Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Klawy Cysorz o Drażnienie Ruskiego
  Sebastian o Idioci z UE – poszukując węgla…
  Boydar o Drażnienie Ruskiego
  Piotr B. o Drażnienie Ruskiego
  rycho08 o Drażnienie Ruskiego
  bryś o Znaczenie wojny w XXI wie…
  axel o Premier wzywa do wojny z …
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
  Isreal o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Wolne tematy (38 – …
  wnikliwym okiem o Drażnienie Ruskiego
  Anucha o Drażnienie Ruskiego
  maxi o Drażnienie Ruskiego
  szary4aequitas o Co właściwie napisał Mora…
  Boydar o Wolne tematy (38 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 615 obserwujących.

Olga Semieniuk w kosmosie

Posted by Marucha w dniu 2022-01-28 (Piątek)

Słyszę w telewizorni że niejaka Olga Semeniuk prywatnie zaręczona z wiceministrem finansów Piotrem Patkowskim (taki młody człowiek widywany z papierosem) jest przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej. Wywołuje to w opozycyjnej telewizji wesołość.

Przyjrzałem się karierze i poglądom Semeniuk …

W 2011 zaangażowała się w działalność polityczną w ramach Forum Młodych PiS i następnie Prawa i Sprawiedliwości. Została bliską współpracowniczką polityka Michała Dworczyka, działała w związanych z nim organizacjach Fundacja Wolność i Demokracja oraz Europejski Instytut na rzecz Demokracji.

Koordynowała projekty popularyzujące historię, m.in. „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym” Była też konsultantką OBWE. W latach 2016–2019 pracowała jako doradczyni Dworczyka w Ministerstwie Obrony Narodowej i Kancelarii Premiera.

A czym się tam zajmowała?

Fragment oświadczenia MON:

„Pani Olga Semeniuk w latach 2011–2016 pracowała w organizacjach pozarządowych działających na rzecz wspierania demokracji na terenie byłego Związku Sowieckiego. Realizowała projekty mające na celu wspieranie wolności słowa i przemian demokratycznych na Białorusi, Ukrainie, w Kazachstanie i Azerbejdżanie. W tym okresie była też konsultantem OBWE w zakresie wspierania procesów prodemokratycznych (tzw. sharing experience) w Kazachstanie. Jej zaangażowanie i realną pomoc organizacjom walczącym z trendami autorytarnymi i antydemokratycznymi w tych krajach mogą potwierdzić m.in.: Aleksander Milinkiewicz – jeden z liderów opozycji demokratycznej na Białorusi, Yegana Hajiyeva – azerski Institute Of Young Democrats, Andżelika Borys – Prezes Związku Polaków na Białorusi, Andrzej Poczobut – niezależny dziennikarz, korespondent „Gazety Wyborczej” na Białorusi”

Warto dodać że EID utrzymuje się z grantów oraz z darowizn. Między innymi z: Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP; National Democratic Institute for International Affairs (NDI) w USA; Ambasada Wielkiej Brytanii w Warszawie; Ambasada Wielkiej Brytanii w Kijowie; Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie; Westminster Foundation for Democracy w Wielkiej Brytanii; National Endowment for Democracy (NED) w USA.

W 2019 roku, jako radna Prawa i Sprawiedliwości żąda usunięcia pomnika Żołnierzy 1. Armii Wojska Polskiego ze skweru na Muranowie. W jego miejscu widzi posąg gen. Władysława Andersa (jakie to wymowne!).

Według radnej żołnierze I Armii WP „podszywali się pod polskość”. Proponuje ich pomnik usunąć bądź przesunąć „w mniej eksponowaną część Warszawy”. Warto przypomnieć że pomnik odsłonięty w 1963 r. to monument przy ul. Andersa. Jest ostatnim dziełem wybitnego rzeźbiarza Xawerego Dunikowskiego, przedstawia żołnierza z pistoletem maszynowym. W latach 1962–1963 Dunikowski opracował projekt pomnika, który został zrealizowany przy współpracy Józefa Galicy, Józefa Potępy, Jerzego Beresia oraz, odpowiedzialnego za cokół i otoczenie pomnika, Leona Marka Suzina. Na cokole wykuto napis: „1943 – Lenino, Warszawa, Kołobrzeg, Berlin – 1945”.

Przemyślałem – jak najbardziej się nadaje by ją wysłać w KOSMOS!

Łukasz Marcin Jastrzębski
https://konserwatyzm.pl

Podejrzewamy p. Olgę Semeniuk o bycie polskojęzyczną Chachłą.
W wieku zaledwie 33 lat ma przed sobą świetlaną przyszłość. Oczywiście nie ma zielonego pojęcia o nauce w ogólności, a kosmosie w szczególności. Jest bowiem absolwentką Międzywydziałowych Studiów Wschodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Administracji i Nauk Społecznych na Politechnice Warszawskiej.
Admin

Komentarzy 18 do “Olga Semieniuk w kosmosie”

 1. Lily said

  „Polska JEST Ojczyzna DWOCH Narodow.
  Polskiego i zydowskiego, i NIKT,ani NIC,
  Nie Jest wstanie wymazac Tego z historii”.
  Oswiadczyl Jaroslaw G.(mowiacy na”ER”)

  Mowia obeznani w Temacie,
  „O Losach Polakow i Polski,
  Zadecydowano w Magdalence”.

 2. Emilian58 said

  Czyli pachołek USraelskiego kominternu! A na pomniki to tylko górale z góry Synaj i owszem.

 3. Sebastian said

  Niechże się pani z łaski swojej przedstawi

  Меня зовут Ольга Семенюк – бандеровская сволач

 4. wiewiur said

  Dochtury nałk humanistycznych jak widać nie muszą umieć liczyć do trzech. Więc ilorga narodów ma być ten Polin? Polskiego i zydowskiego, a sam pan nadmieniał że Ukraińcy przyjadą aby tworzyć elitę, to już trzy. Bądźmy konsekwentni. Jeszcze i fryce czekają w kolejce.

 5. JanuszT said

  To jest UPAdlinka ta cała Siemieniuk. Z Siemieniuk zrobiła sobie Semeniuk, a imię Olga to typowe dla UPAdlinki, przechrzty; taka jak ona to w każdej chwili jest zdolna rezać Lachów widłami, siekierą, nożem, młotkiem i podobnymi… akcesoriami, czyli nas.Jak widzę kamraci-gajówkowicze te parszywe ich ryje, to niesamowita siła we mnie wzrasta nienawiści do nich. Jestem gotowy od zaraz, w razie wybuchu wojny między UPAdliną a Federacją Rosyjską, na ochotnika walczyć po stronie armii rosyjskiej, nawet choćbym zginął.

 6. revers said

  Nie wiem skad ta wesolosc? ze znowu jaka agencja jak nie atomowa, to kosmiczna podlaczyla sie do budzetu, bedzie liczyla w milionach jak nie atomy to gwazdy na niebie i znowu wszyscy podatnicy sypna, bekna.

  Podobnie powstal juz kosmiczny twor prawniczy ktory bedzie okreslal wysokosc kosmosu nad polska, w razie jak by jaki sputnik opadl to beda liczyc straty z kosmicznego oc , kogo obciazyc.

  Tajemica moze byc tylko jak odrozni sie kamien z komety od nadpalonej szamotki z pokrycia satelity.

  A tak poza tym widac ze wymiana elit trwa w najlepsze, tj. dobrze dofiansowana klasa pierwsza obywateli, reszta to drugiej klasy motloch i goje polscy..

 7. ! said

  Współorganizowała „Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem Wilczym”…

 8. JanuszT said

  Nie oczekuj wszak Wykrzykniku, że będę ją za to w dupę całował. Ona ma wiele oblicz, w tym pis-ździelskich.

  ———–
  Dokładnie tak.
  Admin

 9. ! said

  Nie zrozumieliście mnie. Ale tłumaczył nie będę. Poczekam może ktoś z czytelników się połapie.

 10. Zbigniew Kozioł said

  Zacznijmy od pytania. Co to właściwie jest ta Polska Agencja Kosmiczna? Ja, przepraszam za język, za chuj pojąć nie mogę. Co to jest? A znam ludzi z tym związanych.

 11. Robert Smialowski said

  Czym się, u diaska, zajmują studenci Wydz. Administracji i Nn. Społecznych n a P o l i t e c h n i c e ??? Tradycją państwowotwórczą kultury wschodniosłowiańskiej…?

 12. Żuraw said

  @10
  Polska Agencja Kosmiczna to mniej więcej to samo, co Czeska Agencja Oceaniczna

 13. Andzia said

  re:Zbigniew KozIoł
  To jest nazwa miejsca gdzie zatrudnia się swoich niezależnie od kompetencji przedmiotu.
  Nawet koncepcja budowy CPK (Centralny Port Komunikacyjny) przybrała formę spółki z ulubioną radą nadzorczą, gdzie zwyczajowo bierze się najwięcej. Też sami swoi (kualicja i łopozycja). Tak się m.in. kręci interesy od sejmu poczynając.

 14. Lily said

  SKORO w Kaczynskiego partii, znaczy TO,
  ze ZOSTALA przez Kaczynskiego zaproszona.

 15. Peryskop said

  https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,27739518,afera-mailowa-olga-semeniuk-wyprosila-u-dworczyka-prace-w-ministerstwie.html

  Afera mailowa.

  Olga Semeniuk wyprosiła u Michała Dworczyka pracę w Ministerstwie Rozwoju

  27 października 2021

  ZDJĘCIE
  Premier Mateusz Morawiecki i Olga Semeniuk (Fot. KPRM)

  Kolejna odsłona afery mailowej. Wyciekła korespondencja, z której wynika, że warszawska radna Olga Semeniuk po nieudanym starcie w wyborach parlamentarnych w 2019 roku miała prosić Michała Dworczyka o posadę w Ministerstwie Rozwoju. „To jedyna opcja przetrwania” – czytamy w ujawnionej korespondencji.

  W portalu poufnarozmowa.com, gdzie niemal codziennie publikowane są kolejne listy elektroniczne z prywatnej skrzynki ministra Michała Dworczyka, w środę pojawił się kolejny wyciek. Z jego treści wynika, że może pochodzić od warszawskiej radnej PiS Olgi Semeniuk. Wiadomość jest z 17 października 2019 roku, czyli tuż po wyborach, w którym Semeniuk bez powodzenia startowała do Sejmu. Polityczka Prawa i Sprawiedliwości uzyskała w nich jedynie 2,2 tys. głosów.

  W mailu są żale i prośby: „Dla mnie jedyną opcją przetrwania w polityce samorządowej jest: Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Działką dla mnie, którą uważam za możliwą do udźwignięcia są fundusze europejskie w jednostkach samorządu terytorialnego”. W odpowiedzi, która przyszła natychmiast, jeszcze tego samego dnia, Dworczyk miał odpisać krótko: „Działamy”.

  ***

  KOMENTARZE
  41

  wmr200
  27.10.2021, 19:19
  Rozumiem, że uczciwa praca nie wchodziła w rachubę?
  83
  0
  Odpowiedz
  Odpowiedzi (2)
  pedro.666
  27.10.2021, 19:20
  Musiała się zająć kosmosem.
  W końcu Sasin sam nie ogarnie wszystkiego
  71
  0
  Odpowiedz
  bra-tanki
  27.10.2021, 19:07
  Kosmiczna krowa.
  Dojna
  67
  0
  Odpowiedz
  Krwawy_Tadeusz
  27.10.2021, 19:28
  Co pisowska agencja kosmiczna może robić w kosmosie? Chyba tylko ewangelizować kosmitów
  50
  0
  Odpowiedz
  Odpowiedzi (1)
  Eliasz
  27.10.2021, 19:22
  Młoda, ambitna, z wielkiego miasta. Teraz tylko sięgać gwiazd, po więcej.
  39
  0
  Odpowiedz
  libido2016
  27.10.2021, 19:50
  Ten rocznik 88. Paru orłów obok tej pani. Tak myślę, że ojciec z matką tych gamoni stali w kolejkach, inflacja szalała, ludzie uciekali stąd jak się da.. No i poczęli takie coś. Może coś było w tej pasztetowej, albo klubowych, że tak ich ciągnie do Adolfa przez ten symbol 88?
  33
  1
  Odpowiedz
  angel21
  27.10.2021, 19:50
  Teraz pewnie zachciało jej się zostać Walentyną Tiereszkową. Ale tym razem nie wróżę sukcesów, także w twiście.
  30
  0
  Odpowiedz
  kocimir
  27.10.2021, 19:16
  Ale tak na serio, to czy ktokolwiek kiedykolwiek udawał, że sekretarzy stanu itp. wybiera się ze względów innych niż towarzysko-polityczne?
  32
  2
  Odpowiedz
  Więcej

 16. Marucha said

  Olga Semeniuk wyprosiła u Michała Dworczyka pracę w Ministerstwie Rozwoju.
  „„To jedyna opcja przetrwania” – czytamy w ujawnionej korespondencji.”

  K…wa, a na kasie u Biedry to niełaska? Tam pracują lepsze od ciebie, chachło.

 17. Peryskop said

  Teraz chyba jasne, że jest przewodniczącą Rady Polskiej Agencji Kosmicznej, bo to też jej „jedyna opcja przetrwania”.

  Jak mawia Wojtek Fajbek – „Kosmos !”

 18. Sołtys said

  Kolejne złote dziecko obok Szymona Dzibickiego i Anny Gembickiej (też para).Ta ostatnia obecnie wiceminister rolnictwa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: