Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Anucha o Wypadek w Chorwacji…czy…
  NyndrO o Wolne tematy (57 – …
  Marucha o Wolne tematy (57 – …
  Piskorz o Wolne tematy (57 – …
  ! o Wolne tematy (57 – …
  Lily o Wolne tematy (57 – …
  Anucha o Cywilizacja (Nie)Prawdy
  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Boydar o Wypadek w Chorwacji…czy…
  kontra o Wypadek w Chorwacji…czy…
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  Adrian o Wolne tematy (57 – …
  I*** o Wypadek w Chorwacji…czy…
  revers o Wolne tematy (57 – …
  Ale dlaczego? o Wypadek w Chorwacji…czy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

List otwarty do Prezydenta RP w związku z wydarzeniami w Pałacu Prezydenckim

Posted by Marucha w dniu 2021-12-06 (Poniedziałek)

Łódź-Warszawa, 6 grudnia 2021 r.

Prezydium Rady Krajowej
Partii „Polska Patriotyczna”
Łódź

Pan Andrzej Duda
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej
Warszawa

List otwarty

Szanowny Panie Prezydencie,

w dniu 1 grudnia 2021 r. Polacy byli świadkami bulwersującego wydarzenia w Pałacu Prezydenckim, w obecności Pana, Pana żony, ministrów Pana urzędu, i z udziałem przedstawicieli części społeczności żydowskiej zamieszkującej na terenie Polski.

Rozumiemy, że Pana małżonka, Agata Kornhauser – Duda, ze względu na więzy krwi i ze względów religijnych ma prawo świętować wpisane w kulturę i historię żydowską święto Chanuka, a Pan – ze względów rodzinnych chce towarzyszyć żonie. Możecie to Państwo czynić w swoim prywatnym domu lub w innej przestrzeni sakralnej lub świeckiej, ale nie w obiekcie państwowym przekazanym przez naród polski do pełnienia funkcji najwyższego urzędnika państwa polskiego. Zwracamy uwagę, że Pałac Prezydencki jest oficjalnym obiektem urzędowym, który jedynie czasowo przeznaczony jest także do zamieszkiwania przez pełniącego aktualnie obowiązki państwowe Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i jego rodzinę. Jednakże zasadnicza funkcja Pałacu Prezydenckiego jest pozaprywatna.

Nie wiemy, czy to Pani Grażyna Ignaczak – Bandych, czy inny urzędnik Kancelarii Prezydenta RP, ponosi odpowiedzialność za program i przebieg omawianej tu wizyty w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli części społeczności żydowskiej w Polsce. Niezależnie od tego kto przygotowywał tę wizytę, to fakt, że grupa niestarannie, żeby nie powiedzieć niechlujnie ubranych rabinów, urągających powadze miejsca, przejmuje na pewien czas rolę gospodarza i inicjatora religijnych obrzędów na terenie urzędu państwa polskiego – nie ma żadnych umocowań konstytucyjnych, ani jakichkolwiek innych, potwierdzonych aktem prawnym niższej rangi.

Pozwala to postawić tezę, że wydarzenia, które miały miejsce w dniu 1 grudnia 2021 r., odbyły się z naruszeniem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i ustaw.

Odrębną sprawą jest treść Pana wypowiedzi w trakcie omawianego tu, bulwersującego Polaków, wydarzenia. W dniu 1 grudnia 2021 r. Polacy usłyszeli od Pana jakąś quasi judaistyczną egzegezę historii, co na pewno nie należy do pańskich obowiązków, ale co gorsza oświadczył Pan, że ojczyzna Polaków nie nosi nazwę Polska, ale Polin. To stwierdzenie Pana Prezydenta, w naszym rozumieniu, podlega już nie tylko ocenie historycznej, ale prawno-konstytucyjnej i wręcz karnej.

Sądzimy, że Naród Polski oraz instytucje Państwa Polskiego będą w stanie wyciągnąć stosowne wnioski i konsekwencje z wydarzeń, które skłoniły nas do napisania niniejszego listu do Prezydenta Polski.

Z upoważnienia Prezydium
Rady Krajowej Partii „Polska Patriotyczna”
Przewodniczący Partii
Paweł Ziemiński

Do wiadomości:
1. Kancelaria Sejmu RP
2. Kancelaria Senatu RP
3. Kluby i Koła poselskie
4. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
5. Prezes Trybunału Konstytucyjnego
6. Prezes Sądu Najwyższego
7. Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego
8. Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego
9. Opinia Publiczna w kraju i za granicą

Dodatek:
„Rola społeczności żydowskiej na przestrzeni tysiąca lat była dla Polski bardzo ważna, chcę to z całą mocą podkreślić. To jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich, ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo, w którym chcemy nadal razem żyć, w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej chcę to z całą mocą podkreślić, życząc jeszcze raz wesołej Chanuki”.

Całość wystąpienia Prezydenta Andrzeja Dudy, patrz:
>https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezydenta-rp/wystapienia/wystapienie-na-uroczystosci-zapalenia-swiec-chanukowych-plenhebr,45868

https://wps.neon24.pl

Komentarze 34 do “List otwarty do Prezydenta RP w związku z wydarzeniami w Pałacu Prezydenckim”

 1. adsenior said

  Całkowicie się zgadzam i popieram list pana Ziemińskiego!

 2. Grace said

  Kuzwa, gdyby ten czlowiek mial troche honoru to powinien poddac sie do dymisji. Niech zabierze swoja zone i cala rodzine i wypiernicza do Izraela. Swoja droga jestem ciekawa jak zachowaja sie Polacy w swietle tego wydarzenia? Czy w koncu zrozumieja ze pluje sie nam w twarz a my mowimy ze deszcz pada?

 3. plausi said

  Trudności Planu Dudy

  n.p. „To jest Polin, to jest miejsce dla nas wszystkich, ukształtowane historycznie, umocowane kulturowo, w którym chcemy nadal razem żyć, w tolerancji, we wzajemnym zrozumieniu i szacunku.”

  Nie bardzo jest jasne, jak możnaby „żyć we wzajemnnym szacunku” skoro w pasożydowskim środowisku jedynie pogarda do Gojów jest „umocowane kulturowo” a jeszcze bardziej talmudycznie.

  „Rola społeczności żydowskiej na przestrzeni tysiąca lat była dla Polski bardzo ważna”, bezspornie ważna ale też krańcowo wroga, że przypmnę jeden z takich przypadków „umocowanych kulturowo” w pasożydowstwie:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Efrai

  na drodze do zniszczenia państwa polskiego.

  Jeżeli pan Duda „Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej” wykorzystuje powierzone mu stanowisko do działania na szkodę Polaków, to trzeba swierdzić, że Polacy mają niebywały dar wybierać na swych prezydentów pospolitą swołocz i to od czasu agenta „Bolka”, a w tym przypadku nawet dwukrotnie. To bardzo nierozważnie wybierać dywersantów na stanowiska państwowe. Inny przykład:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/hala-po/#_K

 4. Ralal C. said

  honor……to juz dzisiaj nieaktualne.

 5. Bezpartyjna said

  „Jeżeli pan Duda „Jako Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej” wykorzystuje powierzone mu stanowisko do działania na szkodę Polaków, to trzeba swierdzić, że Polacy mają niebywały dar wybierać na swych prezydentów pospolitą swołocz i to od czasu agenta „Bolka”, a w tym przypadku nawet dwukrotnie…”

  Nam się tylko iluzorycznie wydaje, że kogokolwiek wybieramy, une zawsze nam pod nos gówno podstawiają, wcześniej przez unych troskliwie wyhodowane. Żaden prawdziwy Polak według unych nie ma prawa kandydować i tu jest pies pogrzebany (ot i cała filozofia).

 6. Piskorz said

  re art. CHAPEAUX BAS..!!

 7. Marek said

  Już Adaś szpryca Niedzielski urządzi tubylcom Polinu Boże Narodzenie.
  Spokojna główka, Judenrat Epidiaskopu zatwierdzi i będziemy kolędować do Sylwestra pozamykani.

  Zróbcie tak, żydy.
  A zobaczycie świece chanukowe w nowym świetle.
  Zróbcie też segregację sanitarną.
  A zobaczycie wszystkie śmieci Polinu posegregowane.

 8. Lily said

  Order ORLA BIALEGO za to,

  „ze Zostalo sie prezydentem „Wszystkich

  Polakow”, jak Widac ZOBOWIAZUJE.

 9. Ech Zycie said

  A tzw. biskupi oficjalnie chowają Krzyże w tzw. oficjalności!

  To trzeba każdemu z uwiedzonych przez New Age – dawać przed oczy! – bo mózgi są KAPUTTT!

 10. osoba prywatna said

  Chanuka to żydowskie „Święto Światła trwające osiem dni. Najważniejszym rytuałem święta jest zapalanie kolejno świateł: jednego – pierwszego dnia święta, dwóch – drugiego, aż do ósmego dnia, kiedy to zapalane jest osiem świateł. Używany jest do tego charakterystyczny, dziewięcioramienny świecznik zwany chanukiją, zwany też chanukową menorą (siedmioramienny świecznik).”

  Ceremonię zapalenia żydowskich symboli w gmachach państwowych nagłaśnia się i celebruje się w sytuacji gdy oficjalnie w Polsce zarejestrowanych jest zaledwie około tysiąca Żydów (czy nawet kilkunaście tysięcy – zależy jak kto liczy).

  Akcję zapalania chanukowych menor organizuje na całym świecie ortodoksyjna sekta Chabad-Lubavitch. Czym jest sekta Lubawiczerów i cały skupiający się w niej jak w soczewce żydowski fanatyzm religijny? W najbardziej poczytnym piśmie żydowskim wydawanym w Stanach Zjednoczonych – Jewish Week (wydanie z 26 kwietnia 1996), rabin Yitzhak Ginsburg z sekty Chabad-Lubavitch powiedział szczerze czym kieruje się ten rasistowski ruch:

  https://www.bibula.com/?p=129525

 11. Artemas said

  Politycy nie podzielą się opłatkiem. Sejm zdecydował

  Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-politycy-nie-podziela-sie-oplatkiem-sejm-zdecydowal,nId,5692209#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 12. „Już był w kurniku, już witał się z gąską”… …

 13. UZA said

  „Nam się tylko iluzorycznie wydaje, że kogokolwiek wybieramy, une zawsze nam pod nos gówno podstawiają, wcześniej przez unych troskliwie wyhodowane. Żaden prawdziwy Polak według unych nie ma prawa kandydować i tu jest pies pogrzebany (ot i cała filozofia).”

  Święta racja ! Tak właśnie jest – od lat mamy wybory bez realnego wyboru. I nie dotyczy to tylko Polaków. Sądzę, że np. w dużym i ludnym państwie, jakim niewątpliwie są Stany Zjednoczone, znaleźliby się lepsi kandydaci na prezydenta niż dwaj dziadkowie – Trump i Biden. Amerykanie mieli jednak wybierać pomiędzy tymi dwoma panami. Pierwszy co rusz demonstrował swoje entuzjastyczne przywiązanie do pewnego państwa na Bliskim Wschodzie i pewnej mniejszości, drugi obsadził przedstawicielami tej mniejszości chyba wszystkie ważniejsze urzędy.

 14. walerianda said

  Nie jestem entuzjastą tego listu. Z łajdakami się nie koresponduje a ze zdrajcą Stanu tym bardziej.

 15. Zig said

  A co jakby tak zapalic swiece adwentowe bo przeciez prezydent jak i wiekszosc Polakow uwaza sie za katolikow,tu jest Polska a nie izrael !!!HANBA!!!!

 16. Głos Prawdy said

  Ruscy wam zazdroszczą tej odważnej walki, bo tam nie ma żadnej

 17. Rezydęci tzw. RP po kontrataku djasfory:

  1. Szyd Margulis, nieznanego imienia.
  2. Lejba Kohne, bękart szydowski po tatełe.
  3. Izaak Stolzman, syn szydowskiego zbrodniarza.
  4. Bronisław Szczynukowicz, wnuk rezuna, szonka z plemnienia spadkobierców, ta od orzeła.
  5. Andrzej Duda…, szonka z plemnienia polakożerców, to unej tatełe spłodził poemat o polskich żołnierzach z orzełkami na czapkach, gwałcących i mordujących małe ychnie dziewczynki.

  „Także w MOJEJ rodzinie była śmierć w czasie II Wojny Światowej, … brata mojego dziadka, który zginął zamordowany przez Niemców, ale ta opowieść o śmierci ŻYDÓW w mojej rodzinie była od samego początku, odkąd ja pamiętam.” – powiedział Andrzej Duda.

  Nie do końca wiadomo też, co z tym rezunem Mychajło i z niby dziadkiem kuśnierzem.

 18. Piotr B. said

  Ruscy nie musza zazdroscic bo radza sobie inaczej.To tylko w polinie nawet miss polinu une chcialy wybrac tak jak wybieraja na calym szwiecie,a jak im sie to nie udalo to znalezli ja w wannie martwa z suszarka do wlosow….wlaczona oczywiscie.

 19. D-T said

  Słowa w sieci straciły swoją moc – o czym wielokrotnie wspominałem nawet w Gajówce.
  W polskim rządzie zasiada taka sama ilość Polaków co w Knesecie.
  Wpadajcie na forum chemiczne, bo czas z tym skończyć. 😀

 20. Uhall said

  WSZYSTKICH ROZSTRZELAC …..I to w TRYBIE NATYCHMIASTOWYM

 21. Boydar said

  „… wszystkie śmieci Polinu posegregowane …”

  Piękny plan ! No dobrze, a kto to zutylizuje ? To nie może tak na kupie leżeć w nieskończoność, tysiąc lat to aż nadto, a i czosnkiem strasznie wali.

 22. Bogusz said

  Całkowicie się zgadzam z autorem tego listu. Duda powinien wisieć na latarni aby następny Prezydent wiedział co go czeka kiedy zacznie się kumać z tymi parszywymi żydami

 23. Siekiera_Motyka said

  Jeśli wejdziesz do branży filmowej i zaczniesz przeprowadzać wywiady z ludźmi takimi jak Eli Roth, z pewnością usłyszysz niesamowite i dziwaczne rzeczy. Roth powiedziałby ci, że chce „spieprzyć całe pokolenie” [1] poprzez swoje filmy.

  Roth i jego bracia są w biznesie od lat, więc znają się na musztrze. Niedawny animowany serial komediowy Santa Inc. to klasyczny przykład pokazujący, że wojna w Boże Narodzenie wciąż trwa. Z udziałem Setha Rogena i Sarah Silverman, Santa Inc. jest pełna sprośnego seksu oralnego, nieprzyzwoitości i tego, co żydowski uczony Josh Lambert prawdopodobnie nazwałby „nieczystymi ustami”. [2] Santa Inc., według Hollywood Reporter, szczyci się „więcej żydowskich tropów”. niż semickie przedstawienie minstreli…” [3] Santa Inc. to kolejny nieomylny znak, który pokazuje, że żydowski uczony Nathan Abrams był na czymś, kiedy dokumentował to

  Podobnie Josh Lambert mówi nam, że ludzie tacy jak Larry David i Sarah Silverman „rzucają wyzwanie potężnej amerykańskiej kulturze religijnej, przyjaznej rodzinie i głoszą swoją żydowskość, gloryfikując nieprzyzwoitość”. antysemityzm, podczas gdy inni używają go do przepisywania tradycyjnych żydowskich opowieści we współczesnym idiomie” [6].

  Abrams się zgodził. Oświadczył w 2003 r., że żydowska wojna przeciwko porządkowi moralnemu „jest wynikiem atawistycznej nienawiści do władzy chrześcijańskiej: próbują osłabić dominującą kulturę w Ameryce poprzez moralną działalność wywrotową”[7].

  https://www.veteranstoday.com/2021/12/05/santa-inc-and-the-war-on-christmas/

  Robota na Kościele Katolickim w USsraelu już zakończona. Kościoły niedługo znikną.

 24. Sebastian said

  Igor Andrejew, Gustaw Auscaler, Władysław Dymant, Kazimierz Górski, Maria Gurowska, Alicja Graff, Paulina Kern, Emil Merz, Benjamin Wajsblech, Aleksander Warecki, Mieczysław Widaj, Zygmunt Wizelberg, Helena Wolińska. Pracownicy „wymiaru sprawiedliwości” pierwszej połowy lat 50. Przez ich ręce przeszła sprawa generała Fieldorfa „Nila”, choć jego śmierć obciąża ich w nierównym stopniu. Aresztowali bez dowodów, przesłuchiwali, pisali akty oskarżenia, wydawali wyroki. Wszyscy mieli pochodzenie żydowskie.

  Prawdziwie polski prezydent zamiast świętować z wyznawcami pseudoreligii stojącej w opozycji do chrześcijaństwa a w szczególności katolicyzmu, z plemieniem żmijowym mającym na rękach krew polskich patriotów, tych co im udzielili pomocy w czasie okupacji a nawet swoich współwyznawców, trzeba im to publicznie przypominać podając fakty historyczne i zeznania świadków póki jeszcze żyją

  schizofrenia bezobjawowa

 25. Wywrotowiec said

  Wstyd i hanba . Skurwysyn.

 26. UZA said

  „… żydowska wojna przeciwko porządkowi moralnemu „jest wynikiem atawistycznej nienawiści do władzy chrześcijańskiej…”

  Tymczasem niektórzy amerykańscy protestanci nieomal modlą się do Ż…ów. Co gorsza, to się udziela nawet niektórym katolikom, nie tylko w USA. O ile nie dziwię się białym chrześcijanom, bo ci najwyraźniej stracili instynkt samozachowawczy, to Ż…om, którzy zawsze byli sprytni i instynkty mają dobrze rozwinięte, trochę się jednak dziwię. No bo jak już zniszczą znienawidzoną władzę chrześcijańską, to z kim i gdzie będzie im tak dobrze ?

 27. Boydar said

  „… to Ż…om, którzy zawsze byli sprytni i instynkty mają dobrze rozwinięte, trochę się jednak dziwię …”

  A ja nie. Ruski człowiek pojął, że ten klin można wybić tylko drugim klinem, najlepiej z tego samego materiału. I właśnie zadziałało !

 28. duda CHWALI i NAWOŁUJE do przestrzegania tzw. "statu kaliskiego": said

  NAUCZCIE się tego Polacy na PAMIĘĆ i „musicie to przestrzegać” :

  36 punktów wchodzących w skład tzw. Statutu Kaliskiego, który duda CHWAL i NAWOŁUJE Polaków do jego „przestrzegania” tak aby Polaków do konca Świata można było DYMAĆ, RABOWAĆ, DYMAĆ, OKRADAĆ, DYMAĆ finansowo i pod KAŻDYM innym wzgledem:

  1. Kiedy jest sprawa przeciwko Żydowi, nie może przeciw niemu świadczyć chrześcijanin sam, lecz razem z innym Żydem.

  2. Kiedy chrześcijanin pozywa na Żyda o zastaw, Żyd zaś utrzymuje, że żadnego nie wziął, wtedy Żyd przysięgą się uwolni.

  3. Kiedy chrześcijanin utrzymuje, że na zastaw od Żyda mniej pieniędzy otrzymał, aniżeli Żyd teraz żąda, Żyd przysięgą dowód złoży.

  4. Kiedy Żyd, nie mając świadków, utrzymuje, że chrześcijanin zastaw wypożyczył, chrześcijanin się odprzysięże.

  5. Prócz rzeczy kościelnych i krwią zabarwionych wolno Żydom wszystko brać w zastaw.

  6. A gdyby zastaw jaki był kradziony, Żyd się odprzysięże, że o kradzieży nie wiedział, a chrześcijanin winien mu kapitał na zastaw ten wypożyczony z procentem zapłacić.

  7. Kiedy zastaw chrześcijanina przez ogień lub kradzież u Żyda zginie, Żyd od nalegającego chrześcijanina przysięgą się uwolni.

  8. Żydzi w sporach swoich (tj. między sobą) wyłączeni są spod sądów miejskich; zostają pod opieką króla lub wojewody.

  9. Za zranienie Żyda słuszna kara i koszta kuracji.

  10. Za zabicie Żyda słuszna kara i konfiskata majątku.

  11. Za uderzenie Żyda kara zwyczajna w kraju.

  12. Żydzi ceł większych od mieszczan nie płacą.

  13. Od przewożonych zmarłych nic nie płacą.

  14. Chrześcijanin niszczący cmentarz oprócz kary zwyczajnej majątek traci.

  15. Rzucający kamieniem na szkołę Żydowską odda wojewodzie dwa funty pieprzu.

  16. Gdy Żyd u swojego sędziego ulegnie karze, która się „wandel” nazywa, zapłaci mu funt pieprzu. (Wandel – wina pieniężna.)

  17. Gdy Żyd raz i drugi od swego sędziego zapozwany, nie stawi się, zapłaci karę zwyczajną, gdy się trzeci raz nie stawi, zapłaci karę stosunkowo wyższą.

  18. Za zranienie Żyda Żyd płaci karę zwyczajną.

  19. Przysięga na dziesięć przykazań nie powinna być Żydowi naznaczoną, tylko o wartość przechodzącą szacunek 50 grzywien srebra, a w mniejszych rzeczach przed szkołą przysięgać będzie.

  20. Gdyby dowodów nie było, kto zabił Żyda, my Żydom damy przeciw podejrzanym prawną opiekę.

  21. Za gwałt na Żydzie wyrządzony, chrześcijanin będzie karany podług prawa ziemskiego.

  22. Sędzia Żydowski żadnej sprawy przed sąd nie wytoczy, jeżeli do tego przez skargę strony spowodowany nie będzie.

  23. Gdy chrześcijanin odbierze dany Żydowi zastaw, a procentu nie zapłaci w ciągu miesiąca, przybywa procent od procentu.

  24. U Żyda nikt na kwaterze być nie ma.

  25. Nie wolno jest Żydom wypożyczać pieniądze na dobra nieruchome.

  26. Odwodzenie dziecka Żydowskiego, jako kradzież uważane będzie.

  27. Zastaw gdy rok i dzień u Żyda pozostaje, staje się jego własnością.

  28. W dnie świąt swoich Żydzi nie mogą być przymuszani do oddawania zastawu.

  29. Zastawy od nich gwałtem biorący ściągnie na siebie karę.

  30. Nie wolno Żydów oskarżać o używanie krwi chrześcijańskiej.

  31. Występki Żydów w ich szkołach sądzone być mają.

  32. W jakiej monecie Żyd pożyczał, w takiej żądać może oddania długu z należnym procentem.

  33. Konie Żydzi w zastaw tylko we dnie brać mogą.

  34. Mincarzom nie wolno chwytać Żydów pod pretekstem, że fałszują pieniądze.

  35. W gwałcie nocnym sąsiedzi Żydowi pomoc dać winni pod karą 30 szelągów.

  36. Wolno jest Żydom wszystkie towary kupować, chleba i innych żywności dotykać się.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Statut_kaliski

 29. Boydar said

  Skoro już mowa o listach do vipów

 30. KIEDY zacznie się IMPICZMENT dudy za oczywiste ZDRADY Polski ? Czy wszyscy jesteście EŁNUCHAMI? said

  Duda oficjalnie POTWIERDZAŁ już WIELE razy, że NIE jest prezydentem instytucji Panstwa Polski lecz żydowskiego jakiegoś wymyślonego „Polin”.

  Mimo WIELU oficjalnych deklaracji dudy, że działa w interesie żydowskiej mniejszości zamieszkałej w 3.5Rpolin i żydostwa światowego, o czym wszyscy EMERYCI w 3.5Rpolin dokładnie WIEDZIELI ale mimo wszystko ZAGŁOSOWALI na tego smroda.

  To wszystko świadczy o tym, że ełnuchy EMERYCI w Polsce FAKTYCZNIE NIE chcą Polski i WOLĄ być obywatelami 3-j kategori w mitycznym panstewku pod nazwą „Polin”.

  EMERYCI wolą być zarządzani czyli tzn. brutalnie DYMANYM finansowo z całą moca przez paru „cwaniaków oszustów” w koszernych kapeluszach i koszernych czarnych płaszczach zamieszkałych w Warszawce, w śmierdzacym śmietnikami zaszczurzonym New Yorku czu Israelu itp.

  „Andrzej Duda podczas palenia świec chanukowych: tu jest Polin” :

 31. DanaLem. said

  To nie jest pierwsza,taka sytuacja.Pamiétam podobnà sprzed kilku lat.Wowczas Pani Ewa Kurek zareagowala. I coz z tego? A no nic! Sytuacja powtarza sié: Prezydent (kogo?,czego?) zapala chanukowe swiece.Dlaczego nie swieczké w wiencu adwentowym? Gdyby mial,choc odrobiné,godnosci – ustàpilby ze stanowiska,natychmiast. Pod Trybunal Stanu ¨swoi¨ Go nie postawià!

 32. Lily said

  „Polacy NIE beda Lamac sie Oplatkiem”,ale
  Kaczynski ze swoja Swita,obchodzili 30
  rocznice powstania Rydzykowewgo radia,
  w Imperium Rydzyka.

 33. Znawca said

  Do kogo oni listy piszą???:

  Wujek Dudy:
  https://m.natemat.pl/65e8de3d1910ee79eaa4043dd246ab58,1500,0,0,0.webp

  Ojciec Dudy (prawie jak Geremek):

  Morawietz też z mafi.

 34. Regulator said

  Zdejmowali wszędzie krzyże, nie ma krzyża w pałacu prezydenckim! Ale hanuka jest i do tego z tymi zbirami niechlujnymi. Co za porządek? Co za czasy w Rzeczypospolitej?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: