Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  I*** o Wypadek w Chorwacji…czy…
  revers o Wolne tematy (57 – …
  Anucha o Wypadek w Chorwacji…czy…
  maasteer o MSZ Chin: USA kreują kryzys, a…
  Krzysztof M o Wolne tematy (57 – …
  Doinformowany o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Yagiel o Wolne tematy (57 – …
  Ja o Wypadek w Chorwacji…czy…
  lesnick o Gulgowscy i kaszubski ren…
  bronek o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Boydar o Andrzej Lepper
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  revers o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Agnieszka o Cywilizacja (Nie)Prawdy
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Estonia: Trzeba przeszkodzić „agresywnemu zachowaniu Rosji”

Posted by Marucha w dniu 2021-12-02 (Czwartek)

Minister obrony Estonii Kalle Laanet, który odbywa wizytę w Paryżu, wezwał Zachód do podjęcia konkretnych działań, żeby przeszkodzić „agresywnemu zachowaniu Rosji” – poinformowała w czwartek służba prasowa estońskiego resortu wojskowego.

W Paryżu Laanet spotkał się z minister obrony Francji Florence Parly. Do głównych tematów spotkania należała dalsza koncentracja rosyjskich wojsk w pobliżu granicy z Ukrainą i sytuacja z bezpieczeństwem w Mali, gdzie estońscy wojskowi biorą udział w koalicji antyterrorystycznej na czele z Francją, podkreśla służba prasowa.

Ministrowie obrony przyznali, że sytuacja na granicach Ukrainy budzi zaniepokojenie i zagraża europejskiemu bezpieczeństwu. Omówili także możliwe kroki NATO w ramach powstrzymywania na skrzydle wschodnim, w tym dwustronną współpracę między Estonią i Francją.

Jak podkreślił Laanet, działania zachodnich państw w ramach przeciwdziałania Rosji „nie mogą ograniczać się do rozmów telefonicznych, a powinny to być konkretne działania”.

Omawiając sytuację w Mali ministrowie oświadczyli, że zachowanie Rosji stanowi wyzwanie zarówno dla Europy, jak i Afryki. Laanet i Parly uważają, że „celem Rosji” jest zwiększenie swojego wpływu w regionie afrykańskim oraz zniszczenie jedności europejskiej”.

Kijów i państwa zachodnie wyrażają zaniepokojenie rzekomym nasileniem „agresywnych działań” Rosji w pobliżu granic Ukrainy. Sekretarz prasowy prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow powiedział, że Rosja przemieszcza wojska na swoim terytorium i według własnego uznania. W jego ocenie nikomu to nie zagraża i nie powinno nikogo martwić.

Moskwa wielokrotnie wyrażała obawy z powodu rozwoju sił NATO w Europie. Kreml podkreślił, że Rosja nie stanowi dla nikogo zagrożenia, ale nie będzie lekceważyć działań potencjalnie zagrażających jej interesom.

https://pl.sputniknews.com/

Nie wiemy, na czym ma polegać „agresywne” zachowanie Rosji. Wiemy natomiast, że gówniane, sezonowe państewka typu Litwa, Łotwa, SItwa, Dratwa czy Estonia ujadają nieustannie na Rosję jak pinczerki, którym się wydaje, ze są bezpieczne za dziurawym płotem.
Zastanawia nas też, dlaczego manewry wojsk rosyjskich WEWNĄTRZ granic własnego kraju są „niepokojące” – a nie jest niepokojące wpieprzanie się wojsk USA we wszelkie zakątki świata, w tym ichniej floty na Morze Czarne. 
Admin

Komentarze 3 do “Estonia: Trzeba przeszkodzić „agresywnemu zachowaniu Rosji””

 1. Tadeusz said

  Estońskie pułki w 1917 zdobywały Pałac Zimowy dla tow. Lenina. Estońskie i łotyżskie pułki stanowiły pierwszą linię obrony bolszewickich przywódców w Piotrogrodzie w latach 1917-19. Po latach kolaborowali ci sami obywatele z hitlerowcami. Zaiste piękna karta historii. Prawie taka jak w Małorosji.

 2. revers said

  A keidy prybaltycka Estonia, wzorem Litwy zagrozi Chinom? czyzby Estonczycy przeskoczyli z zachodem 6 tysiecy lat cywilizacji Chin? i widzeli 8 tysiecznie wysokie gory Himalajow paneolicie?

  Niech wystawia jaka Estonska dywizje SS, i nie okradaja w swych bankach online zachodnich klientow, przerzucajac czesc wkladow dla sibie, czes na Cypr.

  Taka sama zlodziejska finasowka estonska jak w parabankach Gold Amber.

 3. Dinozaur said

  Chodzi tu o Łotyszy : Dwaj bracia śp. Dziadusia Dinozaura służyli w październiku 1917 w artylerii gwardyjskiej w Carskim Siele- jeden był porucznikiem , drugi chorążym . Byli świadkami rewolucji.
  To, co pokazują jak bolszewicy ze sztykami szturmują Pałac Zimowy to bajka – 2 pułki Łotyszy pilnujące rządu Kiereńskiego dostały po 100 USD na szeregowca i po 150 USD na oficera ( z pieniędzy przywiezionych przez Lenina z Niemiec od Abwehry ) i wyprowadziły Rząd Tymczasowy a wpuścili bolszewików.
  Łotysze ci stanowili kilka lat straż Kremla , w końcu lat 20-tych ich rozstrzelano.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: