Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Barbara Chojnacka o Izolacja Zełenskiego
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Marek o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  revers o Wolne tematy (08 – …
  Mykola_Mychalkewycz o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Szczepan Zbigniewski o Wolne tematy (08 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (08 – …
  Joannus o Izolacja Zełenskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dzięki Nowemu Ładowi nauczyciele i policjanci otrzymali po kilkaset złotych mniejsze wypłaty

Posted by Marucha w dniu 2022-01-05 (Środa)

Nauczyciele i policjanci dostali o kilkaset złotych mniejsze pensje, a minister edukacji Przemysław Czarnek nazwał to dezinformacją. Polacy, którzy mają płacone z góry już 5 stycznia zobaczyli w praktyce jakie są skutki pisowskiego Nowego Ładu.

[I czy kogokolwiek to czegokolwiek nauczy? Oczywiście, że nie. – admin]

Nieoczekiwane przez nauczycieli dużo niższe wypłaty spowodowały szok w środowisku. To samo spotkało inne służby mundurowe. Ludzie są rozgoryczeni.

Władza szybko zdała sobie sprawę z powagi sytuacji i w panice zaczęła się bronić twierdząc, że to dezinformacja, albo błąd księgowy, Chodzi o deklarację PIT-2 która była wymagana aby skorzystać z tak zwanej ulgi dla klasy średniej, czyli łatki na własnym szalonym programie podatkowym, który jest tak skomplikowany po najnowszych zmianach, że zapanował chaos.

Co więcej te pieniądze zabierane nauczycielom będą im zwrócone ale pod koniec roku podatkowego, albo jakimś specjalnym dekretem już w lutym, co zapowiedział dzisiaj na dziwacznej konferencji prasowej rzecznik rządu Piotr Miller. W rządowej telewizji od rana objaśniano zdenerowowanym grupom zawodowym, że tylko ulegli wrażeniu, że wspaniały polski Nowy Ład, Nowy Porządek, nie okazał się sposobem na wzbogacenie się, co twierdziła rządowa propaganda.

Za nasze pieniądze powstała nawet strona internetowa wiecejwportfelach.gov.pl która przekonuje o wspaniałości pisowskiej reformy podatkowej. Dzisiaj jej domena brzmi jak ironiczny żart Mateusza Morawieckiego.

Tak się jednak złożyło, że żaden z tych nowych podatków obmyślonych przez ministra Kościńskiego nie jest wymierzony w duże korporacje, które nadal będą płacić w Polsce tyle podatku CIT ile tylko chcą, ale ostrze fiskusa jest wycelowane w małe i średnie firmy i zwykłych biednych etatowców.

To właśnie po to jest Nowy Ład, żeby Polacy nie podskakiwali, polikwidowali swoje firmy, zatrudnili się w korporacjach, a nie tworzyli rodzinne biedafirmy, bo mają pracować na tych z zagranicy, którzy sami decydują ile płacą podatków w danym bantustanie, takim jak na przykład Polska.

Poza aspektem ekonomicznym takie szaleństwa Nowego Ładu jak przypadek z PIT-2 są też odpowiedzialne za dalsze dzieło zniszczenia. Niektórzy nauczyciele mogą masowo rezygnować z posad w kilku szkołach, żeby nie płacić haraczu. Jeśli tak się stanie nie wiadomo kto przyjdzie na ich miejsce.Tym samym Nowy Ład może się okazać niszczący w wielu obszarach oddziałując na edukację, bezpieczeństwo, dostęp towarów i usług.

Jedno co wiadomo ponad wszelką wątpliwość to, że to zagmatwane prawo podatkowe obliczone jest tylko i wyłącznie na zwiększenie tempa dojenia podatników.

https://zmianynaziemi.pl

Komentarzy 21 do “Dzięki Nowemu Ładowi nauczyciele i policjanci otrzymali po kilkaset złotych mniejsze wypłaty”

 1. walerianda said

  Gdybym miał wpływ to nauczyciele jak i Służba Zdrowia otrzymaliby przez 5 lat najniższą płacę krajową.

 2. AlexSailor said

  To chyba bardzo dobrze.
  Bo pieniądze, które dostają pochodzą w całości od podatników, a kopniak w zad zmusi ich do myślenia.
  Nie ma takiego wpływu na państwo, jak nauczyciele i policjanci.

 3. Enya said

  To chyba jedyna grupa zawodowa, która dostaje wynagrodzenie z góry. Może to należy zmienić.

 4. Asgard said

  Do Enya:
  Nauczyciele dostają wynagrodzenie z góry, aby mieli kasę na przygotowanie dekoracji okolicznościowych, pomocy naukowych itp.
  Najczęściej pracują na własnym sprzęcie a nie służbowym jak np. w różnych korporacjach.
  Koszty dostosowania komputerów do pracy zdalnej też ponosili sami a póżniej im zwracano lub nie.
  Ci co zazdroszczą nauczycielom powinni się zatrudnić w szkole
  (rozumiem, że kwalifikacje na nauczyciela to nie problem) i popróbować tego ” miodu”

 5. Olo said

  Policjanci? Jeszcze może polscy? Czy to czasem nie funkcjonariusze ludobójczego reżimu dobrej zmiany, który na wyścigi morduje Polaków?

 6. Piskorz said

  re 4 Ci co zazdroszczą nauczycielom powinni się zatrudnić w szkole
  (rozumiem, że kwalifikacje na nauczyciela to nie problem) i popróbować tego ” miodu”…..BARDZO dobra uwaga..!! Szczekają różni na ten temat, …gówno o tym wiedząc..!! W polskim to stylu!

 7. Piskorz said

  re art. To właśnie po to jest Nowy Ład, żeby Polacy nie podskakiwali, polikwidowali swoje firmy, zatrudnili się w korporacjach,…..znajoma powiedziała mi, że w sieci znalazła wypowiedź jakieś gościa…/musiał zamknąć 3 sklepy, jak krzyknął do premiera…”Widzisz uju, coś narobił”.

 8. Asgard said

  Czytam komentarze do notki o tym, jak nauczyciele i policjanci( czyli pracownicy budżetówki) zostali pokrzywdzeni przy wypłacie w ramach ” Polskiego Ładu” ,a tu radocha i żółć.
  Ludzie, co się z wami stało ?
  Czy dopiero jak wasze żony czy dzieci dostaną mniejsze wypłaty, dostrzeżecie skalę draństwa?
  Sami przedsiębiorcy się tu zebrali, co to do szkół nie chodzili a wykształcenie zdobyli samodzielnie? WSTYD !!!

 9. Bezpartyjna said

  To jest jedynie kwestia czasu, prawie wszyscy po rzyci dostaną.

 10. Bogusz said

  Nauczyciele od dawien była bardzo ważną grupą zawodową, bardzo dobrze płatną, kształcącą Polską młodzież. Kwalifikacje muszą mieć wysokie i WŁAŚCIWY PROGRAM NAUCZANIA a nie jakies wydumki z LGBT czy gender na czele. Od nich ( i rodziców ) powinno zależec czy młody człowiek będzie ukształtowany na wykształconego, wartościowego i normalnego Polaka

 11. gd-ap said

  Ja bym był spokojny.

  W „Weselu” Smarzowskiego była taka scena , kiedy goście weselni posrali się od nieświeżego bigosu , ale był taki jeden dziadyga , który do kamerzysty weselnego składał życzenia państwu młodym : „…to nieprawda , ze bigos zaszkodził”. (Koniec życzeń)

  .https://vm.tiktok.com/ZM8o8GbT8/

 12. gd-ap said

  Ad 10 ) … bogusz

  … aleś pan musisz być głupi !!!!!

  Ad 4) oraz Ad 8) … Asgrad

  … załączam uścisk dłoni szanownemu Panu koledze

 13. ! said

  Asgard/gd up

  nie pier##ol! Już potrafiłeś kogoś kto miał inne zdanie nt zarobków i pracy nauczycieli wyzywać na starcie od najgorszych + jeszcze jego rodzinę. Na ulicy taki cwaniak już byś nie był. Bo właśnie tacy jesteście. Święte krowy roszczeniowe i na dodatek z pogardą wobec uczniów, dorosłych i często siebie samych nawzajem. Połowa moich krewnych pracuje w szkołach. Od dyrektora, poprzez nauczycieli do sprzątaczki i woźnego. Jacy są nauczyciele i jao ta robota wyglądą w ogóle nikomu nie tłumacz. Relacje w tej pracy o kant potłuc. Podwyżki? Śmiechu warte. A karta nauczyciela to już w ogóle śmiech. Dlaczego nie ma karty spawacza, kominiarza, listonosza, rzeźnika, stolarza, drwala i kowala?

 14. Enya said

  Chyba jedyna grupa zawodowa, której rząd corocznie rewaloryzuje wynagrodzenie zasadnicze. Ja nie neguję wartości ich pracy ani tego że ta praca jest trudna i odpowiedzialna. Ale mają wiele przywilejów (np. najkrótszy czas pracy) i związki zawodowe z silną pozycję przetargową, i z tymi faktami nie co dyskutować.

 15. gnago said

  jakość kształcenia w Polsce spada owszem wina polityków ale przede wszystkim środowiska programu dla poszczególnych klas nie układa premier czy jakaś partia polityczna tylko goście co byli kiedyś ongiś nauczycielami.

  Bezpieczeństwo również a kto zgłaszał cokolwiek czuł się olewany i jedyną reakcja policji było przyjęcie zgłoszenia i potem decyzja o umorzeniu

 16. tras said

  a ja dzisiaj (07.01.22) dostałem MNIEJSZĄ emeryturę
  zjednoczone prawiczki aka patrioci walczą z inflacją>TARCZA ANTYINFLACYJNA>huehue
  i tylko ten Putin sypie piasek w tryby Polin.

 17. gd-ap said

  Ad 14) Enya’o

  Dajmy na to , ze Enya’o jest nauczycielem przedmiotowym. Nie W-F , nie świetlica , nie muzyka , plastyka … tylko nauczyciel przedmiotowy

  Co za przedmiot wybieramy?

  J. polski ? J. obcy ? Matematyka ? Chemia?

  Jeden przedmiot … niech Enya’o będzie nauczycielem przedmiotowym języka polskiego

  Dajmy Enya’i 21 godzin w tygodniu. To bardzo mało. Prawda? Acha … no i wychowawstwo! Enya musi być wychowawczynią , żeby zarobić jeeeeszcze więcej kasiory na zbytki i luksusy.

  Rozpiszmy teraz grafik 21 godzin lekcyjnych

  Poniedziałek:

  1 godz polskiego klasa 4
  1 godz polskiego klasa 5
  1 godz polskiego klasa 6
  1 godzina wychowawcza
  2 godz do dyspozycji dyrektora szkoły

  Zaczynamy o 8:00 kończymy o 15:00 , wychodzimy ze szkoły po 7 godzinach gadania NA GŁOS , a w przerwach mieszylekcyjncyh dyżurujemy na korytarzu w hałasie niczym w małpim gaju. Jedno niedopatrzenie , wypadek , uczeń ucznia cyrklem w oko dźgnie … Enya ma prokuratora na karku. (Enya jest za głupia , żeby to zrozumieć , ale niech Enya czyta dalej)

  Do tych 4 godzin języka polskiego w 4 różnych rocznikach Enya w domu musiała się przygotować. Średnio 3-4 godziny poświęcenia prywatnego czasu , żeby stworzyć – jako nauczyciel przedmiotowy – materiał lekcyjny na 45 min. lekcję

  Nie bez powodu mówi się , ze nauczyciel nie ma niedzieli. ( Enya nigdy nie zakuma jak można nie mieć wolnej niedzieli , skoro szkoła jest w niedzielę zamknięta)

  Enya musi prowadzić protokoły z każdych zajec lekcyjnych , Enya musi prowadzić opisówkę każdego ucznia , Enya musi zadawać prace domowe , sprawdzać w wolnym czasie (poza godzinami lekcyjnymi) wypracowania uczniow , Enya musi prowadzić zebrania z rodzicami … ale ci przecież nie przyjdą do szkoły w okienku … dajmy na to w czwartek między trzecią a piątą godziną lekcyjną. Enya tego nigdy nie zakuma , ale Enya doskonale wie , ze nauczyciele mają najmniej godzin pracy w tygodniu.

  Enya będzie rozliczana z metod nauczania , ponieważ poszczególne klasy 4 , 5 , 6 , 7 , 8
  … w tym każdy rocznik dzieli się na 4a , 4b , 4c , 4 d …. 5A , 5b , 5c , 5d , 6a , 6b , 6c , 6d , 7 a , 7b , 7c , 7d , 8a , 8b , 8c , 8d.

  Klasy są podzielone między kilku nauczycieli przedmiotowych j.polskiego , ale na ogół jest tak , ze każdy polonista prowadzi zajęcia na wszystkich poziomach rocznikowych

  Mamy więc wariancję z powtórzeniami … i do każdych zajęć Enya musi się przygotować , bo Enya nie zna dnia ani godziny , kiedy na wizytację wpadnie kuratorium oświaty i tak enya’ę prześwietli z papierkowych protokołów , ze Enya’i gil z nosa wyjdzie i nawet nie będzie wiedziała ze tym gilem ją natura przyozdobiła.

  Enya nawet nie wie co to są klasy integracyjne , i jak bardzo dyrektorom szkół zależy na przyjmowaniu uczniów niepełnosprawnych , celem wychowania i opieki. Enya za chwilę się dowie , ze dla uczniów niepełnosprawnych organizuje się w integracji z uczniami pełnosprawnymi, w ramach tzw. edukacji włączającej.

  Podczas prowadzenia lekcji z j.polskiego do których Enya przygotowała sie w ramach swoich obowiązków służbowych Enya zauważa , ze niepełnosprawny uczeń w klasie 4-5 narobił w majtki. Obowiązkiem Enya’i jest teraz ucznia wyprowadzić do łazienki szkolnej , ale jednocześnie Enya musi prowadzić zajęcia lekcyjne , i odpowiada prawnie za opiekę nad klasą. Gdy uczeń wyskoczy przez okno , to Enya za to odpowie przed prokuratorem. Kwestia sporna , kto ma uczniowi gówno z majtek wyjąć. Enya może wezwać rodziców , ale ci wcale nie muszą przyjeżdżać. Ich dziecko jest pod opieką Enya’i , to samo powie dyrektor szkoły.

  Enya wróci w poniedziałek do domu około 14:00 , z 20 kg książek i zeszytów do sprawdzenia … ale to nic … przecież zegar zatrzymuje się , czas staje … i dopóki Enya nie sprawdzi uczniom klas 4 , 5 , 6 , 7 , 8 zeszytów , prac domowych , błędów , nie oceni tego merytorycznie … etc … to nie nadejdzie nigdy godzina 18:00. Bo czas stoi w miejscu , wskazówka ani drgnie.

  Enya ma rodzinę , męża , dzieci. Enya musi wyprać , ugotować , zrobić zakupy , ale Enya na to wszystko ma czas , bo Enya pracuje tylko !!! – 21 godzin w tygodniu

  … a to tylko poniedziałek !!!!

  Prawdziwą wisienką na torcie będzie natomiast krytyka społeczeństwa , ze Enya jako nieliczna grupa zawodowa w Polsce dostaje swoje wynagrodzenie za miesiąc z góry.

  Enya pracuje w szkolnictwie 20 rok , i od dwudziestu lat dostaje wynagrodzenie 1 raz ! w miesiącu. Nie dwa razy , tylko 1 raz.

  … ale przygłupia gawiedź zaciukałby Enya’ę za to , ze dostaje wypłatę z góry.

  To tak jakby Enya miała na to jakiś wpływ?????

  Wyślijmy teraz Enya’ę na wycieczkę szkolną.
  Mógłbym dać Enya’i organizację imprezy okolicznościowej , apelu , pikniku , organizację uroczystości rocznicowej … tu tez czas staje , zegar się zatrzymuje …

  Enya jedzie z uczniami na wycieczkę szkolną. Trzydniowa wycieczka … Kraków , Wieliczka , Oświęcim. Wyjazd , zwiedzanie , nocleg , zwiedzanie , nocleg , powrót. Podczas tej wycieczki Enya ma wszystko za darmo. Do tego Enya odpoczywa , zwiedza , korzysta z życia … żyć nie umierać. Każdego z tych dni wycieczkowych – w normalnym trybie zajec lekcyjnych Enya po 6 h byłaby w domu. A tutaj Enya wie , ze żyje. W ciągu dnia pilnowanie grupy dzieci. W ciągu nocy … Enya śpi? – czy czuwa? No niechby uczennica zaciążyła , a rodzice doliczyliby się tego aktu prokreacji na czas wycieczki szkolnej. To Enya mialaby prokuratora na karku. Za często z tym prokuratorem … eeee tam … to się w ogóle nie zdarza.

  A gdyby tak pójść jeszcze kawałek dalej … i rozpisać Enya’i dwa miesiące wakacji … jak to wygląda slodko … i ile w tych dwóch miesiącach nauczyciel ma wolnego , a ile godzin do dyspozycji dyrektora. Dajmy na to , ze dyrektor wpadł na pomysł , aby rada pedagogiczna wzięła udział w remoncie szkoły … jakiś fajny mural na elewacji zewnętrznej … Enya zrobi , Enya jest fajna , Enya da radę … Enya kupi farbę , pędzelki … co? – Enya nie kupi za swoje? – a Enya chce otrzymać pełne pensum w nadchodzącym roku szkolnym? Do remontu są łazienki szkolne , korytarze , lamperie , podłogi …

  Ale społeczeństwo zaciukałoby Enya’ę z zawiści i zazdrości , ze Enya miała aż 2 !!! miesiące płatnych wakacji.

  To tak w skrócie … jak wyglada 21 godzinny tydzień pracy nauczyciela przedmiotowego.

  Miód , cud i orzeszki !!!

  A pieniądze z tego jakie płyną !!! … ojojojoj !!! … znowu społeczeństwo zaciukałoby Enya’ę za te miliony , które Enya w oświacie zarabia

  a cała przewaga finansowa nauczycieli nad innymi grupami zawodowymi wynika stąd , ze nauczyciele otrzymują swoje wynagrodzenie za miesiąc z góry !!!! Gdyby Heniek z Grudziądza dostawał w hurtowni stali za swoją pracę wypłatę za miesiąc z góry … to byłby wyraźnie bogatszy , aniżeli miałby ją dostać na koniec miesiąca.

  Masło masło masło maslomaslomaslo … słoma

  Słoma słoma słoma słomasłomasłoma … masło

  … eeeehhhh

  ( odpowiedział mi samotny głos na pustyni )

 18. Enya said

  Te wszelkie złośliwości pod moim adresem są nie na miejscu.
  Egzemplifikacja dotyczy polonisty, który z reguły ma najwięcej pracy w szkole. Ale są nauczyciele innych przedmiotów, i wszyscy mają równo 18 godzinne pensum. To jest podstawa do wypłacenia wynagrodzenia zasadniczego!
  W jednym tygodniu nie ma takiej kumulacji zdarzeń – zeszyty, klasówki, wycieczka, wypadek, rada pedagogiczna itd. To się rozkłada w czasie. Jak w każdej robocie.
  Doceniam ekspresję wypowiedzi, ale o wypłacie z góry pisałam w takim kontekście, że nie zdążyliście złożyć kadrowej PIT 2. Inni etatowcy mają na to czas co najmniej do połowy stycznia.
  Jesteście stanem zawodowym, który jeszcze długo będzie chroniony prawnie (dodatkowa ochrona na mocy przepisów Karty Nauczyciela obok Kodeksy Pracy) i finansowo. Nie ma co się tak denerwować. Raczej należy spojrzeć na pozytywy swojej sytuacji. I chyba niestety nauczyciele mają z tym problem.
  Proszę dbać o siebie i życzę w pracy jak najmniej frustracji. Pozdrawiam.

 19. gd-ap said

  Ad 18 ) … Enya’o

  … wybierz sobie dowolny przedmiot. Jakim nauczycielem przedmiotowym chciałaby Pani być?

  Fizyka , Chemia , Biologia , Matematyka , jez. obcy? … bo jez. polski rozumiem odpada – jako wyjątek.

  Czy mamy już wybrany przedmiot?

  To jedziemy dalej …

  1. Apele , zebrania , tablice , rady pedagogiczne , wizyty kuratorium , itd …

  Dyżury na korytarzu w przerwach między lekcjami to świetny wypoczynek.

  Wraca Pani do domu …

  Przed wyjściem ze szkoły widzi Pani Enya’o w pokoju nauczycielskim taki oto komunikat

  https://naforum.zapodaj.net/960d1c530639.jpg.html

  … jeszcze mało godzin ????

  A 21 godzin pensum to tylko godziny lekcyjne , do których trzeba się przygotować.

  … nie trzeba ??? … można się nie przygotowywać?

 20. gd-ap said

  Pewnie w taki sposób należało zapodać link we wpishie wyżej … jako BBCode. Nie obrażę się , jeśli gospodarz ten wpis usunie.

  [url=https://naforum.zapodaj.net/c37794cd710e.jpg.html][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/c37794cd710e.jpg[/img][/url]

  ——
  BBCode nie działa na WordPressie. Trzeba HTML.
  Admin

 21. Enya said

  Ale czemu ten wywód służy? Bo już się pogubiłam.
  Ja nie pisałam, że nauczyciel pracuje wyłącznie 18 godzin. Mam świadomość wszystkich dodatkowych zajęć. I konieczności przygotowania się do nich. A jest to pewnie zróżnicowane – więcej czas zabiera młodemu nauczycielowi, bez dorobku, doświadczenia, znacznie mniej nauczycielowi z wieloletnim stażem pracy.
  Może po prostu wiele tych zajęć nauczyciele powinni wykonywać na miejscu w szkole. Nie byłoby tego gadania, że nauczyciele pracują krótko, wcześnie wychodzą z pracy, a niektórzy są w stanie oblecieć w tygodniu kilka szkół.
  Kombinuję, Panie GD-AP.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: