Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  B o USA nastawiają przeciwko sobie…
  mironik o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Zielone ludziki
  revers o Hillary Clinton: Konflikt na U…
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Marek o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  revers o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Kojak o USA nastawiają przeciwko sobie…
  minka o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Szwecja: Wojsko rozlokowało siły reagowania kryzysowego na Gotlandii

Posted by Marucha w dniu 2022-01-16 (Niedziela)

[Pewnie znów zobaczyli gdzieś rosyjską łódź podwodną – admin]

Na wyspie Gotlandia wylądowały w piątek siły reagowania kryzysowego szwedzkiego wojska – podał dziennik „Dagens Nyheter”. Według lokalnych mediów port w Visby ochraniają czołgi, a w mieście widoczne są patrole.

Jak podkreśla „DN”, pogarszająca się sytuacja bezpieczeństwa na wschodzie skłoniła szwedzkie siły zbrojne do rozmieszczenia na Gotlandii dodatkowych żołnierzy. W piątek wieczorem na lotnisku w Visby w ramach międzynarodowej współpracy wylądował amerykański samolot transportowy C-17 z Kalix na północy Szwecji ze 100 żołnierzami.

Według gazety część żołnierzy przyjechała na Gotlandię w kolumnie samochodowej drogą morską przez port Nynaeshamn pod Sztokholmem. Operacja, jak pisze „DN”, owiana była tajemnicą.

Siły zbrojne Szwecji odmówiły komentarza. „Nie chcemy, aby część informacji trafiła w niepowołane ręce” – powiedziała rzeczniczka szwedzkiego wojska Therese Fagerstedt.

Wcześniej w piątek lokalna gazeta na Gotlandii „Helagotland” donosiła o niecodziennym widoku czołgów ochraniających port w Visby. Już w czwartek w wielu miejscach na wyspie mieszkańcy spotykali uzbrojone patrole piesze wojska.

„DN” przypomina, że w ostatnim miesiącu rosyjska marynarka wojenna zwiększyła swoją obecność na Bałtyku z jednego okrętu desantowego do sześciu, z czego trzy jednostki wpłynęły przez cieśniny duńskie w tym tygodniu. Szwedzkie siły powietrzne śledziły rozwój sytuacji z powietrza.

„DN” przypomina, że w ostatnim miesiącu rosyjska marynarka wojenna zwiększyła swoją obecność na Bałtyku z jednego okrętu desantowego do sześciu, z czego trzy jednostki wpłynęły przez cieśniny duńskie w tym tygodniu. Szwedzkie siły powietrzne śledziły rozwój sytuacji z powietrza.

Szwecja nie jest członkiem NATO, ale współpracuje z Sojuszem. Rząd w Sztokholmie sprzeciwia się żądaniom Rosji wobec NATO, gdyż ograniczyłyby one możliwości obronne kraju.

Gotlandia położona jest w strategicznym miejscu na Bałtyku w południowo-wschodniej części Szwecji.

/TVP Info/
https://www.tvp.info

Komentarzy 13 do “Szwecja: Wojsko rozlokowało siły reagowania kryzysowego na Gotlandii”

 1. bez podpisu said

  Dotychczas w miarę „neutralne” kraje jak Lewacki Kalifat Szwecji i Mongolsko – Feministyczna Republika Finlandii i Fińskich Szwedów nadrabiają zaległości w pier-leniu głupot przeciwko Rosji. Widać to także po aktywności mieszkańców obu państw w internecie. Nie chcą być gorsi od bałtyckich trzech wiosek, upadlińców i ostatnio nawet Netoperków. O PoLin nie wspominając.

 2. Piskorz said

  re art P. Marucha, ale gdzieś czytałem, że na jakiejś wyspie u brzegów Szwecji Amerykanie mają jakąś bazę ! Czy to prawda? Jakaś mniejsza od tej G. A może na niej..!

  ———-
  Usraelcy mają bazę w Szwecji (nie na wyspie) – w okolicach miejscowości Vidsel.
  Admin

 3. tras said

  ale to jest P……..LENIE
  PISkurwizji !!
  Nie przejmujcie się>
  RED LINE putina jest USTAWIONA
  tak czy siak i ani svenssony a tym bardziej ‚zjednoczone prawiczki’ aka patrioci
  nie mają nic do gadania.

 4. Żuraw said

  Czołgi są wyjątkowo skuteczne przeciwko łodziom podwodnym

 5. Peryskop said

  Szwedzi od kilku już wieków mają mojra na punkcie ataku Rosji.

  Jak głosi lokalna legenda po klęskach z Rusią strzelnice na poligonach zorientowali na wschód.

  A w końcu xx wieku mieli obsesję na punkcie ruskich ubotów. Podobno nakręcaną, żeby wydusić większe nakłady na „obronę”.

  Jest jeszcze opcja – Hanza reaktywacja !
  Bo wyspa Gotland (pol kraina Boga) była ważną strategicznie siedzibą paktu handlowego H.

  Ale wynik wojen Waregów z Nowogrodem w xii i xiii wieku o dominację wokół Zatoki Botnickiej nie był pomyślny dla Waregów, bo hanzeatycki Nowogród przejęła Ruś Moskiewska.

  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Wojny_szwedzko-nowogrodzkie

  Więc te animozje mają długą tradycję.

  Ciekawostka z autopsji : gdy pracowałem na 3. kontrakcie w Szwecji w okresie 1994÷97, rosyjska flota prowadziła manewry na Bałtyku, a szwedzki myśliwiec SAAB JAS Gripen harcował bardzo niskimi przelotami. I zdarzył się incydent, bo nagle – bez ognia z rosyjskiej korwety – piękny samolot stracił stabilność i wpadł do morza, ale pilot się wykatapultował.

  Tamten incydent był dyskutowany w lokalnych mediach, lecz dziś w necie wątek został już wyczyszczony.

  Ale nie tylko poeta pamięta 😃

  Zwłaszcza, że na szkoleniu wojskowym zyskał info o pracach nad bronią akustyczną …

  Oh. those Russians !

 6. Kar said

  ..sveny b. dobrze czuja miete przez rumianek patrzac na finski przyklad. Nie chca isc pod but ruskiego rzyda. Pamietaja tez b. dobrze bornholmska siurpryze cala geba. Taki dobry sasiad to x wlazl i na wieki wiekow. Optuja rowniez, ze lepiej w objeciach tego amerkanskiego gudly nizli tego rubasznego zza miedzy ze zlotym zebem

 7. Piskorz said

  re 2 Panie Marucha, dziękuję bardzo.

 8. Jabo said

  Panie Kar, sveny dzięki anglosaskiemu rzydowi są tak rozcieńczeni islamskim wkładem, że już nie pamiętają, iż są svenami. Skoro nie pamiętają, więc nie mają pojęcia co leży w ich svenowym interesie, więc robią to co im anglosaski rzyd każe.

 9. Isreal said

 10. Isreal said

  żle podałem?

  może tiepier

 11. adsenior said

  No proszę, jak Szwecja przemieszcza wojsko, na swoich terytoriach, bliżej ruskich to jest w porządku, ale jak podobnie czyni Rosja, to jest jazgot i oskarżenia o prowokację. A swoją droga, jak to mozna łaczyć neutralność z obcymi bazami i ileż to kilometrów od USraela, leży ta ich baza w Szwecji?

 12. Piskorz said

  re 11 Pan Marucha podał, w miejscowości Vidsel, to jest daleko na północy.

 13. Carlos said

  Czy ludzkość może przetrwać urojoną wiarę Waszyngtonu w jej wszechmoc?
  18 stycznia 2022 | Kategorie: Artykuły i kolumny | Tagi: | Wydrukuj ten artykułWydrukuj ten artykuł
  Czy ludzkość może przetrwać urojoną wiarę Waszyngtonu w jej wszechmoc?

  Paul Craig Roberts

  To — https://www.rt.com/russia/546270-us-promises-response-moscow/ — jasno pokazuje, że CIA rządzi Ameryką.

  Rosjanie zwołali konferencję bezpieczeństwa z Waszyngtonem i NATO. Rosjanie tłumaczyli, że bezpieczeństwo to wspólne przedsięwzięcie i że bezpieczeństwo istnieje tylko wtedy, gdy każdy kraj czuje się bezpieczny. CIA odpowiedziała oskarżeniami przeciwko Rosji skierowanymi do marionetkowego CIA reżimu Bidena i marionetkowych CIA amerykańskich mediów. Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego przeczytał nam scenariusz: Rosja planuje atak pod fałszywą flagą na własne wojska, aby mieć pretekst do inwazji na Ukrainę.
  Doradca ds. bezpieczeństwa narodowego jest tak głupi, że nie przychodzi mu do głowy, że jeśli Rosja chce zaatakować Ukrainę, to zrobi to Rosja. Rosja nie potrzebuje wymówek, aw Waszyngtonie czy NATO nie ma nikogo, kto mógłby coś z tym zrobić.

  Rosjanie tłumaczyli, że nie czują się bezpieczni. Są nieustannie demonizowani, sankcjonowani na podstawie oskarżeń w prasie zachodniej, a ich prezydent obrażany. Na ich granicach prowadzone są manewry wojskowe, a marynarka wojenna USA znajduje się na Morzu Czarnym, gdzie nie ma sensu. Waszyngton złamał słowo dane Gorbaczowowi i nie tylko przeniósł NATO do granic Rosji, ale także założył bazy rakietowe w Polsce i Rumunii. Waszyngton obalił rząd Ukrainy, próbując eksmitować Rosję z jej bazy morskiej na Morzu Czarnym, ustanowił marionetkowy rząd ukraiński wrogo nastawiony do Rosji i rosyjskiej populacji wschodniej Ukrainy oraz stopniowo najeżdża Ukrainę gospodarczo i militarnie, szkoląc się na ziemi z Amerykanami Ukraińcy w użyciu broni dostarczonej przez Amerykanów.

  Co więcej, Waszyngton i NATO rozmawiają o uczynieniu Ukrainy, dawniej prowincją Rosji, i inną dawną prowincją Rosji, Gruzją, członkami NATO, co wskazuje na to, że Rosja jest oblegana bazami w ramach przygotowań do wojny.

  Rosja wyjaśniła, że ​​sytuacja jest tak groźna, że ​​jest nie do zaakceptowania. Podczas długiej zimnej wojny oba mocarstwa próbowały zmniejszyć napięcia poprzez stabilizację stosunków, ale w XXI wieku Waszyngton wyrzekł się wszystkich porozumień o kontroli zbrojeń, które zostały osiągnięte w XX wieku, i zachowywał się agresywnie wobec Rosji.

  Rosja wyjaśniła, że ​​nie będzie dłużej tolerować domniemanego zagrożenia ze strony baz USA/NATO na swoich granicach iz pewnością nie pozwoli Ukrainie i Gruzji na członkostwo w NATO. Każde posunięcie Zachodu w tym kierunku spowoduje „straszne konsekwencje”.

  Jako stary zimny wojownik jako członek antysowieckiego komitetu ds. obecnego zagrożenia i jako członek tajnego komitetu prezydenckiego, który pomógł Reaganowi zakończyć zimną wojnę, mogę powiedzieć, że jestem zdumiony, że Waszyngton nie słyszał tego, Rosjanie, z całą szczerością, powiedzieli im.

  Gdyby Komitet ds. Prezydenta Danger usłyszał, jak Rosjanie powiedzieliby to w latach 80., powiedzielibyśmy prezydentowi Reaganowi, aby uznał ich zaniepokojenie i zmniejszył napięcie.

  Dziś sytuacja jest tak inna, że ​​dla doświadczonego zimnego wojownika, takiego jak ja, jest to niezwykle przerażające. Ale idioci w Waszyngtonie, którzy stoją w obliczu znacznie potężniejszej Rosji uzbrojonej w broń, o której Waszyngton może tylko pomarzyć, nie boją się. Waszyngton, zbiór najgłupszych i najbardziej aroganckich ludzi na świecie, wystawia ludzkie życie na niewypowiedziane ryzyko wyłącznie na podstawie wiary Waszyngtonu we własną wszechmoc.

  Waszyngtonowi brakuje tak bardzo wszechmocy, że jego wiara w nią jest oznaką szaleństwa.

  Według rosyjskich doniesień prasowych Rosja przenosi całe cztery armie z dalekiego wschodu na zachodnie źródło. Te cztery armie, nawet bez tych już obecnych w zachodniej Rosji, wystarczą, by natychmiast zniszczyć każdą siłę, jaką NATO i USA mogą zebrać i opanować całą Europę w ciągu kilku dni.

  Co więcej, Rosja prawdopodobnie może szybko zmobilizować 10 mln żołnierzy, a Chiny, których prezydent publicznie oświadczył, że Chiny mają więcej niż porozumienie traktatowe z Rosją, mogą zmobilizować 50 mln żołnierzy. NATO, mimo całej chełpliwości swojego idioty sekretarza generalnego, nie ma żadnych perspektyw na przeciwstawienie się Rosji w wojnie nienuklearnej.

  Oznacza to, i Kreml o tym wie, że aby ocalić twarz Waszyngton musiałby skorzystać z broni nuklearnej. Oznaczałoby to całkowite zniszczenie USA i Europy. Przestaną istnieć.

  Dla Rosji z jej rozległą obroną przeciwrakietową i bunkrami nuklearnymi dla 40-50% docelowych populacji wojna byłaby katastrofalna, ale Rosja przetrwałaby.

  Rosja nie chce takiej wojny. Rosja nie chce nikogo zniszczyć, nawet Ukrainy. Rosja poprosiła o gwarancję bezpieczeństwa. To wszystko.

  Jeśli doświadczymy Armagedonu, to tylko dlatego, że Waszyngton odmówił Rosji gwarancji bezpieczeństwa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: