Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Krzysztoff o Wolne tematy (39 – …
  Zbyszko o Wolne tematy (39 – …
  Boydar o Siedem grzechów głównych …
  Mietek o Urzędnicy USA potwierdzają ogr…
  Sudbina Srba o Znowu Kosowery!
  Crestone o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  trzy z dwoma o Zagraniczne korporacje sprowad…
  errorous o Wolne tematy (39 – …
  bez loginu o Siedem grzechów głównych …
  Maciek o Wolne tematy (39 – …
  CIA o Zagraniczne korporacje sprowad…
  Greg o Wolne tematy (39 – …
  revers o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
  biordal o Wolne tematy (39 – …
  revers o Seniorzy stracą prawo jazdy. U…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Rocznica wyzwolenia zbojkotowana przez władze

Posted by Marucha w dniu 2022-01-17 (Poniedziałek)

Najpierw przed Grobem Nieznanego Żołnierza, a następnie na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich przy ulicy Żwirki i Wigury w Warszawie odbyły się tegoroczne uroczystości przypadającej 17 stycznia 77. rocznicy wyzwolenia Warszawy spod okupacji niemieckiej. Nie pojawił się na nich ani jeden przedstawiciel władz państwowych i samorządowych.

Zebrani przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Przed Grobem Nieznanego Żołnierza zebrali się przede wszystkim przedstawiciele związków oraz stowarzyszeń mundurowych i weteranów. Delegacje złożyły wieńce i oddały hołd żołnierzom I Armii Wojska Polskiego, których ponad 3 tys. poległo w czasie operacji wyzwalania polskiej stolicy.

Następnie na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich kwiaty i wieńce złożyły organizacje polskie wraz z organizatorami uroczystości – ambasadą Federacji Rosyjskiej w Warszawie. Na czele delegacji rosyjskiej placówki dyplomatycznej stał ambasador Siergiej Andriejew. W operacji wyzwolenia Warszawy zginęło 22 tys. żołnierzy Armii Czerwonej.

Ambasador Siergiej Andriejew

Po oficjalnych obchodach odbyło się zorganizowane przez przewodniczącego stowarzyszenia „Kursk” Jerzego Tyca spotkanie 1. Dywizji Piechoty „Odrodzenie”, coraz liczniejszego środowiska zrzeszającego już teraz setki osób z całego kraju, których przodkowie walczyli w szeregach Wojska Polskiego sformowanego na Wschodzie.

Na uroczystościach obecni byli przedstawiciele bardzo nielicznych mediów – „Myśli Polskiej”, „Faktów po Mitach” oraz portalu Sputnik Polska.

MP
Foto: M. Piskorski, D. Cychol (więcej zdjęć w oryginalnym artykule).
https://myslpolska.info

Komentarzy 68 do “Rocznica wyzwolenia zbojkotowana przez władze”

 1. Ralal C. said

  A oni leza cisi na polskiej ziemi. Spelnili swoj zonierski obowiazek do
  konca.
  A dzisiejsi wlodarze …. ech, nie chce mi sie o nich gadac.

 2. walerianda said

  Mnie też.

 3. Głos Prawdy said

  No, trudno Polaków zmusić do oddawania czci temu, kogo uważają za wrogów i to odwiecznych. Historia jest przekłamana, a Rosjanie też nie byli aniołami. Bóg jednak nie dał innych wyzwolicieli i życie w Polsce trwa właśnie dzięki wrogom.

 4. Grace said

  Re:4 A polacy to tacy swieci byli? Zadnych krzywd rosjanom nie wyrzadzili? To jest hanba jak traktuje sie tych co oddali zycie za Polske. Hanba ktorej nie powinno sie nigdy wybaczyc. Jestem juz bardzo znudzona polaczkami wiecznie narzekajacymi na rosjan i wracaniem do przeszlosci. Tak historie wlasnego kraju trzeba pamietac ale nie zyc w przeszlosci. Zycie jest tylko w rerazniejszosci i w przyszlosci. Czas aby polacy sie opamietali bo jesli NATO wywola wojenke w Europie we wlasnych interesach, polacy pierwsi znajda sie na polu bitwy i beda padac jak kaczki. Mam nadzieje ze ci wspaniali rosjanie nie przyjda polskim rusofobom z pomoca. Niech zginie narod ciemny i oglupialy. Moze odrodzi sie lepszy!

 5. AlexSailor said

  1. Żołnierze radzieccy nie wyzwalali Warszawy, tylko napadli na Polskę w 1939r. i kontnynuowali jej podbój w 1945r. przy okazji tylko przepędzając z niej swoich współcześniejszych sojuszników i wspólników w napadzie na nasz kraj.
  O bandzie, która okupowała Polskę przed 1939r. i doprowadziła do klęski wrześniowej tu nie piszę.
  2. Armia Czerwona realizowała wyłącznie cele polityczne i militarne ZSRR przechodząc przez Polskę, którą wcześniej najechała i nie opuściła do 1992r.
  Efektem tego najazdu jest utrata do dziś 1/3 obszaru Polski z 1939r.
  Jedynie przez zbieżność interesów 10 razy cięższa od radzieckiej obecność okupanta niemieckiego została przez Armię Czerwoną zakończona.
  3. Żołnierze radzieccy wykonywali rozkazy swojego dowództwa i można domniemywać, że zdecydowana większość z nich miała w tyle wyzwalanie Warszawy i jakiekolwiek polskie sprawy.
  4. Późniejsze współdziałanie i sojusz Polski z ZSRR był wynikiem zbieżności części interesów obu tworów politycznych, przy czym należy pamiętać, że PRL stopniowo uniezależniała się od ZSRR odzyskując 2/3 terytorium oraz wybijając się w końcu na pełną niepodległość najdalej od roku 1970.
  W związku z sojuszem z ZSRR, to jest częściową zbieżnością interesów, Polska odzyskała zrabowane sukcesywnie przez Niemców Ziemie Zachodnie i Północne, które miały w zamierzeniu ZSRR i władz PRLu kompensować utratę podbitych przez Armię Czerwoną ze złamaniem paktu o nieagresji ziem wschodnich Rzeczypospolitej.
  5. Jeśli chodzi o Warszawę, to wyzwolono kupę gruzu i bezludną niemal pustynię.
  O wcześniejszych wydarzeniach, które doprowadziły do zrównania z ziemią Warszawy nie czas i miejsce tu pisać.
  W sumie to nie ma czego świętować.
  Świętowanie wyzwolenia Warszawy przez władze PRLu miało swój cel polityczny polegający na ich uwiarygodnieniu, bo tak na prawdę, to nie było czego świętować.
  Natomiast na świętowaniu wyzwolenia Warszawy bardzo zależy obecnej Rosji, gdyż wpisuje się to w jej narrację o pokonaniu przez ZSRR ludobójczego faszyzmu oraz altruistycznym wyzwalaniu zajmowanych i podbijanych przez niego państw.
  A przede wszystkim ma przykryć napad na Polskę ze złamaniem paktu o nieagresji i wspólne z Hitlerem rozpoczęcie II WŚ, w tym zbrodnie popełnione na narodzie polskim z Katyniem i ludobójczymi wywózkami łącznie.
  Cóż. Taki „akt założycielski” odrodzonej Rosji forsują, bo chyba nie znaleźli nic innego.

  6. Niemniej Rosja jest dziś pierwszym mocarstwem militarnym świata, mocarstwem gospodarczym, intelektualnym i politycznym.
  Między Polską i Rosją występowała do niedawna niesamowita zbieżność interesów, niestety już ta zbieżność jest nieco mniejsza.
  Po prostu zbieżność interesów między mrówka i słoniem jest zawsze mniejsza, niż między baranem i krową prowadzonymi na rzeź.
  Zatem podtrzymywanie mitu o braterstwie broni i wyzwoleniu Warszawy może być przy odpowiedniej narracji dla nas korzystne również.

  7. W związku z szaleństwem srowidowym, to wszystko jest jakoś mniej ważne od przeżycia i uniknięcia śmiercionośnej szprycy.

 6. JMP said

  Ad #5 (AlexSailor) W języku angielskim istnieje przysłowie „drunk like a sailor”. I to chyba zdarzyło się właśnie temu Panu. Tylko po co on w takim stanie pisze komentarze?

 7. adsenior said

  Najpierw ze szkopami na nas napadli, następnie się pobili wspólnie o łupy wojenne, na końcu, agresor, zajmujący ogromną większość ziem POLSKI, nas od swojego wspólnika, z 1939 roku „wyzwalał”.

 8. Homolka said

  Jaka wladze Panstwo mi tu mowicie czy piszecie.Oni wszyscy sa do UNICESTWIENIA Kto .Jak to kto?
  diabelna wladza/ I ci ktorzy ta wladze wspieraja W jaki kolwiek sposob sa do ROZSTRZELANIA.smierc smierc smierc WSZELKIEJ WLADZY ktora niszczy SPOKOJ SPOLECZNY GRABI SPOLECZENSTWO OKRADA PODATKAMI robi BEZROBOCIE ……………..WSZYSTKIM SMIERC SMIERC SMIERC…….

 9. z prowincji said

  -a co niby wyzwalali Rosjanie ;Stalingrad ,Kijów ,Krym całe połacie ZSRR wymordowane ,wypalone ;podobnie Polske .
  W całym tym konflikcie wojennym pozwolili nam przetrwać i pomóc w odbudowie po wojnie -przetrwać – wiecie rusofoby co to znaczy ? .Zapomnieliscie rusofoby o planach hitlera wobec naszego narodu ! – jak mozna byc katolikiem i takim gnojem .

 10. Wanderer said

  Rafal C, gwoli scislosci, to nie wlodarze, to okupanci. Bandyci kierujacy naszym krajem na nasze nieszczescie.

 11. Fleming said

  Dla dudusia tylko polin i chanuka się liczą. A Kaczka beatyfikowała swoją matkę
  Zgony wśród nastolatków płci męskiej wzrosły o 53% w drugiej połowie 2021 r.?- dane UK
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/01/zgony-wsrod-nastolatkow-pci-meskiej.html

 12. Olo said

  Żydobanderowski kaczyzm to kontynuacja hitleryzmu i stalinizmu, która tylko dla kamuflażu przybrała patriotyczny kostium. W rzeczywistości to najbardziej ludobójczy i antypolski reżim w historii. Hitlerowcom i stalinistom przyświecała przynajmniej jakaś konkretna ideologii. Ideologią kaczyzmu jest ekonomiczne i sanitarne ludobójstwo Polaków, będące krwawą zemstą na narodzie za nieudane życie Kurdupla.

 13. revers said

  Za to Bialorus i Rosja przecwicza pod granica z Polska , kolejna potworna, bezprawna agresje NATO i zachodu na wschod.

  https://dorzeczy.pl/swiat/252364/rosja-i-bialorus-przeprowadza-wspolne-manewry-wojskowe.html

 14. RobKo said

  A mnie nie dziwi, ze się nikt z delegacji od Chasydów nie znalazł…

 15. Olo said

  Poliniacy myśleli, że uda im się zdestabilizować Białoruś za pomocą białoruskich studentów i płatnej agentury. Pod pozorem „demokratycznych przemian” chcieli przejąć dla syjonistów strategicznie ważny przesmyk smoleński, który umożliwiłby NATO szachowanie Moskwy. To się nie udało. Ten scenariusz nie wypalił. Kurdupel niezastąpiony jest w niszczeniu Polski i Polaków, ale do bardziej skomplikowanych operacji się nie nadaje. Teraz sytuacja się odwraca na niekorzyść Kurdupla i jego politycznego gangu.

 16. Carlos said

  Gdyby ZSRR nie wyzwolil Polski z Niemcow, AlexSailor by sie nawet nie urodzil. Inna sprawa jest jak to wyzwolenie wygladalo , szczegolnie w latach 45-55. Ale wiemy doskonale kto wtedy rzadzil.

 17. ! said

  ” A polacy to tacy swieci byli? Zadnych krzywd rosjanom nie wyrzadzili? To jest hanba jak traktuje sie tych co oddali zycie za Polske. Hanba ktorej nie powinno sie nigdy wybaczyc. Jestem juz bardzo znudzona polaczkami wiecznie narzekajacymi na rosjan i wracaniem do przeszlosci. Tak historie wlasnego kraju trzeba pamietac ale nie zyc w przeszlosci.”

  Praktycznie cała dzielnica Tucholi (Rudzki Most) była obozem jenieckim dla jeńców z wojny bolszewickiej. Warunki w obozie oraz racje żywnościowe były tak marne, że wybuchały epidemie i co chwilę trzeba było kogoś z ziemianek i baraków wyciągać i do dołów. Kilka tysięcy Rosjan nie wróciło już do domów.

  Dziś gdy zapytać Tucholaka na czym stoi jego chałupa to on „nie pamięta”.

 18. Swarożyc said

  Szli zdobywać Berlin, Warszawa leżała po drodze…
  Ni mniej, ni więcej…

 19. Wlodek said

  Ad. [16]
  „… AlexSailor by sie nawet nie urodzil …”

  Dzięki temu, że jednak AlexSailor się urodził, naświetlił nam dzisiaj w 7 punktach swój punkt widzenia, nawet odnosząc się do obecnej sytuacji.

  Proszę jednak rozbudować swój wywód, z akcentem na ewentualne nieprawdziwe stwierdzenia w komentarzu AlexaSailer’a.

  Ja nie żyłem w tamtych czasach „… szczegolnie w latach 45-55 …”, i chętnie się dowiem od Pana, „… kto wtedy rzadzil. …”, oraz wpływu tych wydarzeń na narodziny np. AlexaSailor’a.

  Ja zmam wyzwolenie z opowieści rodzinnych, i nie chcę budować oceny tamtych wydarzeń, jedynie na podstawie bolesnych relacji moich rodziców i dziadków.

 20. Carlos said

  re Wlodek – kto wtedy rzadzil przeczytasz w ksiazce „Rewolta Marcowa” i obejrzysz w filmie ” Golgota Wroclawska”

 21. Kar said

  ..no tak wierutna prawda (@17/said), i z tego tytulu wpadlem w niekontrolowany szloch. Ty zamazany cwoku, zapomniales o Polakach ktorych zakatowano na smierc w sowieckich lagrach. Do poczatku lat 50 wyciagano ich z pieleszy domowych i rozwalano w niewiadomych miejscach w Polsce. Wciaz wsadzajac w bydlece wagony na zsylke..Pomysl wsiowy cepie!?

  ———–
  Ilu ich było? Może Pan to porównać np. z dokonaniami szkopów?
  Admin

 22. Wlodek said

  Re. [19] Carlos

  Rozumiem, że zostawia Pan czytającemu całe pole domysłów i niedopowiedzeń, bo nie potrafi Pan nawet streścić w jednym punkcie, tego czego miały by dotyczyć „Rewolta Marcowa” i ” Golgota Wroclawska”, a tym bardziej w kontekście wyzwolenia Warszawy.

  Tematem komentarzy nie są okoliczności, komu AlexSailor powinien zawdzięczać narodziny, tylko: „Rocznica wyzwolenia zbojkotowana przez władze”.

 23. wewewe said

  Re 5: Generalnie plus/minus ok, ale „Efektem tego najazdu jest utrata do dziś 1/3 obszaru Polski z 1939r.”
  Ile na tej 1/3 było % Polaków?

 24. Wanderer said

  Po co sie klocicie? Jeden lubi cukierki a drugi sledzie, i tyle. Po co sie zrec od razu. Gdzie wasza powaga i dostojenstwo? Czy my musimy sie wiecznie zrec w komentarzach?

 25. Wlodek said

  Ad. [17] !
  „… dla jeńców z wojny bolszewickiej …”
  „… kilka tysięcy Rosjan nie wróciło …”

  Jeżeli Pan(Pani) nie jest botem (kreatorem komentarzy), to proszę o uściślenie, kto był najeźdźcą: Bolszewicy czy Rosjanie?
  A jeżeli wrócimy do komentowania artykułu: Kto wyzwalał Warszawę w 1945? Bolszewicy czy Rosjanie?

  P.S.
  Nie ma się co dziwić „Tucholakom”, ponieważ po 1945 roku te tereny były „ostro” zasiedlane, przesiedleńcami, których wyzwoliciele Polski nie chcieli mieć w swoich nowych granicach ZSRR.

 26. Wlodek said

  Ad. 24. [Wanderer]

  Właśnie aby uniknąć ewentualnego sporu, warto jasno wyrażać swoje opinie.

  Robię to z myślą o młodszym pokoleniu (które może to „przypadkiem” przeczytać), aby nie zostawiać niedopowiedzeń, które można później dowolnie interpretować.

  Doprecyzowanie każdej myśli, może wydłużyć komentarz, ale chyba warto się postarać?

 27. Carlos said

  Wlodziu ,nie Tobie bede tlumaczyl , co potrafie. Nie chce mi sie zwyczajnie. Do ksiazek !!!

 28. ! said

  „no tak wierutna prawda (@17/said), i z tego tytulu wpadlem w niekontrolowany szloch. Ty zamazany cwoku, zapomniales o Polakach ktorych zakatowano na smierc w sowieckich lagrach. Do poczatku lat 50 wyciagano ich z pieleszy domowych i rozwalano w niewiadomych miejscach w Polsce. Wciaz wsadzajac w bydlece wagony na zsylke..Pomysl wsiowy cepie!?”

  Słuchaj no KarWysynu konfederacko – pisowski.

  Wojnę tę rozpoczął parch selman. A żołnierze rosyjscy nie mieli wyjścia. Musieli iść w kamasze. A nie, że każdy z nich był komunistą. I taki ich spotkał los. A my Polacy ku-wa non stop o Katyniu, a swoich wad nie widzimy.
  Ani o Batohu pewnie od PiSokonfy nie słyszałeś, ani o Piaśnicy i jej podobnych miejscach. Tylko Katyń i wyklęci przez 24h.

  „Generalnie plus/minus ok, ale „Efektem tego najazdu jest utrata do dziś 1/3 obszaru Polski z 1939r.”

  Zmieniliśmy bagna pińskie na uprzemysłowiony Dolny Śląsk i rozwinięte Pomorze Zachodnie – ziemie Piastów.

  „Jeżeli Pan(Pani) nie jest botem (kreatorem komentarzy), to proszę o uściślenie, kto był najeźdźcą: Bolszewicy czy Rosjanie?
  A jeżeli wrócimy do komentowania artykułu: Kto wyzwalał Warszawę w 1945? Bolszewicy czy Rosjanie?”

  Proszę nie słuchać wersji PiSu i Konfy broniących selmana.

  „Nie ma się co dziwić „Tucholakom”, ponieważ po 1945 roku te tereny były „ostro” zasiedlane, przesiedleńcami, których wyzwoliciele Polski nie chcieli mieć w swoich nowych granicach ZSRR.”

  Panu coś się o około 40 kilometrów pomyliło. Tam nie było Zaburzan. Do dziś żyją potomkowie tej samej ludności co przed wojną.

 29. ! said

  Jeszcze jedna sprawa: Moskwa, pierwsza połowa XVII wieku. Po zwycięstwie pod Kłuszynem bojarzy otwierają Polakom bramy Moskwy (tak konfiarze, nie zdobyliśmy jej w walce). Podkomendni Polaka Gosiewskiego, głównie Szwedzi, Niemcy, Szkoci plądrują i gwałcą. Polscy szlachcice strzelali do prawosławnych ikon Matki Bożej.
  A potem się dziwić, że w powstaniu kościuszkowskim była rzeź Pragi.

  Nam zachód od wieków mówi: Rosjan zabić, cerkwie na kościoły przerobić. I co z tego mamy?

  Lepiej nawracaniem żydów i protestanckiego USA się zajmijcie.

 30. adsenior said

  ad 9 Jak widzę, są osobnicy, którzy uznają, że tylko oni maja patent na ocenę historyczną, człowiek o innych poglądach to dla niego GNÓJ!! Zacytuję klasyka: BRAK SŁÓW DOŚĆ OBELŻYWYCH, BY OPISAĆ TO INDYWIDUUM.

 31. ! said

  Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.

  Może trochę niełdnie wymyślone powiedzenie ale sens jest.

  Dziś Polacy są indoktrynowani i przygotowywani do kolejnego starcia z Rosjanami. Ale nie w naszym interesie.

 32. Wlodek said

  Re. [27], [28].

  Przyznaję rację Panu Wanderer [24]:
  „… Jeden lubi cukierki a drugi sledzie, i tyle …”.

  Na pytanie o doprecyzowanie, stek inwektyw i ogólników ([27], [28]), mimo, że interesowały mnie tylko podstawy krytyki komentarza [5] AlexSailor.

  Nie zamierzam również szukać odpowiedzi w licznych wersjach PiSu i Konfy, skoro prościej będzie, gdyby [27] i [28] (nawet wspólnie razem) mogli wyartykułować coś od siebie, ale „na temat”.

 33. Carlos said

  re Adsenior – Kazdy , kto pomniejsza wklad ZSRR w wyzwolenie Polski, jest naiwnym kmiotkiem. Mojemu ojcu ( AK-owiec i Lwowiak) wybitnie nie podobalo sie te tzw.” wyzwolenie” Ale taki byl uklad geograficzny i od tego nie moglismy uciec, a plany Hitlerowskich Niemiec wobec Polakow sa znane kazdemu rozgarnietemu komentatorowi politycznemu. Wystarczy poczytac ksiazki H.Pajaka, Leszka Szczesniaka czy innych.

  Rusofobia przy rozpatrywaniu watkow historycznych jest przeciwienstwem dociekliwosci i obiektywizmu. Zostalem wychowany w duchu antykomunistycznym i antyradzieckim, co nie przeszkadzalo mi kochac rosyjska muzyke czy literature. Rosyjska nie Radziecka. Tylko srodowiskom antypolskim ( wiemy jakiej nacji) zalezy na skloceniu Slowian.

  Nikt – mowiac o zbrodniach Bolszewii -nie podaje kto za tymi zbrodniami stal. Wazny jest przekaz o prymitywnym rosjaninie i ogorku na zakaske. Debilizmem politycznym mozna nazwac wspolczesna polityke zagraniczna w wykonaniu wszystkich partii. Znowu podpuszcza sie Narod na wojne z kims ,kto moglby byc naszym przyjaciem i nawet obronca. Poki mielismy rosyjski parasol ochronny , nikt nie smial zadac od Polski odszkodowan dla organizacji holokaustowskich, nikt nie podwazal granic Polski ( najlepszych od 200 lat) nikt nie obrazal Polski i Polakow na miedzynarodowych sympozjach. Teraz byle glupek z PE obraza nas i…cisza. Nikt nie chcial byc pod butem Moskwy, ale PRL ,droga ewolucji zostal panstwem przyjaznym ludziom i wybilismy sie na jako-taka wolnosc, ktora to – w porownaniu do dzisiejszej- byla o wiele bardziej realna. Slusznie ktos powiedzial, ze gnojki jestescie niewdzieczne.

 34. Carlos said

  Amerykański sekretarz stanu powiedział w szczególności, że „kiedy Rosjanie wejdą do twojego domu, czasami trudno jest ich zmusić do wyjazdu”.
  „Jeśli Antony Blinken tak bardzo kocha historię, powinien wziąć to pod uwagę: kiedy Amerykanie z Ameryki Północnej są w twoim domu, trudno będzie przeżyć i nie zostać obrabowanym ani zgwałconym. Uczy nas tego nie tylko niedawna przeszłość, ale 300 lat państwa północnoamerykańskiego ”- powiedziała Zacharowa. – Dużo o tym powiedzą mieszkańcy kontynentu północnoamerykańskiego, Koreańczycy, Wietnamczycy, Irakijczycy, Panamczycy, Jugosłowianie, Libijczycy, Syryjczycy i wiele innych narodów, które miały nieszczęście widzieć takich nieproszonych gości u drzwi – kontynuowała, wspominając między innymi nielegalną okupację Syrii przez Stany Zjednoczone, niekwestionowane grabieże tego kraju i dziesiątki tysięcy cywilów zabitych na Bliskim Wschodzie tylko w ostatnich latach

 35. SB said

  Smutne to ale czego się spodziewać po takiej „władzy”…

 36. ! said

  „Na pytanie o doprecyzowanie, stek inwektyw i ogólników ([27], [28]), mimo, że interesowały mnie tylko podstawy krytyki komentarza [5] AlexSailor.

  Nie zamierzam również szukać odpowiedzi w licznych wersjach PiSu i Konfy, skoro prościej będzie, gdyby [27] i [28] (nawet wspólnie razem) mogli wyartykułować coś od siebie, ale „na temat”.”

  No właśnie było na temat. Gdzie masz ogólniki i tylko stek inwektyw?

 37. Marucha said

  Jest mi wstyd za wielu z Was. Mimo tylu wspólnych lat w gajówce – jej efekty pedagogiczne okazały się mizerne i wciąż tkwią oni w narracji „Gazety Polskiej”…

  1. Czy oddając hołd żołnierzom radzieckim, którzy zginęli wyzwalając Warszawę – oddajemy hołd NKWD, które wówczas terroryzowało Rosję? Czy może jednak czcimy pamięć zwykłych chłopaków, wiedzących o polityce tyle samo, co kowidioci o statystyce?

  2. Polska straciła 1/3 terytorium przez Rosjan? Jakiego terytorium? Głównie Banderlandu, zasiedlonego przez jedno z najgorszych, najbardziej plugawych i bandyckich zbieranin! Mało było z nimi kłopotów po II Wojnie we wschodniej Polsce?

  3. Napaść w roku 1939? A to jakaś Polska wtedy jeszcze była, gdy rząd spieprzał za granicę?

  4. Co by się stało, gdyby ZSRR nie wyzwolił Polski? Pamiętacie plany Hitlera odnośnie Słowian?

  5. Czy w ogóle macie jakieś porównanie między liczbą ofiar niemieckich i sowieckich? Za które sowieckie zbrodnie odpowiadają sami Rosjanie?

  6. Wyzwolono nie Warszawę, a kupę gruzu? A kto, k-mać, zrobił z niej kupę gruzu? Czy nie panowie z Londynu? Czy ‚ruskie”?

  7. Wyzwolenie pół Europy przez ZSRR to „narracja”? A kto, k-mać, ją wyzwolił? Może USrańcy?

  8. Kto pomagał odbudowywać Polskę po wojnie? Może UNRRA swoimi paczkami żywnościowymi z fistaszkami i masłem orzechowym?

  9. Gdy Rosjanie rozwalili NKWD – jakie krzywdy nam wyrządzali? Żaden parszywy Żyd nie śmiał mieć wobec Polski żądań, żaden szkop nawet nie marzył o rewizji granic, żaden belgijski zwyrodnialec nie dyktował nam praw i nie narzucał LGBT.

 38. Piotr B. said

  Te szmaty od koryta we warszawce bojkotujac oddanie czci tym ktorzy oddali zycie,udowadniaja ze sa spadkobiercami tych co uciekli w 39 na Zaleszczyki.Jestem 79-letnim weteranem KRWP w latach 63-65.Kiedy marznelismy podczas uroczystosci na wygwizdowie tego mauzoleum,rece przymarzaly nam do karabinkow,ale jeden drugiemu dodawalismy otuchy ze robimy to dla tych co oddali swoje zycie a nie dla tych w garniturkach i kapeluszach.I nic sie nie zmienilo w tej materii tylko ludzie.

 39. Carlos said

  cyt. „Zostalem wychowany w duchu antykomunistycznym i antyradzieckim, co nie przeszkadzalo mi kochac rosyjska muzyke czy literature. Rosyjska nie Radziecka” Chodzilo mi o literature radziecka ,bo muzyka , festiwale muzyki radzieckiej uwielbialem. Pamietam jako 18 letni gowniarz gralismy na gitarach na laweczkach pod Domem Kultury ( byly takie w PRL) rosyjskie piosenki i podeszlo do nas dwoch oficerow rosyjskich ( tylko oficerowie mogli wychodzic z koszar) i spiewalo razem z nami . Chcieli nam wodke postawic ,ale odmowilismy ,bo byli juz ” pod dobrym rauszem” Niejednokrotnie jako dzieci podchodzilismy pod koszary i prosilismy o odznaki i inne gadzety. Nigdy nic nam sie nie stalo i nikt na nas nie krzyczal. To sa wprawdzie bzdury , ale…

 40. Carlos said

  https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4362235/plan-zaglady-slowian

 41. Carlos said

  https://tezeusz.pl/niemieckie-ludobojstwo-na-polskim-narodzie-henryk-pajak

 42. Wanderer said

  Panie Wlodku mnie chodzi glownie o to, ze trzeba dochodzic prawdy i faktow, ale mozna to robic kulturalnie. Po co obrzucac sie inwektywami wzajemnie. Skoro gajowka ma sluzyc ma dlugie lata i przyszle pokolenia moga sie z niej czerpac wiadomosci trzeba trzymac jakis poziom dialogow, tym bardziej, ze uchodzi za miejsce nieprzecietne.

  Czasami zanurzam sie w zagranicznych forach, przewaznie angielskojezycznych i powiem szczerze, ze tylko na naszych polskich zdarzaja sie zgryzliwosci na takim poziomie za wyjatkiem moze muzynow pisujacych o rapie czy hip- hopie.

 43. ! said

  Oj na The Apricity to my siebie guanem nie raz obrzucamy. Chorwaci Polaków, Polacy Ukraińców i Rosjan, biali czarnuchów itp.
  A to forum wielonarodowe przecież. Wiem bo tam piszę czasami.

 44. Wlodek said

  Re. [36] !
  Ad. [37] Admin

  Moje dociekania, nie dotyczyły ani aspektu geopolitycznego, ani historycznego, tylko czysto ludzkiego, w kontekście obchodzenia rocznicy wyzwolenia.

  Są po prostu ludzie, którzy przeżyli moment wyzwalania, ale osobiście zostali w tym czasie skrzywdzeni. Nie znaczy to wcale, że nie mają szacunku dla pamięci ofiar wojny po wszystkich stronach walczących, a w szczególności ludności cywilnej, Polaków. Temat bardzo trudny, ale można o nim dyskutować bez obrażania, kogokolwiek.

  Nie mówię tu o sobie, ale dotyczy to jednak mojej rodziny, i w tym kontekście bardzo „nietolerancyjnie” zabrzmiała „metafora” [16]: „… AlexSailor by sie nawet nie urodzil …”.

  Może jestem przeczulony, na niestosowne porównania i uogólnienia, ale w tym przypadku, niechętnie przytoczę przyczynę „mojego dysonansu poznawczego”.

  Początek roku 1945, moja ciotka wraz z matką i jej siostrą (matki), żyły same od kilku lat. Nie znały jeszcze losów ojca i wujka (pociota) oraz nie wiedziały nawet, że są wyzwalane. Jednego dnia Niemcy zniknęli, a następnego do domu wtargnęło dwóch żołnierzy, którzy porozumiewali się po rosyjsku. Szukali „faszystów” w szafach, w kredensie, na półkach i półeczkach. Znaleźli jednak w bibliotece książki do nauki niemieckiego i francuskiego, ponieważ ciotka tuż przed wojną ukończyła Szkołę Handlową.

  To wystarczyło, aby doszło do „upokorzenia” kobiet (faszystek). Przeżyły tylko, dlatego, że w trakcie tej tragedii pojawił się inny żołnierz, który szukał tłumaczki od niemieckiego, wskazanej mu przez okolicznych sąsiadów.

  Przerwał tą bestialską zbrodnię, niestety po fakcie zniewolenia mojej ciotki (na oczach matki), zawołał innych żołnierzy, którzy wyprowadzili bandytów w mundurach, takich jak i oni, a następnie rozstrzelali ich na miejscu.

  Do dzisiaj, dzień wyzwolenia ma niestety dwuznaczny wydźwięk w skali osobistej wielu ludzi, choć ich światopogląd niewiele różni się od gajówkowego.

  Ad. [27], [28]
  A jak ciotka miałaby odpowiedzieć na pytanie swojego syna, kto był jego ojcem, bo przecież był jednym z tych, co „polegli” w wojnie?

  Dlatego myśląc o swoich dzieciach, może i wnukach, szukam „dobrej” odpowiedzi, bo wiem, że właściwej nie ma.

 45. .PK said

  dla mnie to jest akurat bardzo proste:
  1. szacunek i wieczna pamięć dla zwykłych żołnierzy i oficerów Armii Czerwonej (oraz Wojska Polskiego) poległych w walce z naszym największym [i śmiertelnym] wrogiem w dziejach – wara od ich pomników, należy dbać o ich groby i czcić rocznice
  2. potępienie i demontaż pomników ludobójców i zbrodniarzy (lenin, stalin, dzierżyński etc.) oraz ludobójczych organizacji (SDPRR(b), NKWD, smiersz etc.)
  3. zaprzestanie wałkowania tragedii oficerów w Katyniu (za co Ruscy już przeprosili kilka razy) i SKUPIENIE SIĘ na wspólnej walce z banderowską upa-dliną
  Z Rosją trzeba rozmawiać! Nie na kolanach – szacunku musimy się domagać – ale bliżej nam do nich, niż do jakichś zboczeńców z berlina czy innej brukseli…
  PS. Niech spoczywają w pokoju – polegli w walce z niemieckim barbarzyńskim najeźdźcą!

  ——
  Nie inaczej.
  Natomiast z tym domaganiem się szacunku od Rosji…. ZA CO? Za opluwanie Rosji gdzie się da? Za bydlęce prowokacje?
  Wszy na grzebieniu żaden szacunek się nie należy. Co najwyżej litość…
  Admin

 46. Wlodek said

  „… Niech spoczywają w pokoju …”

  Wypadałoby uczcić to ciszą.

  Zwłaszcza, że Gajowy już „pozamiatał” w tym zagajniku [37].

  ——–
  Nie lubię pisać długo i rozwlekle.
  Czasami jednak trzeba ryknąć…
  Admin

 47. Boydar said

  „… jeśli chodzi o Warszawę, to wyzwolono kupę gruzu i bezludną niemal pustynię …”
  I ta kupa gruzu na spółkę z pustynią utłukły trzy tysiące Ruskich … interesujące.

 48. ! said

  A co ma powiedzieć synowi o jego dziadku matka, której ojciec był w wehrmachcie? Przymusowo ale bądź co bądź?

  Co mają mówić Polacy, którzy wychowali się w niemieckich rodzinach bo jako dzieci zostali odebrani biologicznym rodzicom? Potem nie wiedzieli czy wracać czy nie bo w Niemczech byli Polakami, a w Polsce uchodzili za Niemców.

  Nic nie jest czarne, ani białe na wojnie.
  Podam kilka kwestii budzących zawsze kontrowersje:

  Wyklęci: Nie chcieli paki u żydoUBecji to zostali w lesie bo im zachód nasrał do głów, że będzie III wojna. A nawet jakby wyszli z lasu to co? Różnie bywało. Jak ktoś z partyzantki się ujawnił przed końcem wojny to mógł jeszcze do I lub II AWP. Jak został to był traktowany jako wróg. Cześć z nich można zrozumieć, część była do kitu bo czepiała się białorusów i walczyła z kbw podczas gdy po wojnie szałał obok nich w lasach wehrwolf i banderowcy. I to ja na ich miejscu tych drugich bym roz-lił bo na wygraną z komuną nie było szans, a bronić Polaków trzeba zawsze. Napewno bzdurą jest, że np.Inka miała wiele ofiar na sumieniu – prawdopodobnie nie zabiła nikogo no bo to sanitariuszka i nawet byli świadkowie, którzy widzieli ją jak się zachowała podczas starć. Ale bywało, że dorabiano jej gębę i teraz.

  Brygada Świętokrzyska NSZ – można zrozumieć ich relacje z Niemcami i czym to było spowodowane – strachem przed represjami ze strony komunistów.
  Ale wcześniej NSZ zwalczało lewicową partyzantkę podczas gdy najważniejsze było walczyć z Niemcami. Choć Armii Ludowej można wytknąć napady na dwory i nie tylko, a NSZ było jednak zbrojną organizacją narodowców. Nic nie jest totalnie czarno białe.

  KBW – mówi się, że zwalczała wyklętych ale też i UPA. Jedno i drugie jest prawdą. Tego się nie mówi.

  Armia Czerwona przepędziła Niemca z tej ziemi i to trzeba głośno powiedzieć, a nie tylko, że gwałcili, że czerwoni itp. Każda armia mniej lub bardziej gwałci na wojnie (jak ma okazję i wie, że jest bezkarna bo żołnierze nie biegają jak kury bez dowódcy). Czy to nie na tym forum już dawniej było, że NKWD złapało takiego jednego i przy wszystkich dało mu za to kulę w łeb?
  Czy po D-day nie było gwałtów na Francuzkach? Na Włoszkach w 43 -45? Kto miał Niemców pokonać? Sami nie poddaliby się przecież. A Polskę kto oddał w radziecką strefę wpływów? Nie USA i UK tak kochane przez Polaków?

  Gdzie ci wszyscy prawicowcy i patrioci kiedy są rocznice związane z Wołyniem albo zbrodniami Niemców? Nie ma ich.
  Można naczytać się do bólu komentarzy w internecie (w języku polskim) jak to Niemiec był cywilizowany, jak bronił zachodu przed bolszewizmem i „Azjatami”. Nic o tym, że chcieli nas wszystkich biologicznie unicestwić, ewentualnie niektóre tylko dzieci zniemczyć. I dziś Niemiec to przyjaciel RP, a Rosja wróg?
  Kto więc i dlaczego tak nas urabia?

  Albo dlaczego PiS i środowiska pseudonarodowe czy pseudoprawicowe uznają tylko AK i NSZ, a Bataliony Chłopskie obrzucają gównem? Przecież to nie byli żadni komuniści tylko chłopska polska partyzantka. Jak można nimi podłogę wycierać? Bo co? Bo Basaj po wojnie wstąpił do milicji? Tak, zrobił to ale żeby móc legalnie walczyć z UPA w rodzinnych stronach, a nie aby wyklętych szukać po lasach.

  I AWP – mówią, że Rosjanie, komuniści itd. Część kadry pewnie tak ale reszta Polacy co nie zdążyli do Andersa i poszli z ACz gonić Niemca. Później na ziemiach polskich powstała jeszcze II AWP.

  Ziemie Odzyskane – to były na początku nasze. Niemcy na wiele wieków je ukradli. Były lepiej rozwinięte niż Kresy na których roiło się od mniejszości narodowych permanentnie stwarzających problemy. Czemu dziś krytykanci tej decyzji (o zmianie granic i przesiedleniach) nie mówią jak Polaków traktują rządy Litwy i Ukrainy, tylko czepiają się, że Stalin wywiózł stamtąd ludzi. A kto mu dał Polskę w strefie wpływów? Kto był z nim na konferencjach? Kto już w 1918 tworzył tzw.linię Curzona? I kto mamił Polaków mitycznym sojuszem w 1939 roku? O tym nie wolno dziś mówić?

  Albo wojna bolszewicka: Było chyba też na tym blogu jak żołnierze w polskiej niewoli mówili, że chcą tu zostać. „Bo u was w Polszy Ameryka i każdy chłop ma swoją ziemię.” czy jakoś tak mniej więcej. Czyli nie każdy idzie w kamasze bo chce tych czy tamtych wyrżnąć. Musi to idzie. A niech spróbuje nie iść… I na co oni w naszych obozach jenieckich umarli bo nie z nudów. Kto tu był agresorem ma znaczenie ale weźmy np. pod uwagę XIX wiek i wojny napoleońskie: Napoleon obiecuje Polakom niepodległość wzamian za walkę u jego boku. W rzeczywistości daje nam tam jakaś namiastkę państwa czy autonomii i mamy być jego mięsem armatnim np. walcząc przeciw Hiszpanom i murzynom na Haiti (którzy Polsce nic złego wtedy i przedtem nie wyrządzili).

  I jeszcze przypomina mi się Piłsudski: Mógł pomóc białogwardzistom to nie chciał. (bo ponoć mogło to zagrozić niepodległości Polski i mielibyśmy dalej być częścią Rosji). Potem przyszło nam walczyć z bolszewikami, ktorych sam sprowokował. A jaki miał stosunek do Pomorza, Śląska i powstania wielkopolskiego? Tego się nie mówi głośno w Polsce.

  Jeszcze taki przykład w mojej wsi w lutym 1945 roku Rosjanie postawili pod ścianą niemiecką rodzinę. Tak niemiecką bo wspomagali Rzeszę już przed wojną mieszkając w granicach Polski i działając przeciw państwu polskiemu. Okolica o tym wiedziała i nikt nie chciał w to wnikać co im za to zrobią. Tylko jeden sąsiad Polak przybiegł do radzieckiego dowódcy i ubłagał na kolanach, żeby im krzywdy nie robić bo to Polacy, że oni tu zawsze mieszkali, że nie mieli z Niemcami nic wspólnego. I dopiął swego. Ta rodzina miała go za to potem głeboko gdzieś. Zero wdzięczności. I po dziś dzień potomkowie żyją blisko siebie w jednej wsi mając na siebie wylane.

  Nie da się w Polsce obiektywnie dyskutować nt historii. Każda władza wciska swoją wersję. A prawda jest szara jak stary papier toaletowy.

 49. karlik said

  Ad. 5 „Efektem tego najazdu jest utrata do dziś 1/3 obszaru Polski z 1939r.”

  Głupoty Pan wypisuje..

  Gdy powstawała Rosja Sowiecka – to dała prawa narodom do samostanowienia. Powstały państwa takie jak Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, również Polska.
  Jedynie, że Polska nie zgadzała się z taki twierdzeniem Sowietów i dlatego odebrano Białorusinom Ukrainie czy części Litwie tereny, które nie były Polskie, bo przecież Polska i jej granice się kształtowały..
  Polska została zatwierdzona Traktatem Wersalskim i polscy przedstawiciele, zrezygnowali z prawa Polski do samostanowienia o granicach. Czyli to co uchwalono w Rydze było nielegalne. tak samo zmiana granicy w 1938 również była nielegalna..
  Granica wschodnia została ustalona w lipcu 1920 roku co potwierdził swoim podpisem premier RP i takie ustalenia zostały wysłane Sowietom, które oni przyjęli i w roku 1945 stały się faktem. Wschodnie granice Polski nie zostały przed rokiem 1939 ustalone i zatwierdzone przez mocarstwa sprzymierzone.

  Dlatego Sowieci w 1939 weszli do Polski jak po swoje, jak Polska do Czechosłowacji..
  .

 50. Okadwa said

  Ni ma co gadać…
  Litra na stół i za zdrowie sojuszników.
  I śpiew!

 51. revers said

  https://ria.ru/20220117/gaz-1768210173.html

  Do tego dojdzie, ze od 1 lutego zadne dostawy gazu rurociagiem jamajskim z Rosji.

  Innym slowy ruski gaz bedzie kupowany przez posrednikow jak Niemcy lub inne nie bezposrednie zrodla dostaw gazu.

  Brak podstaw economi? Na kazdym szczeblu decyzyjnym.

  Co ciekawsze Poroszenkowi ktory jest na exilu W Polsce wlasnie rezim tragicznego komedianta Zielenskiego zarzuca W Kijowie wspolprace z Rosja za sprowadzanie z Rosji wegla W czasie jego prezydenkiej kadencji.

  Na sali sadowej W Kijowie Poroszeko radzi Zielenko zmiane narkotykow.

  Wychodzi na to ze wierchuszka warszawska tez nie dobrala prochow lub zastrzykow , stadia na irraconalne zachowania.

  Jak dokopac Rosji, sama sie kopiac.

  Od 1.lutego faktycznie brdowskie ceny gazu i kolejna gubernia BRD GmbH.

 52. Antares said

  #Karlik
  „Gdy powstawała Rosja Sowiecka – to dała prawa narodom do samostanowienia”

  Taak, Sowieci i Lenin dały prawo do samostanowienia innym – jakbym słuchał wykładów historii w PRL.
  Gdzie mogli to siłą trzymali. Lotwa i Estonia z trudem obroniły niepodległość. Nikt nie chcial dobrowlnie należeć do CCCP, nawet sami Rosjanie.
  A najlepiej jak Sowieci dali prawo do samostanowienia było widać w 45r.

 53. Marucha said

  Re 52:
  Przy okazji te państwewka nie miały okazji celebrować swych nazistowskich tradycji.

 54. Bogusz said

  Mamy do sovietów dużo pretensji ale dzisiejsza Rosja to nie sovieci. Wnukowie nie mogą odpowiadać za czyny swoich dziadków.
  Dlatego najwyższy czas aby przestać żyć przeszłością a zacząc przyszłością. Mozemy Rosjan nie kochać ale trzeba z nimi handlować bo to studnia bez dna ale dla wielu lepiej jest jak ta żydowska swołocz trzyma was za mordę i doi bez końca. Również oni będący we władzach stalinowskich narobili największych spustoszeń na polsce i polskim NARODZIE. a nie zwykli Rosjanie

  ———
  Polak woli, żeby mu żyd nasrał do zupy, niż usiąść z Rosjaninem przy wódce
  z ogórkiem.
  Admin

 55. tras said

  re 37+53: SzPanie Marucha>wielkie dzięki za ten WYSIŁEK jaki SzPan wkłada w tłumaczenie tego świata prowadząc Gajówkę
  ALE
  NIE MA SzPan odczuwać WSTYD !!
  Za to, że ktoś jest po prostu GŁUPI
  lub KANALIA!!!
  WOJOWNIKO KLAWIATURY
  Jeżeli ktoś jest bardzo, bardzo głupi
  jak może taki ktoś zrozumieć że jest bardzo, bardzo głupi a przede wszystkim
  PODŁEGO CHARAKTERU.
  i prośba
  SZPanie Marucha
  proszę kierować się powiedzeniem Winnie Churchilla>
  DO NO GIVE UP, DO NOT GIVE UP, DO NOT GIVE UP!! NEVER
  lub lokalnym hasłem pp. Olszańskiego-Osadowskiego (akurat ich poglądy są w pełni zgodne z Pańskim paradygmatem – re.37)
  ŚMIERĆ WROGOM OJCZYZNY
  i WKURW PIELĘGNOWAĆ
  bo
  STATUT KALISKI spalony
  prawo moralne w mas

 56. BJP said

  Nie było wyzwolenia Warszawy.
  Było zdobycie naszej stolicy przez armie czerwona i zainstalowanie władzy bandytow w Polsce.
  Była walka przeciwko jednemu złu prowadzona przez drugie zło.
  My jako narod cywilizowany mamy honorowac bojownikow drugiego zła, ktorzy zgineli na terytorium (jakim, granice poprzesuwane).Powinni oni miec jeden cmentarz w naszym panstwie i tam jeden pomnik. I to wszystko.

  ———-
  Czy Pan jest głupi, czy wredny?
  Admin

 57. Józef said

  Ad 56)
  Panie Admin, ale obiektywnie BJP ma rację.
  Nie wiem, dlaczego Pan tak emocjonalnie reaguje.
  Wyzwolenie Warszawy mogłoby mieć miejsce w sierpniu albo wrześniu 1944 r., ale w styczniu 1945 r. nie było czego wyzwalać, było tylko wejście na połączenie cmentarza z gruzowiskiem.

  ———–
  O tym już nie raz mówiliśmy. I wyjaśnialiśmy.
  Oburzające i wkurwiające jest zrównywanie zbrodni sowieckich i niemieckich.
  Admin

 58. Kar said

  BJP/ganz genau

  – staly opuszczone zgliszcza z resztka pladrujacych niemieckich ciur obozowych. Byla to jednak zaszczytna okazja do wmontowania sowieckiego sobaki/tchorza Jaruzela na rzadowy stolec. Z reszta zzabugowskiej holoty., ktora do dzisiaj waruje przy panstowym korycie

 59. Józef said

  Ad 57)
  Panie Admin, czy to znaczy że taka sama zbrodnia może być lepsza lub gorsza w zależności od osoby zbrodniarza? Zbrodniarze równi i równiejsi? Poza tym historycznie pierwszy zbrodniczy system to była Bolszewia wyrosła na trupie Rosji, a dopiero potem pojawił się wtórnie hitleryzm (narodowy socjalizm, nazizm czy jak ktoś chce nazwać) jako REAKCJA na bolszewizm. Pamiętam, że nawet komuchy chętnie używali tego słowa: „reakcja”. Reakcja jest zawsze reakcją na coś, jest więc wtórna. Gdyby nie strach przed bolszewizmem, to gnuśne niemieckie mieszczaństwo raczej nigdy nie łyknęłoby podsuniętej mu propozycji hitleryzmu. Zresztą oba systemy są lustrzanie podobne i pochodzą z tego samego źródła.

 60. Marucha said

  Re 58:
  Dwie rzeczy:
  1. Chodzi o proporcje.
  2. „Rosyjskie” zbrodnie to zbrodnie żydowskie.

  Przy okazji polecam np.:
  >https://marucha.wordpress.com/2017/09/22/ilu-polakow-zeslano-na-sybir/

 61. z prowincji said

  ad.56 ;Panie Gajowy i jak tu nie używać ostrego i nawet chamskiego jezyka (gnój w ad.9)
  wychodzi taki któremu nie chciało sie przeczytać 55 wpisów sensownego sporu i ostrego
  uzasadnionego historią dyskursu na tematy historyczne ale i niestety aktualne przysparzajace nam wiele biedy i wygłasza taki typ prowokacyjne słowa jak gdyby nigdy nic ; k…wa !.
  Z mojej strony szacun dla Pana za cierpliwość wielce delikatną ripostę .
  Pana wpis ad 37 .powinien być kążdemu durakowi być wypisany gorącym żelazem na czole .

 62. Piotr B. said

  Panie Jozefie 57.Pan musi skorygowac poglady,bo w lecie w lipcu bylo PRESTUPLENIE fontu na Wisle na pn.pd Waszawy Deblin,Pulawy az po Sandomierz,a szwab byl mocno obsadzony na zachodnim brzegu.Na moscie kolejowym w Deblinie byl zator na Wisle z trupow,a woda w Wisle czerwona.Prosze odwiedzic cmentarze na polnoc od Deblina,to tylko znikomy procent tych co sie udalo pochowac.

 63. Boydar said

  Kiedyś u mnie na wsi to w takich okolicznościach przyrody mawiano – „mów do słupa a słup jak dupa” czy też „rozmowa jak z dupą w nocy”. Teraz to nie wiem co tam mówią bo teraz mieszkam w niezmiernie cywilizowanym sztetlu, a tu z kolei mówią to samo co pp. Józef, Sailor, BJP czy nawet Pan Kar.

 64. rycho08 said

  Ad. 47
  ta kupa gruzów utłukła 3 tys. ale żołnierzy polskich, rosjan blisko 21,5 tys.

  Ad. 37
  „Jest mi wstyd za wielu z Was. Mimo tylu wspólnych lat w gajówce – jej efekty pedagogiczne okazały się mizerne i wciąż tkwią oni w narracji „Gazety Polskiej”…

  Gospodarzu to nie tak – wyedukowani kończą szkołę i idą w świat a ci to dopiero zaczynają – to zerówka,

  ————–
  Ile lat można siedzieć w zerówce???
  Admin

 65. revers said

  Ostatecznie cmentarz wojenny utworzono w Garwolinie, na który przeniesiono ekshumowane zwłoki żołnierzy polskich i radzieckich z mogił pojedynczych i zbiorowych znajdujących się na obu brzegach Wisły. Według sporządzonych po wojnie przez sołtysów z gminy Wilga wykazów mogił żołnierzy radzieckich ustalono następujące liczby pochowanych; Celejów 7, Podole Stare 8, Zakrzew 6, Kępa Celejowska 3, Wilga około 60 w tym 7 oficerów. Najwięcej mogił znajdowało się na terenie Osiedla Wypoczynkowego: ustalono 10 pojedynczych mogił i dwie zbiorowe, jedna w lesie przy drodze na Dęblin a druga przy ośrodku KZST gdzie zlokalizowany był szpital polowy. Wiele mogił na Osiedlu nie zdołano zlokalizować z powodu zniszczenia ich przez pojazdy podczas stacjonowania wojsk radzieckich.

  Cd.
  http://vilca.pl/forsowanie-wisly-przez-wojska-radzieckie-i-polskie-w-1944-r/

 66. Grace said

  Dziekuje Panie Gajowy za pozamiatanie Gajowki i za te wspaniale jak zawsze komentarze. Dodam tylko ze moi rodzice, z dziada pradziada warszawiacy z Woli, witali Rosjan w Warszawie czym mieli. Sztucznym kwiatkiem, Bog jeden wie skad wytrzasnietym. Kromka czarnego chleba, kawalkiem sloniny. Moja babcia oddala rosyjskim zolnierzom wszystkie szaliki i czapki jakie byly w domu. Mowila ze nie mogla patrzec na ich zmarzniete twarze. Mlode chlopaki w wiekszosci. To dzieki nim, tym znienawidzonym kacapom przez glupich polaczkow do kraju wrocilo dwoch moich wujkow z obozow koncentracyjnych a jej synow. Polacy opamietajcie sie w swojej nienawisci do Rosjan. Oni nie moga sie bronic przed waszymi atakami, nie zyja a wy zyjecie dzieki nim!

 67. Kar said

  Panie szanowny Boydar, za szczerosc do bolu za wyjscie z wsiowychkrzakow dedykuje Panu (bonus) cos extra apetycznego z Tuwimowej parowozowni…enjoy it

 68. ! said

  Jeszcze na zakończenie:
  Zbrodnie Niemców (wiele wiele razy przewyższające zbrodnie Stalina) dziś dla poliniaków się nie liczą. Tak samo ofiary banderowców i szaulisów. Dopóki będzie robienie lachy Ameryce będzie triumf kłamstwa. Tu trzeba przy władzy ludzi z partii Zmiana, Kamratów, albo Xportal lub prof. Wielomskiego. Ewentualnie Myśl Polską. Reszta to banda palantów i zdrajców. Jeden działacz PiS w regionie powiedział mi, że sra na Wołyń.
  Tyle.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: