Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Klawy Cysorz o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Idioci z UE – poszukując węgla…
  Boydar o Drażnienie Ruskiego
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  rycho08 o Drażnienie Ruskiego
  bryś o Znaczenie wojny w XXI wie…
  axel o Premier wzywa do wojny z …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Isreal o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Wolne tematy (38 – …
  wnikliwym okiem o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Drażnienie Ruskiego
  maxi o Drażnienie Ruskiego
  szary4aequitas o Co właściwie napisał Mora…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Polityka wkurzania Polaków

Posted by Marucha w dniu 2022-01-26 (Środa)

Najdonośniejszym osiągnięciem tego nieszczęsnego rządu jest wkurzenie dosłownie wszystkich Polaków i spartolenie wszystkiego, co można było spartolić. Weźmy sprawę obostrzeń. Mniej więcej połowa Polaków chce być traktowana jak bydło, a druga połowa woli żyć jak ludzie.

Wydawałoby się, że wystarczy iść w jednym z tych dwóch kierunków, żeby mieć poparcie dla swoich działań u sporej części społeczeństwa. To co robi PiS? Jednocześnie wprowadza jedynie symboliczne (poza zamknięciem szkół) ograniczenia i głośno zapowiada wprowadzenie rozwiązań na wzór Australii, Francji czy Austrii. W rezultacie wściekli są na nich wszyscy. Jedno za to, że ich minister nie zamknął w domach, drudzy za to, że zapowiada, że ich zamknie. Jaki jest w tym sens? Po co to?

W ogóle rzucony przez tych błaznów pomysł, żeby do sklepów mogli wchodzić tylko ci, którzy poddali się wiadomo czemu, nie jest taki do końca głupi. Dzięki temu w sklepach znajdą się głównie osoby niezwykle podatne na rządową propagandę, którym da się też bez problemu wmówić, że ceny wcale nie wzrosły i żadnej inflacji nie ma.

Wiecie czemu zamknęli szkoły, a nie puby, galerie i restauracje, pomimo zapowiedzi, że szkoły zamkną w ostateczności na samym końcu? Bo sądy regularnie uchylają bezprawne kary Sanepidu nakładane na działające tej wiosny knajpy. Od ponad miesiąca mamy niby limity 30% miejsc w restauracjach. Często w nich bywam i jeszcze nie widziałem, żeby któraś się tym przepisem przejęła. Co więcej, coraz częściej nawet kelnerzy nie noszą żadnych masek. Innymi słowy, gastronomia przy masowym poparciu społeczeństwa, postanowiła mieć obostrzenia w czterech literach. I prawidłowo.

Niestety szkoły w sporej części są mniej zrewoltowane, więc zamknąć jest je łatwiej. Przynajmniej te publiczne, bo w prywatnych szkołach i podczas poprzednich lockdownów lekcje odbywały się normalnie.

Czarnek uznał, że wzrost liczby samobójstw i depresji wśród dzieci, zwiększenie już rekordowych kolejek do psychiatrów dziecięcych, pogorszenie się wzroku, zwiększenie uzależnienia od komputera, nie mówiąc już o spadkach wyników nauczania, jest ceną, którą warto ponieść, żeby przypodobać się nie chcącej uczyć się i pracować młodzieżówce Lewicy.

W ogóle nie interesuje go, że ponownie uderza w dzieci z biednych rodzin, dzieci mające problemy z nauką, dzieci z opóźnieniem mowy, ze spektrum autyzmu czy z innymi problemami, dla których szkoła i kontakt z rówieśnikami jest bardzo ważny. Nie interesuje go, że badania z całego świata pokazały już dawno, brak jakiegokolwiek pozytywnego wpływu zamknięcia szkół na kolejne fale wiadomo czego. Rodzice nie zapomną wam tego, co robicie ich dzieciom. Wiele rzeczy można wybaczyć lub zapomnieć, ale nie krzywdzenie dzieci. A to właśnie Czarnek postanowił teraz zrobić, łamiąc swoje wcześniejsze zapewnienia.

Okazuje się też, że w Polsce nie ma żadnej groźnej mafii. Nikt nie ustawia wielkich przetargów, ustawy nie są kupowane, nie ma już wyłudzeń VAT ani żadnych poważnych problemów z przestępczością. Dlatego znudzone tą praworządnością służby mogą z nudów wykorzystywać Pegasusa do inwigilowania polityków opozycji.

Serio Kołodziejczak, Brejza i Giertych są największymi przestępcami w Polsce? Wszystkie groźniejsze bandziory już siedzą?

Ci pozbawieni jakiejkolwiek moralności mentalni ubecy mieli dostęp nie tylko do zdjęć, maili, smsów, rozmów telefonicznych swoich ofiar. Mogli też użyć ich telefonów do nagrywania dźwięku i obrazu, gdy telefon w spokoju leżał sobie na biurku. Mogli nagrywać polityków opozycji w najintymniejszych sytuacjach, po czym wszystkie te dane frunęły na zagraniczne i najprawdopodobniej kontrolowane przez obce służby serwery. Pomijając już obrzydliwość tych działań, udostępnianie obcemu wywiadowi materiałów na polskich polityków jest chyba czymś pomiędzy szpiegostwem a zdradą

Jeżeli za to nikt nie pójdzie siedzieć na długie lata, to nasze państwo nie pozbędzie się swojego bananowego charakteru jeszcze bardzo długo. [Pójdzie, pójdzie… jakiś kelner, woźny albo sprzątaczka – admin]

Kolejny wielki sukces tej władzy to Nowy Ład. Trzeba być z PiSu, żeby tak wprowadzić kwotę wolną od podatku w wysokości 30 tysięcy złotych, żeby wkurzyć prawie wszystkich. Ta niezrozumiała ustawa łatana jest teraz nielegalnym rozporządzeniem oraz projektem ustawy, który jest tak głupi, że ciężko uwierzyć, że ktoś go na poważnie zaproponował.

Opisany tam nowy mechanizm ulgi dla klasy średniej sprawi, że jedna złotówka różnicy w dochodzie może decydować o prawie do ulgi w wysokości ponad 2 tysięcy złotych! Do tego prawo do korzystania z przepisów obowiązujących rok temu. Do tej pory nasz system podatkowy był przedostatni w rankingu systemów podatkowych. Ponieważ niedługo będą obowiązywały u nas już dwa systemy podatkowe, ten nowy i ten stary dla chętnych, mamy szansę na wynik prawdziwie spektakularny i historyczny. Możemy w tym rankingu zająć dwa miejsca – ostatnie i przedostatnie.

Nie ma już dziś miejsca na rozwinięcie, ale ciężko nie wspomnieć też o rekordowej inflacji, podwyżkach cen prądu i gazu, rosnących odsetkach od kredytów. Wielu ludziom zaraz zacznie się żyć bardzo źle.

Jakim cudem ta banda obrzydliwych nieudaczników ma jeszcze tak wysokie poparcie?

Przyczyny są dwie. Pierwsza to TVP i inne usłużne władzy media, których tzw. dziennikarze za pieniądze robią biednym ludziom wodę z mózgu. Z premedytacją kierują swój przekaz do najmniej świadomej sytuacji części społeczeństwa i wmawiają im, że naszym największym problemem jest to, że kiedyś Tusk wypalił cygaro za 50 zł. Kij z inflacją, podwyżkami gazu i prądu, zamknięciem szkół i Nowym Ładem, Tusk palił cygaro. Na to masz się ludu oburzać. I ogłupiony lud się oburza.

Druga przyczyna to bezdennie głupia opozycja. Dla naprawdę wielu ludzi, jedynym powodem, dla którego jeszcze deklarują głos na PiS jest obawa przez opozycją. I nie mówię tu tylko o tracącej resztki kontaktu z rzeczywistością kabaretowej Lewicy, ale i o Platformie, której przedstawiciele ciągle domagają się, a to nowych obostrzeń, a to już kompletnie skompromitowanych paszportów, a to jakichś innych rozwiązań prosto z totalitarnej Australii.

Trudno się dziwić wahającym się wyborcom PiS, że nie chcą przenieść swojego głosu na partię Szczerby i Sterczewskiego.

Wyborcy z centroprawicowymi poglądami wściekają się na PiS za Nowy Ład, za zamknięte szkoły i ciągle zapowiadany przymus wiadomo czego. A co robi Platforma? Zapowiada kolejną reformę podatkową, chce zamykać nie tylko szkoły, ale i wszystko inne oraz zapowiada terror w sprawie wiadomo czego. To po co ktoś miałby na nich przenieść swój głos? I to jest nasza prawdziwa tragedia. Jest fatalnie, a może być tylko gorzej.

Sławomir Mentzen
https://www.facebook.com/

Komentarzy 21 do “Polityka wkurzania Polaków”

 1. minka said

  Apel oficera Wojska Polskiego do żołnierzy

  Tymczasem w wojsku…
  Niektórzy przełożeni stosują mobbing wobec niezaszczepionych żołnierzy.

 2. minka said

  Panika w szeregach PiS. Takiej reakcji wyborców na Polski Ład politycy obozu władzy się nie spodziewali

  Do biur poselskich parlamentarzystów PiS zgłaszają się obywatele z problemami związanymi z nowymi przepisami zafundowanymi w “Polskim ładzie”.
  Wehikuł, który miał ciągnąć Zjednoczoną Prawicę od zwycięstwa do zwycięstwa, zatarł się. “Polski ład” od początku roku wprowadził kompletny chaos prawny. W rządzie pojawiają się nawet głosy, żeby się wycofać z reformy podatkowej, stającej się powoli kulą u nogi obozu władzy.

  https://crowdmedia.pl/panika-w-szeregach-pis-takiej-reakcji-wyborcow-na-polski-lad-politycy-obozu-wladzy-sie-nie-spodziewali/

 3. Marek said

  Ad 1.
  Ten oficer pie.rdoli o jakimś zagrożeniu ze strony Rosji na granicy wschodniej, taki z niego antypandemista.

 4. ! said

  Dokładnie. Każdy kto pierniczy, że zagraża nam Putin i każdy co liże rowa ukrom to agent lub kapuściany głąb.
  A kapusta jak kapusta – same liście w środku pusta.

 5. Enya said

  Ostrożnie z tym biciem w Czarnka jak w bęben. Omikron powoduje łagodne, ale dość masowe zakażenia. Czarnek zamknął szkoły w lutym, kiedy kolejne województwa mają ferie. Wybrał mniejsze zło. Warto dodać, że nie zawiesił zajęć w przedszkolach i klasach młodszych.
  Długo nie chciał tego wszystkiego zrobić. Zrobił to z ciężkim sercem, bo szkoły same się wyłączały dotknięte reorganizacją z powodu izolacji, kwarantanny etc.

 6. Enya said

  Miało być: dezorganizacją.

 7. minka said

  Polski Ład wprowadza program „PAŁACYK +”

  Czy wiedzieliście, że Polski Ład wprowadza nieograniczonej wysokości ulgę podatkową na zakup i remont pałacu albo dworku? PAŁACYK+ ma najszerszy zakres z wszystkich nowych ulg. Zapewnia znacznie większe korzyści niż ulgi dla klasy średniej, na powrót, dla emerytów oraz rodzin 4+ razem wzięte.

  Jak działa PAŁACYK+?

  Musisz kupić jakiś dworek lub pałacyk. Cokolwiek. Ważne żeby był wpisany do rejestru zabytków. Następnie wydajesz coś na roboty budowlane, renowację lub konserwację. Nie trzeba dużo. Wystarczy 1 zł.

  Ile odliczysz od dochodu?

  Odliczasz poniesiony wydatek na nabycie pałacyku, nie więcej niż 500 zł za każdy 1m2 powierzchni użytkowej. Maksymalnie 500 tys. zł rocznie. Dodatkowo odejmujesz 50% wydatków poniesionych na usługi budowlane, renowację, czy konserwację. Tu nie ma limitu. Wydasz 2 mln – odliczysz 1 mln. Wydasz 6 mln – odliczysz 3 mln. Sky is the limit.

  Dzięki PAŁACYK+ możesz obniżyć swój dochód do zera i nie płacić PIT. Przy innych ulgach np. rehabilitacyjnej jest limit (odliczenie – max 6% dochodu), ale PAŁACYK+ nie ma limitu. Pałacyki są ważniejsze od niepełnosprawnych. To dlatego.

  Jak długo musisz być właścicielem pałacyku?

  Nie ma to żadnego znaczenia. Możesz np. komuś darować jak tylko ci się znudzi. Kupisz sobie w 2023r. inny pałacyk. Nabędziesz prawo do nowej ulgi.

  https://www.linkedin.com/posts/jowita-pustu%C5%82-ba49a3_justtaxchallenge-4-pa%C5%82acyk-ugcPost-6892000173602459648-Ez-X/

 8. Lily said

  Ten na dole,ma TAKA „slowianska” urode.
  Sami swojacy, w III.R.P.

 9. Lily. said

  Re 2; Minka
  M.M, w Barwach Narodowych.
  Biala Koszula i Niebieski Krawat.
  „Polska JEST Ojczyzna Dwoch Narodow,
  polskiego i izraelskiego, itd”. Jaroslaw G.
  „Po Symbolach Ich Poznacie”.

 10. Skoro jest to „ojczyzna” dwoch „narodow”, to dlaczego nie ma zadnej partii tego „drugiego narodu???”… Nikt nie zauwazyl tej ciekawej „anomalii???”…
  ======================
  jasiek z toronto

 11. revers said

  A co z kierowcami Trukow pod Ottawa, lub Toronto? p.Jasiu.

  W Brukseli pol milionowa pokojowych demonstrantow z calej europy mozna spacyfikowac przez swoja antife lub blm na uslugach wierchuszki unijnej.

 12. Realizm i umiarkowanie said

  > Czarnek uznał, że wzrost liczby samobójstw i depresji wśród dzieci, zwiększenie już rekordowych kolejek do psychiatrów dziecięcych, pogorszenie się wzroku, zwiększenie uzależnienia od komputera, nie mówiąc już o spadkach wyników nauczania, jest ceną, którą warto ponieść, żeby przypodobać się nie chcącej uczyć się i pracować młodzieżówce Lewicy.

  > W ogóle nie interesuje go, że ponownie uderza w dzieci z biednych rodzin …

  Widzę, że admin skręca w stronę ultraliberalizmu, bo już nie tylko podtruwa nas słowotokiem Michalkiewicza, ale i Menzena. Tutaj Menzen pokazuje znowu(!) jakim jest ignorantem. Akurat minister Czarnek robił wszystko, żeby nie było nauki zdalnej, walczył niema do końca, ale przemógł Niedzielski ze wsparciem kierownictwa PiS.

  Co by nie mówić, to PiS jest u władzy i od nich zależy, czy będziemy mieli drugą Australię albo drugą Austrię, czy jednak nie zachowane będzie minimum normalności. Opozycja dyszy chęcią wprowadzenia totalitaryzmu, szczególnie tzw. lewica od Zanberga, czyli pociotki komuchów, których Stalin przywiózł na czołgach do Polski — było ich ponoć 100 000. Dlatego trzeba więc wspierać umiarkowane i realistyczne siły w PiS, jak minister Czarnek, bo tylko one gwarantują, że nie będzie saniraryzmu w wersji skrajnej.

  Walenie na oślep i na odlew we wszystko, co się rusza, jak robi to teraz Menzen, donikąd nas nie zaprowadzi, a pomoże tylko konfederacyjnej zbieraninie zdobyć głosy, a kiedy dojdą do władzy, to rozwalić to, czego jeszcze nie udało się rozwalić liberałom w latach 90tych, zaczynając od resztek NFZtu.

  Widać admin nie śledzi wypadków w Polsce, albo z wiekiem, .. hmmm?

 13. Marucha said

  Re 12:
  Nie wiem, ile razy mam tłumaczyć takim cymbałom, jak „Realizm i umiarkowanie”, że zamieszczane tu artykuły są PRZEDRUKAMI, że nie są mojego autorstwa, że nie muszą nawet reprezentować moich poglądów…

  Zawsze znajdzie się jakiś obszczymurek, który zamiast zapoznać się z gajówką choć przez parę tygodni – wskakuje tu i zabiera głos.

 14. Ale dlaczego? said

  Nieudolność pisiorów to fakt.
  Ale to, że realizują wrogie Polakom pomysły akurat nie jest z powodu głupoty. Autor nie potrafi tego zrozumieć? Przecież wystarczy uznać kurwy pisowskie za agenturę Usraella i też wyższej instancji (czyli globalistów-satanistów) i wszystko staje się oczywiste i klarowne…

 15. Ale dlaczego? said

  AD. Enya
  Po co w ogóle zamykać szkoły?
  Skoro dzieci chorują JAK CO ROKU O TEJ PORZE na przeziębienia??? Z takimi samymi skutkami?
  Nie wiem na pewno, ale dziwnym trafem ten cały omikron ma dokładne objawy zwykłego przeziębienia. Dodatkowo FDA już oficjalnie przyznała, że testy pcr dają pozytyw też przy grypie. Czyli miże być tak, źe ludzie i dzieci są już odporne na covid, a omikron to cosezonowa fala nowej odmiany grypy lub czegoś podobnego.
  No i dlaczego dany wirus, choroba tak drastycznie miała by zmienić objawy?????
  Aha. W szołach już mówią o tym, że zamknięte mają być co najmniej do marca.

 16. bryś said

  „umiarkowane i realistyczne siły w PiS, jak minister Czarnek, bo tylko one gwarantują, że nie będzie saniraryzmu w wersji skrajnej.” – jasne. Oczywiście że będzie sanitaryzm w wersji skrajnej, to tylko kwestia czasu, chyba że zaszprycuja ile potrzebują pokojowo, a niezaszprycowanych pchną na front. A po za tym to co teraz się odwala to już wg. Pana nie jest nic niepokojącego? To jeszcze nie dość skrajne? 1 000 000 osób w aresztach domowych na podstawie niewiarygodnego testu? Setki tysięcy zamordowanych poprzez blokowanie dostępu do szpitali, licho wie ilu okaleczonych szprycami, DWA lata już skradzionego dzieciństwa naszym młodym? a na h…j mi to pisać….

  Tak komentujecie tę rzeczywistość medialną, jak by te szmaty miały cokolwiek do powiedzenia? Przecież zrobią co im każą. Przepisy podatkowe od nowego wału miały 700 stron? Nie samodzielnych a powiązanych z wcześniejszymi ustawami. Którykolwiek z imbecyli głosujących za tym gniotem przeczytał to ze zrozumieniem?

 17. tras said

  ‚Druga przyczyna to bezdennie głupia opozycja’
  a konfederacja to gdzie się lokuje?
  za wyjątkiem tego że jest równie bezdennie głupia
  jak ‚black swan’ mentzen!!
  Jak jesteście tacy AUSGEZICHNET (czyli wspaniali) to CZEMU nie wygracie wyborów??

  ——
  Skoro tras taki mądry, to czemu nie zostanie prezydentem?
  Admin

 18. OutsiderR said

  AUSGEZEICHNET

 19. gd-ap said

  Ausgezeichnet …

 20. bardzo said

  Skoro tras taki mądry, to czemu nie zostanie prezydentem?
  Admin

  Może dlatego nie zostanie że taki mądry?

  Może nie wygrają wyborów dlatego że tacy wspaniali?

  (Za nimi nie trafisz).

  ———
  Na pewno za mądry.
  Admin

 21. Piskorz said

  re 15 Po co w ogóle zamykać szkoły?”…..Pytanie z rodzaju retorycznych..Wiadomo jaki będzie skutek tego; a im o to chodzi..Mają swój cel w tym. Bez wątpienia..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: