Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Orędzie żydowskiego kandydata na prezydenta Francji godne największego katolickiego apologety

Posted by Marucha w dniu 2022-01-01 (Sobota)

Poniżej prezentujemy tłumaczenie orędzia wygłoszonego przez żydowskiego kandydata na prezydenta Francji, Erica Zemmour.

Jest rzeczą niewyobrażalną w dzisiejszych czasach aby amerykański polityk – i jakikolwiek polityk, w jakimkolwiek państwie na świecie, włączając w to „katolickich” przywódców w Polsce – wygłosił podobne słowa na Boże Narodzenie, święto narodzin Jezusa Chrystusa, Mesjasza. Słowa prawdy, rozsądku, nadziei, wiary.

Dziś wieczorem, chrześcijaństwo świętuje Boże Narodzenie. Ale nie tylko chrześcijaństwo. Bo nie trzeba być chrześcijaninem, żeby świętować Boże Narodzenie. Wystarczy kochać Zachód w ogóle, a Francję w szczególności.

Noc wigilijna rozpoczyna świętowanie cywilizacji – naszej cywilizacji – która oświeciła historię ludzkości. Cywilizacji, która wierzy, że człowiek jest absolutnie wolny, niezależnie od urodzenia, przeszłości, środowiska, drogi życiowej.

W świecie chrześcijańskim wolność ma boską naturę i musi być chroniona jak najcenniejszy skarb.

Jest to cywilizacja, która wierzy, że ludzie są równi pod względem godności. Wszyscy, od prostytutki do króla, i wszyscy pomiędzy nimi – żebrak, bogacz, wdowa, sierota, żołnierz, trędowaty – są dziećmi Boga i wszyscy są wobec Niego równi. Żadnej rasy, żadnej klasy – święta równość.

Cywilizacja, która wierzy, że to, co piękne, jest również święte. Cywilizacja Rembrandta, da Vinci, Bacha, Mozarta, Beethovena, obrazy, rzeźby, dzieła o technicznej perfekcji i niesamowitej głębi.

Cały świat zachwyca się sztuką Zachodu. Nie sposób nie zachwycić się Pietą Michała Anioła.

Cywilizacja, która wierzy, że prawda nie jest ani teoretyczna, ani względna, ale konkretna, wcielona i święta. Zaprzeczyć prawdzie to zaprzeczyć Dobru. Kłamstwo jest zarówno codziennym, jak i wiecznym obliczem zła.

Ten bezgraniczny szacunek dla prawdy umożliwił ogromny rozwój filozofii i nauk ścisłych na Zachodzie.

Cywilizacja, która wierzy, że niebo na ziemi nie istnieje i nigdy nie powstanie. Cywilizacja, która odmawia wiarygodności utopiom i projektom idealnego społeczeństwa – komunizmowi, nazizmowi – które zniszczyły XX wiek i grożą XXI nowym, jeszcze bardziej niepokojącym obliczem.

Cywilizacja, która sprzeciwia się totalitaryzmowi jak dzień nocy. Cywilizacja, która wierzy, że łagodność, czułość i miłość są lepsze od wszystkich innych ludzkich odruchów.

Wiedza o tym, jak zwyciężyć w wojnie, jest dobra i świat chrześcijański nie może nigdy odmówić prowadzenia wojny, gdy jest atakowany. Musi wygrać wojnę, ale wiedza o tym, jak wygrać pokój po zwycięstwie jest jeszcze ważniejsza.

Tej idei zawdzięczamy nieporównywalnie pokojowy charakter zachodnich społeczeństw, gdy są one wierne samym sobie.

Społeczeństwa popełniały błędy, pomyłki, zbrodnie, dlatego, że budowali je ludzie, a wszyscy ludzie są niedoskonali, egoistyczni, wierzący lub nie. Ale tę cywilizację trzeba traktować jako najbardziej rozwiniętą, zaawansowaną, kreatywną i tolerancyjną, jaką świat kiedykolwiek znał.

Francja zawdzięcza wiele katolicyzmowi, a świat zawdzięcza wiele katolicyzmowi francuskiemu. Historia katolicyzmu we Francji, to historia niezrównanej świetności.

Ireneusz z Lyonu, Chlodwig, Św. Ludwik, Joanna d’Arc, Tomasz z Akwinu, który wykładał na Sorbonie, Bossuet, Fénelon, Blaise Pascal, Teresa z Lisieux, Paul Claudel i wielu innych.

Najstarsza córka Kościoła wydała na świat wiele wspaniałych dzieci, a nasze 86 katedr są najpiękniejsze ze wszystkich. Wiktor Hugo uczynił jedną z nich, ulubionym symbolem Francji na pięciu kontynentach.

Generał de Gaulle, w największym zaufaniu, regularnie się spowiadał. Jego wiara odegrała decydującą rolę w losach naszego kraju. Bez Krzyża nie byłoby Krzyża Lotaryńskiego.

W chwili gdy to mówimy, nie zapominajmy o setkach milionów chrześcijan – bo to są setki milionów – prześladowanych na całym świecie.

Cenzurowani, zastraszani, torturowani, mordowani: nigdy w swojej długiej historii ta religia nie była męczona w tak straszliwej ciszy. Uroczyście przysięgam, że Francja sprawi, że ich głos będzie słyszalny na arenie światowej.

Dziś wieczorem chrześcijanie świętują narodziny Jezusa. Ale inni – wszyscy – we Francji również mogą świętować Boże Narodzenie. Bo to jest przyczyna choinek, prezentów, pocałunków i cudownych uśmiechów dzieci.

Moje nazwisko sięga starożytności i oznacza w języku berberyjskim „drzewo oliwne” – drzewo pokoju. Dziś wieczorem życzę wszystkim, aby znaleźli pokój – pokój w każdym z nas i pokój między nami.

Boże Narodzenie jest przeciwieństwem wojny domowej. Jest to pojednanie, które jaśnieje w mroku. Skromne i wzruszające Narodzenie, obecne w tak wielu rodzinach, niesie swoje przesłanie przez wieki. Cud powraca każdego 24 grudnia o północy.

Drodzy rodacy, Wesołych Świąt. Niech żyje Republika, a przede wszystkim niech żyje Francja.

Tłum. Sławomir Soja
Źródło: The American Conservative (December 27, 2021) – „Eric Zemmour’s Christmas” – Rod Dreher

https://www.bibula.com

Komentarzy 31 do “Orędzie żydowskiego kandydata na prezydenta Francji godne największego katolickiego apologety”

 1. Marek said

  Za pośrednictwem Cyryla i Metodego podwójny krzyż bizantyjski trafił do Państwa wielkomorawskiego na terenie obecnych Moraw i Słowacji. Znalazł tu swe miejsce związane z kultem chrześcijańskim oraz pojawił się na tarczach herbowych. Do Lotaryngii dotarł przez związek wielkomorawskiego księcia Świętopełka I z władcą Lotaryngii – Zwentiboldem, którego Świętopełk był ojcem chrzestnym. Na zachodzie Europy znany jest jako krzyż lotaryński.

  itd za wikipedia

  „Najstarsza córka Kościoła” – dobre sobie, skąd oni to biorą?

 2. Greg said

  A to orędzie kandydata na P(rezydenta) piekła.
  https://assistant.gloria.tv/FxK6pqhk7ZiS1AZwTDoBU6KMY/6ik9k5o0k2z1dm9b6qw2e13mz2uelwnvf7d10nn.webp?format=webp

 3. Antares said

  Nawet jeżeli mówił prawdę, to szansa że zostanie prezydentem jest nikła. Już zadbają o to odpowiednie siły żeby go wszytkim obrzydzić. Przecież na logikę w obecnym świecie, w państwach „przodującej demokracji” ktoś z takimi poglądami nie może zostać prezydentem, chyba że to kolejna mistyfikacja, jak coś w rodzaju naszego dudka, który na każdym kroku udawał dobrego chrześcijanina.
  Zresztą już sam fakt, że jest żydem, normalnego człowieka powinien postawić w stan wzmożonej czujności.

 4. Piskorz said

  re art Generał de Gaulle, w największym zaufaniu, regularnie się spowiadał.””
  Ale po wojnie ludojadowi Stalinowi…wydał Rosjan. którzy podczas wojny schronili się w tym kraju!! A pod Paryżem był dla nich /tzn./ Rosjan, OBÓZ, gdzie żadna władza fr. nie miała prawa wstępu. ! NKWD tam rządziło..PS Jak nie wiedzieliście…to teraz wiecie. OBÓZ, zanim ich wywieziono sowieckiego raju.

 5. I*** said

  Znany francuski dziennikarz (m.in. „Le Figaro”) – z rodziny żydów przybyłych z Algierii – z przytupem rozpoczął kampanię prezydencką… :)))

 6. Piskorz said

  re art Wystarczy kochać Zachód w ogóle,”…on walnięty w głowę…jest. !! Kochać Zachód..ha ha ha..pęc” można ze śmichu..

 7. Czeslawa said

  To taka starsza wersja OMacrona . Jeden wart drugiego . Zresztą Francja nigdy nie była jakimś przyjacielem Polski, oprócz czasów Napoleońskich
  Obudź się dla przyszłych pokoleń

  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/01/obudz-sie-dla-przyszych-pokolen.html

 8. I*** said

  (1) Swego czasu Francja sama ogłosiła się „najstarszą córą Kościoła katolickiego” – ma to swoje uzasadnienie, gdyż tam najwcześniej (wśród narodów tzw. Zachodu) rozwinęła się wiara chrześcijańska. Stare to dzieje, sięgające czasów II wieku po Chrystusie…

 9. plausi said

  Ale Jaaja spod znaku drzewa oliwnego !

  Kunszt organizacji wolnych i niezależnych wyborów demokratycznych polega na możliwie zgrabnym rozbiciu grup wyborców. Przykład, w ostatnich wyborach w RFN udało się mediom tak znakomicie zdezorientować wyborców, że dzięki temu zabiegowi wystawiony na kanclerza został przedstawiciel SPD, który w tych wyborach uzyskała najmniejszy udział procentowy w historii wyborów na kanclerza w RFN 25,7%, w przedostatnich ( na rzecz Angeli) było jeszcze przeszło 30%.

  -https://www.handelsblatt.com/infografiken/grafik/infografik-das-jahr-der-rekorde-2021-in-13-grafiken/27927596.html?ticket=ST-9307684-IMDJoF0Fne1VdfHyraf5-cas01.example.org

  Cel publikacji żydowskiego parobka z okazji Bożego Narodzenia jest naturalnie zdezorientować wyborców i zagarnąć paru wyborców, którzy mogli by inaczej głosować, o zgrozo, na Le Pen. Znowu zagrała mafia żydowska kartę tzw. „dobrego żyda”.

  Wszakże zakarbuj sobie katoliku, każdy żyd, to żyd tej właśnie tradycji, ale jaja „Moje nazwisko… oznacza … „drzewo oliwne” – drzewo pokoju. ”:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  nie ma innych, nie ma też większego zagrożenia dla chrześcijan jak żydostwo w każdej jego formie, także w formie „dobrego żyda”, choć żydowskie kanalie usiłują Ci biedaku przez swych parobków wbić do Twej skołatanej głowiny, jak choćby ten:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/usmiech-sw-jana-pawla/#Usmiech

  Nieźle żeśmy się ubawili czytając tę inscenizację tego obłudnego parcha, który znowu liczy na głupotę znienawidzonych przezeń Gojów.

  Naturalnie niektóre przytoczone przez żyda fakty są poprawne i sprawdzalne, przypomnimy tylko, że wprowadzone przez żydostwo „prawa człowieka” są talmudyczną podstępną karykaturą tego „wszyscy … są dziećmi Boga i wszyscy są wobec Niego równi.”, karykaturą, która prowadzi do gender i innych zwyrodnień społecznych.

 10. Anucha said

  Miedzy wierszami

  Żadnej rasy, żadnej klasy – święta równość.
  Ale dzieła Rembrandta, da Vinci, Bacha, Mozarta, Beethovena, obrazy, rzeźby, dzieła o technicznej perfekcji i niesamowitej głębi tylko w naszych salonach
  Niech żyje Republika, a przede wszystkim niech żyje Francja-Nasza Francja.

 11. Q1 said

  Ad. Antares

  „szansa że zostanie prezydentem jest nikła”
  Człowiek strzela, Pan Bóg kule nosi.

  „Zresztą już sam fakt, że jest żydem, normalnego człowieka powinien postawić w stan wzmożonej czujności”
  Myślę podobnie.
  Fragment biografii z Wikipedii: „He was brought up in the Jewish faith, and as such speaks Hebrew. Although private about his faith, he follows the directions of the Halakha and attends synagogues frequently (at least until the death of his father in 2013). He has stated that his Jewish name is „Moïse”. „Został wychowany w wierze żydowskiej (nie słyszałem o takiej, chyba chodzi o ideologię żydowską – moja uwaga) i jako taki mówi po żydowsku. Choć publicznie nie wypowiada się na temat swojej wiary to przestrzega zaleceń halachy i często chodzi do synagogi (przynajmniej tak było do czasu śmierci ojca w 2013 roku). Twierdzi, że w żydowskiej religii (??? – moja uwaga) nadano mu na imię Mojżesz (chodzi o to, że oprócz cywilnego imienia, żydowski chłopiec otrzymuje podczas ceremonii w ciągu tygodnia od urodzenia hebrajskie imię do użytku „religijnego” – moja uwaga)”

 12. Piskorz said

  re 7 Dokładnie tak. ps Ale tak przy okazji…warto przeczytać „Bitwa milczenia”
  autor Vercors, pseudo, jak oni tam mieli za okupacji !! Wiele Francuzów z rąk
  Niemców; zostało zamordowanych;były przypadki, że w walce z partyz. fran. dochodziło do reg. bitew. A potem rzeź pokonanych Francuzów. W miasteczku Tulle okupanci przy dźwiękach muzyki tan. powiesili 99 „terrorystów”. O Oradour już nie wspominam, bo „wszyscy” wiedzą. A jednego to nawet do Kolonii wysłali, aby go tam…pod katowskim toporem uśmiercić.!
  Autor napisał też „Milczenie morza”..ciekawa lektura.

 13. Adrem said

  Spoko !
  Takie zdziwienie ?
  Żymianin łże nawet jak się modli.
  Potrzebne mu było tak powiedzieć, to powiedział.

  Tym bardziej, że mu wolno mówić co chce.
  Dla objaśnienia:
  To nam nie wolno.

 14. Marucha said

  Re 1:
  To określenie „Najstarsza córka Kościoła” ma swoje uzasadnienie historyczne.

  Re 6:
  Dzisiejszy Zachód nie ma prawie nic wspólnego z Zachodem historycznym, którego nauka, kultura i etyka wywarły dominujący wpływ na cały świat. Właściwie „dominujący” to za mało powiedziane.

  Re 9:
  Chyba Le Pen nie kandyduje w Niemczech?

 15. Q1 said

  „Cywilizacja, która wierzy, że to, co piękne, jest również święte. Cywilizacja Rembrandta, da Vinci, Bacha, Mozarta, Beethovena, obrazy, rzeźby, dzieła o technicznej perfekcji i niesamowitej głębi”

  Współczesna broń to często dzieła o technicznej perfekcji, ale nie sądzę, żeby było w nich coś świętego.

  „Cywilizacja, która wierzy, że niebo na ziemi nie istnieje i nigdy nie powstanie. Cywilizacja, która odmawia wiarygodności utopiom i projektom idealnego społeczeństwa – komunizmowi, nazizmowi – które zniszczyły XX wiek i grożą XXI nowym, jeszcze bardziej niepokojącym obliczem”

  Zapomniałeś kolego o ideologii swoich współbraci. Tej, która od zarania dziejów naucza jak stworzyć raj na ziemi dla potomków plemienia żmijowego.

  „Niech żyje Republika”
  Brrr…

 16. Marek said

  (1) Swego czasu Francja sama ogłosiła się „najstarszą córą Kościoła katolickiego” – ma to swoje uzasadnienie, gdyż tam najwcześniej (wśród narodów tzw. Zachodu) rozwinęła się wiara chrześcijańska. Stare to dzieje, sięgające czasów II wieku po Chrystusie…
  ===

  Jak już, to „najwierniejsza córa Kościoła”

  Do tzw Zachodu należało imperium rzymskie, które zaakceptowało Kościół zanim Francja stała sie jakąś tam „córą Kościoła”

  ———–
  Różnie to bywało z tym „zaakceptowaniem”…
  Admin

 17. Ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni?

  W dzisiejszych czasach nikomu nie można ufać.

 18. tras said

  ja bym zastosował mądrość p. Michalkiewicza (w odniesieniu do Wałęsy) ale lekko zmienioną:
  ‚kto wierzy żydowskiemu kandydatowi na prezydenta Francji’ sam sobie szkodzi
  bo
  Baruch ata adonaj elochejnu melech ha olam, szelo asani goj
  czyli
  Dzięki ci boże że nie uczyniłeś mnie gojem…
  a poza tym ten gostek jest DZIENNIKARZEM tak jak Żeleński>AKTOREM>kto wierzy takim>sam sobie szkodzi.

 19. Wanderer said

  Ostatnio Pan Boydar cos napomknal, ze teraz zydzi beda uchodzic za najlepszych chrzescijan. Co jak co ale on sie na tych sprawach zna i slow na wiatr nie puszcza bez powodu. Tu mamy ksiazkowy tego przyklad jak co trzezwiejsi na umysle tu zauwazyli.
  On ma za zadanie przejac czesc glosow gojow ktorzy nigdy nie pochylili sie nad tematem zydostwa i „maja male rybki w glowie” za klasycznym cytatem.
  Czesc infantylnych odda na niego glosy i o to im chodzilo.

 20. revers said

  Brzmi jak przejecie goim z chrystusem przez starozakonnych …

 21. Tralala said

  Wierzyc mu czy nie wierzyc, to juz inna sprawa. W polityce wiara nie ma nic do roboty, to jest gra. Dobrze, Panowie, wiecie, ze dzisiejsze rzady to marionetki w potrzasku i „nic nie moga”.
  Na co pan Zemmour liczy? Trudno zgadnac. Calym swiatem rzadzi jakis szwabolucyfer, a jemu ma sie udac??? przeciez to ciezka iluzja…
  Sam tekst Zemmoura jest zaskakujaco piekny. Natomiast Panow komentarze (poza tym p Maruchy) sa niecne i glupawe, ze az mi wstyd za Polakow. Zrobcie lepiej, jak potraficie.
  Zemmour jest odwazny….a zreszta, co bede pisac. Swietnie go opisuje pan Witt w RadiuWnet.

  Swietgo i spokojnego roku 2022 dla wszystkich.
  Tralala

  ps. mnie tylko to „niech zyje Republika” koscia w gardle staje:))

 22. revers said

  Republika Weimarska? już raz w historii wystartowała, bez powodzenia, ale w dzisiejszych czasach to już globalny standart z kontrolowana przez te same gudlajskiej siły ANTIFA.

 23. marek13 said

  do krytyków Erica Zemmoura: sprzeciw! nie jest żydem tylko Berberem. a nawet gdyby był żydem z korzeni to nic nie przeszkadza być patriota francuskim. na myśl od razu przychodzi mi inna postać: – Jean Messiha, byly czlonek FN i obecnie przewodniczący Instytutu Apollona, Egipcjanin z obywatelstwem francuskim i z sercem otwarcie bijącym dla Francji.
  Zemmour gdyby był zakamuflowanym żydem, aktywowanym na czas obecnych wyborów to byłby zakamuflowany realnie: pojawiłby się z nagle. można przytaczać wiele faktów z życia Zemmoura, które świadczyłby o jego przywiązaniu i oddaniu do Francji, ale jego początki są w 1999 w konserwatywnym tygodniku Valeurs Actuelles, na 20 lat przed jego kandydatura na prezydenta, w latach 90- tych Zemmour dostrzega konieczność zjednoczenia wszelkich odłamów prawicowych razem z Frontem Narodowym Jean- Marie Le Pena.

  https://www.leparisien.fr/resizer/kt6_FouMDETTdKKwHbVgg3BlZc4=/arc-anglerfish-eu-central-1-prod-leparisien/public/DF6DGTEIAVBMFMQXLT4O2RO2L4.jfif

 24. Q1 said

  Ad. Marek13

  Zemmour jest takim francuskim patriotą jak Jean-Marie Lustiger był katolikiem. Dziesiątki lat formacji duchowej, wysokie stanowisko w hierarchii, a wszystko psu na budę – tuż przed śmiercią przypomniał sobie o swoim pochodzeniu i wyszło żydło z worka. Poznałem w życiu 3 żymian: toczka w toczkę z tej samej gliny ulepieni. Prędzej czy później odżywają w nich pradawne geny i maska opada. Nie ufam im za grosz.
  Ukrywa przed wyborcami swoją wiarę, ale lata po synagogach. Przecież to jawne kpiny z inteligencji: wystarczy połączyć kropki i mamy odpowiedź kim jest.
  Wizyta w Polsce na zaproszenie „zjednoczonej prawicy” pani Le Pen z pewnością nie przysporzyła jej sympatii wśród osób takich jak ja, ale mimo wszystko – gdybym był Francuzem – oddałbym na nią głos. Być może jej rywal Florian Philippot ma program o wiele bliższy mojemu sercu, ale jego prywatne słabości odrzucają mnie od niego na kilometr.

 25. OutsiderR said

  Czego się nie robi, by wygrać wybory?
  W swoim czasie nawet Donald T. po wielu latach życia w „wolnym związku”
  swoje życie rodzinne „zalegalizował”.

  Jeśli mnie pamięć nie myli…

 26. dudash said

  To stolzman był. Nie miał ślubu.
  A tusk kolędy śpiewał w Szansie na skuckes.
  Dudasz to mało się po kościołach przed wyborami nabiegał?

 27. Lily said

  Na gloszeniu WARTOSCI Religijnych, juz
  NIE JEDEN w III.R.P.,sie WYPROMOWAL,
  .
  „Ciemny Lud,wszystko KUPI”.Jacek K(P.O.P)

 28. Jabo said

  No cóż, ktoś już przed wiekami powiedział, że Paryż wart jest mszy. Czy naśladowca? Trudno powiedzieć. Dzisiaj takie deklaracje raczej nie zapewniają zdobycia władzy. Z resztą politycy są tylko marionetkami w teatrzyku dla pospólstwa, któremu się wmawia, że przez wybory ma wpływ kto i jak rządzi. Prawdziwą władzę mają ci, którzy trzymają system finansowy świata w swoich diabelskich łapach.

 29. Piskorz said

  re 24 Od czasu do czasu zaglądam do powieści Gidea wydanej przed wojną /kupiłem na Kole/ takie sobie powieścidło; czytam //dla języka/ tylko. Tam znalazłem zdanie, że żyd tzw. nawrócony..zawsze będzie żydem.

 30. AnuLa said

  Taaaaa Chrystus się urodził, a za czyja sprawą umarł przybity do krzyża ? A gdzie mowa o najważniejszym przyczynku do życia dla chrześcijanina , nie wspominając katolika – o ZBAWIENIU ?

 31. Isreal said

  to byłby kolejny od kilku kadencji eskimosiek ………

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: