Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  corintians o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Jack Ravenno o Prof. Bogusław Paź: Prezenty m…
  Jack Ravenno o Kim jest człowiek niezaszczepi…
  Olo o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  Zenon_K o Kto rządzi światem?
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
  Krzysztof M o O szkodliwości demokracji…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
  niepostepowyoszolom o Kto rządzi światem?
  Carlos o Wolne tematy (59 – …
  prostopopolsku o Kto rządzi światem?
  Carlos o Piskorski i Radzikowski o Andr…
  Anzelm o Wykład internetowy profesora N…
  Krzysztof M o Pogarsza się sytuacja na rynku…
  osoba prywatna o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 617 obserwujących.

Wojska rosyjskie rozpoczęły operację w Kazachstanie

Posted by Marucha w dniu 2022-01-06 (Czwartek)

„Rosyjskie Siły Powietrzno-Kosmiczne rozpoczęły przerzut kontyngentu sił pokojowych do Kazachstanu”  informuje RIA Novosti.

„Obecnie rosyjska część kontyngentu pokojowego jest przerzucana na terytorium Republiki Kazachstanu samolotami lotnictwa transportowego Rosyjskich Sił Powietrzno-Kosmicznych. Czołowe jednostki z jej składu już rozpoczęły wypełnianie wyznaczonych zadań” – poinformował sekretariat OUBZ w oświadczeniu cytowanym przez RIA Novosti.

W ten oto sposób Rosja, wypychana od lat z Azji Środkowej przez Turcję, stanęła przed ogromną szansą na odzyskanie wpływów w tym regionie. Dzieje się to niespełna dwa miesiące po przekształceniu Rady Tureckiej w Organizację Państw Tureckich i przyjęciu dokumentu strategicznego wyznaczającego kierunki integracji państw tureckich do roku 2040.

Już pojawiły się głosy, że w zamian za pomoc w utrzymaniu władzy Tokajew zmuszony będzie dokonać szeregu koncesji na rzecz mniejszości rosyjskiej, a prawdopodobnie także uznać rosyjską aneksję Krymu. Musimy przy tym pamiętać, że Kazachstan posiada długą (6846 km) granicę z Rosją, a przy tym co trzeci mieszkaniec tego kraju jest Rosjaninem. Bez wątpienia kraj ten pod wieloma względami stanowił najsłabsze ogniwo układanki, którą mozolnie starała się budować Ankara.

Przypomnijmy, że protesty w Kazachstanie, które wybuchły w reakcji na podwyżki cen gazu, przeistoczyły się w rewolucję. Protestujący przejęli kontrolę nad wieloma obiektami administracyjnymi, zniszczono wiele pojazdów wojskowych i policyjnych. Na stronę protestujących poczęli przechodzić niektórzy żołnierze i policjanci.

W obliczu masowych protestów znienawidzony prezydent Kazachstanu Kasym-Żomart Tokajew nie zamierza jednak ustępować. Poinformował on, że zwrócił się do przywódców państw Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym z prośbą o pomoc w przezwyciężeniu „zagrożenia terrorystycznego”.

Przypomnijmy, że państwa członkowskie OUBZ to Rosja, Białoruś, Armenia, Tadżykistan i Kirgistan. W wygłoszonym przemówieniu stwierdził, że za protestami stoją agenci wyszkoleni za granicą.

Szczególnie dramatyczna sytuacja panuje w Ałmatach. To największe miasto Kazachstanu znalazło się praktycznie pod kontrolą protestujących, którzy wznieśli barykady na drogach wjazdowych. Także pobliski port lotniczy został przez nich czasowo przejęty i dopiero wczoraj wieczorem został odblokowany w ramach „operacji antyterrorystycznej”.

Obecnie w centrum miasta Ałmaty trwają walki. Śmierć poniosło w nich już co najmniej kilkadziesiąt osób. W mieście słychać strzały. Według agencji TASS, powołującej się na miejscowe źródła, wojsko rozpoczęło operację „oczyszczania miasta z elementów wzniecających niepokoje”.

Do sieci trafiają już pierwsze filmy i zdjęcia potwierdzające, że czołowe pododdziały wojsk rosyjskich dotarły do Kazachstanu. W najbliższym czasie rosyjscy żołnierze skierowani zostaną do akcji na ulicach kazachskich miast.

Wojciech Kempa
za https://www.magnapolonia.org

Komentarze 63 do “Wojska rosyjskie rozpoczęły operację w Kazachstanie”

 1. Głos Prawdy said

  Kazachstan ma najbardziej naturalny Majdan. Wygląda na to, że Związek Radziecki odzyskuje swoje granice

 2. bryś said

  Co na to NATO?

  Patrząc obiektywnie, jest lepiej. Zamiast gonić paręset tysięczne armie załatwia się to mniejszą liczbą zawodowców. Co do cierpień ludności cywilnej – patrz Rzeź Woli pod okupacją niemiecką.

 3. bryś said

  Ciekawy też jest cały proces przebiegania tej rewolucji. Patrzmy i uczmy się. Ile trzeba aby przejąć władzę. Kogo i co zaoperować. No i zewnętrzne wsparcie. Może zielone ludziki? Chociaż tam też szprycują.

 4. romo said

  Sowieckie Siły Powietrzno – Kosmiczne słyną ze swoich pokojowych osiągnięć m.in. w Katyniu, na Węgrzech i Czechosłowacji.

 5. Stanisław said

  U nas w Polsce te „siły pokojowe” pilnowały pokoju przez 50 lat… Boże miej w opiece Kazachów.

 6. bryś said

  Właśnie właśnie.Przyrost naturalny był zdrowo na minusie, zamknęli nam cały przemysł, rolnictwo, wymordowali kupę generałów w katastrofach lotniczych, niby naturalnych, nic się nie budowało, zamykali kopalnie, ciągły wzrost zadłużenia i prywatnego i publicznego, i co rok podwyżka! Ilu bezdomnych, poniżej progu ubóstwa, bezrobotnych. Słuzba zdrowia nie działała. Musieliśmy sprowadzać całe żarcie z holandii niemiec i ameryki, itd, itp.

  A nie. Coś mi się pomyliło?

 7. Marek said

  Proszę, jak żydki w kom 4,5) są zatroskani.
  Można się popłakać.

 8. Boydar said

  Żeby Czeczenia częściowo znormalniała należało zutylizować około ćwierć miliona z trzech. Kazachchstan nie ma trzech tylko dwadzieścia, czyli ok. sześć razy więcej. A proporcje konieczności wcale nie muszą być takie same.

  To wszystko pikuś, na Ukrainie do kasacji kwalifikuje się zez 6 a w Polsce zez 16. Aż przykro będzie patrzeć.

 9. Ad. 4

  Sowieckie Siły Powietrzno – Kosmiczne słyną ze swoich pokojowych osiągnięć m.in. w Katyniu, na Węgrzech i Czechosłowacji.

  Pan się w rozwoju zatrzymał? 🙂 Sowieckie to były w Katyniu i CSSR. W Kazachstanie są siły rosyjskie. 🙂

 10. Władku Putinie ratuj said

  Step przed parchami z USA.

 11. Jabo said

  Panie Boydar, to że w Czeczenii zginęło tyle ludzi, spowodowane było słabością jelcynowskiej Rosji. Za pieniądze Saudów najemnicy islamscy i czeczeńscy weterani wojny afgańskiej próbowali rozpruć „miękkie podbrzusze” Rosji, czyli Kaukaz. Nieważne były ofiary, liczył się cel. Wcale nie chodziło o suwerenność Czeczenii, jak nam głosiła propaganda „polinowska”, ale o interesy syjonistycznej hydry, która chciała rozczłonkować Rosję, gdyż tylko wtedy mogła ją przełknąć, czyli osiąść na jej zasobach naturalnych.

 12. NC said

  Zdaje się, że majdanu nie będzie.

 13. Piotr B. said

  Panie Krzysztofie…temu zydkowi w 4 i 5 sie poje…alo.Zapomnial ze to scierwo „ruszymy z posad bryle swiata”jego dziadki wrzeszczaly.

 14. Bogusz said

  ad.4 Ucz sie kolego historii. co ma wspólnego Rosja z sovietami

 15. Tafor said

  Bitwa na ulicy, barykady i spalone transportery .https://www.bitchute.com/video/tIu8bHev9S4c/

 16. Józef Bizoń said

  USrael został wymanewrowany przez Rosję na wzór desantu aliantów w Normandii. Niemcy byli przekonaniu, że uderzenie nastąpi w okolicach Calais.
  Tym razem uczyniono wszystko, żeby całą uwagę USraela skierować na możliwe zajęcie Ukrainy przez Rosję.
  A tu bach – Kazachstan.
  6846 km granicy z Rosją.

 17. Piotr B. said

  Panie Jozefie Usrael to zostal wymanewrowany przez Rosjan jak pijany Jelcyn przedstawil Wladimirowicza…Od tamtej pory maja caly czas pod gorke.

 18. Carlos said

  re 4 i 5 Dzieki Rosjanom urodziliscie sie glupki – na nasze nieszczescie

 19. Marucha said

  Re 4, 5:
  Udają obaj, że nie widzą różnicy między Sowietami a Rosją… co za glizdy…

  Nb. patronat ZSRR zostawiał Polsce więcej wolności, niż obecny: Izrael, USA, UE.

 20. Józef Bizoń said

  Teraz w połączeniu z Kazachstanem widać jak na dłoni w co grał Łukaszenka z tymi nachodźcami.
  Głupki i pajace twierdziły, że to z zemsty.
  Płoty na granicy pobudowali. Zrobili z tego temat dyżurny.
  A tu bach – Kazachstan.

 21. Stanisław Potocki said

  Nie dziwię się Rosji. Jak szybko nie zareaguje to USrael będzie chciał wskoczyć do Kazachstanu

 22. Piotr B. said

  Toz une juz dawno wieszczyly ze to udany usraelski lotniskowiec bedzie ten Kazachstan a kapitanat z nimi w roli dowodcow mial byc w Gruzji.Une apetyty to maja jak sikorki.

 23. Boydar said

  Chciałbym mieć taką suwerenność i takiego Kadyrowa, Panie Jabo. A co kto miał na względzie to wnioskuje się po owocach.

  Porozmawiamy jak zostaną muzycy, da Bóg że dożyję. Czego i Panu oczy-wiście życzę.

  https://www.newsweek.pl/swiat/czeczenia-ramzana-kadyrowa-czeczeni-a-rosja/1nyz524

  i trudno niusłika podejrzewać o niewłaściwe sympatie

 24. Józef bizoń said

  Przekaziory podały, że Prezydent Białorusi w uzgodnieniu z Rosją wysyła swe wojsko do Kazachstanu.

  Ich korespondent z Kazachstanu tłumaczył, że wszystko stało się tak nagle i spontanicznie z powodu drastycznych podwyżek cen.
  Teraz mamy nową jednostkę ogólną (tudzież i chorobową) nagle.

 25. Carlos said

  Romo glupis, wiec nie ma sensu z toba gadac

 26. Józef Bizoń said

  Re. 24

  U Romo nie tyle widać syndrom, co mocno czuć czosnkiem.

 27. Piotr B. said

  Romo to twoj dziadek wrzeszczal miedzynarodowke a nie moj…odpitol sie z tymi syndromami.

 28. Boydar said

  @ (24)

  „… występuje zaawansowany syndrom …”

  Trudno zaprzeczyć. Chcemy też normalnie jeść, spać, pracować, mieć dzieci, i co krok nie potykać się o żyda. No a tak się głupio składa, że w obecnym czasie i układzie tylko Rosja może nam to umożliwić. To co się Pan tak dziwisz, to racjonalne i uczciwe.

 29. Boydar said

  No, i co Gajowy narobił ? Teraz Bizon, Carlos i ja wychodzimy na wariatów, że niby sami do siebie gadamy.

 30. brys said

  PP – Pan naprawdę wierzy że to spontaniczne i radosno – demokratyczne protesty ludu?

 31. Boydar said

  Jako stary Chacheł paznokcie to ja ci mogę wyrwać, za darmo, niekoniecznie za poglądy, i nie ma potrzeby angażować Pana Gajowego.

  ———-
  Ci panowie (?) stracili już prawo publikowania w gajówce.
  Admin

 32. Czytelnik z Polnocy said

  @Tafor! Link, ktory podajesz dotyczy wydarzen na Ukrainie w 2013. Nawet przez moment widac flage Ukrainy. Trzeba bardzo dokladnie sie przygladac pojawiajacym sie filmikom.

 33. revers said

  Kontygenty wojsowe rosyjsie, i nie rosyjskie

  Rosja: 3.000 Zolnierzy
  Bialorus 500 Zolnierzy
  Tadzidiskan 200 Zolnierzy
  Armenia: 70 Zolnierzy

  Kirgistan: oddzialy specjalne Skorpion (ca. 50 Zolnierzy)

  Na stronach ambasady usej juz w polowie grudnia ukazala sie rozprawka kazahskiego majdanu.

  W Alma Acie znajduje bardzo duze, zawansowwane amerykanskie laboratorium broni biologicznej wysokiego bezpieczenstwa.

  Oby 4,5 nie mila drugiego Wuhanu pod nosem, tj. na Bialorusi jak bialorusini wroca z pokojowej misji z Kazahstanu. Gdy zadne sily bezpieczenstwa nie funkcjonuja a i szpitale sa atakowane przez terrorystow, jak i budynki rzadowe

  Po demolce biolaboratorium w alam acie , Kazahstan moze stac sie druga bomba biologiczna w regionie i na swiecie.

  W tle takze rozgrwaja sie czosnkowe porachunki niejakiego Abljazewa ktory za czasow Nazarbajewa byl nawet ministrem energetyki Kazahstanu, potem wlascicielem banku BTA.Teraz pr\zebywa w Kijowie lub w Francji.

  Podczas rewolty obrabowano i znisczono wiele automatow banowych i obrabowano kilka konwoji z pieniedzmi.

  Ten ostani otwarcie wystepuje przeciwko uczestnictwa Kazachstanu w Gospodarczej Uni Azjatyckij, co praktycnie czyni rewolte kazahska gruba bo pod Chiny i Indochiny.

 34. Za komuny said

  w atlasach geograficznych stało
  Ałma-ata.
  A teraz jakieś „Ałmatachy” pojawiają się w doniesieniach prasowych.

 35. revers said

  a moze tak lyknac od razu komunstycznego bakcyla zwanego wsrod biozabojcow smallpox, Ebola i Marburg i bedzie po grubej kresce magdalenkowej

  The laboratory has been assigned the status of an object requiring special regulation and (or) urban planning regulation; it will be located in the village of Gvardeisky, Kordai district, Zhambyl region. The construction completion date is the IV quarter of 2025. Code BSL-4 (Biosafety Level 4) means the fourth level of biological safety. Level BSL-4 – it is also a high individual and social risk of viruses studied by the laboratory (smallpox, Ebola virus, Marburg virus). There are no effective measures against most pathogens.

  https://chernayakobra.ru/why-is-another-biolaboratory-and-storage-facility-for-dangerous-strains-being-built-in-kazakhstan/

  pelna trupiaria zapewniona z megadeath kapitalem..

 36. AlexSailor said

  Na jakiej zasadzie te obce siły najeżdżają Kazachstan uniemożliwiając ludziom powołanie własnej władzy??
  Protesty wybuchły z powodów ekonomicznych, to jest drożyzny i obniżenia poziomu życia w jednym z najbogatszych potencjalnie krajów świata.
  Czy jak na Polskę zrzucająca władze bandy czworga (PO-PIS PSL-SLD) najadą Niemcy, Czesi, Litwini, Słowacy i Duńczycy, to też będzie OK.

 37. zofia said

  Protesty to pretekst a nie cel

 38. bryś said

  Dokładnie. AlexSailor – wzięli przykład z u-krainy. I innych kolorowych rewolucji.

 39. revers said

  p.AlexP. to teraz nazywa sie operacja pokojowa.

  A co robili przez 20 lat Polacy, Czesi, Niemcy w Afganistanie?

  Kazachstan ma podpisane umowy wojskowe w ramach malego azjatyckiego NATO z sasiednimi krajami tak jak Czesi , Polacy , Niemcy z NATO.

  Dla przykladu barylka ropy kosztuje w usd
  Monaco (6.28) Ecuador (1.51)
  Denmark (6.13) Nigeria (1.67)
  Greece (6.09) Kazakhstan (1.74)

  Reszte to moze przedstawiciele koncernu Exxon i Chevron dopowie, na tej zasadzie podzielono Libie i chciano podzielic Syrie, co czesciowo udalo sie, bo w bialy dzien ropokrady z polnocnej Syrii wyworza tonami w cysternach syryjska rope.

 40. Marek said

  AlexSailor said
  2022-01-07 (Piątek) @ 01:36:22

  Na jakiej zasadzie te obce siły najeżdżają Kazachstan uniemożliwiając ludziom powołanie własnej władzy??
  ===

  Na zasadzie symetrii.
  Jak ukry powoływali swoją własną* władzę banderowską na majdanie, było ok?
  Trzeba było wzywać pomocy rosyjskiej legalnemu prezydentowi Janukowyczowi.

  Kazachstan jest w WNP, jak była Ukraina.

 41. Olo said

  Szkoda czasu i munduru. Wystarczyłby jeden pocisk balistyczny z głowicą jądrową wystrzelony łodzi podwodnej bezpośrednio na Londyn. Przez najbliższe 100 lat na całym świcie byłby pokój, spokój i świat mlekiem i miodem płynący. Szybko, sprawnie, tanio.

 42. Poprostu said

  Mukhtar Kabulovich Ablyazov .> Niby Lider – protestów w Kazachstanie ,kasiasty

 43. Marucha said

  Re 36:
  Myśli Pan, że te protesty w Kazachstanie są spontanicznym wyrazem autentycznej woli ludu?
  Bo ja mam niejakie wątpliwości.

 44. Poprostu said

  Kazachstan posiada jedne z największych na świecie złóż uranu, – kolorowa jak ta lala..

 45. Boydar said

  „Ablyazov” otrzymał gwarancję – jeśli da twarz to mu coś zostawią. To ekonomia bytu, łatwo przyszło, łatwo poszło, jak coś zostanie to czysty zysk.

 46. Greg said

  Obiektywnie o Kazachstanie, kolejna kolorowa rewolucja (ad.43)

  .https://www.youtube.com/watch?v=t1oYCM68Dek

 47. vox clamantis said

  Dawno nie pamietam czytania wiekszych glupot jak tutaj o Kazachstanie…
  Do Kazachstanu przynierzaly sie żydki i kowboje od dawna.

  Bardzo dobrze pamietam jak probowano zdelegalizowac jezyk rosyjski.Wtedy wielu lekarzy i urzednikow z Kazachstanu szukalo wizy uchodzczej na Zachodzie, Nur Sultan dal sobie rade i niby zaczęło wracac powoli wsystko do normy ale … takie same pacany jak w Polsce czy na Ukrainie zaczely wpuszczac do Kazachstanu różne konie trojanskie i inne pokraki: Ameryka sie przymilała, obiecywali odbudowe i rozbudowe sieci kolejowej i autostrad. Wiem to wszystko od uchodzcow i z ‚country profile’ .
  Niektórzy uchodźcy wrocili do kraju budowac wielki Kazachstan. Nazłaziło sie pelnio zydowskich biznesmenow i kowbojskich handlarzy narkotykami. Jakies pacany postanowily zmienic kazachskie pismo ‚na bardziej cywilizowane’ a Amerykanie zbudowali sobie laboratoria bakteriologiczne , tak na wszelki wypadek. Przeniesiono stolice do Astany, którą Kazachy nazywaja Satana (anagram) – miala byc blizej Rosji.
  Jedna z glownych ‚atrakcji’ kazachstanu jest nie tylko uran i rozne bogactwa naturalne – ale takze rosyjsska wyrzutnia rakietowa, ogromna dlugosc granicy z Rosja (trudna do upilnowania) i sasiedztwo Chin. Takie bazy militarne w kazachstanie bylyby prawdziwym skarbem dla zdegenerowanych pacanow zza oceanu.INo i kontrola Azji…

  Bardzo trudno jest upilnowac granice Rosji z Kazachstanem bo jest bardzo dluga.
  Miejmy ndzieje ze ten pomysl kolejnej kolorowej rewolucji sie nie uda .
  A wszystkim tutaj niedoinformowanym – ale ambitnym znawcom Rosji i Kazachstanu pragne przypomniec;
  – Kazachstan to nie Ukraina
  – Rosja nie wkracza do zadnego kraju bez zezwolenia , a wlasciwie zaproszenia legalnego rzadu.

  Do Afganistanu Sowieci wkroczyli na wyraźną prosbe ówczesnego rzadu Afganskiego . Amerykanie mordowali afganskich przywódców. Rosjanie byli w Afganistanie dopoki mieli poparcie mieszkancow. Niestety, 5-ta kolumna zrobila swoje.
  Porownywanie obecnej misji do Katynia, Wegier czy Czechoslowacji – ma sens tylko wtedy jesli jasnie nieoswieceni sobie poczytaja, ze na Wegrzech i w Czechoslowacji byla bardzo jawna oczywista i znana prowokacja CIA.
  Rosja uratowala Syrie , uratowala Damaszek; roztoczyla ‚parasol’ , w postaci S-400 i uratowala grob sw, Jana Chrzciciela w meczecie Ommajadow. Uratowala Syrie. Ale do Syrii sie wybrala na wyrazną prosbe Assada. Ogladnijcie sobie zdjęcia z czasów sowieckej ‚okupacji’ Afganistanu.
  Slabo sie robi czytajac niektóre wpisy pucybutkow syjonu.

  O Kazachstanie tez niewiele osób wie bo sie do tej pory zastanawiali gdzie lezy taki kraj i nagle zrobili sie specjalistami?
  Kazachy – to nie Polacy i nie Ukry!!!
  Rosjanie i w o gole OUBZ moze troszke rozczarują milosników kowbojskich rewolucji. Wojska, ktore przyszly na pomoc nie beda rozpedzac tłumów i strzelac do idiotow. Zabezpieczaja ważne miejsca strategiczne i budynki publiczne. Mam wrazenie, ze Majdanu nie bedzie. Lotnisko juz opnowali.

 48. Poprostu said

  Oby nie było problemu ,że coś uciekło .Laboratorium Biologiczne w Alma-Ata w Kazachstanie zostało założone w 2010 roku z kapitałem 60 milionów dolarów amerykańskich. W tym czasie Stany Zjednoczone ogłosiły, że zbudują tu największe laboratorium biologiczne w Azji Środkowej, mówiąc, że zadaniem laboratorium jest badanie niezwykle niebezpiecznych wirusów.

 49. revers said

  Pan Vox niech przestanie pitolic

  Bo Polacy z Kazahstanu byli nawet spotykani w telenowelach tv, bylo czytac ksiazki Aleksandra Watta z nie tych pulek sklepowych, czy sluzbowych.

  Dodaj pan ze nie wszystkie strony internetowe z koncowka .kz otwieraja sie a bedzie spoko i mniej glupio.

  Na Telegramie jest wiecej przekazow o Kazachstanie i nie koniecznie polsko-, rosyjskojezycznych

 50. Boleslaw Deperas said

  According to the citizens of Kazakhstan!!!!, the tipping point was when they mandated vaccine passports to obtain access to banking.!!!!! President has fled the country, the PM has fled the country, the president’s son who heads up their secret service has fled the country. Politicians are being arrested, some of their homes burned. Police are being arrested. Doctors and nurses are being arrested. Vaccine center personnel are being arrested, with the facilities being burned. Government fell within 24 hours. There are plenty of videos with screaming politicians and doctors being hauled off and dragged across town squares. Kazakhstan unrest is about taking their country back from the vaccine tyranny. Wake up! Price of gas narrative is for the ignorant fool. NIE BADZMY TACY NAIWNI ZE PUTIN TAK KOCHA SLOWIAN ROSYJSKICH !! SLUCHAJMY CO MOWIA PORZYCZKOBIORCY!! W KAZACHSTANIE I DLACZEGO WYSZLI NA ULICE? I DLACZEGO MUSZA SIE ZESZPRYCOWAC ??????????????????? ABY POBRAC .. SZEKLE ? BY KUPIC CHLEB ??

 51. Piotr B. said

  Prezydent Zomat Tokajew nie zamierza ustepowac….ale miejmy nadzieje ze ustapi.I bedzie to pierwszy a napewno nie ostatni kretyn na tym stolku na swiecie ktory terroryzowal ludzi szpryca i bedzie mial zaplacone.

 52. revers said

  Na ruvesna ru, noworosyjski portal pisza ze to byly prezydent Nabudzajew sprzedal kazahow zachodnim bankom i korporacjom.

  A po Kazachstanie kraza do dzis 20 tys. zorganizowane watahy najemnikow, w tym arabskojezyczne.

  Do tego stopnia zorganizowane ze potrafia niszczyc logistyczna infrastrukture kazachstanu, to znaczy tabor samochodowy policji, sil bezpieczenstwaa, komunikacji publicznej i co jest nie dopuszczalne w tzw. przyjacielskich protestach niszczyc srodki transportu chorych, karetki ratunkowe.

  A to kolejny bohater revolty w Kazachstanie.

  Mukhtar Ablyazov, multimilioner i były minister energetyki i handlu Kazachstanu, ujawnia się w ostatnich filmach i wystąpieniach telewizyjnych jako „przywódca opozycji” („Kazachski Chodorkowski”) i mózg dobrze zorganizowanych gwałtownych i śmiertelnych protestów / terroru w Kazachstanie. ⚡️⚡️⚡️

  👉Określa w filmach swoje plany, co protestujący i radykalni napastnicy w Kazachstanie muszą zrobić, zająć i przeprowadzić, jak i kiedy (Wideo-1).

  👉Przyznaje, że sam przebywa na emigracji w Paryżu i „kwaterze sztabowej” na Ukrainie w Kijowie, skąd kierowane są protesty.

  👉Video-2: Ablyazov wzywa ukraińską telewizję w programie „Ukraine 24” (należy do ukraińskiego miliardera Achmetowa) do „koniecznego” zamachu stanu.

  👉Ablyazov został skazany pod jego nieobecność na dożywocie za defraudację funduszy państwowych jako minister oraz za zabójstwa na zlecenie w Kazachstanie. Francja udziela mu azylu i nie dokonuje jego ekstradycji.❗️❗️❗️

  Byly w to uwiklane klany rodzinne z Kazachstanu, jak i z zagranicy, do tego jak zawwsze dobrodzieje z zachodu. i z kremla

 53. Okadwa said

  Cicho sza…
  We Lechistanie o Kazachstanie cichosza.
  Ni mru mru ludkom tudzież krasnoludkom.
  We Lechistanie ład… swojsko-polski ład.
  … czasami bat.

 54. fru said

  Sugerujecie że dowództwo NATO oraz CIA,Pentagon nie wyciąga wniosków na przełomie prawie 10 lat i poszło na coś co im z góry się nie uda.?. Zwykły śmiertelnik to wie ,a oni tam tego nie wiedzą..

  Rozumiem że analitycy w USA zapomnieli albo nie wiedzieli o OUBZ, oraz o wielu innych czynnikach , które uniemożliwią im kolejny raz przeprowadzenie operacji.

  Albo , druga opcja . Z góry wiedzieli że się nie uda wiec podjeli próbe. Ekstra!

  Te komentarze w sieci mnie śmieszą , nikt tak na prawdę nie wie o co chodzi, ale udaje ze wie by cos napisać.

 55. Boydar said

  Panie Fru, już Starożytne Gumisie uważały, że pacta sunt servanda, a Pan chce zachować zdanie odrębne ?

 56. Piotr B. said

  Wielu chce zachowac zdanie odrebne…bo fakt ze Wladymirowicz stawia szlabany na dalsze dokazywanie lewactwa (czytaj czosnkowych) z tymi misjami stabilizacyjnymi,przyklad Syria i Afganistan.Chca wmowic innym ze jest inaczej.Kazachstan to nie Irak czy Libia.Tutaj czosnku raczej nie kupia…

 57. Gill Bates said

  Panie Piotr B. ja się pytam czy po tym Tokajewie przyjdzie kolejny co będzie pozwalał szczepić? I czemu szczepią w Rosji, na Filipinach, w Wenezueli chyba też? Z musu czy nie musu ale samo dopuszczenie tego goovna dla chętnych w danym kraju kładzie się jakimś cieniem na jego rządzie. Po prostu.

  Cała Ziemia powiodła wzrokiem za bestią.

 58. Piotr B. said

  57 Powiem Panu tak,jest jakis chyba polityczny bat ktorego nie znam,ale Putin i inni jemu podobni chyba maja jakis preparat bardziej podobny do szczepionki niz to scierwo ktore aplikuje ludziom czosnkowe scierwo w innych krajach i dlatego oficjalnie jest tak jak jest.Ale przyszlosc pokaze.Czekam na jesienne wybory w Stanach jak kania na deszcz.

 59. Sebastian said

  Medycyna Rockefellera. Służba zdrowia i kapitalizm

  Światem rządzi dziś medycyna. Lekarze, farmaceuci, eksperci medyczni, politycy ds. opieki zdrowotnej, wielkie koncerny i międzynarodowe organizacje – wszyscy oni chcą decydować o naszym zdrowiu i życiu, a od niedawna również o naszej wolności. Jednocześnie przemysł farmaceutyczny staje się najbardziej dochodową i najprężniej rozwijająca się branżą.

  W takiej sytuacji trudno uwierzyć, że jeszcze półtora wieku temu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Zawód lekarza nie cieszył się szczególnym poważaniem, nie istniały korporacje zawodowe, komisje decydujące o dopuszczaniu leków na rynek, jednolite programy studiów medycznych czy centralnie ustalone procedury leczenia.

  W książce Medycyna Rockefellera E. Richard Brown na przykładzie USA szczegółowo opisuje proces przejścia od medycyny naturalnej, której podstawą był kontakt lekarza z pacjentem, do tzw. medycyny proceduralnej, odwołującej się do badań naukowych, a w istocie dążącej do zysku i władzy. Przedstawiając narodziny i rozwój nowoczesnej medycyny, wskazuje na zasadniczą rolę, jaką w jej powstaniu odegrała Fundacja Rockefellera oraz Frederick T. Gates, główny doradca Rockefellera i pomysłodawca medycznych kampanii prowadzonych przez Fundację.

  Richard Brown (1942-2012), założyciel i dyrektor Centrum Badań nad Polityką Zdrowotną Uniwersytetu Kalifornijskiego, profesor w Szkole Zdrowia Publicznego tej uczelni, a także prezes Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Publicznego. Autor licznych prac naukowych i publicystycznych dotyczących współczesnego systemu opieki zdrowotnej, jego genezy i ograniczeń. Opublikował m.in. Medicine in Crisis: Public Hospitals in California (1981), The Uninsured in California: Causes, Consequences, and Solutions (1997). Prezentowana książka Medycyna Rockefellera należy do najgłośniejszych prac poświęconych narodzinom współczesnego systemu tzw. medycyny proceduralnej.

  W książce tej postaram się ukazać naukową i technologicznie zaawansowaną medycynę nie jako siłę determinującą współczesną służbę zdrowia, ale jako narzędzie wykorzystywane przez członków zawodów medycznych oraz korporacje do realizacji ich własnych celów. Jednostki i grupy, które dysponują zasobami, wykorzystują je do rozwoju określonych obszarów medycyny. Jednocześnie, wpływając na kierunki rozwoju medycyny, czerpią z niej określone korzyści ekonomiczne i społeczne. A zatem skupiają się na tych obszarach, które przyniosą im najwięcej korzyści.

  (ze Wstępu autora)

 60. revers said

  Jeszcze jedna relacja na żywo z Kazachstanu.
  .https://www.youtube.com/watch?v=tQ8d-Jo7_co

  Okazuje się ze bez przewodników z kazahskiego urzędu bezpieczeństwa nie ma obcy szans, poruszac sie Po kazahskich miastach kosmonautow.

  To skąd tyle “arabow” W rewolcie?

 61. WI42 said

  @47 Vox C., & Revers
  Dzięki za zamieszczenie rzeczowego materiału.

 62. Poprostu said

  Skąd Oni tam. Według niepotwierdzonych doniesień doszło do strzelaniny między kazachstańskimi funkcjonariuszami bezpieczeństwa a obywatelami Kirgistanu, którzy po rozproszeniu wieców próbowali przedrzeć się do ojczyzny.

 63. revers said

  Wypływają kolejne brudne sprawy w Kazachstanie.

  Okazuje się ze lotnisko w Alma-Acie było odbezpieczone na 40 minut przed wejściem rebeliantów.

  Ktoś ważny po prostu zadzwonił z ministerstw wewnętrznych i kazał wynieść się z lotniska siłom ochrony lotniska i pasażerom. Podobne odbezpieczenie na telefon z ministerstwa miało miejsce dla składów broni i amunicji w Alma Acie.

  Ci „Arabowie” z kazahstanu to nic innego jak instruktorzy z MI6, SAS22 którzy na krótko przed akcja szkolili w górach najemników do ulicznych walk, niszczenia budynków rządowych i administracyjnych.

  Dlatego zdymisjonowano cały rząd, do tego przymknięta starego naczelnika sił bezpieczeństwa. Wychodzi na to ze naczelstwo starej – częściowo nowej bezpieki kazahstanu już wcześniej była kupiona przez zagraniczne służby.

  Czystki na przedmieściach Alma Aty nadal trwają.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: