Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  revers o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Co się stanie po referendum w…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

To zemsta za deportację Djokovicia? Zaskakująca decyzja rządu Serbii.

Posted by Marucha w dniu 2022-01-21 (Piątek)

Nie milkną echa sprawy Novaka Djokovicia. Niespełna tydzień po tym, jak musiał opuścić Australię, serbski rząd cofnął koncesję na wydobycie litu australijskiemu potentatowi w tej branży.

Sprawa Novaka Djokovicia ciągnęła się od momentu, gdy dotarł do Australii. Warunkiem wjazdu do kraju i uczestnictwa w Australian Open było pełne zaszczepienie. Zamiast tego Serb przedstawił tzw. wyjątek medyczny.

Choć wydawało się, że będzie mógł wziąć udział w turnieju, ostatecznie sąd podjął decyzję o cofnięciu mu wizy. Djoković musiał opuścić Australię i nie stanął przed szansą dziesiątego triumfu w Melbourne.

Cała sprawa wykroczyła poza świat sportu. „Daily Mail” poinformowało, że serbski rząd cofnął koncesję na wydobywanie litu australijskiemu gigantowi Rio Tinto.

Premier Ana Brnabić powiedziała, że jej rząd zgodził się z apelami ekologów o wstrzymanie wartego 3,3 mld dolarów projektu Jadar. Gdyby został ukończony, uczyniłby Rio Tinto jednym z największych producentów litu na świecie.

Dodajmy, że lit to materiał niezbędny do baterii słonecznych i ogniw do samochodów elektrycznych. – Wszystkie decyzje i licencje zostały unieważnione. Jeśli chodzi o projekt Jadar, to koniec – przekazała Brnabić.

Według ostatnich przewidywań australijska firma miała wyprodukować wystarczającą ilość litu, aby zasilić milion pojazdów elektrycznych.

Brnabić oskarżyła firmę o dostarczanie społeczności niewystarczających informacji na temat projektu. Dziennikarze „Daily Mail” spekulują natomiast, że decyzja ma związek z deportacją Novaka Djokovicia.

„Daily Mail” przypomniało, że w zeszłym roku w Serbii odbyły się protesty przeciwko rządowemu wsparciu projektu, domagając się przy tym opuszczenia kraju przez Rio Tinto. Rząd początkowo poparł wydobywanie litu, ale później zmienił zdanie. Projekt został wstrzymany przynajmniej do wyborów, które odbędą się w kwietniu.

[Czy którykolwiek „rząd polski” stanąłby w podobny sposób po stronie prześladowanego przez kryminalną mafię sportowca? Pytanie retoryczne… – admin]

https://sportowefakty.wp.pl

Komentarzy 21 do “To zemsta za deportację Djokovicia? Zaskakująca decyzja rządu Serbii.”

 1. adsenior said

  Gajowy, pytanie retoryczne, Jedno ale Serbią rządzą SERBOWIE, a z POLSKI polacy jerozolimscy z warszawki, zrobili polin!

 2. Boydar said

  Ech, ci Ruscy Szachiści … 🙂

  perfecto !

  Dla nas może być to zaskakujące, ale nie dla wywiadów, kontrwywiadów, wywiadowni gospodarczych i różnych wysoko kwalifikowanych think-tanków stron zainteresowanych. I NIKT pary nie puścił. Znaczy się było to UZGODNIONE. A z tymi „podmiotami” bez kanonierki nic przecież nie uzgodni. To jak poważna musi to być kanonierka !!!

  ——
  Nie wiem, czy Pan czasami nie przekombinowuje…
  Admin

 3. Boydar said

  Jaaa ? „a kim że jestem” 🙂

 4. Greg said

  ad.1
  Kapitalne pytanie.
  Jeżeli Serbią nie żądzą Serbowie, to dlaczego stają po stronie Serba ?
  Z niego taki Serb, jak z Niedzielskiego i Poloka – Polak.

  Od 46min – 01:00.
  .https://www.youtube.com/watch?v=kwLmtPvTDX8

  Takie tam…..brednie ?

 5. Kar said

  @1/Adsenior

  – nie mow hop poki nie przeskoczysz. Spojrz Pan jednym okiem np. na Sarajevo-historie. A zmienisz Pan zdanie odnosnie „jerozolimskich” natychmiast

  – ONE jak opienki po deszczu wszedzie..wszedzie pod plaszczykiem sniegu.. mrowie (Duda mial racje mowiac, ze MY to wszystkie obowiazkowo rzydy..)

  poogladaj sie Pan dzisiaj na dobranocke skrupulatnie w lustrze

 6. Greg said

  Najmocniej przepraszam.
  To jest właściwy link.
  .https://www.youtube.com/watch?v=iWgVWSB1GcA

 7. Olo said

  Tak się traktuje syjonistycznych bandytów.

  Słowiańska krew, nie skażona anglosaską i żydo-bandewrowska trucizną.

 8. GonDar said

  To nie oznacza, że nikt nie będzie kopał.
  Może ROSATOM?

 9. Wernychora said

  Bo Serbia dba o swoich obywateli
  10 najbogatszych ludzi podwaja swoje fortuny podczas pandemii, podczas gdy dochody 99% ludzkości spadają
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/01/10-najbogatszych-ludzi-podwaja-swoje.html

 10. Siekiera_Motyka said

  Nie of Novaka chodzi.

  Tu chodzi o prezydenta Vucic i jego partie. Vucic ma problemu bo on chciał by Rio Tinto eksploatowało Serbie, ale aby to zrobić musieli by wywłaszczać ziemie obywatelom. Obywatele się postawili i z tego powodu powstały potężne protesty i niesmak to Vucic.

  W Kwietniu 2022 będą wybory parlamentarne. Vucic nie miał wyjścia, musiał odwołać zainteresowanie eksportacja swego kraju.

  .https://www.telegraf.rs/english/3144992-vucic-meets-with-officials-on-davos-forum-sidelines-we-will-invite-businessmen-to-invest-in-serbia

 11. ? said

  Re 1: Serbią nie rządzą Serbowie.

  Premierka – lesbijka w związku z lekarką, która urodziłą im dziecko. Hmm…
  Prezydent – pedał.

  Problemem jest Kosowo – jeśli rząd się ugnie, to Serbowie ich rozszarpią gołymi rękami. I nie będzie zmiłuj. I wszyscy o tym wiedzą.

 12. Siekiera_Motyka said

  Ad. 11 – „Problemem jest Kosowo – jeśli rząd się ugnie, to Serbowie ich rozszarpią gołymi rękami. I nie będzie zmiłuj. I wszyscy o tym wiedzą.”

  Dokładnie tak jest. Napięta sytuacja.

 13. adsenior said

  ad 5 Szanowny, masz swój pogląd, to go głoś, a odzywki typu lustro, zacytuję klasyka z Rury: możesz mnie pan cmoknąć, tam gdzie słońce nie dochodzi

 14. Peryskop said

  Re 10 Siekiera_Motyka BINGO!

  Re 11 ? BINGO!

  Re 13 … zacytuję klasyka z Rury:
  możesz mnie pan cmoknąć, tam gdzie słońce nie dochodzi

  Rura wie gdzie cmokać 🤣

  Tu rozłożyłem nerki Hollanda na czynniki pierwsze wg receptury GNM :
  https://marucha.wordpress.com/2017/03/04/cmokam-nad-arcydzielem/

  Ale po uwzględnieniu uwarunkowań #10 i #11 – znów widać, że prawda zwykle nie leży sobie na wierzchu, i trzeba pokopać głębiej.

  Nawet pod brzytwą Ockhama.

 15. Mano Negra said

  [Czy którykolwiek „rząd polski” stanąłby w podobny sposób po stronie prześladowanego przez kryminalną mafię sportowca? Pytanie retoryczne… – admin]

  To byłoby głęboko niemoralne, niekatolickie.

  „(…)Prawosławie i katolicyzm to dwa zupełnie odrębne zjawiska gatunkowe, tradycja i religia to jakby całość i część. Dlatego nie jest możliwe zjednoczenie prawosławia i katolicyzmu. (…) Katolicyzm ze swoim filioque oraz ideą indywidualnego zbawienia. Idea indywidualnego zbawienia nie jest myślą chrześcijańską, lecz typowo katolicką. W prawosławiu takiego pojęcia nie ma. Nie ma w ogóle pojęcia jednostki.

  W antropologii prawosławnej nie występuje słowo indywiduum, indywidualny. Na antropologii zaś, jak wiadomo, zbudowany jest cały system społeczny, cały model cywilizacyjny. Sombarth uważał, że antropologia katolicka zakładała specyficzny rozwój stosunków socjalno-ekonomicznych, ponieważ przykładała dużą wagę do pojęcia indywidualności. Prawosławna antropologia akcentowała z kolei zawsze ponadindywidualną osobowość. Człowiek postrzega się wtedy jako część większej całości. Dlatego nie on się zbawia, ale ktoś zbawia przez niego. W katolicyzmie człowiek to indywiduum, a więc całość niepodzielna, w prawosławiu człowiek to dywiduum, osoba dywidualna, a więc podzielna. W katolicyzmie człowiek jest istotą skończoną, odpowiada sam za siebie – przed Bogiem, przed ludźmi itd. Protestantyzm jeszcze bardziej zabsolutyzował to przeświadczenie. W prawosławiu natomiast człowiek jest częścią Kościoła, częścią wspólnotowego organizmu, tak jak noga. Jak więc człowiek może odpowiadać za siebie? Czy noga może odpowiadać za siebie? Stąd wywodzi się idea państwa, totalnego państwa. Dlatego też Rosjanie, ponieważ są prawosławni, mogą być prawdziwymi faszystami, w odróżnieniu od sztucznych włoskich faszystów w rodzaju Gentile czy tamtejszych heglistów. Prawdziwy heglizm to Iwan Pereswietow – człowiek, który w XVI w. wymyślił dla Iwana Groźnego opryczninę. To był prawdziwy twórca rosyjskiego faszyzmu. On sformułował tezę, że państwo jest wszystkim, a jednostka niczym. Państwo jest zbawieniem, państwo jest Kościołem.(…)”

  Aleksander Dugin: Czekam na Iwana Groźnego, Fronda 11-12, 1998

 16. tylko przypominam said

  Lesba i pedał lepszą podjęli dla kraju decyzję niż PiSdy i „narodowcy” nad Wisłą krzyżami poobwieszani.

 17. Serb jest pierwszym w historii sportowcem który został zdyskwalifikowany za nie branie.

 18. JanuszT said

  Moim zdaniem na miejscu władz republiki Serbii zerwałbym od zaraz wszelkie relacje polityczne społeczno-gospodarcze z Australią państwem ultra totalitarnym, szowinistycznym, łamiącym prawo międzynarodowe o swobodnym przemieszczaniu się substancji ludzkiej po świecie. Wycofałbym natychmiast swojego ambasadora stamtąd i zamknął wszystkie placówki dyplomatyczne serbskie na terenie Australii. Nakazał praktycznie niezwłocznie opuścić bandyckim dyplomatołom lewackim, syjonistycznym, australijskim i ich obywatelom terytorium republiki Serbii do 48 h. Po tym czasie wszystkich ich siłą deportując poza terytorium republiki serbskiej. Wojna militarna między Serbią a Australią nie wchodzi w grę, tylko dlatego, że położenie geograficzne obu państw wyklucza to {koloryzuję, ale nie do końca}. Pozbawienie koncesji tych bydlaków australijskich na eksploatację i wydobycie serbskiego litu, to zaledwie preludium, co przyniesie {tak myślę} życie dalej po tej haniebnej i bulwersującej opinię publiczną międzynarodową sprawę serbskiego tenisisty ziemnego Słowianina – Novaka Djokovićia.

 19. I*** said

  (3) Właśnie, kimże… :)))

 20. Boydar said

  tylko ordynansem

 21. Anucha said

  Novak Djokovic zdarł maski z twarzy właścicieli szwiata.
  Ukazały się przestraszone mordy, do których dociera świadomość ,zapłaty za popełnione zbrodnie.
  Tenisista przez kilka dni ,zrobił więcej dla wolnego świata , niż wszyscy pozostali przez 2 lata.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: