Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Emilian58 o Fiskus coraz częściej zagląda…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  revers o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Greg o Wolne tematy (67 – …
  NICK o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Emilian58 o Operacja na Ukrainie a globaln…
  Piotr B. o Operacja na Ukrainie a globaln…
  NICK o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Jack Ravenno o Wolne tematy (67 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (67 – …
  Yagiel o Wolne tematy (67 – …
  maxi o Co się stanie po referendum w…
  Emilian58 o Korzenie ukraińskiego neonaziz…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 621 obserwujących.

Długi cień Victorii Nuland

Posted by Marucha w dniu 2022-01-28 (Piątek)

Wydarzenia, które miały miejsce na początku stycznia w Kazachstanie, stanowią piąty element planu amerykańskiej RAND Corporation. Jego część szósta zrealizowana ma być w Naddniestrzu.

Poprzednie cztery odcinki tego scenariusza widzieliśmy w ciągu ostatnich dwóch lat na Ukrainie, w Syrii, na Białorusi oraz w Górskim Karabachu. Cel: osłabienie Rosji poprzez zmuszenie jej do nadmiernego zaangażowania w różnych miejscach.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden odpowiedział na proponowany przez Rosję traktat gwarantujący pokój na bazie przestrzegania Karty Narodów Zjednoczonych jeszcze w rozmowie telefonicznej ze swoim rosyjskim odpowiednikiem, Władimirem Putinem, 30 grudnia 2021 roku. Nie było zaskoczenia: nie odniósł się w żaden sposób do istoty rosyjskich postulatów, wspominając zaledwie o możliwości zakończenia operacji amerykańskich na Ukrainie.

Jednocześnie amerykańska Rada Bezpieczeństwa Narodowego podjęła przeciwko Rosji cały szereg akcji. Głównym celem tych działań nie było wcale obalanie rządów czy wszczynanie nowych wojen, lecz wyczerpanie Moskwy poprzez zmuszanie jej do interwencji poza swoimi granicami. Tymczasem Rosja sama ma ogromne terytorium i zaledwie 150 mln zamieszkującej je ludności, co sprawia, że jest to przestrzeń niemożliwa do wykorzystania.

W maju 2019 roku think-tank amerykańskiego kompleksu militarno-przemysłowego, RAND Corporation, przedstawił sześć punktów tego planu: 1. Dozbrojenie Ukrainy; 2. Zwiększenie wsparcia dla dżihadystów w Syrii; 3. Wsparcie zmiany reżimu na Białorusi; 4. Wykorzystanie napięć na Kaukazie Południowym; 5. Ograniczenie wpływów Rosji w Azji Środkowej; 6. Zakwestionowanie obecności rosyjskiej w Naddniestrzu.

Od 11 do 13 października 2021 roku z wizytą w Moskwie przebywała zastępca sekretarza stanu ds. politycznych Victoria Nuland (na zdjęciu), która odbyła szereg spotkań z władzami rosyjskimi. Władze Rosji zawiesiły specjalnie z tej okazji zakaz wjazdu, jakim została wcześniej objęta.

Nuland nie jest jakąś szeregową przedstawicielką amerykańskiej administracji. Jest postacią z kręgów ukrytego państwa (deep state), pracującą we wszystkich kolejnych, i republikańskich, i demokratycznych administracjach, za wyjątkiem nawiązującej do jacksonizmu administracji prezydenta Donalda Trumpa. To właśnie ona wzywała w 2001 roku sojuszników do interwencji w Afganistanie, pomimo sprzeciwu francuskiego prezydenta Jacquesa Chiraca i niemieckiego kanclerza Gerharda Schrödera. To ona przyszła na ratunek Izraelowi pod koniec jego wojny z Libanem w 2006 roku, inicjując jednostronne zawieszenie broni, które pozwoliło Izraelczykom uniknąć poniżenia militarnej klęski. Zorganizowała też kolorową rewolucję na Majdanie w 2014 roku, która doprowadziła do usunięcia ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza i zastąpienia go m.in. nazistami. Jej pogarda wobec Europy spowodowała napięcia w stosunkach z Brukselą, a Moskwa objęła ją sankcjami personalnymi.

Nuland pochodzi z rodziny o jednoznacznie neokonserwatywnych tradycjach. Jej mężem jest sam Robert Kagan, jeden z założycieli Projektu na rzecz Nowego Amerykańskiego Wieku (PNAC), który najpierw zbierał środki na kampanię wyborczą George’a W. Busha w wyborach prezydenckich, a następnie wzywał do reakcji na ataki z 11 września 2001 roku analogicznej do tej, jaka nastąpiła po Pearl Harbour. Jej szwagier, Frederick Kagan, jest jednym z filarów Amerykańskiego Instytutu Przedsiębiorczości (American Enterprise Institute). Był jednym z pomysłodawców amerykańskiej okupacji Afganistanu i Iraku. Jej szwagierka, Kimberly Kagan, jest z kolei prezesem Instytutu Badań nad Wojną (Institute for the Study of War). Odgrywała kluczową rolę we wszystkich konfliktach na obszarze „wielkiego Bliskiego Wschodu”, z polityką wspierania rebeliantów w Iraku na czele.
[Żyd na  Żydzie jedzie i Żydem pogania – admin]

Swój stosunek do Rosji Nuland przedstawiła w opublikowanym w lipcu 2020 roku na łamach „Foreign Affairs” prowokacyjnym artykule zatytułowanym „Przypierając Putina do muru” (Pinning down Putin). Neokonserwatywna autorka tekstu pracowała wówczas dla byłej demokratycznej sekretarz stanu Madeleine Albright i opowiadała, co kolejny amerykański prezydent powinien zrobić z Moskwą.

Twierdząc, że Rosja znalazła się w opłakanym stanie, zaproponowała negocjacje nowego układu START, zwalczanie Rosji w Internecie, wspieranie wstąpienia Ukrainy do Unii Europejskiej (a następnie do NATO) oraz poparcie zbrojnej opozycji w Syrii. Roztoczyła wizję amerykańskich inwestycji w Rosji, które miałyby zmodernizować ten kraj w zamian za jego sojusz z „demokracjami zachodnimi”.

Nie zwracając uwagi na jej wystąpienia, Kreml zdecydował się zaprosić ją do złożenia wizyty w Rosji, podobnie jak zgodził się na szczyt Biden – Putin w Genewie, po tym jak prezydent Stanów Zjednoczonych obraził swojego rosyjskiego odpowiednika w wywiadzie telewizyjnym.

Jej rozmowy za zamkniętymi drzwiami skończyły się jednak niczym. Najprawdopodobniej Nuland po raz kolejny groziła Rosji, czym zajmuje się konsekwentnie od 20 lat. Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow poinformował tylko, że nie była gotowa wesprzeć wprowadzenia w życie porozumień mińskich, które miałyby zakończyć kryzys na Ukrainie. Zaraz po wizycie w Moskwie Nuland udała się do Bejrutu na spotkanie z premierem nowego rządu Najibem Mikatim, a następnie do Londynu, by włączyć tam sygnał alarmowy. To tam ogłosiła, że Rosja gromadzi wojska na granicy z Ukrainą i przygotowuje się do wojny.

Trzy tygodnie później, chcąc naprawić to, co zepsuła Nuland, z wizytą do Moskwy pośpieszył dyrektor Centralnej Agencji Wywiadowczej William Burns. Dążąc do koncyliacji, przyjęty został nawet przez samego prezydenta Putina. Tymczasem Waszyngton jedynie na moment zatrzymał eskalację. Po uzbrojeniu Ukrainy, wspieraniu dżihadystów w Syrii, próbie zmiany władzy na Białorusi, wykorzystaniu napięć na Kaukazie Południowym, których erupcję stanowiła agresja Azerbejdżanu na Armenię, Waszyngton podjął próbę ograniczenia wpływów Moskwy w Kazachstanie, niebawem zaś przystąpi do rywalizacji z Rosją w Naddniestrzu. Krótko mówiąc, realizuje program RAND Corporation.

W kulturze środkowoazjatyckiej przywódca polityczny jest kimś w rodzaju Kubilaj-chana, uprzywilejowana jest również jego rodzina. Kazachstan jest państwem bardzo młodym. Zawdzięcza swoją państwowość prezydentowi Nursułtanowi Nazarbajewowi, który zdołał zjednoczyć różne klany. Jego następca, Kasym-Żomart Tokajew doprowadził do demokratyzacji, jednak klimat polityczny nadal znajduje się w sferze wpływów kultury turecko-mongolskiej.

2 stycznia protesty przeciwko podwyżkom cen gazu o 13% przekształciły się w zamieszki. Skoordynowane grupy zaatakowały obiekty publiczne, lokalne sklepy i firmy. Snajperzy strzelali z dachów budynków zarówno do protestujących, jak i do policjantów. Zaatakowano składy broni. Ich zawartość rozdano agresywnym grupom. Zdarzenia te objęły cały kraj. Doszło do ataku na więzienie w Tałdykorganie, w którym wśród więźniów są islamiści. Całą operacją kierowali mający doświadczenie zdobyte podczas wojny w Syrii dżihadyści oraz byli współpracownicy władz amerykańskich z Afganistanu. Stanęli oni na czele miejscowych, kazachskich islamistów.

Prezydent Tokajew uznał zasadność żądań protestujących, lecz postanowił zdusić grupy terrorystyczne. Wprowadził stan wyjątkowy i zdecydował o aresztowaniu szefa służby bezpieczeństwa Karima Masimowa, byłego bankiera, który wcześniej był dwukrotnie premierem i szefem administracji prezydenckiej. Postawiono mu zarzuty zdrady. Tokajew wyznaczył jego następcę i sam zwołał Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

Według danych władz kazachstańskich, liczba rebeliantów, w tym zagranicznych dżihadystów, zwykłych zadymiarzy i islamistów kazachskich, wyniosła ok. 20 tys. Kraj utrzymywał przyjazne stosunki z Izraelem od wielu lat, na długo przed zaproponowanym przez Jareda Kushnera planem normalizacji. Chociaż prezydent Nazarbajew w czasach radzieckich zajmował stanowisko antyreligijne, później przeszedł nawrócenie i odbył pielgrzymkę do Mekki. Zezwolono na funkcjonowanie kościołów i związków wyznaniowych, które podlegały procedurze rejestracji. Co roku odbywa się w Kazachstanie kongres międzyreligijny, podobny do tego, który Watykan organizuje w Asyżu.

Władze Kazachstanu rozróżniają jednak religię od islamu politycznego, który objęty jest zakazem. Mimo to, przy wsparciu brytyjskiej MI6, podobnie jak w innych krajach Azji Środkowej rozwinęły się struktury Bractwa Muzułmańskiego oraz Partii Wyzwolenia (Hizb ut-Tahrir). To właśnie zwalczanie propagowanego przez nie separatyzmu stało się powodem powołania Szanghajskiej Organizacji Współpracy.

Kazachstańska Rada Bezpieczeństwa przekazała posiadaną już przez siebie informację o spisku przeciwko władzom państwa na Kreml. Zwróciła się o wsparcie w zwalczaniu dżihadystów do Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ). Prezydent Tokajew polecił siłom bezpieczeństwa strzelać do rebeliantów bez ostrzeżenia. OUBZ zareagowała błyskawicznie i na terytorium Kazachstanu trafiło 2500 żołnierzy z Armenii, Białorusi, Rosji i Tadżykistanu, którymi dowodził szef rosyjskich wojsk spadochronowych gen. Andriej Serdjukow. Deklarację gotowości do udzielenia wsparcia przekazały również Chiny.

Poparcie dla prezydenta Tokajewa zadeklarowała też Turcja, podkreślając, że nie ma nic wspólnego z islamistycznym spiskiem. Podobnie uczyniły władze Afganistanu, co zresztą nie jest zaskoczeniem, bo talibowie są zwolennikami nurtu islamu Deobandi, a w ataku dżihadystycznym na Kazachstan udział wzięli byli afgańscy współpracownicy CIA, którzy uciekli z kraju.

Wkrótce wyszło też na jaw, że Narodowa Fundacja na rzecz Demokracji (National Endowment for Democracy), którą niedawno zarządzała Victoria Nuland, od momentu objęcia urzędu w Białym Domu przez Joe Bidena przekazała do Kazachstanu miliony dolarów na „wspieranie demokracji”.

Nieco wcześniej były minister energetyki Muchtar Abljazow wraz z zięciem prezydenta Nazarbajewa Rachatem Alijewem stworzyli niezarejestrowaną partię opozycyjną Demokratyczny Wybór Kazachstanu. Próbowali obalić głowę państwa korzystając ze wsparcia George’a Sorosa. Alijew zmarł w 2015 roku w austriackim więzieniu, zaś Abljazow udał się na emigrację najpierw do Wielkiej Brytanii, a następnie do Francji. Kilkukrotnie aresztowano go w krajach UE w związku z zarzutami zabójstwa popełnionego na terenie Rosji, lecz nigdy nie doszło do jego ekstradycji. W końcu otrzymał azyl polityczny we Francji i od ponad roku przebywał w Paryżu. Od samego początku protestów wzywał do obalenia nie tylko prezydenta Kasyma-Żomarta Tokajewa, lecz także nadal bardzo wpływowego, choć formalnie przebywającego na emeryturze Nursułtana Nazarbajewa.

Według niektórych źródeł, Muchtar Abljazow związany był z siostrzeńcem prezydenta Nazarbajewa, byłym zastępcą służby bezpieczeństwa, Samatem Abiszem. Tego ostatniego aresztowano 7 stycznia pod zarzutem zdrady. Znany jest ze swojego wsparcia dla islamu politycznego, podobnie jak jego ojciec, który wybudował w Ałmaty gigantyczny meczet. Nazarbajew wkrótce wrócił do stolicy. Jeśli pozwoli mu na to zdrowie, nadal odgrywać będzie istotną rolę, zapewne przez wsparciu córki, Darigi Nazarbajewej.

Według planu RAND, po Kazachstanie nastąpi kolej na Naddniestrze.

Pod naciskiem Stanów Zjednoczonych Unia Europejska wprowadziła blokadę ekonomiczną tego nieuznawanego kraju, który odłączył się od Mołdawii w wyniku referendum po rozpadzie Związku Radzieckiego. Od 1 stycznia tego roku nad przestrzeganiem blokady czuwają funkcjonariusze Wspierającej Misji Granicznej Unii Europejskiej w Mołdawii i na Ukrainie (EUBAM) pod dowództwem byłego przedstawiciela Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie w Serbii Stefano Sanniniego. Rosja zmuszona będzie do rozwinięcia byłej bazy radzieckiej i utworzenia mostu powietrznego pozwalające dostarczać zaopatrzenie do tej liczącej 500 tys. mieszkańców enklawy.

W UE zapomina się o tym, że jeszcze w 1992 roku Stany Zjednoczone próbowały militarnie zmiażdżyć Naddniestrze (obecnie Naddniestrzańską Republikę Mołdawską) przy pomocy jednostek zwerbowanych w rumuńskich więzieniach. Plan CIA się wówczas nie powiódł dzięki odwadze przywiązanej do modelu radzieckiego miejscowej ludności, w tym kobiet.

Choć niektórzy uznać mogą, że reakcja Waszyngtonu na rosyjską propozycję traktatu gwarantującego pokój, oznacza pewne wyhamowanie planów ekspansji na wschód, wciąż trzeba pamiętać, że nadal dysponuje on potencjałem destabilizacyjnym.

Thierry Meyssan
Myśl Polska, nr 5-6 (30.01-6.02.2022)
https://myslpolska.info

Komentarzy 13 do “Długi cień Victorii Nuland”

 1. kontra said

  starsza siostra w wierze ” św papieża jana pawła 2″
  VICTORIA NUDELMAN KAGAN = Victoria Nuland

  na tym zdjeciu Victoria Nuland to siostra bliźniaczka judaistki żydówki Anny Sikorskiej Applebaum

  Nuland is Jewish and is the daughter of Yale bioethics and medicine professor Sherwin B. Nuland, the family’s original surname being Nudelman. She graduated from Choate Rosemary Hall in 1979 and has a B.A. from Brown University. Nuland is married to historian Robert Kagan, with whom she has two children. Nuland speaks Russian, French, and some Chinese. Victoria Nulands real name should be VICTORIA NUDELMAN KAGAN but that sounds so Rabbinical and Khazar doesnt it So she goes by Victoria Nuland

 2. Krzysiek said

  [Żyd na Żydzie jedzie i Żydem pogania – admin].Chazar na Chazarze i Chazarem pogania,raczej.To ci,którzy zwą się Żydami,a nimi nie są dominują od wieków na świecie.Wcale nie bronię prawdziwych Żydów.Całe to zło od nich wyszło.

 3. mr1a1 said

  Teraz ta pani Nuland wygląda mniej korzystnie.

 4. NC said

  To jest ta sama plemienna klika, która usiłowała wywołać wojny regionalne za czasów G.W. Busha i zorganizowała „terrorystyczny atak” 11 września 2001 i wojny w Afganistanie i Iraku. Trump ich pogonił, ale wrócili do wpływów.

 5. Lily said

  Na Y.T.

  The Late Jack Otto – Forbidden Knowledge FULL.
  By ;jacy2469

 6. plausi said

  Kagan

  jest tytułem władcy ludów koczowniczych z centralnych regionów obecnej Rosji, ma być też tytułem stosowanym przez znany skądinąd lud Chazarów, pochodzących z kaganatu chazarskiego.

  „mężem jest … Robert Kagan ”

  Jeden z oprawców Rosjan po rewolucji żydowskiej w Rosji w 1917 nazywał się n.p. Lazar Moisiejewicz Kaganowicz, także oprawca Polaków w Katyniu. Tenże Kaganowicz został uznany odpowiedzialnym za wymordowanie głodem (hołodomor) ludności na Ukrainie, razem z licznymi swoimi żydowskimi ziomkami. Ten żydowski zbrodniarz dożył wieku 98 lat i zmarł w 1991. roku przez nikogo nie niepokojony, jak i tylu innych żydowskich zbrodniarzy, także zbrodniarzy nazistowskich.

  Pani Nuland zorganizowała m.in. pucz w Kijowie w 2014. roku, pierdoląc przy okazji UE:

  https://marucha.wordpress.com/2014/03/12/jak-nsa-przeoczylo-krym/#comment-330265

  Bezspornie to środowisko, z którym związana jest pani Nuland należy do przekonanych wyznawców mordu:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  co równie dobrze można rzec o pani Albright, innej zbrodniarki wojennej.

  Czy można sobie wyobrazić większe środowisko zbrodniarzy niż są od tysiącleci Żydzi ? Mielibyśmy trudności, Dżyngis-Chan, ale okres Tatarów trwał jedynie parę wieków, nie parę tysiącleci.

  Czy było to jakieś zamroczenie, czy pospolita polska tępota, że Polacy też pod dyktando takich Geremków, Modzelewskich i tylu innych wybrali się na awanturę NSZZ ?

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  Równie dobrze mogli się Polacy dać wyszczepić. Przypomnimy jeszcze raz niemieckie przysłowie:

  ŻYD KŁAMIE NAWET JAK SIĘ MODLI..

  Dobrze byłoby to sobie zapisać w kajeciku, a najlepiej to zapamiętać.

 7. Olo said

  Jaka tam Żydówka? Chyba, ze przez małe „ż”. Nazwisko – Kagan – świadczy o chazarskim, czyli mongolsko-tureckim, a nie semickim pochodzeniu. Prawdziwych, semickich Żydów to une dawno temu wymordowały, żeby mieć się pod kogo podszywać.

  Jej macierz to ukraiński step a nie starożytny Izrael, dlatego razem z Kurduplem z Żoliborza i innymi chazarami pochodzącymi z Ukrainy buduje nowe-stare państwo czyli słynny Kagan-at Chazarów.

  A jak wybudują, to wszyscy Słowianie będą im płacić trybuty lub być niewolnikami Chazarów, czyli będzie jak w średniowieczu.

 8. Marucha said

  Re 7:
  Panie Olo, co to za różnica – Żyd czy Chazar, sefardyjski czy aszkenazyjski….

 9. Peryskop said

  Re 8 ad 7

  Do tego dochodzą jeszcze różne mischlingi.

  W tym … większość z nas.

  Te wielce pogmatwane zjawiska rozjaśnił mi dopiero dr Otto Weininger (1880+1903), filozof z Wiednia, pochodzący z ortodoksyjnej rodziny żydowskiej [ojciec był złotnikiem].

  wiki : Najsłynniejszą jego pracą jest książka Płeć i charakter (1903), w której postawił tezę, że w każdym człowieku istnieje zarówno pierwiastek męski, jak i żeński, przy czym ten pierwszy utożsamia on z moralnością i logiką, drugi zaś – z próżnością, chucią i brakiem wiedzy. Wspomina też o podobnym podziale pomiędzy religią chrześcijańską a żydowską – chrześcijan porównuje do mężczyzn, żydów zaś – do kobiet. Sam Weininger, choć z pochodzenia Żyd, w 1902 stał się chrześcijaninem (protestantem).[luteranizm]

  Weininger uważa kobiety za istoty tak nikczemne, iż jego zdaniem „słusznie nic tak wielkiej nie budzi pogardy, jak mężczyzna, co się w kobietę przeistoczył”.

  Płeć i charakter zyskała sławę po spektakularnym samobójstwie 23-letniego autora – zastrzelił się w wynajętym w tym celu pokoju, w którym zmarł Beethoven – wkrótce po wydaniu książki. Sam zaś Weininger zyskał w ten sposób popularność w środowisku ówczesnej bohemy.

  W wiki PL pominięto również m.in. to :

  He studied philosophy and psychology but took courses in natural sciences and medicine as well. Weininger learned Greek, Latin, French and English very early, later also Spanish and Italian, and acquired passive knowledge of Swedish, Danish and Norwegian…

  Ciepło ciepło …

  Jewishness vs. Christianity
  In a separate chapter, Weininger, himself a Jew who had converted to Christianity in 1902, analyzes the archetypal Jew as feminine, and thus profoundly irreligious, without true individuality (soul), and without a sense of good and evil. Christianity is described as „the highest expression of the highest faith”, while Judaism is called „the extreme of cowardliness”. Weininger decries the decay of modern times, and attributes much of it to feminine (or identically, „Jewish”) character. By Weininger’s reckoning everyone shows some femininity, and what he calls „Jewishness”.

  Critique of the Zeitgeist
  On Jewishness, decadence and femininity:

  Our age, which is not only the most Jewish, but also the most effeminate of all ages; an age in which art represents only a sudarium of its humors; the age of the most gullible anarchism, without any understanding of the State and of justice; the age of the collectivist ethics of the species; the age in which history is viewed with the most astonishing lack of seriousness [historical materialism]; the age of capitalism and of Marxism; the age in which history, life, and science no longer mean anything, apart from economics and technology; the age when genius could be declared a form of madness, while it no longer possesses even one great artist or philosopher; the age of the least originality and its greatest pursuit; the age which can boast of being the first to have exalted eroticism, but not in order to forget oneself, the way the Romans or the Greeks did in their Bacchanalia, but in order to have the illusion of rediscovering oneself and giving substance to one’s vanity.

  Natomiast także w wiki EN pominięto bodaj najcenniejsze odkrycie dr Otto Weiningera – zapewne z autopsji – że żydowskość to nie jest narodowość, ani religia, ani rasa, lecz TENDENCJA UMYSŁOWA (mindcast).

  Na tej podstawie, oraz posiłkując się wiedzą – od Hyxosów i habiri, poprzez m.in. pogrom Chazarim przez Światosława w 965, statuty kaliskie, sektę Alumbrados, Jakuba Franka, zazwyczaj anty-polską politykę papiestwa, 13. plemię Arthura Koestlera, aż po osobiste (los !) kontakty z wnukiem Andrew i córką Doris dr Edwarda ojca przekrętów Bernays’a – skleciłem sobie neologizm chazAryjczyk na współczesnego szabesgoja / katolibana.

  Czy mamy lepszą interpretację fenomenu ?

 10. bolo said

  8.
  Jest różnica. Bardzo sie nienawidza. Pamietam jak sie naparzali w Nowej Zelandii. Podobno ofiarami byli separdyjskie zydy ale na czym polega ta nienawisc to nie bardzo wiem. Chyba nie chodzi o dogmaty

 11. Marucha said

  Re 10:
  Może się i nienawidzą.
  Ale dla mnie każdy jest wrogiem.

 12. Olo said

  @8

  Zasadnicza różnica, bo Żydzi to semici, a Chazarowie semitami nie są. Chazarowie tylko częściowo zostali zjudaizowani w średniowieczu, ale na tym się kończą ich związki z żydostwem.

  Chazar słynie z tego, że jak jest potrzeba, to jest wtedy Żydem, a jak nie ma potrzeby, to podszywa się pod Polaka, Anglika, Rosjanina czy Niemca. Bo jako chazar jest przecież tylko stepowcem-koczownikiem, czyli bezpaństwowcem, którego dom i państwo jest tam, gdzie w danej chwili przebywa chazar.

  Chazar jak każdy stepowiec kocha mordować i najczęściej robi to na koszt narodu pod który sie podszywa lub z którym jest utożsamiany. Inne narody mordują w ściśle określonym celu. Chazarowie czerpią z mordowania swoją energię życiową. Utożsamiają się z naturą wilka.

  ——
  Rozdzielanie włosa na czworo. Żyd to żyd. Ich postępowanie w czasach biblijnych niewiele się różni od współczesnego.
  Admin

 13. SHALOM POLIN SHALOM AJWAJ said

  JAHWE dal BARBARZYNCY I BESTJI KAGANOWICZOWI dlugi zywot widocznie sie do niego gorliwie modlił i wyslal na LONO ABRAHAM MILIONY GOJOW

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: