Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

„Denazyfikacja” jako wstęp do depolonizacji

Posted by Marucha w dniu 2022-01-02 (Niedziela)

W zasadzie podoba mi się artykuł kol. Arkadiusza MiksyDenazyfikacja Niemiec – prawda czy mit?”. Tylko nie do końca. A właściwie wcale nie. Tak, tak zwana „denazyfikacja” okazała się nie tyle nawet porażką, co idiotyzmem. Ale właściwie czego innego można się było spodziewać?

Zemsta słuszna, „kara” to propaganda

Oczekiwanie „kary”, czyli zemsty na Niemcach – wynikało przede wszystkim z wyjątkowego okrucieństwa z jakim prowadzili wojnę i w jaki sposób okupowali Europę, nota bene w tej formie wyłącznie wschodnią.

Tymczasem miast uzasadnionego odwetu, który byłby równie gwałtowny, jak przejściowy, takie są bowiem ludzkie emocje – zaserwowano Niemcom (a na ich przykładzie światu) mocno przekombinowany koncept ideologiczny, w dodatku oparty na kłamstwach historycznych. Bo też „odpowiedzialność narodu niemieckiego” za sam wybuch wojny nie była wcale większa niż takaż „odpowiedzialność” narodów Polski czy nawet Brytanii. Ba, nawet odpowiedzialność polityczna samych przywódców państwowych nie mogła być złożona na tę tylko grupę, która w dziwacznej parodii procesu zasiadła w Norymberdze na ławach oskarżonych.

Wojny nie wybuchają, bo ktoś im jest „winien”, tylko ponieważ przemawiają za nimi jakieś interesy, lepiej lub gorzej rozumiane i artykułowane.

Co gorsza, miast przykładnie niemieckie kierownictwo wymordować, a pokonany kraj ograbić, zgodnie z wielotysiącletnią tradycją zwycięską – zaczęto się bawić w inżynierię społeczną. oczywiście, punktem wyjścia było odniesienie się do nazizmu, co już było pewną przesadą politologii stosowanej. Więcej jednak – postanowiono coś dziwnego zrobić z Niemcami. I nie było to dzieło bynajmniej sowieckie i NRDowskie, bo też i dziś widzimy, że NRDyzm to co najwyżej niechęć do cudzoziemców oraz skłonność do truskawkowego wina musującego serwowanego przez ciapowatego quasi-krasnala, zanikająca zresztą z pokolenia na pokolenie.

Celowa wywołana niemiecka schizofrenia

Nie, to się zdarzyło na Zachodzie. Wymyślono dziwaczny eksperyment jak to Niemcy mają się czuć winni bycia Niemcami, a jednocześnie realizować się poprzez niemiecką ekspansję, tylko pełną ekspiacji.

Entschuldige, ale ktoś na wstępie nie zauważył, że od tego można dostać schizofrenii? I to na poziomie narodowym? To stąd się wzięło to niemieckie dwójmyślenie „to nie my – to naziści!”. To dlatego nie pyta się skąd dziadek, którego takie ładne zdjęcie w czarnym mundurze stoi na kominku – wziął pieniądze na rozkręcenie rodzinnego interesu.

To pomysł zrobienia z Niemców wzorowej nacji bez właściwości, pierwszego narodu nowej ery, który nie wie kim jest, ale na pewno tego serdecznie żałuje – był zaraniem globalistycznej etnogenezy, jaką poznaliśmy później z prób tworzenia „narodu europejskiego” czy fiksacji neoliberałów, że wszyscy powinniśmy być jak Kung-Fu Panda: jednocześnie biali, czarni i azjatyccy. Nie akceptujemy skutków tych zabaw świadomością, a wkrótce zapewne i genomem? To trzeba było poprzestać na bombardowaniu i zabijaniu Niemców i tej reszcie z Niemkami, zamiast mieszania im w głowach.

Po Niemcach – nasza kolej

Stąd właśnie sama myśl o dodatkowym „karaniu Niemców” dziś, podobnie zresztą jak i kabaretowe obciążanie ich „reparacjami” przez kraj, którego niemal cała gospodarka należy od – bądź zależy od Niemiec – jest anachronizmem większym niż pławienie Wandy w Wiśle.

Dajmy niemieckiej świadomości spokój, nigdy nie była szczególnie zdrowa, a już za dużo politneurochirurgów przy niej dłubie. To duże państwo, od którego w ogromnej mierze zależymy gospodarczo – co warto byłoby zmienić budując siłę własną. To także wielki, borykający się z własnymi, także tożsamościowymi problemami naród, obok którego, a nie zawsze przeciw któremu żyliśmy przez dobrze ponad ostatnie tysiąc lat.

Upieranie się, że należy go dalej kastrować i cenzurą historyczną a to na nazizm (i „nazizm”),  a to na prusactwo, a to cholera wie na co, na „barbarossism” – to tylko proszenie się i UŁATWIANIE by to samo dalej robiono nam.

Bo nie miejmy złudzeń. To, że teraz do lokalnego zarządu pozostawiono nam jakąś wybrakowaną i wykoślawioną wersję własnej historii i nawet nazwano to „polityką historyczną” nie oznacza wcale, że po „denazyfikacji”, będącej w istocie degermanizacją – nie doprowadzi się do końca i depolonizacji. Stare lęki międzynarodowe powinny bowiem odejść w cień w sytuacji, gdy realne zagrożenie naszej tożsamości, a nawet istnienia – jest już nie tylko ponad-, ale i pozapaństwowe.

Polacy dalej w pułapce anachronizmu

Dlatego właśnie pytanie o efektywność niemieckiej denazyfikacji jest nie tyle błędne, co anachroniczne. Denazyfikacja okazała się wręcz szalenie skuteczna – w jej efekcie uzyskano bowiem z Niemiec potężne narzędzie amerykańskiego imperializmu, globalnego kapitalizmu i całego Nowego Wspaniałego Świata, który na naszych oczach cały czas nabiera kształtu. I naprawdę, czy wobec powyższego postępowania wobec zbrodniarzy nazistowskich w Trizonii były w prowadzone wystarczająco gorliwie – traci jednak nieco na znaczeniu.

Nigdy nie ukrywałem, że jestem politycznym pesymistą. Choć więc rozumiem, że zagadnieniami na dziś pozostają raczej deamerykanizacja, deglobalizacja i deliberalizacja – to i tak wiem, że nic z nich nie wyjdzie. W małym, ale jednak jakimś zakresie także dlatego, że jeszcze mniejsza grupka światłych Polaków woli roztrząsać ważkość „denazyfikacji”.

Konrad Rękas
https://konserwatyzm.pl

Komentarzy 8 do “„Denazyfikacja” jako wstęp do depolonizacji”

 1. Piskorz said

  re art….ta denazyfikacja w Niemczech; to obrazowo mówiąc, cała para w gwizdek poszła..!!

 2. Mano Negra said

  Niestety nie. Państwo niemieckie (pruskie) powstało jako projekt polityczny Rothschildów (Song Hongbing „Wojna o pieniądz”) i istniej wyłącznie kosztem Słowian (co bardzo dobrze widać po efektach naszego członkostwa w UE). Nie stworzyli go zatem Niemcy, bo czegoś takiego jak niemiecki naród ( w naszym rozumieniu pojęcia naród) nie ma. Im sie to wmawia i stad biorą sie problemy, bo za każdym razem można im wmówić co innego.

  To jest – jak to się mówi – gra o sumie zerowej.

  Poza tym Polacy Hitlera nie wybrali, a Niemcy tak, wiec zrównywanie odpowiedzialności za wybuch wojny to rodzaj korwinizmu, czyli nawet jak ktoś pisze generalnie z sensem to raz na jakiś czas musi coś pier*olnąć, że ręce opadają.

 3. Mano Negra said

 4. revers said

  Teraz wystarczy zwiekszyc ilosc migracji, nachodzcow, przy transhumanizacji tubylcow i problem zalatwiony.

  Wystrczy sprawdzic co Kurski wystawil w noworocznym „koncercie marzen”, afrojebatych.

  To niemal preludium co polakom zfunduje popis w najbizszym czasie. Ludzie juz do tej deanzyfikacji przez eliminacje biologiczna dojrzeli.

  A bedz\ie jescze gorzej liczac ze ilosc chorob poszczepienych na samo zapalenie miesnia sercowego wzrosla po szczepeiniu 100 krotnie, niemal zwiastujac populacje inwalidow i zagrozonych natychmastow smiercia.

 5. ferment said

  @ 2
  Racja. Wpisy red. Rękasa stay się ostatnio cokolwiek podejrzane. Niby OK, ale jak Kolega zauważył, (często) istotne kwestie jakoś tak ulatują…

  ——-
  Na pewno to rzydofski szpieg.
  Admin

 6. Andzia said

  Tutaj bloger wawel przytacza relację mieszkańca góralskiej wioski i okolic: https://wawel.neon24.pl/post/165984,jak-pis-wynarodowia-polske-i-zaprowadza-multi-kulti
  Partia załganego kurdupla zdziera podatki, bezczelnie, nachalnie szczepi tubylców, nabywa drogie szczepionki na krechę i na zapas a faworyzuje nachodżców jako element pomocy w ucisku dotychczasowych mieszkańców. Zdaje się, że wkrótce same firmy farmaceutyczne wezmą Polskę za długi, tubylcy wymrą a nachodżcy dostaną „kredyt społeczny”.

 7. walerianda said

  Czego dobrego można się spodziewać po okupantach. Dla „zwycięskiej” Polski w II W Ś,
  nie zakończonej prawnie do dnia dzisiejszego A. D. 2022 na dodatek zarządzanej obcą ręką.
  Kto o zdrowych zmysłach trwał by w U E bezterminowo jako członek / prącie / tyle lat za marazm
  ekonomiczny jaki nam zgotowali władcy tego świata.

 8. revers said

  Policjanci tubylcy pobici przez starych nowych okupantow ., w tym jedna polinka policjantka.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: