Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Carlos o Wolne tematy (83 – …
  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Rozmowy małżeńskie Wielomskich: Nie-wojna z Białorusią

Posted by Marucha w dniu 2021-11-27 (Sobota)

Adam Wielomski: Niestety, świat zmienia i znana formuła Grocjusza z XVII stulecia, że „państwa są albo w stanie pokoju, albo w stanie wojny” już nie obowiązuje. Mamy dziś liczne wojny gospodarcze i, jak to dziwacznie nazwano ostatnio, „hybrydowe”.

Jedną z takich nie-wojen jest konflikt z Białorusią, mający aktualnie miejsce na granicy polsko-białoruskiej. Przyznam, że jest to nie-wojna dla mnie wyjątkowo niekomfortowa. Jestem świadomy, że to strona Polska tę nie-wojnę zaczęła i podsyca ją od wielu lat w celu obalenia Aleksandra Łukaszenki.

Gdybyśmy prowadzili tę działalność w polskim interesie, to zapewne byłbym sercem po stronie naszego państwa. Niestety, celem tych działań nie jest zainstalowanie w Mińsku jakiejś pro-polskiej ekipy. Celem tej nie-wojny od początku było zainstalowanie w Mińsku nie ekipy politycznej nam przychylnej w rozmaitych sprawach, lecz jakiegoś miejscowego Balcerowicza w roli białoruskiego ministra finansów i prywatyzacja gospodarki tego państwa. Czytaj: rozkradzenie zasobów Białorusi przez zachodnich „inwestorów” za kilka procent ich wartości w ramach procesów dla niepoznaki zwanych prywatyzacją.

W zyskach tych nie będzie uczestniczyło ani Państwo Polskie, ani polscy „inwestorzy”. Są zbyt małymi graczami. Walczymy w interesie międzynarodowych korporacji. Stąd moja, widoczna zapewne od lat, sympatia dla Łukaszenki i broniącej swojej suwerenności państwowej Białorusi.

Niestety, po różnego rodzaju operacjach w których braliśmy czynny udział, Aleksander Łukaszenko w końcu nam odpowiedział, używając do tego imigrantów, na przybyciu których zarabia podobno po 1000 dolarów od głowy. Przy okazji udało mu się nie tylko zrobić nam problem na granicy, ale i pobudzić do działania V kolumnę w kraju, złożoną z rozmaitych osobników „postępowych” i „celebrytów”, zawsze gotowych wystąpić przeciwko Państwu Polskiemu i polskości, wspomaganych przez prywatne media należące do zagranicznych korporacji. Może nawet tych samych, które chcą „sprywatyzować” białoruską gospodarkę.

Niestety, nie-wojna też jest konfliktem, w dodatku – chyba po raz pierwszy – zaatakowano nas, nawet jeśli jest to tylko kontratak.

W sytuacji, gdy na szali znajdują się moje prywatne sympatie i Państwo Polskie, czuję obowiązek pierwszej lojalności wobec własnego państwa. Mimo wszystko. Dlatego w toczącej się nie-wojnie muszę poprzeć mój rząd i moje państwo, moją ojczyznę, przynajmniej dopóki atakowane jest terytorium RP i to atakowane dosłownie. Myślę, że celem Łukaszenki jest zmuszenie Polski do zawarcia rodzaju dżentelmeńskiej umowy: ja wam nie wysyłam na granicę uchodźców, a wy uznajecie suwerenność Białorusi.

Chciałbym, aby ta nie-wojna takim paktem się skończyła, lecz w to nie wierzę. Międzynarodowe koncerny mają zbyt silną pozycję w Polsce, a „inwestorzy” już przebierają nóżkami do prywatyzacji. Zostaliśmy polem bitwy w tej nie-wojnie.

Magdalena Ziętek-Wielomska: Moim zdaniem wydarzenia te stanowią już element wojny o to, kto będzie przyszłym hegemonem naszego regionu: Niemcy czy Chiny. W tle oczywiście ciągle mamy USA, ale one powoli schodzą ze sceny jako globalne mocarstwo.

Nasz problem polega na tym, że właśnie na Bugu doszło do spotkania wpływów chińskich i niemieckich i że to właśnie my znajdujemy się na granicy starcia tych interesów. Chińczycy oczywiście ze swoim projektem chcieliby przejść przez terytorium Polski, w najgorszym razie zostaje im droga przez Obwód Kaliningradzki do Bałtyku. Niemcy chcą oczywiście trzymać pod swoją kontrolą cały region, stąd też dość aktywnie same zaangażowały się we wspieranie białoruskiej opozycji.

Kilka dni temu przecież ambasador Niemiec w Polsce Arndt Freytag von Loringhoven chwalił się na Twitterze, że w Bundestagu przemawiała sama Swiatłana Cichanouska i że niemieccy parlamentarzyści zgotowali jej owację na stojąco.

To nie Putin, a Chińczycy uratowali Łukaszenkę przed Zachodem. A Niemcy mają interes w tym, żebyśmy wierzyli, że to Putin nas atakuje.

Facebook
https://konserwatyzm.pl

Komentarze 4 do “Rozmowy małżeńskie Wielomskich: Nie-wojna z Białorusią”

 1. z prowincji said

  Bo zwrot „wojna hybrydowa ” (wymienianym z fantazją i wielokrotnie aż do zatracenia) jest jedynym nowoczesnym zwrotem ” naszego” ministra obrony z nadania podobnego Mu w nowoczesności naczelnika .Szkoda słów na ocenę Ich działania na szkodę Polski.

 2. revers said

  Ostanio wezwano do niby polskiego MSZ ambasadora bialorusi i przekazano note o naruszniu pranicy polsko bialoruskiej przez 3 uzbrojonych najezcow z armi Bialoruskiej.

  Sprawa zaostrza sie tym bardziej ze wczesniej Lukaszenko oskarzyl Warszawe o podobne naruszanie granic Bialorusi przez uzyte w Kuznicy armatki wodne z chemia.

  A tak poza tym co robia w RP nowo najechane amerykanskie Paladyny? Haubice kalibru 155 mm typowa ofensywana bron.

  Min. MON Blaszczyk chyba wyszedl z siebie opowiadajac o hybrydowej wojnie na granicy polsko-bialoruskiej, utrzymujac ze lada godzina Lukaszenko napadnie na polinska RP.

  o zgrupowani 12 dywizji zmechanizowanej i 12 Brygady wojska polinskiego.

 3. gnago said

  W dobie kretynizmów ekonomicznych i logicznych KE i PE Białoruś jest logicznym miejscem budowy przemysłu ciężkiego dla Polski . Taka stal w cenie sprzed dekady, prąd o połowę tańszy niz obecnie . To wszystko może być już za rok

 4. revers said

  ad3

  Oj, szykuje sie wyzerowania w sieciach poszczegolnych krajow, w akcjach agent i resetow, dekarbonizacji, zero net, dehumanizacji, co tu mowic to sklada sie rowniez na depopulacje tylko pod pieknymi haslami ratowania natury, klimatu i ratowania swojego zdrowia w sczepionych plandemiach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: