Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Zabójstwo Roberta Kennedy…
  Emilian58 o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  Emilian58 o Cała para w gwizdek
  Emilian58 o Podłość nad podłościami
  Listwa o Wolne tematy (59 – …
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  Emilian58 o Endlösung dla nieszczepionych”…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Endlösung dla nieszczepionych”…
  Kojak o Money, money, money…!
  re1truth2 o Wolne tematy (59 – …
  re1truth2 o Wolne tematy (59 – …
  revers o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Zabójstwo Roberta Kennedy…
  Carlos o Zabójstwo Roberta Kennedy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Władimir Groźny – kolec w tyłku USA

Posted by Marucha w dniu 2021-12-02 (Czwartek)

Putin jest uważany za zagrożenie, ponieważ przywrócił rosyjską suwerenność, wymazał upokorzenie epoki Borysa Jelcyna i bronił interesów narodowych Rosji. Ale to jest właśnie to, czego elita amerykańska nie mogła tolerować.

„Władimir Groźny” odpowiada potrzebom amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego jako „złego zagranicznego wroga” – ale prawdziwy Putin jest dobrze postrzegany przez wielu Rosjan za przeciwstawienie się imperializmowi USA i ożywienie rosyjskiej gospodarki.

Putin jest uważany za zagrożenie, ponieważ przywrócił rosyjską suwerenność, wymazał upokorzenie epoki Borysa Jelcyna i bronił interesów narodowych Rosji. Ale to jest właśnie to, czego elita amerykańska nie mogła tolerować.

Bardzo ciekawy artykuł Danny Shawa, wykładowcy na City University of New York.

Polska publiczka, zwłaszcza ta z resztkami mózgu podłączonymi do telewizora albo GaPola posługuje się stereotypami na temat Rosji pochodzącymi jeszcze z czasów sowieckich albo jelcynowskiej Smuty lat 90′. Jak teraz jest postrzegana Rosja przez niezależnych, zachodnich publicystów to w artykule poniżej. Rosja będzie zawsze naszym bliskim sąsiadem czy to się komuś podoba czy nie dlatego powinniśmy mieć jak najwięcej rzetelnych informacji z dobrych źródeł, żeby ocenić korzyści ze współpracy czy potencjalne zagrożenia. Uprawianie tępej propagandy nie służy Polskiej Racji Stanu.

Dokonałem pewnych skrótów w tłumaczeniu ale każdy może skorzystać z linku pod tekstem. Zapraszam do lektury.

*                                    *                                    *

Amerykański kompleks wojskowo-przemysłowy potrzebuje wrogów, tak jak ludzkie płuca potrzebują tlenu. Kiedy nie ma wrogów, trzeba ich wymyślić.

Wraz z upadkiem Związku Radzieckiego, spin doktorzy Pentagonu musieli szukać nowego straszydła, aby uzasadnić swój ogromny budżet w wysokości 778 miliardów dolarów i jego wyniszczający wpływ na amerykańską gospodarkę. Gdyby to oznaczało stworzenie kampanii propagandowej mającej na celu odmalowanie prezydenta Panamy Manuela Noriegi – wieloletniego agenta CIA – jako wściekłego „zagrożenia dla amerykańskiej demokracji” w celu usprawiedliwienia inwazji na Panamę w 1989 r. – cóż, niech tak będzie.

Albo jeśli oznaczało to, że inne aktywa CIA, takie jak Saddam Hussein i Osama bin Laden, również musiały być przedstawiane jako niebezpieczne zagrożenia dla amerykańskiej demokracji, aby usprawiedliwić inwazje na Afganistan i Irak, kosztem niezliczonych istnień Irakijczyków i Afgańczyków, nie wspominając życia tysięcy naiwnych żołnierzy amerykańskich, którzy służyli jako mięso armatnie – cóż, i tak niech będzie.

Ale kiedy ci wrogowie zniknęli, potrzebny był nowy. I niemal jak na zawołanie ponowne pojawienie się silnej, suwerennej Rosji w 1999 roku było idealnym kandydatem. Stanowiło także doskonałą wymówkę do rozpoczęcia nowej zimnej wojny, która uzasadniałaby stale rosnące wydatki na egzotyczną broń, których kompleks wojskowo-przemysłowy domagał się od swoich kupionych i opłaconych polityków w Białym Domu i Kongresie.

Ciekawi Cię ciąg dalszy? To zapraszam
>https://kurier-poranny.blogspot.com/2021/12/wadimir-grozny-kolec-w-tyku-usa.html

Jarek Ruszkiewicz SL
https://spiritolibero.neon24.pl/

Komentarzy 9 do “Władimir Groźny – kolec w tyłku USA”

 1. plausi said

  „Świat jest inny”

  Przypomnijmy jaka jest aktualnie sytuacja, globalne imperium

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  znajduje się od paru dekad w stanie intensywnej przebudowy, termin globalizacja symbolizuje ten proces. Masywny transfer kapitału z USA, także UE utworzył nowe centra globalnego systemu:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/18/386number1/

  Kto z nadzieją zezuje na USA, przeoczył wiele zmian, które nastąpiły w globalnym imperium. Tu uwaga zasadnicza, globalne imperium nigdy nie przestało istnieć, po II. Wojnie przejęły USA funkcję policjanta tego imperium, ta rola dobiega końca. Jak to zwykle w okresie przejściowym, kiedy nadzorca (USA) nie jest już w stanie wypełniać swych zadań, rozpad ZSRR zniszczył stbilyn dotąd system bipolarny, doszło do licznych ekscesów: w Ostbloku, Rosji, Afganistanie, Iraku, Libii i innych miejscach, gdyż obowiązujący porządek został zachwiany.

  Powstaje Nowy Porządek globalnego imperium.

  Rosji, po filetowniu ZSRR, powierzono jej nową funkcję w globalnym imperium, z tego względu zakończono fazę rabunkowego drenażu tego kraju i przystąpiono do rekonstrukcji państwowości. Powołany został do tego zadania znany raczej ze swej przeszłości kryminalnej w Petersburgu u boku tamtejszego burmistrza, W. Putin.

  Wielu widzi W. Putina jako świetlaną postać odrodzenia Rosji, nic podobnego. Najbardziej nawet prostoduszni czytelnicy musieli zauważyć, że zarówno ChRL jak i Rosja znakomicie odegrały przydzieloną im rolę w imprezie nazwanej oficjalnie „Pandemia Covid-19”, do dzisiaj podziwiamy z zachwytem inscenizację chińskiego teatru w Wuchan w reżyserii Xi, co świadczy, że zarządzający tymi krajami są w pełni zintegrowani w systemie zarządzania globalnym imperium.

  Wydaje się, że taka ocena Putina i jego e-kipy z roku 2014 nadal obowiązuje:

  https://marucha.wordpress.com/2014/03/12/jak-nsa-przeoczylo-krym/#comment-330265

  przy czym mnożą się sygnały, że e-kipa Putina jest ściśle związana z żydowską grupą, dość ekstremalną, ale bardzo ważną, Lubawiczy, także silnie usadowiona w USA.

  USA są w stanie przebudowy, być może, że zarządzający globalnym imperium nakażą rozpad na mniejsze jednostki stanów, jak uczyniono to dotąd z Jugosławią a potem ZSRR.

  „Manuela Noriegi – wieloletniego agenta CIA – jako wściekłego „zagrożenia dla amerykańskiej demokracji” ” podobne utrzymywali niektórzy o Sadamie, którego spotkał jeszcze gorszy los. Wydaje się, że napadanie na swych współpracowników należy do techniki CIA, nie inaczej było przecież w Afganistanie, z Al Quaida czy IS, czyli, jak to zgrabnie ujął Chomsky:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2

  Odnosimy wrażenie, że uwagi w artykule mocno odbiegają od realiów, chciało by się rzec za dr. Jaśkowskim: „Świat jest inny”.

 2. D-T said

  Nie istnieje takie pojęcie jak „polska racja stanu„, ponieważ zabrakło ludzi którzy rozumieją to wyrażenie. Obecna kadra polityczna dba jedynie o własne notowania, pomijając interes państwowości.

 3. Piotr B. said

  Slabi ludzie nie maja wspolnej SILY….Bo w Polsce od lat silne jednostki byly i sa niszczone „na pniu”od lat…Najtrafniejszy jest dowcip z diablem pilnujacym kotłów w piekle.

 4. Mietek said

  Niedawno pisałem o projekcie firmy Novatek w Arktyce, jest to pierwszy energetyczny projekt w który weszły firmy i kapitał z Japonii, dokładnie 60% dla Novatek, 20% dla firm z Chin, 10% dla firm z Japonii, oraz 10% dla Francji.
  Dlaczego kapitał japoński wchodzi w rosyjskie interesy?
  Tu macie odpowiedź.
  Abe: Relacje z Rosją mają kluczowe znaczenie dla Japonii (Jiji, Japonia)

  Abe: poprawa stosunków z Rosją to dla Japonii kwestia „życia i śmierci”© AFP 2021, Kazuhiro NOGIJiji Press , Japonia

  Były premier Japonii Abe powiedział, że dla Tokio kluczowe znaczenie ma poprawa stosunków z Moskwą. Polityk uważa za konieczne rozwijanie wspólnego rozwoju gospodarczego Kurylów Południowych z naciskiem na prywatny kapitał japoński. Wszystko to jest ważne w kontekście relacji z Chinami.

  30.11.2021

  Jeden z najbardziej wpływowych polityków rządzącej Partii Liberalno-Demokratycznej w Japonii, były premier kraju Shinzo Abe, wygłosił szczegółowe przemówienie polityczne na kongresie centroprawicowej „Japońskiej Partii Odrodzenia” 29 listopada.

  Zwrócił w nim szczególną uwagę na nieufność spowodowaną niedawną intensyfikacją współpracy chińsko-rosyjskiej. Były premier powiedział: „Z strategicznego punktu widzenia poprawa naszych relacji z Rosją to dosłownie kwestia życia i śmierci”.

  Odnosząc się do wspólnej kampanii mieszanej chińsko-rosyjskiej eskadry okrętów wojennych wokół Japonii, która miała miejsce w październiku br., polityk zaznaczył, że „to pierwszy taki przypadek w historii”. Dodał także: „Chciałbym, aby Rosja zrozumiała, że ​​poprawa stosunków z Japonią jest również dla niej korzystna”. W tym kontekście Abe podkreślił znaczenie rozwijania wspólnej rosyjsko-japońskiej działalności gospodarczej na terenach północnych.

  W październiku mieszana chińsko-rosyjska eskadra wojskowa ominęła Japonię. Ale Chiny i Rosja to dwie sąsiadujące ze sobą potęgi. Oczywiście głównym tematem jest to, jak budować relacje z Chinami, które podnoszą głowę. W tym kontekście, ze strategicznego punktu widzenia, poprawa stosunków z Rosją staje się kluczowa.

  Musimy upewnić się, że Rosjanie rozumieją wagę rozwiązania problemu terytorialnego. Musimy kontynuować wspólny rozwój gospodarczy terytoriów północnych z naciskiem na prywatny kapitał japoński.” 

 5. Mietek said

  Jeszcze coś w temacie kapitulacji zielonej energii, jak kiedyś pisałem, to Rosja będzie zwycięzcą obecnej sytuacji na świecie.

  Świat stoi w obliczu poważnego „cofnięcia się” tzw, zielonej energii.

  Problem transformacji energetycznej, czyli rezygnacji ze źródeł kopalnych i stopniowego zastępowania ich technologiami odnawialnymi i „zielonymi”, jest bardziej aktem woli politycznej niż koniecznością gospodarczą czy klimatyczną. I zaczyna dominować zdrowy rozsądek, choć nie bez powodu „powrócił” do porządku obrad urzędników na całym świecie, ale wraz z globalnym kryzysem i niepewnością przyszłości. 

  Istnieje realne zagrożenie inflacyjne związane z rosnącymi cenami grupy towarowej, a także nadzwyczajnym ryzykiem załamania się „lokomotywy gospodarczej”, więc agencje rządowe prawdopodobnie zrezygnują z ukierunkowanych projektów normalizacji klimatu.

  Rozumowanie jest całkiem naturalne: każda „zielona” przyszłość może istnieć tylko wtedy, gdy ugruntowana zostanie światowa działalność gospodarcza i gospodarcza. 

  Bez niej tak naprawdę nie będzie ani odnawialnych źródeł energii, ani ludzkości w ogóle.

  Biorąc pod uwagę te okoliczności, analitycy z całego świata przewidują poważny „cofnięcie się” energii dla świata, czyli prawie całkowite odroczenie osławionej transformacji energetycznej na dłuższy okres, przy dalszym korzystaniu przez ludzkość z ropy i gazu. Ten krok najprawdopodobniej zostanie podjęty przez wiele rządów różnych państw, które do niedawna zmierzały w „walce o środowisko” do końca. Plany te zostaną przełożone na później. 
  Wystarczy się zapytać, czy ludzkość ma technologie, które mogą zastąpić węglowodory?
  Ja już kiedyś pisałem, albo podporządkują się Rosji, druga opcja, dryf samobójczy świata zachodniego, oraz ich wasali, będzie tak, że ci mądrzejsi dogadają się z Rosją i Chinami, tak, bo tych dwóch, to już para na dobre i złe, reszta będzie dalej się pogrążać.

 6. tras said

  #1>PLAUSI
  ‚zarządzający tymi krajami są w pełni zintegrowani w systemie zarządzania globalnym imperium.’
  >oczywiście, że są ‚zintegrowani’ z tej prostej przyczyny>>
  BO SĄ>rządzą w Rosji i Chinach !!!
  Pańskie pisanie można nazwać konfabulacją równą tej jaką wykazuje się Dudex mówiąc
  „To jest Polin”
  vide.>>https://marucha.wordpress.com/2021/12/03/to-jest-polin-szokujace-przemowienie-prezydenta-dudy-po-zapaleniu-swiec-chanukowych-w-palacu-prezydenckim/
  albo
  BUMPER STICKER THINKING
  bo na świecie piszą w zupełnie innej ‚tonacji’
  Lavrov/Blinken Meeting Much Ado About Nothing
  czy
  Biden Regime’s More Scariant Than Variant Omicron Scam
  i najważniejsze>>
  Nothing Is Off the Table
  a wszystko stąd>
  https://stephenlendman.org/
  oraz
  Braindead American Peasants Say China Is the Real Threat
  .https://www.unz.com/aanglin/braindead-american-peasants-say-china-is-the-real-threat/
  a tam się pisze co amerykański rząd zrobił amierikańcom>
  Here’s a list of things that the US government has done to normal people:

  >>>Stripped us of all of our Constitutional rights (except the Second Amendment!)
  >>> Collapsed the economy and destroyed all small businesses
  >>>Flooded us with primitive third world savages
  >>>Declared white people (native American population) to be terrorists
  >>>Promoted black riots and violence
  >>>Censored anyone who questions them
  >>> Forced racial integration
  >>>Legalized gay anal sex
  >>>Legalized interracial marriage
  >>>Gave women the right to vote
  >>>Gave homosexuals direct access to children
  >>>Legalized pornography
  >>>Ran a years-long Russian conspiracy hoax that they designed and knew from the beginning was fake
  >>>>>Allowed Jewish bankers total dominance of the US economy
  >>>> Forced us to fight meaningless wars for Israel
  >>> Overturned the most important presidential election in history through obvious fraud
  >>> Classified people as terrorists for protesting election fraud
  >>>>Coercively vaccinated most of the population with a dangerous gene therapy, claiming it will save them from a virus that doesn’t exist
  >>>> Injected children
  >>>> Forced people to wear face masks
  >>>>Destroyed the middle class
  >>>>> Completely opened the borders and put all of the savages on welfare
  >>>Allowed millions to die from opioid overdoses
  >>>> Destroyed the energy sector
  >>>> Promoted gay sex to children
  >>>> Injected children with tranny hormones
  >>>Mutilated children’s genitals
  >>> Taught gay anal sex in schools
  >>> Banned prayer from schools
  >>> Legalized no-fault divorce and therefore destroyed the institution of marriage
  >>> Legalized abortion
  >>> Established family courts which give children to women after they leave their husbands
  >>> Promoted women to positions of power over men
  >>>Given unlimited economic and social privileges to nonwhites
  >>> Purposefully driven down the white birthrate
  >>>Tried to force people who refuse the vax out of society
  >>> Spied on everyone
  >>>> Created a track and trace system in the name of medical tyranny
  >>>> Allowed the Israeli Mossad to run a blackmail ring
  >>>>> Given billions upon billions to Israel
  >>>>> Destroyed the education system on purpose
  >> Locked everyone in their houses

  Now, you retarded faggot: make me a list of the things China did to you.
  ie.
  YOU RETARDED FAGGOT>make me a list of POLIN-US-NATO did to US
  ARE YOU HAPPY????
  albo zacznij Pan co innego wciągać

 7. plausi said

  Wyjaśniając

  ad 6, Tras

  Obawiamy się, że Pan to dokładnie odwrotnie zrozumiał tę swą konfabulację:

  „SĄ” bo „są w pełni zintegrowani”, rozumie Pan różnicę ?

  Ale to nasza wina, powinniśmy tekst bardziej dostosować do możliwości czytelnika.

  Wykazał się Pan dobrym opanowaniem techniki Cut/Past, czy ten tekst angielski ma oznaczać, że Pan tak znakomicie zna angielski, czy akurat odwrotnie ?

  „zacznij Pan co innego wciągać ”, z czym ma Pan doświadczenie, że może Pan to zarekomendować ?

  A właściwie to jaką swą wiedzą chciał Pan nas uszczęśliwić, bo tekstu to Pan niemało wstawił ?

  ———
  Niestety, u tego gajówkowicza przejawia się duża dyskrepancja między liczbą znaków drukarskich, a treścią.
  Admin

 8. tras said

  #7>PLAUSI
  w zasadzie winno wystarczyć Pańskie zdanie>
  ‚Pan to dokładnie odwrotnie zrozumiał tę swą konfabulację’>jak można ODWROTNIE zrozumieć SWOJĄ konfabulację>>?? Jak rozumiem, że brak logiki to też logika ale JAKAŚ teleologia jako narzędzie istnieje.
  Oczywiście>jestem Englishspoken
  i nie wiem skąd Pan wytrzasnął ‚cut/paste’>j
  est COPY-PASTE z czego skorzystałem aby obalić Pana opinię, że
  ‚Rosji, po filetowniu ZSRR, powierzono !!!!!!!!!!!!!! jej nową funkcję w globalnym imperium.?
  a co chciałem przekazać>to tzw. wk….rw przedstawiciela amerykańskiej prawicy z TheDailyStormer>a cytat i uznałem, że będzie to dobra lista dla lokalsów >
  co zawdzięczamy ‚obaleniu komuny-odzyskaniu niepodległości-przedmurzeniu chrześcijaństwa- etc, etc.”
  Nie rozumiem (przyznaję się szczerze) co Pan miał na myśli pisząc
  ‚ Pan tak znakomicie zna angielski, czy akurat odwrotnie’ ????? >
  Podziękowanie dla Admina za brak uznania>wystarczy mi Pańska admiracja dla Michalkiewicza.

 9. A ja to sobie tak myślę, że nie kolec, lecz bolec. Une, podobnie jak erozolimskie angole, lubiom takie harce stolcowe. A czy czwarte wcielenie jest rzeczywiście groźne dla usaków? Wątpię. To tylko teatr. Dopiero, gdy ktoś z widowni się porządnie na tych nierządnych wturwi i spali wew wuj ten teatr, wówczas dopiero poczują żgolce od zwieraczy aż po same grdyki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: