Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  rycho08 o Drażnienie Ruskiego
  bryś o Znaczenie wojny w XXI wie…
  axel o Premier wzywa do wojny z …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Isreal o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Wolne tematy (38 – …
  wnikliwym okiem o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Drażnienie Ruskiego
  maxi o Drażnienie Ruskiego
  szary4aequitas o Co właściwie napisał Mora…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Mietek o Drażnienie Ruskiego
  brys o Drażnienie Ruskiego
  Mietek o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Wojenne szaleństwo

Posted by Marucha w dniu 2022-01-22 (Sobota)

Zapraszam Państwa na krótki przegląd informacji o wydarzeniach frontowych mających miejsce na wojnie… nieistniejącej. Jeżeli zastanawialiście się kiedyś, jak to jest być bohaterem powieści science-fiction, to macie niepowtarzalną okazję przeżyć to sami.

Jak Zachód rosyjski pochód powstrzymuje

22 listopada 2021 roku napisałem tekst o tym, jak z Ukrainy wydostaje się i rozlewa po Europie kampania informacyjna mająca przekonać świat, iż niebawem rozpocznie się rosyjska agresja. Minęły dwa miesiące i można powiedzieć, że z perspektywy twórców tego informacyjnego potworka, odniósł on całkowity sukces.

Sam prezydent Zełenski uznał już chyba, że przeholował, bo akurat zaczął delikatnie Ukraińców uspokajać, że przecież to „nic nowego od ośmiu lat” i żeby „nie wypłacali pieniędzy z banków”. Korelacja z interesami właściciela Privat Banku, Ihora Kołomojskiego, głównego partnera Zełenskiego, jest tu zapewne przypadkowa.

Mleko się jednak rozlało i to na sam Ocean Altantycki, co zmusiło do zajęcia stanowiska samego Prezydenta USA. Joe Biden z jednej strony wygłosił kilka zgranych frazesów o konieczności jedności NATO, polityce otwartych drzwi, pogroził sankcjami i… powiedział, że wszystko zależy od tego, jaka to będzie agresja. Trzeba przyznać, że mimo podeszłego wieku, amerykański przywódca zaskakuje przenikliwością myśli i zdolnością do prognozowania przyszłości. Oby mu zdrowia nie zabrakło!

No i oczywiście Niemcy. Jakże oni znowu zawodzą „Wolny Świat”, bo są najmniej entuzjastyczni wobec tej nieistniejącej wojny. Na tyle stracili zaufanie, że Brytyjczycy postanowili ominąć ich przestrzeń powietrzną przy dostarczaniu broni na Ukrainę. Pewnie się obawiali, że Niemcy jej nie przepuszczą, bądź dowiedzą się o tym Rosjanie. Dlatego zapewne piszą o tym media na całym globie. W Niemczech pojedynczy publicyści zresztą wzywają do rewizji stosunku wobec Rosji, w odpowiedzi na tę samą wyobrażoną wojnę z Ukrainą. Na razie bez skutku. Wrócimy jeszcze do tego, ale tymczasem przenieśmy się na chwilę nad Wisłę.

Dyżurni fachowcy w formie

W Polsce 20 stycznia portale informacyjne wyglądały tak, jakby naprawdę działa się na Ukrainie jakaś krwawa masakra urządzona przez Rosjan. Doszło do tego, że nawet rozsądni znajomi pytali mnie, czy faktycznie czeka nas wojna. Nie chcę się z tego nabijać, bo to tylko odzwierciedla skuteczność tego szaleństwa, natomiast trudno żeby było inaczej, skoro nawet Witold Jurasz (ostatnio piszący dość realistycznie) zaczął kreślić scenariusze co to będzie z tą wojną i po wojnie. Towarzyszy temu ton jakby chodziło o jakiś ustawiony mecz piłkarski, który wiadomo, że musi się odbyć.

Z kolei Sławek Sierakowski, w ostatnich latach niesamowicie aktywny w swojej agresywnej retoryce wobec wszystkich niegodzących się na Pax Americana, zaczął nawet swoich zaoceanicznych patronów upominać, by czasem nie zdjęli palca ze spustu i nie oddawali Rosjanom Ukrainy. W jego wyobrażeniu do NATO przystępuje się suwerenną decyzją narodu, zaś każda inna decyzja to coś wymuszonego przez Moskwę.

Swoją drogą mam nadzieję, że doczekam wyjaśnienia jak to się stało, że Polaków w referendum o NATO nikt nie spytał, a wyrażający wobec tej akcesji wątpliwości Lech Wałęsa został odsunięty od polityki i sprowadzony do roli kwiatka u kożucha.

To jednak nie koniec. Pewien popularny portal sondażowy począł prowadzić ankietę, pytając internautów „czy obawiają się ewentualnej inwazji Rosji na Ukrainę?”. Cóż za niedopatrzenie, że w ogóle „ewentualnej”, niemniej na wieczór 20 stycznia ponad 60% głosowało, że „tak”. Biorąc pod uwagę, że w takich sondach głosują głównie ludzie aktywni w internecie, mamy wyraźny znak jak bardzo przekonano przez ostatnie miesiące Polaków, iż faktycznie „coś jest na rzeczy”. Wniosek? Ludziom można wmówić dosłownie wszystko.

A Rosja jak na złość…

To co się w końcu na tej rosyjsko-ukraińskiej granicy dzieje? Właściwie nic nowego. Z mniejszym natężeniem ukraińska retoryka o nadchodzącej agresji trwa od… kwietnia zeszłego roku, kiedy ambasador Andrij Melnyk mówił w niemieckim radiu, że Ukraina musi wejść do NATO.

Fakt faktem, to były tylko słowa bez pokrycia, ale dla Rosji musiało to stanowić pewne ostrzeżenie, bo i to państwo jest od lat ciągle przez NATO okrążane i musi być gotowe na uderzenie uprzedzające, by nie stać się ofiarą agresji Zachodu. W tym tkwi sedno: Rosja na taką wojnę zdecydować by się mogła wyłącznie, gdyby istniało zagrożenie, iż Ukraina stanie się terenem, gdzie Waszyngton rozmieści broń zdolną do zniszczenia celów w Rosji. Czyli ma to mało wspólnego z jakimiś suwerennymi decyzjami Kijowa, w które bardzo chce wierzyć Sławek Sierakowski.

W tym kontekście informacja o transporcie brytyjskiej broni na Ukrainę brzmi jak prowokacja, podobnie jak wypowiedź Bidena, że „skala sankcji zależy od skali inwazji”. No przecież ci ludzie i te instytucje wyraźnie chcą zachęcić Rosjan do rozpoczęcia wojny, przekreślić szanse na rosyjsko-ukraińskie pojednanie i (co chyba powinno być ważne dla Ukraińców) jakąkolwiek reintegrację państwa ukraińskiego czy samodzielność w relacjach ze światem.

Brytyjczycy znani są w historii z wygrywania własnych interesów cudzymi rękoma i chyba właśnie tamtejsi jastrzębie wyczuli szansę na pogrążenie Rosjan i Ukraińców w krwawych walkach na lata, odcinając dzięki temu Europę od szansy na pogodzenie wspólnych interesów.

Zarówno w interesie Rosji i Rosjan, Ukrainy i Ukraińców, a także Polski i Polaków jest trwały pokój, pojednanie, a może nawet jakaś forma reintegracji Ukrainy.

Nie chce tego przede wszystkim Zełenski i jego patroni. Dlaczego? Bo wschodnią Ukrainę zamieszkują ludzie o przekonaniach prorosyjskich, którzy na dziś – gdyby mogli wziąć udział w wyborach – przechyliliby szalę zwycięstwa na korzyść sceptycznej wobec Zachodu opozycji. Wówczas na serio mogłyby się zacząć rozmowy o przywróceniu poprawnych relacji między Rosją a Ukrainą i trwałego pokoju w regionie. I tego sobie właśnie życzmy, nie dając się zbałamucić podżegaczom wojennym.

Tomasz Jankowski
Tekst pierwotnie ukazał się na portalu Sputnik Polska.
https://myslpolska.info/

Komentarze 23 do “Wojenne szaleństwo”

 1. Wladca said

  A teraz pomyslcie drodzy Rodacy ,co z tego konfliktu juz dostala Polska i jakim trzeba byc polglowkiem,zeby tego nie zobaczyc.Otoz Ukraina dostala w ostatnich tygodniach swieze dostawy broni.Bron ta na pewno wzmocnila ukrainska armie.A co dostala Polska?
  Pytanie te jest retoryczne .Ukraina to jest bardzo Polsce przyjazny kraj.Pokazal to w czasie 2WS.Zwlaszcza na WOLYNIU.Niedozbrojona Polska kontra uzbrojone przez Nato po zeby wojsko ukrainskie,bitne,zadne krwi i grabiezy.Super!
  A zyd Morawiecki z zydem Kolomojskim dokonaja inwazji na….Polske.Putin bedzie sie z tego tylko smial.
  Nie zapominajmy o naszych innych drogich przyjaciolach :Litwinach,Slowakach,Czechach i bardzo pokojowo nastawionych Niemcach.Nie bedzie zadnej wojny z Rosja.Za to Polacy bekna jak najbardziej
  Wielka Brytania juz o to zadbala.Moze sie myle?
  To poczekajmy jeszcze 2 tygodnie.Potem bedzie….
  NIC.A potem bedziemy mieli zamiast Amerykanow 0,5mln.armie Samostijnej Ukrainy..Bravo!

 2. Mietek said

  Może już starczy z tą Ukrainą, jak ostatnio powiedział jeden mądry Niemiec, oni, czyli NATO, gdy tylko Rosja zrobi swoje, uciekną z Ukrainy jak szczury, podobnie jak z Afganistanu.
  I jeszcze jeden sygnał ostrzegawczy dla tych zachodnich miernot, jak i pisowskich narkomanów i patałachów.

  Baijiahao: Rosja otrzyma pomoc!! z zewnątrz, jeśli NATO spróbuje zająć Kaliningrad..
  21 stycznia 2022

  Sojusznik pomoże Rosji zapobiec zajęciu Kaliningradu przez siły NATO w przypadku wojny. Opinię tę wyrazili analitycy z Chin.

  Obserwatorzy chińskiego wydania Baijiahao piszą w swoim materiale, że stosunki między Federacją Rosyjską a Zachodem w ostatnim czasie wyraźnie się pogorszyły, co może doprowadzić do eskalacji konfliktu.W tym przypadku obwód kaliningradzki stanie się priorytetowym celem dla zachodnich sił zbrojnych.

  „Obwód Kaliningradu od dawna jest przedmiotem zainteresowania państw NATO, ze względu na swoje położenie geograficzne” – zauważyli eksperci.

  Wskazują, że region ten daje Moskwie ogromne możliwości w przypadku działań wojennych w Europie, ale jednocześnie jest bardzo wrażliwy. Dlatego w ostatnich latach Rosja znacząco wzmocniła zdolności obronne swojego najbardziej wysuniętego na zachód regionu, z czego NATO doskonale zdaje sobie sprawę. Plan ataku na Kaliningrad na Zachodzie został opracowany od dawna, ale zakończy się to kompletną porażką z powodu interwencji niespodziewanego sojusznika Moskwy – mówią autorzy. Federacja Rosyjska otrzyma pomoc z zewnątrz od Chin, które choć prowadzą politykę neutralności, to jednak nie staną na uboczu w przypadku wojny między Rosją a państwami zachodnimi.
  I co wy na to?
  Przypomnę że Chiny właśnie nałożyły sankcje na Litwę, za ich antychińskie wypowiedzi, a to oznacza że produkty z Litwy mają bana na rynku Chin.
  Jak wiadomo, Litwa to technologicznie trzeci świat, podobnie jak Polska, ale! na Litwie produkują niemieckie firmy, które eksportują do Chin, i to właśnie niemieckie firmy dostały blokadę na dostawy do Chin, same Niemcy oficjalnie stanowiska nie zajmują, gdyż dobrze wiedzą że nic i tak nie zdziałają, tak więc niemiecki piesek narozrabiał, a Niemcy mają kłopot.

 3. revers said

  No tak, gdy W Genewie trwaja rozmowy dyplomatyczne Lavrow-Blinken, Rosja na zlosc sciaga z Angli 460 Ton materialu wojennego Podcast rozmow. A kilka godzin pozniej Po rozmowach w Genewie startuja z baz amerykanskich w Niemczech kolejne transporty materialu wojennego NATO na Ukraine.

  Wynik:

  Ważne.!!!!
  Departament Stanu nakazuje rodzinom pracowników ambasady USA na Ukrainie wyjazd z kraju najpóźniej w poniedziałek

  Szykuje sie Stan wyjatkowy na podkarpaciu i kolejny najazd migrantow z Ukrainy do Polin

  https://korso24.pl/podkarpacie/stan-wyjatkowy-na-podkarpaciu-po-eskalacji-konfliktu-rosja-ukraina-zaleje-nas-fala-imigrantow/FuwqDBnKYEJf4WtpZFpF?fbclid=IwAR244Rc4L5bB87rvDZzZcNSUGkywRe9jpLSsRHpI9NgN2vxEBG7RK-g3hIw

  Na Bialorusi trwa pobor.To wojenka W regionie.
  W Brzesiu swoja Akacje.

 4. zen said

  https://noweateny.pl/Polska/details/442/CZY-KTO-STARA-SI-MANIPULOWA-KRZYSZTOFEM-JACKOWSKIM-PROPAGANDOWA-NARRACJA-JASNOWIDZA-Z-CZUCHOWA-O-ZYM-PUTINIE-

 5. Suto said

  Klasyczny scenariusz, pojawia się Żyd (Zelensky) Spozujący na krajana i zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

  Btw ta broń od UK i Stanów to część programu który trwa od 2005 jeszcze za nieświetej pamięci McCaina by trenować specjalistów i bojówki zarówno antyrosyjskie jak i antyukrainskie.

  Szczur zapędzony w kozi róg będzie walczył do końca. Nie wyszło z plandemia, muszą wymyśleć coś grubszego, albo w końcu dogonią ich konsekwencje (Norymberga 2.0, procesy na całym świecie, wystąpienia antysyjonistyczne w parlamentach na całym świecie).

 6. revers said

  Re5
  No BTW, bo Estonia chciala wcisnac ukrainie pochodzce z DDR haubice, niezgodzilo sie BRD.

  Czesi dostarczyli amunicje, hiszpanie, wlosi okrety.

  Do ewakuacji ambasady W Kijowie szykuja sie Niemcy.

  I Jeszcze jeden wazny incydent dyplomatyczny, chef niemieckiej marynarki wojennej bedac W Indiach wypowiedzial sie W brew naracji i propagandy zachodu o agresji Rosji na Ukraine, W zasadzie powtorzyl to co mowi caly czas Lawrow, o nie agresji z strony Rosji.

  Za to stanowisko zostala wezwana do ukrainskiego MSZ ambasadorka ambasady Niemieckiej W Kijowie.

  Chef wiceadmiral marynarki Musial zlozyc rezygnacje z zajmowanego stanowiska.

 7. Ale dlaczego? said

  Kurwy pisowskie i inne antypolskie zarządzające naszym krajem od komuny to bydło na postronku Usraella. I dla poklepania po plecach są gotowi dokonać likwidacji narodu polskiego wywołując wojnę z Rosją!
  Módlmy się i tłumaczmy rodakom, że wojna, jakakolwiek, jest zbrodnią, igrzyskami śmierci na których szatan siedzi na trubunie i pije szmoana. A ludzie umierają i cierpią!!!
  I Polacy nie mogą się mieszać w żadną ustawkę wojenną!

  Wojna może być zdecydowanie jednym z narzędzi globalistów-satanistów. A także schodzących ze sceny innych uzurpatorów, np. neokonów.

  Dla przypomnienia dla ogłupionych Polaków.
  W II Wonie Światowej zginęło, a w większości zostało wymordowanych 3 000 000 – 6 000 000 Polakich dzieci, kobiet i mężczyzn.
  Gdyby doszło do wojny jądrowej z Rosją, Polska i Polacy zostaną SPOPIELENI i WYMAZANI raz na zawsze z historii ludzkości.
  Tylko dzięki swojej głupocie.

 8. Tadeusz said

  A tymczasem w Niemczech .”Die Junge Welt” o ukraińskiej polityce Zachodu:
  …„Nie tylko Stany Zjednoczone ogłosiły, że nie będą bronić Ukrainy w przypadku agresji militarnej, Waszyngton dał jasno do zrozumienia, że kraje, które pozwalają się wykorzystać jako taran amerykańskiej agresji, nie powinny liczyć na ochronę samych Stanów Zjednoczonych .To cenna informacja dla tych państw, które wierzą, że mogą działać jako amerykański taran przeciwko Rosji i Chinom”….
  https://www.jungewelt.de/artikel/419058.schw%C3%A4chen-offenbart.htm
  Może co niektórzy się zorientują ,że się zagalopowali i Polska stanie oko w oko z armią rosyjską, bez mitycznej pomocy NATO.

 9. Tadeusz said

  Re 5 Dziewięć hiszpańskich partii ogłosiło veto w sprawie wysłania hiszpańskich okrętów na Morze Czarne.

 10. Waldemar Bartosik said

  NA ZACHODZIE JAK W MAGLU,
  czyli
  BEZ ZMIAN….
  Retoryka bezpieczeństwa od lat i dekad jest trwałym elementem socjotechniki i eskalacji propagandy wojny, aż po przypadek lub prowokację, gdy wszystko wymyka się spod kontroli, i na przekór racjonalnym przesłankom wybucha wojna.
  Kulminacyjną egzemplifikacją tej tezy jest Wielka Wojna 1814-18, kiedy wbrew powszechnemu przekonaniu, że cywilizacja osiągnęła zbyt wysoką sprawność w zabijaniu, a powiązania gospodarcze są zbyt duże i wielostronne by wszystko to burzyć – wojna wybuchła, i to W RODZINIE (król Anglii, cesarz Niemiec, caryca Rosji), pociągnęła za sobą miliony ofiar posłanych do piachu, oraz dziesiątki milionów zmarłych na grypę „hiszpankę”.
  Choć była zaledwie preludium do II Wojny Światowej 1937-1945, która wybuchła na Dalekim Wschodzie i tamże, w wyniku atomowych bombardowań Ameryki się zakończyła.
  Dziś znowu, zarzewiem eskalowanego przez „kolektywny Zachód” konfliktu jest Daleki Wschód, bo wskutek pokojowego wzrostu, i z inspiracji Ameryki, stał się zagrożeniem dla jej hegemonii i łupieżczego gangsterstwa wobec świata.
  I w tym celu, do „stalowego paktu” obrońców wolności, demokracji, prawa i utrwalonych stosunków międzynarodowych (AUKUS) – zostały zapędzone przydupasy z Anglii, Australii, a wnet zapewne i Kanady. Bo Japonia i Niemcy, póki co trzymają dystans.
  A mimo to Biden zapowiada wojnę, twierdząc że Rosja może zaatakować Ukrainę, a ta wojna „może wymknąć się spod kontroli”. Ameryka ma jednak ostro uderzyć w Putina, a w całą akcję odwetową mocno zaangażowana będzie Polska.
  Jego kanadyjski przydupas Trudeau twierdzi zaś, że Rosja szuka tylko pretekstów do eskalacji.
  Więc teraz tylko słówko o podmiotowości i suwerenności Polski pod rządami postmagdalenkowych agentów.
  Za kadencji Trumpa, rolę gołąbka pokoju pełnił mikuś pomponik, który przy okazji jakichś zagranicznych wojaży krajoznawczych powiadomił naszego płomiennego dzierżawcę monopolu na patriotyzm, że zwołuje z Izraelem do Warszawy antyirańską konferencję „pokojową”, w której nasze podnóżki i spluwaczki mają władcom świata służyć cateringiem.
  Dziś dement, śpiący Józio zapowiada wojnę, w której mocno zaangażowana będzie Polska.
  Czy zatem nie jest prawdą, że NA ZACHODZIE BEZ ZMIAN ?
  Och pardon !
  Niesiołowskiego wyeliminowała z gry wścieklizna, a kasjerka w Biedronce zarabia 3,5-4,5 tysięcy.
  Dzięki postkoronaświrusowej INFLACJI….
  Zaś Chińczycy, trzymają się MOCNO !

 11. Olo said

  Anglicy i syjoniści nie mogliby pociągać za wszystkie sznurki w Polsce, doprowadzać tu do wojen, niepotrzebnych powstań, pogromów i kryzysów, gdyby nie mieli tu wiernych sobie neofitów pochodzenia żydowskiego, którzy na arenie historii od wieków występują jako „polscy patrioci”, „zasłużone rody”, „polskie elity intelektualne”. Teraz też – jeden wyniszcza nas podatkami, drugi trzyma kasę i złoto, trzeci pod płaszczykiem pandemii przeprowadza sanitarny Wołyń, a ten najważniejszy wykrzykuje chwała (banderowskiej) Ukrainie, która wymordowała kilkaset tysięcy Polaków. Jakby tego było mało dąży do wyniszczającej Polskę konfrontacji czy nawet wojny z Rosją.

  Czy ten mały, podły człowiek kiedykolwiek powiedział „Chwała Polsce”?

 12. FilipzPomorza said

  Oni chcą najbardziej wystawic Polskę jako kozła ofiarnego tego „konfliktu”. Ani USA, ani UK i ani tym bardziej Niemcy (sojusznik gospodarczy Rosji) nie będą nadstawiać karku. Nasi żeby się podlizać usa będą skakać jak wszy po głowie
  „Etno bomba” i szczepionki C19 – czy mają coś wspólnego?
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/01/etno-bomba-i-szczepionki-c19-czy-maja.html

 13. Boydar said

  „… ci ludzie i te instytucje wyraźnie chcą zachęcić Rosjan do rozpoczęcia wojny …”

  No, a głupia Rosja tylko czeka aż jej anglosyjon podpowie co robić …

  Nie, une chcą do wojny zachęcić banderowców, żeby zaczęli fikać. Mało tego, żeby pojęli że muszą i że to najwyższa pora. Sprawa jest wielowątkowa, bo liczy się tylko „the day after”, i to zarówno dla Rosji jak i dla „zachodu”. Pozostaje fundamentalna kwestia – czyimi rękami zutylizuje się ca. dwa miliony banderowców. I wszystkim wysokim stronom wyszło z obliczeń, że optymalnie by było gdyby zutylizowali się sami. I tak będzie. Z bólem serca (wątroby?) miejscowa ludność wesprze tą trudną operację, Trzeba ich tylko przekonać, że tak trzeba i że to ostatnia szansa na normalność.

 14. Olo said

  Re. 13

  Panie Boydar, a jak bendersyny nie będą chciały się bić z Rosją, to co wtedy?

  A jak odpowiednio dozbrojone przez anglosasa, teoretycznie na wojnę z Rosją, bandersyny dojdą do wniosku, że jednak łatwiejszą ofiarą będzie Polska, bo mają tu swoich ludzi u koryta, z żydobanderowskim Kurduplem nienawidzącym Polaków na czele, to co wtedy?

  Przewidział Pan taki scenariusz?

 15. revers said

  Politolodzy rosyjscy przekreslaja taki scenariusz napasci Rosji na rp, choc bardziej Polska zwiazana jest z anglosyjonem i z banderlandem.
  . https://www.youtube.com/watch?v=3FqkrxkUZPw

  Prof.Panarin o uni antyrosyjskiej j.W. W klipie
  .

 16. Piskorz said

  re 8 Radzę wejść na lupo cativo, blog /czyli zły wilk/…tam są dopiero teksty.!!
  I…dodają w tytule…Gegen die Weltherrschaft..!! B. słusznie.

 17. WI42 said

  @10 Waldemar

  „Wielka Wojna 1814-18 -”
  Proszę dodać 100 lat – poza tym dobry wpis

 18. Boydar said

  @ Pan Olo

  Co będzie to będzie, ukrów i ich sztuczne państwo wyższe siły przeznaczyły na ofiarę, co świadczy o zmianie paradygmatu. Hodowani byli przez City od początku na danie główne przeciw Rosji i Polsce, a teraz wyszło jednak że pójdą po przesmażeniu do ruskich pierogów. Z szumowinami nawet żyd i angol się nie liczy.

 19. Carlos said

  Rosjanie rozjebia wojska ukrainskie , a Polin przyjmie inwalidow wojennych i uchodzcow z Ukrainy, na przyszlosciowe mordowanie jak na Wolyniu

 20. Anucha said

  Zrobiłem sondę wśród Ukraińców w naszej firmie.
  Jest ich kilkudziesięciu .
  Młodzi mają w głębokim poważaniu obronę żerowiska koniokradów i jewrejów.
  Starzy będą bić się za Krym , Ługańsk i Donbas.

 21. Andzia said

  Tymczasem Dudasz spotyka się z Żeleńskim na zamku w Wiśle obiecując wszechstronną pomoc ze strony Polski. Nie wstawiam odnośnika, bo już nie mogę patrzeć na tę gębę.

 22. Olo said

  @ Pan Boydar

  Oby Pan miał rację!

 23. lesnick said

  Dokładnie Senior Carlos

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: