Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Zabójstwo Roberta Kennedy…
  Emilian58 o Ukraina: pomoc humanitarna z P…
  Emilian58 o Cała para w gwizdek
  Emilian58 o Podłość nad podłościami
  Listwa o Wolne tematy (59 – …
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  Emilian58 o Endlösung dla nieszczepionych”…
  Yagiel o Wolne tematy (59 – …
  corintians o Endlösung dla nieszczepionych”…
  Kojak o Money, money, money…!
  re1truth2 o Wolne tematy (59 – …
  re1truth2 o Wolne tematy (59 – …
  revers o Wolne tematy (59 – …
  Carlos o Zabójstwo Roberta Kennedy…
  Carlos o Zabójstwo Roberta Kennedy…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Sondaż: Tożsamość płciowa, cancel culture, rasizm – gdzie leżą granice tolerancji?

Posted by Marucha w dniu 2021-12-07 (Wtorek)

Czy 16-latkowie mogą samodzielnie decydować o swojej tożsamości płciowej i korekcie płci? Czy szkoła powinna ich informować o takiej możliwości? Czym jest cancel culture, czyli kultura unieważniania i czy powinniśmy porzucić ją w życiu publicznym i politycznym?

Stary i Nowy Świat odpowiada na 5 niełatwych pytań dotyczących rzeczywistości XXI wieku.

Francuska firma IFop przeprowadziła badanie opinii publicznej we Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, prosząc respondentów o odpowiedź na 5 różnych pytań dotyczących tolerancji i granic tolerancji.

Pierwszym (i najtrudniejszym) pytaniem było, czy wspierać czy odrzucić tzw. cancel culture – zjawisko bardziej zrozumiałe dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych. W Polsce pojęcie to zostało przetłumaczone jako kultura unieważniania i polega na wykluczaniu ze sfery publicznej osób, grup lub organizacji z powodu komentarzy lub zachowań uznawanych za problematyczne lub obraźliwe. Gdy „ktoś z powodu jednego fałszywego kroku albo odrębnej opinii nagle przestaje być jednym z nas; kiedy cały jego dorobek przestaje się liczyć, a on sam zostaje uznany za niegodnego naszej uwagi i czasu, i to nawet bez próby zrozumienia go czy choćby rozmowy”.

Co trzeci respondent opowiada się za szerzeniem cancel culture w Starym i Nowym Świecie, a mniej więcej tyle samo respondentów w USA (50 proc.), Wielkiej Brytanii (49 proc.) i Niemczech (59 proc.) opowiada się za zaniechaniem tej praktyki. Nieco wyróżniła się Francja – liczba przeciwników jest znacznie mniejsza (38 proc.), ale także liczba niezdecydowanych jest wyższa (29 proc.).

Kolejnym fenomenem XXI wieku jest „krytyczna teoria rasowa”, która opiera się na założeniu, że rasizm nie jest jedynie wytworem osobistych uprzedzeń, lecz osadzony jest w prawnych i politycznych normach społecznych, dlatego należy je zmienić. 53 proc. Amerykanów jest przekonanych, że „krytyczna teoria rasowa” prowadzi do tego, że ludzie są traktowani różnie w zależności od rasy i dlatego nie odpowiada ona normom demokracji. W starej Europie tak samo myśli 44 proc. Brytyjczyków, 45 proc. Francuzów i 54 proc. Niemców. Liczba zwolenników „krytycznej teorii rasowej” jako środka wzmacniającego demokrację jest niewielka – od 16 do 27 proc. po obu stronach oceanu.

Kolejny blok pytań IFop polegał na rozszerzeniu uprawnień do określania płci i tożsamości płciowej młodzieży. Powodem było orzeczenie brytyjskiego sądu apelacyjnego z września 2021 roku, zgodnie z którym dzieci poniżej 16 roku życia mają prawo do wyrażenia świadomej zgody na leczenie opóźniające dojrzewanie płciowe – ten rodzaj leczenia stosuje się przy zmianie płci. Czy osobiście poparłbyś/poparłabyś tę decyzję, czy sprzeciwiłbyś/sprzeciwiłabyś się jej?

27 proc. Francuzów, 30 proc. Brytyjczyków i 34 proc. Niemców opowiedziało się za, w Stanach Zjednoczonych odsetek ten był jeszcze wyższy – 36 proc. Amerykanów uznało za słuszne zapewnienie nastolatkowi prawa do zgody. Jednak od 48 do 52 proc. po obu stronach oceanu sprzeciwiło się takiej inicjatywie. Jednocześnie 40 proc. Amerykanów i od 39 do 53 proc. Europejczyków odpowiedziało twierdząco na pytanie, czy w szkolnym programie nauczania należałoby uwzględnić informacje o możliwości korekty płci.

Sondaż został przeprowadzony dla Sputnika przez najstarszą we Francji firmę badawczą IFop w dniach 24-26 listopada 2021 roku na terenie Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i USA. Ankietę przeprowadzono za pomocą internetowego kwestionariusza do samodzielnego wypełnienia.

W badaniu wzięło udział 4010 respondentów w wieku powyżej 18 lat:
ꞏ Francja: 1010 respondentów
ꞏ Wielka Brytania: 996 respondentów
ꞏ Niemcy: 1003 respondentów
ꞏ Stany Zjednoczone: 1001 respondentów

Próba reprezentuje populację według płci, wieku i położenia geograficznego.
Maksymalny błąd próbkowania danych dla całego kraju wynosi +/- 3,1 proc. przy poziomie zaufania 95%.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 6 do “Sondaż: Tożsamość płciowa, cancel culture, rasizm – gdzie leżą granice tolerancji?”

 1. tras said

  a między Bugiem a Odrą czyli w Polin
  NIC NIE WIEDZĄ
  o
  – cancel culture
  – wokeism
  – critical race theory>CRT
  tylko ‚odzyskują niepodległość’, ‚dekomunizują, wschodnia flanka NATO, ‚niewidzialna ręka rynku’ czyli róbta co chceta, Złota Pani ‚rules’>same takie cymesy.

 2. UZA said

  „Gdy „ktoś z powodu jednego fałszywego kroku albo odrębnej opinii nagle przestaje być jednym z nas…”

  Jednym z n a s ? Nic dziwnego, że globalni psychopaci chcieliby wszystkich przenieść do metawersum, bo nad nim będą sprawować pełną kontrolę. Jedyną naszą szansą (nie tylko nas – ludzi ale również głupich polityków) jest pozostanie w realnym uniwersum.

 3. walerianda said

  Granice leżą w logice. Zbrodniarze wpadli na nazwie Cov -19 w związku z tym zapowiedzieli, że teraz afrykański mutant zwany Omikronem,
  który o dziwo nie chroni zaszczepionych będzie mutował / Brytyjski producent ma lek na wszystkie mutacje Omikrona /

 4. NC said

  Głośno było niedawno o 7-latce, która oznajmiła, że jest trans, co ruszyło biurokratyczna maszynerię.

 5. UZA said

  „…teraz afrykański mutant zwany Omikronem, który o dziwo nie chroni zaszczepionych…”

  I właśnie dlatego – z uwagi na Omikron – trzeba wprowadzić przymus szczepień (które nie chronią) i pozwolić wyszczepionym wchodzić wszędzie bez ograniczeń (chociaż nie są chronieni). Tak działa nowa logika kowidiacka, aprobowana przez większą część społeczeństwa (nie tylko polskiego).

 6. wanderer said

  Poj..ebany swiat..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: