Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Dw1278 o MO Rosji: w ciągu 24 godzin po…
  Sebastian o Drażnienie Ruskiego
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Klawy Cysorz o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Idioci z UE – poszukując węgla…
  Boydar o Drażnienie Ruskiego
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  rycho08 o Drażnienie Ruskiego
  bryś o Znaczenie wojny w XXI wie…
  axel o Premier wzywa do wojny z …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Isreal o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Wolne tematy (38 – …
  wnikliwym okiem o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Drażnienie Ruskiego
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Ukraina zaostrza blokadę transportu kolejowego do Polski. „Łańcuchy dostaw zostały przerwane”.

Posted by Marucha w dniu 2022-01-24 (Poniedziałek)

Ukraina zapowiedziała wstrzymanie wysyłania swoich wagonów do Polski. Złamała tez umowę o międzynarodowych przewozach kolejowych. Przedstawiciele PKP podkreślają, że międzynarodowe łańcuchy dostaw prowadzące przez Ukrainę do Polski zostały przerwane.

[Ukraina widzi, że Polska jest gównem rzadkim, niezdolnym do obrony własnych interesów – no to korzysta z tego faktu. – admin]

We wtorek podczas konferencji prasowej członek zarządu Polskich Kolei Państwowych Andrzej Olszewski poinformował, że od 30 listopada 2021 roku obowiązuje nałożony przez Koleje Ukraińskie (UZ) bezterminowy zakaz przyjmowania do przewozów wszystkich przesyłek nadawanych z 15 wybranych krajów, m.in. z Chin, Rosji czy Kazachstanu do Polski tranzytem przez terytorium Ukrainy.

„Prowadzone przez Koleje Ukraińskie działania w praktyce oznaczają spadek przekazywania towarów w tranzycie przez terytorium Ukrainy w relacji wschód-zachód kierowanych do Polski i powodują całkowite wyeliminowanie tranzytu. Jesteśmy jedynym krajem europejskim dotkniętym takim bezterminowym zakazem” – wyjaśnił Olszewski. Dodał, że bezpośrednie przyczyny wprowadzenia zakazu nie są znane. Wyraził zaniepokojenie i niezadowolenie sytuacją, z którą PKP ma do czynienia na granicy polsko-ukraińskiej granicy.

[Mimo to Ukraina jest najlepszym przyjacielem, sojusznikiem i partnerem Polski, za którą oddamy życie – admin]

– To już drugi miesiąc, w którym międzynarodowe łańcuchy dostaw prowadzące przez Ukrainę do Polski zostały przerwane – powiedział. Dodał, że strona polska nie wie, jak długo ta sytuacja jeszcze potrwa. – Jesteśmy zaskoczeni jednostronnym wprowadzeniem ograniczeń w transporcie przez stronę ukraińską. Zatrzymanie tranzytu, w tym przewozów na Nowym Jedwabnym Szlaku, to bezprecedensowa decyzja.

[No i co im zrobicie? – admin]

Zdaniem członka zarządu PKP, wprowadzona blokada jest sprzeczna z międzynarodową konwencją Umowy o Międzynarodowej Kolejowej Komunikacji Towarowej i dwustronnymi porozumieniami w zakresie transportu kolejowego. Poinformował, że ostatnie spotkanie przedstawicieli Grupy PKP i Kolei Ukraińskich odbyło się 10 stycznia br. Strona ukraińska zobowiązała się wówczas do „skutecznego wyjaśnienia tej sytuacji”. Polska spółka liczy, że Ukraińcy się z tego zobowiązania wywiążą, choć miało to nastąpić do końca ubiegłego tygodnia, a jak dotąd nie ma żadnej informacji zwrotnej. Olszewski dodał, że Grupa PKP wyczerpała możliwości prowadzenia rozmów dwustronnych z UZ.

Ponadto, członek zarządu PKP przypomniał, że według zapowiedzi Kolei Ukraińskich w czwartek 20 stycznia wchodzi w życie kolejne ograniczenie. Polegać będzie ono na zakazie wwozu ładunków w wagonach handlowych tych kolei na teren Polski. Zaznaczył, że to dodatkowo pogorszy sytuację przewozową polskich spółek kolejowych, ale zarazem będzie to utrudnieniem dla strony ukraińskiej.

„Oczekujemy wycofania się z nałożonych i zaplanowanych zakazów w transporcie, przywrócenia regularnego, niezakłóconego ruchu towarowego pomiędzy naszymi krajami” – powiedział członek zarządu PKP.

Na konferencji był też obecny p.o. prezesa zarządu PKP Cargo, Władysław Szczepkowski. Według jego opinii, działania Kolei Ukraińskich są „niezrozumiałe, bezpodstawne i wysoce szkodliwe dla klientów i przewoźników”.

[Ależ wszystko jest jasne, Ukraina pragnie wymusić na Polsce kolejne dostawy pieniędzy – admin]

Według danych przedstawionych na konferencji, w ciągu dwóch ostatnich lat Polska stała się drugim partnerem handlowym Ukrainy, ustępując pod względem wartości wymiany handlowej jedynie Chinom. W okresie od stycznia do października ub. roku import z Ukrainy do Polski osiągnął wartość 4,4 mld dolarów. To prawie dwa razy więcej niż eksport z Ukrainy do Rosji.

Na środę Organizacja Zakładowa NSZZ „Solidarność” PKP LHS w Zamościu zapowiedziała pikietę przed Konsulatem Ukrainy w Lublinie. Manifestacja ma zwrócić uwagę, że strona ukraińska nie wywiązuje się z umów dotyczących przewozów kolejowych i wprowadza szkodzące Polakom restrykcje dotyczące przewozu.

Przypomnijmy też, że Ukraina żąda od Polski zwiększenia liczby zezwoleń dla ukraińskich przewoźników ze 160 tys. do 200 tys. rocznie. Powołuje się na intensyfikację wymiany handlowej z UE. Ukraiński wiceminister gospodarki i przedstawiciel handlowy Ukrainy, Taras Kaczka zapowiedział, że Ukraina zamierza złożyć pozew przeciwko Unii Europejskiej w związku z działaniami Polski. Ostrzegł, że rząd w Kijowie może „wszcząć odpowiednie procedury”.

Jak pisaliśmy, Ukraina nie tylko domaga się większej ilości zezwoleń, ale też szantażuje Polskę zatrzymaniem ruchu pociągów. 19 grudnia „Rzeczpospolita” podała, że pociągi z Chin do Polski przez Ukrainę nie jeżdżą od tygodnia.

„Ukraina staje się konkurentem Polski na europejskim rynku” – taki tytuł ukraińska państwowa agencja prasowa Ukrinform nadała wywiadowi z ambasadorem Ukrainy w Polsce Andrijem Deszczycią.

[I nasi biedni politycy nie wiedzą, jak Ukrainie odpowiedzieć, nie znają słowa „retorsje”… – admin]

businessinsider.com.pl / Kresy.pl
https://kresy.pl/

Komentarze 23 do “Ukraina zaostrza blokadę transportu kolejowego do Polski. „Łańcuchy dostaw zostały przerwane”.”

 1. JACEK said

  Ha,ha tak kończy się włażenie w dupę banderowcom.Zamiast biadolić zastosujcie retorsje, które ich zabolą!!!!

 2. adsenior said

  A polacy jerozolimscy z warszawki, dalej chcą przelewać krew POLAKÓW-GOJÓW, za to upadłe państewko, jakim jest UPAdlina!

 3. Rebel Yell said

  To co kiedy idziemy walczyć za wolność naszą i waszą?

 4. Wlodek said

  Reakcja Polski:
  Konferencja prasowa i manifestacja w Lublinie(?!), która „… ma zwrócić uwagę, że strona ukraińska nie wywiązuje się z umów dotyczących przewozów kolejowych i wprowadza szkodzące Polakom restrykcje dotyczące przewozu. …”

  A co będzie, jak Ukr-y, bez żadnych konferencji prasowych, zrobią manifestacje (a właściwie demonstracje), nie tylko w Lublinie, i raczej, nie przed swoimi przedstawicielstwami?

 5. walthemar said

  Trzeba napisac Note Protestacyjna do Walodi P.
  ”Czemu Wasc nie posprzataz tego balaganu na Upadlinie?”

  Wojny nie bedzie.Pokrzycza jak na Kubie i Usrael wycofa sie
  Nowe wybory beda z kandydatem ”tym obalonym ”

 6. Mietek said

  Jeszcze w sprawie Ukrainy!
  24.01.2022.

  Niemiecki minister spraw zagranicznych wezwał, by nie mylić terytorium NATO z Ukrainą”

  Minister spraw zagranicznych Niemiec Annalena Berbock wezwała, aby nie mylić terytoriów sojuszników NATO i Ukrainy. Według niej sojusz powinien przede wszystkim dbać o swoich członków.

  „W tak krytycznej sytuacji niezwykle ważne jest rozdzielenie poszczególnych środków i musimy wyraźnie oddzielić terytorium sojuszu NATO i Ukrainy” –  Według Burbocka Sojusz Północnoatlantycki wspiera Ukrainę, ale „z myślą o własnym terytorium sojuszniczym”.

 7. Emi33 said

  A morawer będzie jeszcze nadstawiał karku Polakami w konflikcie między Ukrainą a Rosja
  Ostatnie 4 tygodnie według UKHSA 74% hospitalizacji z powodu C-19 odnotowano wśród szczepionych?
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/01/ostatnie-4-tygodnie-wedug-ukhsa-z-74.html

 8. ! said

  To teraz Konfederacja tak samo niech wali z działa do Ukraińców jak waliła do Rosji u Białorusi.

 9. ! said

  I co? Pójdziecie w kamsze nadstawiać kark za OUN UPA? Ja nie zamierzam. To tak jakbym zesrał się na groby wszystkich moich przodków co walczyli z wrogami Polski i napluł na szczątki rodaków zamordowanych na Wołyniu. Mam w piźfzie to że durnie poobwieszani krzyżami i oplecieni biało czerwonymi flagami nazwą mnie dezerterem i zdrajcą.

 10. bardzo said

  Ależ Ukraina całkiem niedawni wyraziła oczekiwanie, że w jej interesie polski żołnierz stanie do walki z Rosją. Tak napisało wp.pl. kilka dni temu.
  To oznacza że babskie generały z nato wycofają się rakiem do dymania, a nasze chłopaki będą bohatersko nadstawiać dupy i ginąć za zwyrodniałych morderców swoich dziadków przeciwko narodowi, który nieraz wyrażał sympatię dla Polaków (teraz już nie). I to w pruskim interesie. A Ukraińcy będą grzali siedzenia w Polin i tworzyli tam elitę, jak ustalił chyba pan G, Czy można upaść niżej? Optymista powie, można, można.

  Dobranoc Państwu (aluzja).

 11. PolishPolackski said

  Gówniany kraj nałożył embargo ma Polskę.
  To jakim gównianym krajem MY musimy być?!?

  ——
  No właśnie.
  Admin

 12. JerzyS said

  Sprowadzić Ukrainę do parteru
  .
  Ograniczyć liczebność pracowników ambasad do 50%

  Objąć sankcjami wjazdu do Strefy Schengen wszystkich polityków, posłów i radnych i ich rodziny
  szerzących na Ukrainie bandero faszyzm przedstawicielstw na poziomie.

  Blokadę tę przedstawiać w prasie jako wypowiedzenie wojny Łuni Jewropejskiej i tym samym Polsce

 13. minka said

  SZEF BBN: ROZMAWIAMY O DOSTAWACH BRONI NA UKRAINĘ

  W opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla „DGP” Paweł Soloch został zapytany, jak Polska pomaga Ukrainie w sytuacji zagrożenia rosyjską inwazją. Szef BBN odpowiedział, że kwestia wsparcia dla Ukrainy była przedmiotem dwudniowych konsultacji prezydentów Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełeńskiego, które odbyły się w minionym tygodniu w Wiśle.

  „Popłynął z nich jednoznaczny sygnał o wsparciu euroatlantyckich aspiracji Ukrainy. W razie rosyjskiej inwazji jesteśmy gotowi na inne działania pomocowe w ramach tzw. koalicji chętnych na forum NATO. Ukraińcy potrzebują uzbrojenia i rozmowy na ten temat również prowadzimy” – powiedział Paweł Soloch.

  Szef BBN odmówił ujawnienia szczegółów rozmów na temat dostaw broni na Ukrainę. Wskazał jedynie, że sprawa ta jest analizowana i rozważana, a rozmowy odbywają się różnych szczeblach z wiodącą rolą MON.

  Soloch odmówił także odpowiedzi na pytanie, czy żołnierze polskich sił specjalnych przebywają obecnie w ukraińskich regionach położonych bliżej Rosji. Przypomniał tylko o misjach treningowych na poligonie w Jaworowie, tuż przy granicy z Polską, prowadzonych wspólnie z Amerykanami i Kanadyjczykami. Zaznaczał, że „Ukraińcy nie oczekują dziś pojawienia się dodatkowych żołnierzy z innych krajów” i „na dzień dzisiejszy” nie ma też tematu wysłania na Ukrainę polskich żołnierzy.

  Pytany o możliwy napływ uchodźców z Ukrainy w razie wybuchu wojny, wskazał, że taki wariant jest brany pod uwagę i są prowadzone pewne przygotowania. „Mamy pewną liczbę miejsc w ośrodkach dla cudzoziemców i jesteśmy oczywiście w stanie stworzyć dodatkowe” – mówił Soloch. Jego zdaniem ponad milion obywateli Ukrainy przebywających obecnie w Polsce mogłoby „udzielić wsparcia rodakom, odciążając w pewnym stopniu struktury państwa”. Jednocześnie wzywał, by nie wzbudzać „niepotrzebnej paniki”. Przypominał, że „po rosyjskiej agresji w 2014 r.” do takich migracji nie doszło.

  https://kresy.pl/wydarzenia/polska/szef-bbn-rozmawiamy-o-dostawach-broni-na-ukraine/

 14. Boydar said

  „… To jakim gównianym krajem MY musimy być?!?

  ——
  No właśnie …”

  Po pierwsze, jw. – musimy, póki co, jako kraj. Ale nie my personalnie. My mamy szansę nie milczeć. I jeśli milczymy to fucktycznie jesteśmy gnojami. Co nie znaczy że mamy latać, wrzeszczeć i machać rękami, bo tak żyd robi, ale jest wiele okazji aby wyrazić stosunek i opinię. A w imię ch’uj wie czego zachowujemy grobowe milczenie.

  Jednak niektórych łatwo zrozumieć, tysiąc lat ciężkiej pracy idzie się właśnie pieprzyć, cały pogrzeb na nic.

 15. Marucha said

  Re 14:
  Gównopolactwo powie, że to i tak lepiej, że nam Ukraina sra do kaszy, niż miała by to robić Rosja z Białorusią.

 16. Wanderer said

  Mialem to napisac kilka tygodni temu, ale sie wstrzymalem.
  Terytorium ukrainy zostanie podzielone na trzy czesci. Same terytorium ukrainy bedzie stanowilo dlugi, waski pasek w porownaniu do obecnej.

 17. ! said

  Boydar @

  Nie milczę. Czy to na youtube i forach, czy to w swojej wsi, a wcześniej pobliskim mieście gdzie czasowo mieszkałem, czy to wśród rodziny czy znajonych. I co? Okazuje się, że jestem jedynym Polakiem na Pomorzu.
  Bo tylko słyszę, że jestem kacapem, ch#jem, zdrajcą, szurem, nieukiem, że nie znam historii, że jestem lewakiem, bezbożnikiem, trollem Putina, nacjozjebem, faszystą albo odwrotnie dziadkiem (a mam 31!), komuchem, synem UBka, cwelem, wrogiem Polski, że co ja chcę od Ukraińców przecież to fajne chłopaki albo że mam się odpie-lić od Litwinów bo oni nic Polakom nie robią itd. itp.
  Pan Bóg jak widzi to ich gadanie to sobie myśli: „A niech ich tam Żydzi i Ukry męczą. Do diabła z głupcami.”

 18. walerianda said

  Hola, hola Panowie. Wyzywacie i poniżacie sąsiadujące Państwo z Polską a ono niczego niewłaściwego nie robi. Ukraina wobec Polski postępuje jak najbardziej właściwie. I tak będzie do czasu aż zwycięska Polska nie podpisze z pokonaną Ukrainą jako pokonanym agresorem wspólnie z ZSRR a następnie z Niemcami Traktatu Pokojowego kończącego II Wojnę Światową. Oczywiście warunki Traktatu będzie dyktować Polska jako zwycięzca. Do tego czasu czuje się jako AGRESOR I TO CAŁKIEM SŁUSZNIE, w myśl prawa międzynarodowego. Od kogo Wy panowie oczekujecie szlachetności? Tam na dzikich polach obowiązują inne zasady i inna mentalność w zachowaniach. Nawet karmiony zdziczały pies jak mu się pozwoli to ugryzie. Zatem zrozumienia trochę proszę.

 19. Wanderer said

  Walerianda slusznie napisal. Tam mentalnosc od setek lat ksztaltuja dzikie pola. To sa inni ludzie do ktorych przemawiaja tylko argumenty sily z poziomu pan – rab. Albo maja szacunek bo silny, albo pogarde bo slabszy. Malo jest ludzi ktorzy rozumuja podobnie jak my. Wiec albo biczem wtedy jestes dobrym panem chociaz w skrytosci ducha zlorzecza, albo bedziesz zdany na laske dobrego badz zlego w danej chwili humoru. Sa tez ludzie normalni, i o tym trzeba pamietac by nie skrzywdzic przypadkiem.

 20. Boydar said

  „dzikie pola”, kształtują mentalność, chłe, chłe, jak to się ładnie teraz nazywa. Powiedzmy sobie szczerze – to geny, bandytów i złodziei, całych pokoleń i wszelakiej proweniencji.

 21. revers said

  C zrobic p. Boydar? na kasie w Biedronce tylko Stiepanka, pod bankiem lub kantorem Stiepa, w Policji PL naczelny komisarz Stiepa lub nadkomisarz Aron, w niby Armi PL tez generalowie i min. MON od Stiepy Wolynskiego lub Arona, co to wyzwlalali Palestyne inaczej lub sluzyli w wojsku u wuja Aldiego.

 22. osoba prywatna said

 23. Lily said

  Zachodnie Media podaja.
  „Izrael gotow jest przyjasc 75.000
  Zydow z Ukrainy,w razie inwazji R.F.R”.

  NA czyje potrzeby powstala Jednostka GROM?.
  Jakie bylo Jej pierwsze Zadanie?.
  Komus potrzebna JEST Wojna,we
  Wsch, Europie.
  Kaczynskiego partia,sprowadzila wojska U.S
  do Polski.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: