przykład wiedzieć, że taki prosty wyraz „tak” ma dwa znaczenia i wtedy musimy poznać dwa wyrazy..
  A taki wyraz „iść” czy „chodzić” – ma znaczeń setki.

 7. Do karlik said

  Tak, czyli tzw. fiszki.

 8. Mano Negra said

  Stanisław Grzesiuk w „Pięciu latach kacetu” opisuje, że np ojcowie (Dachau, Mauthausen, Gusen) zapominali imiona dzieci, czy np uczucie radości. Nie umieli się cieszyć. Polecam wszystkim lekturę, bo to jest opis modelu systemu w którym obecnie żyjemy.

 9. OutsiderR said

  „Przyczyną złej pamięci mogą być także nałogi np. alkoholowy.”

  A mnie interesuje, gdzie jest granica między alkoholikiem, a koneserem nalewek 😉
  Pytam jako koneser, bo po przeczytaniu artykułu powstała we mnie obawa,
  by tej granicy nie przekroczyć 🙂

 10. karlik said

  Ad.7 ” czyli tzw. fiszki.” – tak. Ale układamy wyrazy . Np Ja (ty, on) chciałbym rower kupić. I mając 4 fiszki. zamieniać rower na samochód, kupić na ukraść.. i tak dalej.
  Oczywiście trzeba ustalić kolejność wyrazów. Bo wstawiłem w/g kolejności niemieckiej.
  Czy pani jest panią kowalską. W niemieckim trzeba użyć różnych wyrazów na panią.. Ale to już na drugiej lekcji.

  nadal szukam tabletek

  z pozdrowieniem

 11. Zbych said

  Podstawową przyczyną utraty pamięci krótkoterminowej np. idziemy z pokoju do kuchni i w ciągu kilku sekund, będąc już w kuchni, nie pamiętamy po co tu przyszliśmy… są opryski chemtrails którymi od 1996 roku raczą nas witaminkami ( hehehe) z nieba nasi bezcenni sojusznicy z NATO, przyczyniając się do wielu innych chorób i dolegliwości, wyjasniający materiał jest w filmie p.t. Nie rozmawiaj o pogodzie, gdzie osoby zaangażowane (z racji zatrudnienia ) w te działanie zdecydowaly się ujawnić prawdę R.I.P

 12. Zbych said

  ad.11 film pocięty na temat komentarza 11 .https://www.youtube.com/watch?v=Ya1BhEEb_nk

 13. Zbych said

  ad,12 tutaj w całości ale bez polskich napisów, warto poświęcić trochę czasu i zrozumieć matrix w jakim żyjemy .https://www.facebook.com/ChemtrailsWatch/videos/dont-talk-about-the-weather/1138826906216009/

 14. Zbych said

  ad.11 tutaj cały film w kawałkach z napisami PL https://www.youtube.com/watch?v=Ya1BhEEb_nk&list=PL077613D13C4C6A3A

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: