Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anzelm o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Krzysztof M o Wolne tematy (57 – …
  NyndrO o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  matematyk wlazł na p… o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Anucha o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Piskorz o Media: wizerunek Zełenskiego t…
  NyndrO o Wolne tematy (57 – …
  Marucha o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  ! o Wolne tematy (57 – …
  Lily o Wolne tematy (57 – …
  Anucha o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Poróżnienie Polaków z Rosjanami, to jest płaszczyzna współdziałania światowego żydostwa, finansowo-politycznych elit anglosaskich oraz watykańsko-jezuickiego ośrodka władzy światopoglądowo-politycznej.

Posted by Marucha w dniu 2021-12-02 (Czwartek)

”Syndrom polski” na Wschodzie

Poróżnienie Polaków z Rosjanami, to jest płaszczyzna współdziałania światowego żydostwa, finansowo-politycznych elit anglosaskich oraz watykańsko-jezuickiego ośrodka władzy światopoglądowo-politycznej.

Oglądając różnego rodzaju wywiady, czy polityczne talk show w mediach rosyjskich odnoszę często wrażenie, że Rosjanie cierpią na swego rodzaju syndrom, czy kompleks polski.

Sami, pomimo dużo większych możliwości jeśli chodzi o zasoby i pozycję geopolityczną, nie zrobili wystarczająco dużo, aby pozbyć się własnych elit kompradorskich z lat 1990-tych, i żeby zrobić znaczący krok cywilizacyjny (mam na myśli rezygnację z narzuconego Rosji modelu liberalno-kapitalistycznego, wypracowanie własnego społeczno-gospodarczego modelu rozwojowego, samodzielność technologiczną, suwerenność finansową itd.).

Polska, pomimo trwającego ponad 30 lat drenażu jej potencjału gospodarczego – głownie dzięki przedsiębiorczości Polaków (a także zapewne dzięki atrapom polskiego biznesu, a tak naprawdę krajowej przykrywki dla firm zagranicznego kapitału) zrobiła, zauważalny na tle Rosji, postęp. Znaczna część społeczeństwa rosyjskiego (ale także białoruskiego) dostrzega to, i w pewien sposób to docenia – traktując Polską, jako punk odniesienia. Efektem tego jest niestety nie zawsze przemyślana reakcja władz państwowych na Wschodzie – czego wyrazem są oficjalne enuncjacje przedstawicieli najwyższych władz państwowych, ale głównie wyraźna antypolskość w publicystyce politycznej i gospodarczej głównego (tj. prorządowego, pro-prezydenckiego) nurtu informacyjnego.

Za wszelką cenę w oficjalnych mediach elektronicznych i publikacjach rosyjskich (a ostatnio także w białoruskich) usiłuje się deprecjonować wszystkie osiągnięcia polskie – uznając je w całości za efekt nie pracy i przedsiębiorczości Polaków, ale wyłącznie ” uprzywilejowania Polski” w związku z jej wasalnym statusem wobec Zachodu, a głównie w stosunku do Ameryki.

Ten kierunek w oficjalnej propagandzie, tak Moskwy, jak i ostatnio Mińska, ma przykrywać własne zaniedbania i działania rodzimych kompradorów – jawnych – jak w Rosji, czy pozostających w cieniu – jak w Białorusi (wydarzenia wokół wyborów prezydenckich wielu z ich ujawniły) . Zjawisko to (mówimy o eksploatowanym na wszystkich polach antypolonizmie) dotyczy przede wszystkim rzeczywistości rosyjskiej, gdzie wpływy Zachodu, głównie w środowisku biznesu rosyjskiego oraz strategicznej sfery państwowej polityki bankowo-finansowej, są ogólnie znane.

Można wymieniać całą paletę rosyjskiej oligarchii prowadzącej monokulturową (wyłącznie surowcową) rabunkową działalność gospodarczą w Rosji. Bardziej niepokojącym (głównie dla Rosjan) jest fakt, że od lat w elitach państwowych (zarówno rządowych, jak w ośrodku prezydenckim) są wyraźnie zadeklarowani zwolennicy liberalno-kapitalistycznego, anglosasko-żydowskiego, modelu gospodarczego. We współczesnej wersji jest to model totalitaryzmu bio-technologicznego, który może być także nazwany neofeudalizmem, bądź „oświeconym niewolnictwem” – wykorzystujący efektywne narzędzie cyfryzacji do pozbawienia ludzi duchowości i spersonalizowanej tożsamości kulturowej i ekonomicznej.

Ważnym powodem antypolskiej narracji rosyjskojęzycznej jest fakt, że poważną część komentatorów politycznych stanowią osoby pochodzenia żydowskiego. Sztandarowym przykładem jest emitowane na antenie kanału Rossija 1, studio W. Sołowiowa, ale istnieją także inne programy, jak chociażby prowadzone przez Olgę Skabiejewą z udziałem podobnego zestawu gości jak u W. Sołowiowa.

Z podobną ewolucją mamy do czynienia w programach białoruskich mediów ogólnokrajowych, a te, ze względu na dotychczasowy autokratyczno-prezydencki system władzy w Republice Białoruś, mają niekwestionowanie status oficjalnej polityki informacyjnej państwa. Obecne programy mediów białoruskich mają charakter nie tylko reakcji na wydarzenia sprzed roku związane z wyborami prezydenckimi, ale także nadrabiają ”zaległości z lat ubiegłych” kiedy nieco zbyt biernie przyglądały się agenturalnej działalności wielu środowisk wewnątrz swego kraju, a także jawnie wrogich ośrodków informacyjno-propagandowych, takich jak np. afiliowana przy państwowej telewizji w Polsce telewizja Biełsat, funkcjonująca dzięki wydatkom z polskiego budżetu oraz współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej.

Z przykrością, ale zgodnie z prawdą trzeba powiedzie, że teren Polski i jej infrastruktura informacyjna zostały oddane do pełnej dyspozycji zagranicznym (anglosasko-żydowskim) ośrodkom wojny informacyjnej, prowadzonej przeciwko białoruskiemu systemowi społeczno-politycznemu i prezydenckiemu ośrodkowi władzy. Skandalem politycznym z naruszeniem zasad konstytucyjnych RP należy nazwać fakt, że w tę działalność zostały włączone także zasoby techniczne i kadrowe wojska polskiego i polskich służb.

Efektem wspomnianej wyżej reakcji Białorusi, a także przyjęcia bardzo ofensywnej strategii informacyjno-propagandowej i politycznej jest niestety fakt, że obecnie białoruskie kanały informacyjne i programy publicystyczne pełne są antypolskości, nie tylko przekłamującej lub nadinterpretującej pewne fakty historyczne, ale niejako zapominając, że bardzo duża rzesza Polaków nie tylko nie utożsamia się z obecną polityką rządową, ale nie ma w ogóle reprezentacji parlamentarnej oraz odcięta jest finansowo, organizacyjnie i technicznie od możliwości przedstawiania własnych poglądów politycznych i społeczno-gospodarczych, w tym poglądów na kształt stosunków ze Wschodem , tj. z Rosją , Białorusią oraz Ukrainą.

Przy czym w wypadku tej ostatniej ze względu na całkowitą marionetkowość obecnych władz trudno określić docelowego partnera politycznego (postbanderowskie i quasi kryminalne struktury oligarchiczne należy wykluczyć niemal a priori).

Poróżnienie Polaków z Rosjanami (a przy okazji z Białorusinami ), to jest główna płaszczyzna współdziałania światowego żydostwa, finansowo-politycznych elit anglosaskich oraz watykańsko-jezuickiego ośrodka władzy światopoglądowo-politycznej na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, a także w wymiarze ponadregionalnym.

PZ

http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/

Zobacz „Dodatek medialny” (6 filmów wideo) w oryginalnym artykule).
Admin

Komentarzy 28 do “Poróżnienie Polaków z Rosjanami, to jest płaszczyzna współdziałania światowego żydostwa, finansowo-politycznych elit anglosaskich oraz watykańsko-jezuickiego ośrodka władzy światopoglądowo-politycznej.”

 1. GonDar said

  Jestem w trakcie czytania H. Forda Międzynarodowy Żyd.
  I ten artykuł pokazuje to co tam czytam.
  Ale zarazem mam pytanie i może Państwo coś podpowiedzą: Czy jest szansa aby zjednoczyć się i wygrać? Dogadać się z Rosjanami i przegnać Międzynarodowego Żyda?

 2. Mano Negra said

 3. Jurek said

  Tu nie chodzi o Rosję.

  Chodzi o Prawosławie.

 4. Panie GonDar, przegnanie unego nic a nic nie da. A co do dogadania, to jest szansa dopiero po tym, gdy ci mądrzejsi, znaczy normalni uzyskają tzw. większość, co niebawem nastąpi wskutek zstąpienia idiotów w zaświaty. Wówczas zaplecze się unym gwałtownie skurczy. Przetrwać, ot co należy zrobić. W międzyczasie sporządzać listy zdrajców, pachołów, poprzebierańców i innych takich popaprańców. Tych można będzie po cichu na miejscu. I tak szczebelek po szczebelku aż do króla szczurów. Tego z całym klanem, świtą, sitwą i gwardią przyboczną publicznie, dla przykładu i to tak, żeby pamięć o tem wryła się w pamięć ludzi na tysiąclecia.

 5. Piskorz said

  re 1 Dawno temu czytałem ….dostałem; na Zaduszki pod Powązkami.! Książkę
  Forda wkładał…co każdego autka.!! Potem mu zabronili…!! Lektura super bez 2 zdań!!

 6. Boydar said

  Napisać dzieło o międzynarodowym żydzie a żydami się mocno kumać; dziwne. Nie odróżniał ? Niechby do Lublina przyjechał, jak Ronson – 100/100

 7. GonDar said

  Panie Bożydar czy może Pan rozwinąć swoją myśl?
  Jestem na początku poznawania drogi choć Gajówkę czytam już dobrych parę lat.
  Grzech zaniechania, za co przepraszam.

 8. Kwal said

  Ad.6. Ja to czytałem Panie Boydar i też się zastanawiałem że żyd pisze o żydach i to negatywnie…też mi się to wydawało jakoś dziwne ale może czegoś nie wiem ?

  ——
  Czasami zdarzają się takie ewenementy…
  Admin

 9. wanderer said

  Napisać dzieło o międzynarodowym żydzie a żydami się mocno kumać

  Bzdura…

  Wymiekl tylko bo by splajtowal, co nie znaczylo ze sie kumal z zydami, bo kumanie sie z kims znaczy ze sie ma zazyle stosunki.

 10. Boydar said

  On (Ford) po prostu był z innego osiedla. Poza tym, ktoś wyżej uznał, że trzeba obowiązkowo zachować równowagę sił i poglądów. Jak to w demokracji 🙂

 11. wanderer said

  Panie Kwal, gdzie Pan to wytrzasnal ze Ford byl zydem? Cos umknelo mojej uwadze?

 12. Zerohero said

  Żydzi wiedzą co to gra zespołowa, dlatego u gojów promują rozdrobnienie. Nawet ktoś taki jak Henry Ford ze swoją wydajną fabryką, ze swoimi przewagami konkurencyjnymi itd. musi stanąć do negocjacji z żydowskimi dealerami, zadbać o żydowską prasę, wziąć pod uwagę linie kredytowe jakie Żydzi mogą uruchomić konkurencji. Chcąc nie chcąc wchodzi z nimi we współpracę.
  Ale współpraca to nie jest „kumanie”. Taki zarzut tu padł.
  Mam w związku z tym pytanie. Na jakim polu H.Ford się „kumał z Żydami”? Co konkretnie o tym świadczy?
  Wbrew pozorom są to prawdziwe pytania. Jeśli jakieś „kumanie” zachodziło, to się po prostu chętnie dowiem. Lepiej wiedzieć niż nie wiedzieć.

 13. Boydar said

  Szanowny Panie Zarohero, w kierownictwie III Rzeszy nawet Göring nie decydował, wszyscy co do sztuki.

 14. NICK said

  https://dakowski.pl/?p=842

 15. Boydar said

  Jeżeli to on ma nacisnąć ten zardzewiały czerwony guzik to niech mówi co chce i co uważa. Do kogo mówił, do Polaków ? Zalegendowanie niesie czasem paskudne konieczności, taki Kloss na ten przykład szczelił w zęby polskiego partyzanta, tak dla przyzwoitości.

  PAD nie jest samodzielny i nigdy nie był, a kto trzyma sprawstwo kierownicze to się okaże na końcu. Chociaż, jak mówi piosenka, „nie dowiesz się z gazety kto przeżyje swoją śmierć”, więc i z tym końcem to różnie być może. Z niektórych przedsięwzięć można wyjść tylko nogami do przodu. I z niektórych firm też.

 16. ojojoj said

  to moze ja odpowiem, H. Ford „zmienil” zdanie o zydach po nieudanym zamachu

 17. Wanderer said

  No wlasnie.

  Dlatego nie trawie pustych zarzutow.

 18. Lily said

  Re 14;NICK
  Dlaczego WALCZONO z PRL.?.
  KTO i Dlaczego.

  To znajdziecie,w TEJ ksiazce,

  HIS HOLINESS.
  John Paul II and The HIDDEN HISTORY
  of Out Time.
  By;
  CARL BERNSTEIN and MARCO POLITI

 19. Kwal said

  Ad.16. Takich żydów jak Henry Ford jest kilku np. Shlomo Sand czy Norman Filkenstein który ma zakaz wjazdu do Izraela…Jego książka „żydzi to naród wymyślony” w bardzo obrazowy i przestępny sposób wyjaśnia dlaczego tak jest.

 20. Piskorz said

  re 19 A matka jego tzn. N.F. dostała jakieś ochłapy; sam o tym pisze.!!!

 21. No tak, dupa sie „pali” to „gawiedz” zlapala sie za czytanie ksiazek….
  Troche pozno…
  „Miedzynarodowy zyd” H.Forda jest od 1998 roku dostepny zupelnie bezplatnie w wersji elektronicznej…
  ===================
  jasiek z toronto

  Ostatni moj tekst pt: „Bezkarnosc „faraonow” Swiata – Wrotami do terroru”…
  http://www.forum.michalkiewicz.pl/viewtopic.php?f=4&t=29267

 22. wanderer said

  Panie Kwal, ponawiam pytanie i prosbe, czy moze mi Pan cos bardziej przekonywujacego przytoczyc, ze Henry Ford byl zydem?

  Szlomo Sand czy Norman Filkenstein sa, owszem, tak. Mamy rowniez kilku naszych krajowych, przyzwoitych ludzi jak Boleslaw Szenicer.

  Skad jednak Ford w tej grupie?

 23. NICK said

  Łukaszenka JEST.
  Zapisany na wieki.
  Jako wzorzec.

 24. tras said

  ja bym tytuł leciutko zmienił>do stanu RZECZYWISTEGO>
  ‚Poróżnienie
  WSZYSTKICH ZE WSZYSTKIMI,
  to jest płaszczyzna współdziałania światowego żydostwa, finansowo-politycznych elit anglosaskich ośrodka władzy światopoglądowo-politycznej.’
  .
  wg klasycznej zasady DIVIDE et IMPERA
  a drugi argument>Woltera:
  ‚RZĄDZI tobą ten, kogo nie wolno ci KRYTYKOWAĆ’

 25. AlexSailor said

  @Hajdusznik

  Prawdopodobnie ma pan rację.

 26. AlexSailor said

  ad 11 @Wanderer

  To proste. Każdy, kto cokolwiek osiągnął musi być żydem.
  Bo przecież tylko żydzi mogą coś osiągnąć.
  Nie żydzi, to ostatnie ofiary i im się nie uda.
  To jak z tym bogatym we wsi – musiał ukraść, innej możliwości nie ma.
  I łyk na drugą nóżkę.
  Tak w ogóle ten cesarz, co zrównał z ziemią Jerozolimę, to też na pewno żyd.
  No i jak się rzuci „żydem”, to już w zasadzie po głupiej dyskusji.
  Bo wszyscy wiedzą: „żyd” – każdy rozumie, wszystko można wytłumaczyć „żydem”, no i wypada tylko cmokać i mruczeć nad przenikliwością.
  Problem rozwiązany, odpowiedź: „żyd”.
  Szczepią na potęgę w Palestynie Żydów ze wszystkimi konsekwencjami, Zelenko apeluje i ostrzega (przebiegły żyd), że chcą wymordować Żydów, Polaków (tak, wymienia w tej kolejności) i innych – podstępnie się zutylizują, tak, jak w II WŚ – podstępne typy.
  Wiadomo: „żyd”.

 27. Kar said

  @26/Alex

  – powiada Pan, ze szczepia zydkow w zydowie. A czy widzial pan…widzial pan ? Jak sam pan widzi powtarza pan zgodnie za sciekiem stereotypy. Bo saczenie trucizny w miozgi biomasy trwa. Ja sam osobiscie ze swoia rodzina juz dawno tematu szprocowanie nie dotykam. Kompletnie straceni…glupole-psychopaty

 28. W komentarzach nie zauważyłem dziś (!) stosownego fragmentu książki Albina Siwaka ….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: