Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  revers o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Panicz Pawełek o Wyniki referendów – za R…
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  ! o Bezczelność „dobrej zmiany”
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Emilian58 o Zorganizowany system wyłudzani…
  Józef Bizoń o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Tad o McGregor: Moskwa się nie …
  Józef Bizoń o Zorganizowany system wyłudzani…
  ! o Najgroźniejszy wróg ukraińskie…
  Tad o McGregor: Moskwa się nie …
  Józef Bizoń o Wyniki referendów – za R…
  bryś o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

FILM: «A my, jak te gówna, staliśmy z boku i patrzyliśmy…», czyli o tym, co dzieje się aktualnie…

Posted by Marucha w dniu 2021-12-31 (Piątek)

«A my, jak te gówna, staliśmy z boku i patrzyliśmy» («E noi come stronzi rimanemmo a guardare») to włoska futurystyczna komedia z roku 2021, którą wyreżyserował Pierfrancesco Diliberto.

Arturo, manager biznesowy, projektuje algorytm, którego zadaniem jest określenie realnej przydatności pracowników firmy, w której pracuje. Ku jego zdumieniu, jako osoba zbędna, zostaje zwolniony z pracy, a w wieku prawie pięćdziesięciu lat nie jest w stanie znaleźć innej możliwości zatrudnienia.

Porzucony przez swoją partnerkę Lisę – z powodu negatywnego wyniku testu na podobieństwa charakterologiczne, wynajmuje część swojego mieszkania Raffaellowi, profesorowi uniwersyteckiemu, który aby dorobić do pensji, pisze artykuły “hejterskie”.

Zatrudniony jako tzw. rider przez międzynarodową firmę Fuuber, Arturo zmuszony jest dostosować się do codziennej rutyny pracy, w której jest wyzyskiwany i źle opłacany. Pogrążony w samotności zgadza się przystąpić do programu stworzonego przez firmę Fuuber, który za pomocą aplikacji ma za zadanie kojarzyć pracowników z wirtualnymi postaciami, funkcjonującymi jako hologramy.

W ten sposób Arturo poznaje Stellę, w której się zakochuje, a która, jak się później okazuje, jest osobą realną, jedną z niezliczonych osób zatrudnionych przez firmę do świadczenia tego typu usług. W końcu, Arturo i Stella spotykają się w siedzibie Fuubera, w wysokim wieżowcu w Bombaju, i razem postanawiają uciec jak najdalej od kontroli firmy.

Film kończy się gorzką refleksją Johna Fuubera, prezesa i założyciela spółki, na temat braku wolności i kontroli nad danymi wrażliwymi w dzisiejszym świecie.

Komedia, będąca produkcją Sky Italia, została zaprezentowana na Festiwalu Filmowym w Rzymie w roku 2021 i od 29 listopada 2021 rozpowszechniana jest na kanałach Sky Cinema.

Cały FILM można oglądnąć pod linkiem:
>https://streamingcommunity.fun/titles/4329-e-noi-come-stronzi-rimanemmo-a-guardare https://streamingcommunity.fun/watch/4329

https://it.wikipedia.org/wiki/E_noi_come_stronzi_rimanemmo_a_guardare https://it.wikipedia.org/wiki/Pif_(conduttore_televisivo)

https://babylonianempire.wordpress.com

Komentarze 3 do “FILM: «A my, jak te gówna, staliśmy z boku i patrzyliśmy…», czyli o tym, co dzieje się aktualnie…”

 1. revers said

  ???
  bardzo optymistyczny film, ale chcialbym zwrocic uwage na bardziej pandemiczny film Strong Birds, gdzie kurier pracujacy w Los Anegls dla klientow orporacyjnych i indywidualnych w warunkach lockdownu i pandemii wpada w siec zawilych powiazan miedzy tworcami pandemii, silami bezpieczenstwa sanitarnego a zwylymi ludzi, ktorzy pragna tylko normalnie zyc i kochac sie, jak bohater filmu z kurierskiej firmy i jego narzyczona ktora traci matke w wyniku zarazenia sie wirusem.

 2. Piskorz said

  re art …a może raczej …jak te dupki. ?!

  ———
  Takoz piknie.
  Admin

 3. revers said

  Ad1 Song Bird, nie Strong b’s

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: