Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bronek o Filozoficzny wymiar Specjalnej…
  Jack Ravenno o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  rzeczpospolitapolska o Struktura muzyki
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  revers o Gotowana na twardo globalistyc…
  zagobasum o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Rosjanie Południowi, nie …
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  UZA o Zbiórka na Czarnka, czyli mone…
  JW o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  AlexSailor o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Tadeusz o Rosjanie Południowi, nie …
  maxi o Zatrzymanym w Mariupolu Chorwa…
  Greg o Wolne tematy (59 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Krym, gaz i Szczecin

Posted by Marucha w dniu 2022-01-27 (Czwartek)

Wszelkie -filie i -fobie tylko zaciemniają rozsądek i poczucie własnych interesów.

W przypadku stosunków polsko-niemieckich najbardziej natomiast brakuje faktów – to znaczy jasnego przyznania, że w obecnym kształcie polska gospodarka nie istnieje bez niemieckiej (a oczywiście nie odwrotnie), więc to gospodarka powinna rządzić naszymi relacjami, a nie głodne kawałki polityków puszczane w obu przeciwstawnych kanałach dezinformacyjnych.

Tajne Generalgouvernement

Oczywiście jednak, politycy głównego nurtu nijak tego Polakom powiedzieć nie mogą – no bo jakie niby uzależnienie od Niemiec, we “wspólnej Europie” czy w ramach “Polski powstającej z kolan”?! Nasza przynależność do gospodarczych Wielkich Niemiec jest zatem publiczną tajemnicą, z której nie zdaje sobie sprawy tylko te trzydzieści parę milionów mieszkających nad Wisłą. I aby tak zostało pilnują i Donald Tusk, i Jarosław Kaczyński, sam niegdyś mocno związany z celami polityki niemieckiej w Polsce, tylko grający na inną berlińską ekipę, w wiecznym marzeniu, że będzie dla niej fajniejszy od swego liberalno-europejskiego skrzydłowego.

Nie rozmawiamy zatem o rzeczach poważnych, a dyskusja o stosunkach z Niemcami ogranicza się niemal wyłącznie właśnie do prymitywnych -filii i -fobii na poziomie TVN i TVP.

Rozstrzyga Energiewende

W tej drugiej króluje rzecz jasna przekaz “Niemcy zdradziły – osłabiają euroatlantycki front przeciw Moskwie!”. Czy jednak Berlin rzeczywiście jest “słabym ogniwem Europy” wobec Rosji, jak to się dziś powszechnie ogłasza?

Cóż, zależy co przez to rozumieć. Z pewnością jednak nie może być mowy o żadnych niespodziankach, zaskoczeniach czy nawet radykalnych zmianach polityki niemieckiej, skoro od lat jej głównym elementem w zakresie energetyki, a więc i gospodarki – jest Energiewende, transformacja energetyczna, oparta w znacznej mierze o rosyjski gaz, a ukierunkowana tak na spełnienie ideologicznych wymogów brukselskiego klimatyzmu, jak i na osłonięcie europejskich gospodarek przed uzależnieniem od amerykańskiego LNG.

A skoro III RP uparła się opierać własną politykę energetyczną docelowo wyłącznie na relacjach z Zachodem, to po prostu musimy to brać pod uwagę. Także ze względu na wspomniane powiązania przemysłowe z Niemcami, jak i bardziej szczegółowe zjawiska, jak np. udział naszej infrastruktury w kołowych przepływach energii między Niemcami a Austrią itd.

Krym jest rosyjski

I zupełnie marginalnie, bo jednak bez związku z główną kwestią – powtórzmy po raz trzeci, gospodarczą – jest wypowiedź adm. Kay-Achima Schönbacha: “Półwysep Krymski już przepadł, nigdy nie wróci, to fakt”. Jedno proste pytanie, do wszystkich nią oburzonych: a niby jak, w jaki sposób, w jakich okolicznościach Rosja miałaby obecnie lub w najbliższej przyszłości utracić Krym?

Tylko proszę o odpowiedź konkretną, bez “zgodnej postawy społeczności międzynarodowej” i tym podobnego bajkopisarstwa.

Naprawdę, słabością tego, co udaje analizę geopolityczną i aktywność dyplomatyczną III RP, jest wmawianie Polakom realności świata imaginacji.

Tylko bowiem w Nibylandii III-RP-owskich mediów i MSZ:

 • Krym jest ukraiński,
 • Swietłana Tichanowska jest prezydentem Białorusi,
 • Andżelika Borys jest szefową Związku Polaków na Białorusi,
 • a III RP – mistrzem świata w picipolo na małe brameczki.

Tylko dokładnie nic (dobrego) z takich urojeń nie wynika.

Realizm nigdzie nie odszedł

Co więcej, to, że Niemcy przyjmują do wiadomości fakt realnego posiadania jakiegoś terytorium – powinien wręcz być dla nas pocieszający. Z całą bowiem pewnością dziś taki np. Szczecin czy Kłodzko są we władaniu polskim. A chyba nie chcielibyśmy, by kraj tylokrotnie potężniejszy od Polski zaczął nagle rozważać historyczne implikacje tej przynależności. Adm. Schönbach przeszedł do porządku nad rosyjskim panowaniem nad Krymem, tak jak niemiecka dyplomacja nie kwestionuje przynależności państwowej Ziem Zachodnich. I niech tak lepiej zostanie…

Bo realizm geopolityczny bynajmniej nie wrócił do współczesnego, nie-alternatywnego świata. On z niego nigdy nie odszedł. I można nadal udawać pryncypialnych idealistów – o ile jednak naprawdę się tylko udaje i inni wiedzą o takim kamuflażu. W przeciwnym bowiem wypadku to nie jawnie już realistyczne Niemcy, ale naiwna, dziecinna i zaperzona III RP okazuje się być słabym ogniwem jakiejkolwiek prawdziwej gry dyplomatycznej.

I albo sobie przyswoimy to gospodarcze, energetyczne i geopolityczne nauczanie przedszkolne, albo nigdy z niego nie zostaniemy wypuszczeni.

Konrad Rękas
https://myslpolska.info/

Komentarzy 11 do “Krym, gaz i Szczecin”

 1. ModernWarfare said

  Wystarczy sobie porównać wklad PKB do UE poszczególnych krajów. Polska poniżej 3.5 proc, Niemcy ponad 25 proc
  „Rozmiar ma znaczenie?” Korelacja liczby zaszczepionych do NOPów- dane USA
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/01/rozmiar-ma-znaczenie-korelacja-liczby.html

 2. Piotr B. said

  Chcialem na WP napisac ze zbyteczny Europie byl MAJDAN tak jak i dzisiaj napiete do bolu antyputinowskie grozby…Zbanowali mnie w 1-szych slowach.Z takim oto DEMON-kratyzmem musimy zyc.

 3. walerianda said

  Ad. 2 Wcale nie musimy, żyjemy na własne życzenie.

 4. Piotr B. said

  Rence opadajom…nawet w Gajowce.Nie chcem ale muszem…jesc ,pic wieczorem udac sie na spoczynek.Ludzie trzy…cie mnie z rence.

 5. Hans Grippe said

  Jak Świat światem……..

 6. ! said

  Piotr B. @

  A to pan się ciesz, że pana za jeden post zbanowali. Bo ja na różnych forach to jak się zarejstrowałem tak od razu private massage „masz stałego bana” i nikt poza mną i banującym mnie modem nie znał treści mojego polskiego i antybanderowskiego wpisu. A u pana to na chwilę się ukazał na forum tak?

  Wczoraj to wyleciałem z jednego kanału na youtube bo broniłem Rosji. Tacy „katolicy” ukrainofile nazwali mnie „bolszewikiem”. Chyba nie kumają, że Rosji sowieckiej, a nawet ZSRR już nie ma. A ja tym judaszom wcześniej 👍 stawiałem przy wpisach i filmach np. o Średniowieczu.
  Najlepiej kiedyś na zagranicznym czacie jeden do mnie napisał: „A ty na pewno Polak jesteś? A może Ruski?” I w ten sposób została mi zmieniona narodowość. Podmiana DNA bez przyjęcia preparatu z białkiem kolczastym 😉

 7. Ale dlaczego? said

  Następny autor uważający (udający) że kurwy ròżnych partyjek od ’89 rządzący Polską prowadzą jakąś niezależną politykę…

  Komuniści rządzący w Polsce (po okresie stalinowskim) byli bardziej niezależni i mieli o niebo więcej szacunku tak dla siebie jak i narodu polskiego. Oraz dbali o nasze interesy, ODWROTNIE do tych politycznych prostytutek…

 8. Piotr B. said

  RE 6..Une dyzuruja jak psy,o tym wiem …Nawet nie same ale z ormowcami.Ale pomyslalem ze szkopom wolno stawac w poprzek w sprawie
  u-krainy to moze moge i ja napisac co sadze o majdanie.Nie dadza bonia jak psy starego beretu.

 9. Maverick said

  Poliniaki wyszły jak Zabłocki na mydle, na handlu gazem, tym głupkom brakuje umiejętności perspektywicznego myślenia, a swoją nieudolność nadrabiają sianiem propagandy w reżimowych mediach.

 10. karlik said

  „niemiecka dyplomacja nie kwestionuje przynależności państwowej Ziem Zachodnich. I niech tak lepiej zostanie…” Ja bym chętnie usłyszał jaki polityk niemiecki tak twierdzi..
  Od 1.30 minuty robi się nastrojowo.
  .https://www.youtube.com/watch?v=j8pkH0SEX9U

 11. Ale dlaczego? said

  Bardzo ciekawa rozmowa z panem Masnym, którego lubię posłuchać.
  „Czy grozi nam 3WŚ?”
  https://banbye.pl/watch/v_F4XbUbnGvgm_

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: