Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  martino2008 o Wolne tematy (09 – …
  errorous o Pustynia i mnisi. Zagrożenia p…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Liczba urodzeń w Polsce najmni…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Bezpartyjna o Zniewoleni przemocą
  Maverick o Wolne tematy (09 – …
  I*** o Nacjonalizm ukraiński „j…
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Szczepan Zbigniewski o Oblicza totalniactwa
  Liwiusz o Materializm polityczny
  revers o Wolne tematy (09 – …
  Kojak o W Polsce urodziło się o połowi…
  Listwa o Tajna geoinżynieria – projekt…
  Szczepan Zbigniewski o Parlament Europejski jako post…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

COVID, BREXIT i POLEXIT

Posted by Marucha w dniu 2022-01-05 (Środa)

Masz dość inflacji, drożyzny i zamykania sklepów – popieraj wyjście z Unii, zakończenie pandemii i budowę własnej gospodarki poza tym cyrkiem.

Dobrze. Firmy padają – bo przez dwa lata nie mogą prowadzić normalnej działalności bez strachu, że zostaną zamknięte w trybie briefingu ministra zdrowia. Ceny energii idą w górę – bo należymy do Unii Europejskiej. A inflacja jest ogólnoeuropejską pochodną i lockdownów, i podwyżek energii, i uzależnienia polskiej gospodarki, a więc i polskiej waluty od czynników zewnętrznych, zwłaszcza gospodarki niemieckiej, czyli od inflacji w strefie euro.

Jeśli więc chcesz sobie narzekać na inflację, drożyznę i zamykanie sklepów – popieraj wyjście z Unii, zakończenie pandemii i budowę własnej gospodarki poza tym cyrkiem. Inaczej możesz sobie labidzić dalej. Bez zniesienia przyczyn – nie ustąpią skutki.

Koszty i kontrola

No tak, ale przecież Brytyjczycy ponoć już wcale nie cieszą się z BREXITu? Ha, bardzo dobre pytanie. Otóż mieszkańcy UK mieli pełne prawo i zupełną rację domagając się zniesienia unijnej kontroli i usunięcia wyższości przepisów wprowadzanych bez wpływu obywateli. Zupełnie prawidłowo chcieli ochrony własnego rynku, wzmocnienia rolnictwa i rybołówstwa. Nie widzieli wreszcie żadnego powodu, by płacić na utrzymanie unijnej biurokracji, zaś potencjalne inwestycje zagraniczne pomniejszać o kolejne procenty na utrzymanie politdyktatury KE. To właśnie było kluczem kampanii referendalnej; koszty i kontrola. KONTROLA i KOSZTY.

I dokładnie wszystkiego, co chciano osiągnąć w głosowaniu – mieszkańców UK pozbawiono już po nim, w trakcie negocjacji z UE. Koszty ponoszone są nadal, co najwyżej nie nazywa się ich już składką – a kontrola nie została odzyskana. Przeciwnie, Unia korzysta nadal z uprzywilejowania na rynku brytyjskim. Z jednym, również jednostronnie uciążliwym wyjątkiem. To nie kwestia imigracja wygrała referendum 2016, nigdy nie była kluczowa w kampanii ani nie ważyła na głosach tej grupy, która ostatecznie… przeważyła szalę BREXITu.

A jednak to właśnie ograniczenie imigracji zarobkowej ze wschodu Unii – spowodowało odtrąbienie klęski wyjścia. Nie tyle bowiem załamał się łańcuch dostaw, co zaburzył sam proces ich obsługiwania. Jawnym stał się fakt oczywisty dla każdego znającego rynek pracy i ewolucję kapitalizmu państw zachodnioeuropejskich. Nie brakuje im wcale menedżerów, księgowych, informatyków i wysokiej klasy specjalistów – tylko sprzątaczek, kierowców i sprzedawców.

Mieszkańców UK oszukano – ale robi to wspólnie i przeciwnicy, i zwolennicy BREXITu spośród polityków. Pierwsi kłamali strasząc zawaleniem się gospodarki bez hiszpańskich czereśni – drudzy nie przeprowadzając BREXITu w żadnym realnie punkcie, poza tym jednym, w którym nie miał sensu. I który – i to jest właśnie najważniejsze – nie ma związku z przynależnością do UE.

UK może otworzyć się kiedy zechce dla gastarbajterów z Unii czy skądkolwiek indziej – TAKŻE DLATEGO, że w Unii już nie jest, a w Schengen nie było nigdy. Nie ma to ŻADNEGO związku z przynależnością unijną, choć tak właśnie bywa to przedstawiane Polakom, uważającym się za beneficjentów systemu Bo tak, Polacy są za Unią przede wszystkim dlatego – że wmówiono im, iż to dzięki Unii mogą z Polski uciec. A nikt nie mówi im prawdy – że uciekać muszą właśnie PRZEZ UNIĘ.

Zdradzony POLEXIT

Choć oczywiście, nie miejmy złudzeń. Nawet, gdybyśmy jakimś cudem, czyli nakazem amerykańskim z UE wystąpili teraz – to też nam się do od tego nie poprawi. Po pierwsze – POLEXIT byłby zdradzony jeszcze szybciej i jeszcze głębiej niż BREXIT. Wszak nasze uzależnienie od struktur zachodnich datuje się sprzed 1. maja 2004 r., a zaczęło się nawet jeszcze przed formalnym podporządkowaniem Zachodowi naszej gospodarki przez rząd Olszewskiego.

Traktat wyjścia okazałby się zapewne jeszcze dotkliwszy niż olszewsko-balcerowiczowski układ stowarzyszeniowy z 1991 r. Ponadto, będąc zależnymi od kapitału niemieckiego i wykonując dla niego podrzędne zlecenia – nie mamy nawet własnego rynku, by móc go chronić. Należałoby go najpierw stworzyć, co okres przejściowy uczyniłoby szczególnie dotkliwym. Nawet jednak wyetapowana ucieczka byle dalej od euro, a także od Brukseli, jej pakietu klimatycznego oraz od atlantyckich z kolei mrzonek o „bezpieczeństwie energetycznym” bez energii – byłyby z pewnością ruchami w dobrym kierunku.

I dlatego właśnie niemal na pewno ich nie wykonamy. Tzn. do POLEXITu dojdzie tylko wtedy, jeśli to Europa zacznie mądrzeć i chronić własne interesy – a zatem my znów będziemy musieli poświęcić nasze własne, by w mądrzeniu tym przeszkodzić. Ceny gazu i prądu już nie spadną, wzrośnie za to inflacja i spadnie konsumpcja, a także i zatrudnienie. Przez „Polski Ład”, PiS, rząd, „opozycję”, Tuska, Morawieckiego w tym tylko sensie – że wszyscy oni są tym samym: Polską jako częścią Zachodu. Czyli biedą dla Polaków.

Konrad Rękas – Chart
Konserwatyzm.pl
https://chart.neon24.pl

Komentarzy 15 do “COVID, BREXIT i POLEXIT”

 1. walerianda said

  To wszystko oferowałem 11 lat temu. Uniknęlibyśmy tego całego cyrku z Plandemią, Picdemią
  oraz pochodnymi wraz z Czeskim wirusem. No ale zero poparcia. No to mata co chcieliśta.
  Z chęcią do Autora się podczepię służąc doradztwem na niwie prawa międzynarodowego
  jak i neutralizacji oraz przejęcia kontroli nad służbami wew. Kraju..

 2. plausi said

  Myśl „europejska”

  Zwróćmy uwagę skąd biorą się zręby idei europejskiej, naszym zdaniem z tegoż tryskającego źródła, z którego pochodzi idea globabalizmu czyli globalnego imperium.

  Dwa przykłady odnśnie koncepcji:
  EU – https://web.archive.org/web/20171030060159/http://www.relay-of-life.org/pl/2017/09/nazistowskie-korzenie-brukselskiej-ue/
  społeczeństwa – https://web.archive.org/web/20180513080311/http://balder.org/judea/Hrabia-Ryszard-Mikolaj-Coudenhove-Kalergi-Praktyczny-Idealism-Wieden-1925-PO.php

  jeśli uznać, że realizacja obu tych koncepcji jest poważnie zaawansowana, to trzeba stweirdzić, że narodowe czy państwowe wyobrażenia stoją w wyraźnej sprzeczności i jak dotąd nie odegrały żadnej roli i niczemu nie były w stanie zapobiec.

  Pewną trudność stanowi przy tym umysłowe pospólstwo, które w awanturze plandemii dowiodło, że stanowi tzw. „demokratyczną” większość i jest zdecydowane raczej dać się na śmierć wyszczepić, aniżeli zastanowić dokąd ich wyszczepienie może zaprowadzić, o wskazanych wyżej koncepcjach to nawet nie warto temu pospólstwu wspominać,bo nie tylko nie uwierzy ale i nie zrozumie.

  Jako pierwsze przeto należałoby wychować nowych Polaków, co nie będzie łatwe wobec ich zapatrzenia w Smart-/I-phon.

  Pewne omówienie globalnego imperium:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  Globalne imperium jest co prawda w przebudowie, ale jego zarządcy nie przejawiają żadnego zainteresownia państwami narodowymi, chyba, że jedynie w celu ich łatwiejszego wchłonięcia w większe jednostki imperium, jak tego dokonano z Czechosłowacją, Jugosławią, ZSRR, jego paru republikami.

 3. Anna said

  Autor naiwnie chyba mysli ze Polska po opuszczeniu uni (o ile nie zostałaby przez unie w drodze zemsty zniszczona) miałaby jeszcze w dodatku szanse na funkcjonowanie bez restrykcji związanych z pandemia, które są wdrażane w każdym kraju na świecie.

 4. Carlos said

  Trzeba bylo nie wchodzic do UNII ,kiedy mielismy swoje Stocznie, Huty, Kopalnie i caly przemysl ciezki, lekki itd.. Teraz to po ptakach…Zdechniemy bedac w Unii ,a wychodzac z niej ,zdechniemy szybciej.

 5. Mietek said

  Ad, Carlos dobrze napisane, bez UE jesteśmy trupem gospodarczym, w dzisiejszych czasach trzeba się zdecydować, z kim trzymać, na samodzielność nas nie stać, technologicznie nic w dzisiejszym świecie nie znaczymy, nasza gospodarka to głównie zachodni kapitał, przeważnie niemiecki, sami Niemcy przyznają że stworzyli z nas tanią siłę roboczą, nasza energetyka to głównie węgiel, ok 80% energi pozyskuje się z węgla, ok 15% to OZE oraz woda, na gaz nas nie stać. Krótko mówiąc, z czym do ludzi?

 6. Kar said

  rezolutny wybor;

  – zdychac o suchej pajdzie chleba i szklance wody, czy
  zdychac w dybach doszczetnie zniewolonym?

  – juz za pare lat wasze wnuki beda pluli z ob-zydzeniem na wasze covid-pogrzebane genetycznie zmienione resztki. Pamietajcie, Hioby !

 7. Carlos said

  re 6 Kar Jest wyjscie. Odbudowac to o czym pisalem wyzej ( w ramach UNII) i … i potem wyjsc. Tyle ,ze do takiej alternatywy potrzebni sa politycy kochajacy Polske , a nie kase.

 8. Krasicki na temat?

  Czegóż płaczesz? – staremu mówi czyżyk młody
  Masz teraz lepsze w klatce niż w polu wygody?.
  Tyś w niej zrodzon – rzekł stary – przeto ci wybaczę;
  Jam był wolny, dziś w klatce i dlatego płaczę.

 9. Bogusz said

  Polska gospodarka jest tak ważna dla Niemiec, że samo zamierzenie Polexitu zmusiłoby ich do maksymalnych ustępst z którymi być może można by egzystować

 10. Carlos said

  Bogusz ma racje

 11. Józef Bizoń said

  Przypominam, że pomiędzy Polską a Izraelem sporo lat temu został podpisany układ stowarzyszeniowy, o którym wszyscy milczą jak grób – łącznie z konfą.
  Polska jest w kleszczach UE i Izraela.

 12. NICK said

 13. Mano Negra said

  Dokładnie ten sposób argumentacji (jak nie Unia to Białoruś) wpychał Polskę do UE i ta rzekoma bez-alternatywność, teraz karze w niej pozostać? O_o

  W „Wojnie o pieniądz” Songa Hongbinga opisane jest m.in. to jak zareagowała Polska a jak kraje azjatyckie na agresję tzw Zachodu w latach 80-90, różnica jest zasadnicza. Polskie państwo rozwalono, a np Korea wszystko nacjonalizowała.

  Wyjście z UE nie musi przecież oznaczać zerwania relacji handlowych z poszczególnymi państwami (co sam Autor przecież zauważa), natomiast wyjście z UE pozwoli te relacje kształtować SAMODZIELNIE. Z UE nie należy wychodzić, z UE należy uciekać jak najszybciej, a właśnie kryzys jest na to najlepszym momentem.

  ps
  Całe przemówienie Allende: https://undocs.org/en/A/PV.2096

 14. plausi said

  Pół wieku „Great Reset”

  Ad 13, Mano Negra
  Znakomity dowód na to, że „Great Reset” jest przygotowywany przynajmniej od półwiecza, naszym zdaniem przynajmniej od wieku i I. Wojna była pierwszym ważnym etapem do tego celu. Ta wypowiedź publiczna Allende wystarcza, aby wytłumaczyć, dlaczego musiał zostać przez agentów Kissingera zlikwidowany. Salvador, zbawiciel, w tym przypadku zbawiciel ludzkości został zlikwidowany przed półwieczem.

  „Great Reset” to wojna na śmierć i życie:

  https://marucha.wordpress.com/2022/01/04/fuellmich-sama-norymberga-to-za-malo-niezbedne-jest-powstanie/#comment-985692

 15. Mano Negra said

  @14 Krugman powiedział o Sorosie, że jedyne co go jakoś tam wyróżnia, to że jego nazwisko czytane w tą i z powrotem brzmi tak samo (Song Hongbing „Wojna o pieniądz”). Schwaba – to już ode mnie – nie wyróżnia nawet to.

  Allende nie był niczyim zbawicielem, był utopistą. W najlepszym razie idealistą. Prowadził głupią politykę, co nie zmienia faktu, że prawidłowo opisywał i rozumiał świat (przemówienie w ONZ). Allende nie został przez nikogo zlikwidowane tylko palną sobie w łeb.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: