Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  rycho08 o Drażnienie Ruskiego
  bryś o Znaczenie wojny w XXI wie…
  axel o Premier wzywa do wojny z …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Isreal o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Wolne tematy (38 – …
  wnikliwym okiem o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Drażnienie Ruskiego
  maxi o Drażnienie Ruskiego
  szary4aequitas o Co właściwie napisał Mora…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Drażnienie Ruskiego
  brys o Drażnienie Ruskiego
  Mietek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

… koń … arabski … lub – trojański … a Pegasus? – …nadjordański!

Posted by Marucha w dniu 2022-01-20 (Czwartek)

Historia podsłuchów zatoczyła koło?

…. echh, łza się w oku kręci, jak się patrzy na takich dryblerów – jak pan Jarek i jego gromadka. Umieściłem kilka dni temu tu i tam komentarz, który będzie niżej – a tutaj postaram się myśl przykrótką – rozwinąć:

Tylko skończony cymbał mógł sobie pomyśleć, że najlepszy wywiad świata pozwolił mu kupić bardzo zaawansowany program szpiegowski po to, żeby kilku facecików jakby dopiero co siłą oderwanych od piaskownicy (napisało mi się pisakownicy – ten Freud, to był jednak łebski gościu) – mogło sobie słuchać takich poważnych dygnitarzy, jak pan Brejza, tuzów palestry w rodzaju pana Giertycha, czy kogoś tam jeszcze podobnej, lub niższej rangi ….

… informacją ważną, wręcz alarmową dla naszych dryblerów właśnie znów zaplątanych we własne kalesony – powinno być to, że podsłuchy, oraz fakt, że były przeprowadzone – wypłynęły. Bo to znaczy, że – ktoś starszy i mądrzejszy uznał, że istnieje potrzeba, aby tak się stało. Powiedzmy, że został wysłany sygnał ostrzegawczy.

Nie jest tak – co napisał jeden z naszych nowych kolegów, że Pegasusa zainstalowano w Polsce, by śledzić opozycję. Po pierwsze ta opozycja nie jest tego warta – więc już to, że PIS wykonywał takie podsłuchy, jest kompromitujące – bo niczego istotnego nie jest w stanie wygenerować; po drugie, że owa opozycja jest doskonale kontrolowana przez drugi z gangów prowadzących tu swoją rozgrywkę, rękami i służbami choćby niemieckimi i urzędników UE. Tu bez Pegasusa wszystko było i jest dość czytelne i przewidywalne, może z wyłączeniem posła Brauna, choć i co do tego pewności ne mamy.

Jak zatem jest? Komu i do czego służy Pegasus, którego nie było, potem się znalazł, a teraz znów nie ma – bo licencja wygasła – ale podobno dalej hula po łąkach, pastwiskach i – alkowach żon dygnitarzy?

Otóż – jestem przekonany, że głównym celem zainstalowania tego systemu w Polsce była – uznana za pilną, co jest zrozumiałe choćby w świetle akcji POLIN i akcji 447, a obie te akcje oparte o pandemię mniemaną – potrzeba skutecznej inwigilacji struktur rządowych. Przecież to nie jest tak, że słuchają tylko na przykład: panowie Kaczyński, Wąsik, Kamiński, Ziobro – to przykłady, może ci akurat nie słuchają, tylko ich podwładni.

Słuchają też ci – a to na pewno bardzo zaufani ludzie, którzy ten program zainstalowali i go serwisują – ale przede wszystkim słuchają ci, którzy podjęli decyzję o jego sprzedaży rządowi warszawskiemu. Nie wiem gdzie, czy w Tel Avivie, czy Waszyngtonie, czy w innym miejscu. Słuchają i wyciągają wnioski, oceniają, jak się sprawują ci, których my podejrzewamy o bycie ichną agenturą.

Z tego, że sprawa podsłuchów wypłynęła wynikają dwa wnioski: pierwszy, że gdzieś tam uznano, że PIS z przystawką nie dość dobrze wywiązuje się z zadanej roli – co jest zgodne z naszymi obserwacjami, bo chociażby zamordyzm sanitarny jest nad Wisła mniejszy, niż w innych krajach, stan wyszprycowania niezadowalający, a ruchy rządu w tej i innych sprawach – niejednoznaczne.

Drugi – że jest to związane z nagłym wycofaniem części Rady Medycznej, powrotem do ustawy segregacyjnej, ponawianymi wystąpieniami posła Hoca, naciskami na obowiązek szczepień. PIS z całą pewnością nie chciałby oddać władzy, zbyt wiele konfitur by się zmarnowało – więc możemy spodziewać się zaostrzenia kursu – choć nie wykluczałbym, że będzie to miało charakter głównie werbalny – czyli taki jak dotąd.

Jest jeszcze jedna refleksja – sytuacja trochę mi przypomina tę w której znalazł się późny PRL z generałami Jaruzelskim i Kiszczakiem u sterów. Wtedy też gdzieś poza ich zasięgiem zapadły wielkie geopolityczne decyzje o przekształceniach w Europie Wschodniej – i rządzący mogli jedynie postarać się, by odbyło się to jak najmniejszym kosztem dla narodu (który wtedy jeszcze istniał). Tak się stało, cokolwiek mówić, ulice nie spłynęły krwią, przekształcenie odbyło się w zasadzie z aprobatą społeczną – prawdziwy, mrożący krew w żyłach rachunek zobaczyliśmy później.

Teraz sytuacja wydaje się podobna – decyzje zapadły gdzieś bardzo wysoko, prawie wszystkie kraje tak czy inaczej je realizują – można stawiać masę zarzutów – ale proszę sobie wyobrazić, że od powiedzmy roku rządzi powiedzmy Lewica z Platformą i PSL …. – myślę, że wszyscy byśmy byli wyszczepieni 17 razy, zaczipowani jak należy, nie ruszali się bez smartfona, chodzili w naryjcach wszędzie – i płacili tylko elektronicznie.

Póki co, tego nie ma – ale to się może zmienić po tej aferze – ostrzeżeniu. PISiory będą musieli zaostrzyć kurs, albo oddać władzę. Na razie trzeba spodziewać się zaostrzenia kursu – przygotować się na to, tak, by to przetrzymać.

Na koniec jeszcze jedno powtarzam ostrzeżenie: wszystko, co można umieścić w szprycy – można też umieścić w tabletce – nie dajcie się nabrać, laboratoria cały czas pracują – dla naszego dobra, oczywiście – dla całego dobra, jakiego nam jeszcze nie odebrano.

To jest wojna – na śmierć i życie – nie wolno tego lekceważyć.

Tu wspomniany komentarz – zamieszczony w kilku miejscach:

Sugerowałbym inne spojrzenie na tę sprawę: po pierwsze – gdyby nie było woli sprzedaży, PIS w życiu nie dostałby Pegasusa – więc może warto zapytać: po co sprzedano cymbałom ten program? Oni może myślą, że to po to, by sobie mogli podsłuchiwać różnych Brejzów i Giertychów – ale jest inaczej, moim zdaniem.

Tu komentarz, który umieściłem wczoraj:

Kaczy gang myślał, że Pegasus jest po to, żeby mogli podsłuchiwać na prawo i lewo – a tak naprawdę ten koń, Pegasus, został wprowadzony do twierdzy POLIN , żeby oblegający mogli słuchać co się dzieje w środku – a przede wszystkim trzymać nadzór nad piątą kolumną, czyli własną agenturą . Kaczor słuchał Brejzę – ale ciekawsze – kto słuchał Kaczora?

Andrzej Tokarski
https://att.neon24.pl/

Komentarze 3 do “… koń … arabski … lub – trojański … a Pegasus? – …nadjordański!”

 1. Yagiel said

  O! Andrzej Tokarski objaśnił, jak PiS powinien zrozumieć sytuację, skoro sam PiS nie może dojść do wniosków włąściwych, czyli trafnych. I to jest sytuacja raczej nowa w KL Polin i – jak dla mnie – zastanawiająca.
  Żeby tak „kaczym gangiem” potraktować poważny poliński rząd ?
  Niemcom chyba we łbach się poprzewracało… Co prawda jeszcze po polsku piszom, uniom nawet, tj. umiom nawet (ch ten Freud!) Felietonistę naśladować ! Her Gott !

 2. revers said

  Program Pegasus z powodzeniem uzywany jest W Salwadorze, gdzie za pomoca tego programu sciagnieto dziesiatki gigabajtow materialow dzienikarzy salwadorskich.

  Co na to Banas, Ziemkiewicz i pan Stanislaw M. Inni dzienikarze online, print medii?

  Praktycznie wszystko co chce sie publikowac W mediach, wczesniej laaduje na twardych dyskach bezpieki, NSA.

  O tym to nawet W komunie kazdy publicysta na sitodruku mogl by tym tempie inŵiligacji nigdy nie doswiadczyc i pisac o totalitaryzmie.

 3. osoba prywatna said

  Marian Banaś – Senacka Komisja Nadzwyczajna ws. Pegasusa [18 stycznia 2022]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: