Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  errorous o Wolne tematy (58 – …
  matirani o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  matirani o Wolne tematy (58 – …
  minka o Jak zmieniało się zatrudnienie…
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Homolka o NATO może się samo rozbroić…
  Bezpartyjna o W rocznicę urodzin Wielkiego…
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Boydar o Wolne tematy (58 – …
  Głos Prawdy o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  NC o Wolne tematy (58 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (58 – …
  walthemar o Wolne tematy (58 – …
  Marucha o Wolne tematy (58 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 616 obserwujących.

Analitycy Banku PKO SA wyliczyli, ile Polskę będzie kosztował pakiet klimatyczny UE

Posted by Marucha w dniu 2022-01-29 (Sobota)

Unia Europejska przedstawiła w lipcu 2021 r. program Fit for 55, który zakłada rygorystyczne ograniczenie emisji gazów cieplarnianych do 2030 r. Pakiet Fit for 55 podwyższa cel redukcji emisji w UE na 2030 r. z 40 do 55 proc. względem poziomu z 1990 r.

Eksperci Banku Pekao SA oszacowali, że koszty dla Polski wzrosną łącznie o 189 mld euro do 2030 r. względem planu redukcji emisji o 40 proc. W ciągu zaledwie 8 lat musielibyśmy więc zapłacić 865 mld złotych za samą realizację utopijnego i zbędnego celu wyznaczonego przez EU. Jest to ponad 22 tys. złotych na każdego Polaka, dorosłego, pracującego i emeryta, ale też dziecko.

Na tę liczbę wpłynie m.in. wzrost cen uprawnień do emisji CO2 w systemie EU ETS. Ponadto wpływ wywrze także tzw. mini-ETS, czyli rozszerzenie systemu handlu emisjami na budownictwo i transport drogowy. Tak, jak obecnie firmy energetyczne płacą w gruncie rzeczy dodatkowy podatek za emisję CO2, tak samo płacić miałyby firmy budowlane i transportowe. Oznaczać to będzie wzrost kosztów wszystkiego, nie tylko mieszkań czy biletów na autobusy i kolej. Wiele branż opiera się bowiem na transporcie, wszystkie dostawy są realizowane w ten sposób.

Mówimy tu zaś jedynie o dodatkowym celu i dodatkowym koszcie. Fit for 55 uzupełnia bowiem już bieżące zobowiązanie Fit for 40. Analitycy Pekao uważają, że wypełnienie dzisiejszych regulacji klimatycznych UE będzie kosztować 338 mld euro. W tym są koszty niezbędnych inwestycji w sektorze energetycznym (186 mld euro) oraz te dotyczące efektywności energetycznej w gospodarstwach domowych (prawie 100 mld). Do tego dochodzą koszty unijnego systemu handlu emisjami ETS. Łącznie daje to 527,5 mld euro, czyli 2 bln 400 tys. złotych!

W przeliczeniu na jednego Polaka (nie tylko pracującego) jest to ponad 63 tys. złotych!

Jest to niewyobrażalna suma, która odbije się na każdej rodzinie i to w sposób znaczny. Oczywiście, analitycy Pekao SA zwracają też uwagę, że do polskiego budżetu wpłynie 220 mld euro, pochodzących przede wszystkim z uprawnień do handlu emisjami, a także unijnego Funduszu Odbudowy i wieloletnich ram finansowych UE.

Po pierwsze jednak, już teraz polski rząd przejada pieniądze z handlu emisjami. Po drugie, raczej nie ma co liczyć na unijny Fundusz Odbudowy, z którego wypłaty dla Polski zostały wstrzymane ze względów ideologicznych. Jeśli nawet nastąpi ich odblokowanie, to za wielką cenę, jaką zapłacimy, przyjmując skrajnie lewicowe rozwiązania. Po trzecie, „wieloletnie ramy finansowe UE” także, na skutek np. „niepraworządności” w Polsce, mogą być dla nas niekorzystne.

Dodać trzeba, że analitycy Pekao SA wcale nie odrzucają z tego powodu Fit for 55, ale doniesienia medialne mówią, że prezentacja ich raportu na posiedzeniu rządowym wstrząsnęła wieloma politykami. Część z nich wprost mówi, że Polski nie stać na taki wydatek. Jacek Sasin, wicepremier i minister aktywów państwowych, powiedział: „Budżet państwa to 500 mld zł na rok, więc te 2,5 biliona to jest pięć budżetów polskiego państwa. To jest coś, na co nas nie stać. Oznaczałoby to cofnięcie nas w rozwoju naszej gospodarki, Polski jako kraju w stosunku do krajów zachodniej Europy. 256 tysięcy złotych na 4 osobową rodzinę. To spowodowałoby ogromne rozwarstwienia społeczne. Musimy zadać sobie pytanie czy to jest propozycja dla nas do przyjęcia”. [Akurat Polska ma dużo do gadania… – admin]

Jarosław Kaczyński stwierdził natomiast: „Uważam, iż w kwestiach klimatu rzeczywistość szybko dezawuuje różne tezy. Zatem czasami bardziej opłaca się na coś zgodzić, odciąć od tego kupon, bo i tak można mieć pewność, iż te najbardziej radykalne rozwiązania nie wejdą w życie”.

W jego wypowiedzi, dla Gazety Polskiej zaznaczmy, widać taką sugestię, że Polska godzi się na klimatyczne szaleństwo, bo wie, że pomysły ekologistów nigdy nie wejdą w życie, a oni sami będą musieli szybko wycofać się ze swoich utopijnych założeń. W ten sposób natomiast polski rząd wyjdzie na postępowy i otwarty.

Problem w tym, że jest to tylko interpretacja prezesa PiS. Szaleńcy z Brukseli mogą przeć do wdrożenia swoich rozwiązań za wszelką cenę, a Polska, godząc się na nie, coraz bardziej zamyka sobie drogę odwrotu. Tym bardziej, że już dawno weszła na tę ścieżkę, przyjmując, i czerpiąc z tego profity, system handlu emisjami.

Autor: Chris Klinsky
Źródło: redakcja
https://prawy.pl/

Komentarzy 15 do “Analitycy Banku PKO SA wyliczyli, ile Polskę będzie kosztował pakiet klimatyczny UE”

 1. Ziuta said

  22 tyś to śmieszna kwota . To tyle co stary samochód. Nie rozumiem czym nas straszą. 22 mln na łeb to można by się zastanawiać

  ——
  Wyłoźy Pani te głupie 22 tys. za siebie?
  Michnik aż tak dobrze płaci?
  Admin

 2. Isreal said

  te łobuzy podpisują co tylko im podsuną, a nawet więcej … kiedyś tak podpisały eternit, niemiec i inny poważny maluje dachy eternitowe , „nasze” dranie podpisały że do 2032 zniknie eternit z dachów w Polsce – takie cwane hu..je ……………

 3. Jurek said

  Sprzątanie Ziemi po człowiekach idzie szeroką falą , Za naszą forsę.

  Zresztą za srowida też zapłaciliśmy. Od 2016 roku te hooje rok rocznie płacą składkę na plandemię.
  Za tą przysługę, mogą byc preżydentami i płemiełami.

 4. Mietek said

  Co tu dużo pisać, w tej chwili ceny energii elektrycznej w Europie są tak wysokie, że ładowanie samochodu elektrycznego jest bardzo drogie w stosunku do silnika spalinowego. Olbrzymie problemy są też z wodorem…
  Świat jest pełen technologii wykorzystujących wodór jako główne paliwo, ale wszystkie są koncepcjami – żadna z nich nie znalazła naprawdę szerokiego i masowego zastosowania.

  Przyczyn tego jest wiele.

  Produkcja wodoru jest droga: zaledwie jeden kilogram kosztuje dziś około dwunastu dolarów. Jest niezwykle łatwopalny i wybuchowy, dlatego do jego przechowywania potrzebne są specjalne zbiorniki ciśnieniowe. Problemu nie rozwiązuje również skraplanie, do przejścia paliwa do stanu płynnego wymagane są specjalne instalacje i temperatura rzędu minus 250 stopni. Dla porównania: znany wszystkim metan skrapla się w temperaturze minus 160 stopni.

  I chyba najważniejsza rzecz. Wodór spala się w temperaturze trzech tysięcy stopni, co umożliwia stosowanie takich palników do cięcia metali. Dlatego, aby na dobre wykorzystać wodór, miesza się go z metanem, czyli nie można zrezygnować z węglowodorów. Ale nawet w tym przypadku mieszanina pali się w zakresie temperatur od półtora do dwóch tysięcy stopni, czyli na granicy wytrzymałości nowoczesnych materiałów. Aby wodór stał się paliwem masowym, fizycy i chemicy muszą jeszcze dokonać wielu odkryć naukowych w dziedzinie tworzenia super wytrzymałych stopów żaroodpornych.

  Tak więc póki co, to wszystko bajki i przekręty na dużą skalę.

 5. Mano Negra said

  Ja nie Unia to Białoruś.

 6. Cezar said

  Mietek, wodor nie jest „spalany” przy temperaturach zedu 3000 stopni w tzw, fuel cell.
  A oto chodzi.

 7. gd-ap said

  Ad 1) przygłupia Ziuta

  22 tys pln … to jest pół roku pracy nauczyciela. Drugie pół roku statystyczny Polak pracuje dla fiskusa.

  Czyli chcąc wyżywić rodzinę muszę pracować. To skąd mam brać pieniądze na opłaty , życie , lekarza , dentystę. Muszę tez nakurwiac najwyższe abonamenty u operatora telefonii komórkowej , bo jak zarządzą zdalne nauczanie to chyba na moim prywatnym transferze danych.

  22 tys pln to tylko stary samochód.

  … eeeehhh ziuta … głupiaś ty , głupiaś …

  PS. Zasiłek pogrzebowy w Polsce to coś niewiele ponad 4,5 tys pln. Najtańsza ceremonia pogrzebu … w małym mieście , w pakiecie bieda … to koszt 10-12 tys pln. Lub inaczej … takie tam … „pół starego samochodu”

 8. Ale dlaczego? said

  A chiny dają sobie spokój z ograniczaniem emisji CO2 do 2060 roku.
  Oczywiście w perspektywie liczą na zbudowanie do tego czasu elektrowni termojądrowych.

  Co zaś do eu.
  To twór globalistów-satanistów. Te debile brukselskie to marionetki głupsze od marionetek „polskich”.
  I cała ta „transformacja” to jedynie środek do zniewolenia społeczeństw, tak jak plandemia.
  Oczywiście kurwy pisowskie będą mówić NIE! NIE! a i tak wszystko podpiszą. Za dopuszczenie szpryc do szprycowania Polaków zapewne już (w ich mniemaniu) ustawili nawet swoje wnuki. Zdziwią się, jak globaliści-sataniści w pewnym momencie zlikwidują niepotrzebne śmieci…

  Jedynym wyjściem dla Polski było by wyjście z eu i wypierdolenie z sejmu (likwidacja senatu- wreszcie) całego bydła. Tylko kto i jak to zrobi?
  Chyba że Pan Bóg dopuści jakiś kataklizm by uratować jednak ludzkość przed Apokalipsą.

  Choć przecież z drugiej strony owocem Apokalipsy ma być powtórne przyjście Jezusa.
  Czyli nie smućmy się…

 9. Lily said

  WALKA z CO 2, to rowniez Jedna z Form
  DEPOPULACJI, plus OGROMNA KASA.
  Powod.?.
  Przez OGRANICZENIE ZYWNOSCI.

  W III.R.P,”wszystko IDZIE JAK po MASLE”.

 10. Okadwa said

  Życie nietęgie było od zawsze…
  A wy tu zaś zaciągacie chmury co strach.
  No fakt… we Polsce wieje: tak że mnie browaru zbraknie wnet.
  A tu nie dość że wieje to i pada srodze… mus kołnierz kurtki postawić i iść.
  Trochę to surrealistyczne a trochę poetyczne… we porównaniu.
  Ze z tymi tam analitykami Banku PKO SA.
  Ha!… pakiet Fit for 55!… podatek
  … od prostych pleców.

 11. Dolores said

  To właśnie ciekawe dlaczego Mateuszek się podpisał pod fitfor55? Przecież tuskiewicz za niego tego nie zrobił. Niesety w telewizji widać stare przysłowie, że tylko winny się tłumaczy
  4 na 5 hospitalizacji i zgonów odpowiadają zaszczepieni? Szkocja
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/01/4-na-5-hospitalizacji-i-zgonow.html

 12. AlexSailor said

  @Israel

  Dopóki eternit leży sobie na dachu, jego szkodliwość jest minimalna, ale jak się zacznie go zdejmować, to już tragedia.
  I nic nie pomogą wyspecjalizowane firmy, że o kosztach tylko wspomnę.

 13. Isreal said

  ad12 azbest „fruwa” w powietrzu przy obróbce, po kilku latach „leżenia” na dachu nie stwarza żadnego zagrożenia …
  problem jest wyssany z palca, a my skaczemy z gałęzi na gałąź …

  no i znowu przypomina się dowcip o karku drącym się w środku nocy na osiedlu – Zajeebala!!!!!!! , po kilku takich krzykach otwiera się okno w jednym z bloków , wychyla się Blondyna i też głośno – Izabelaaa kretynie, Izabeeelaa!!!!

  Israel???
  ISREEEAL!!!!
  ))

 14. ................... said

  ……………………………………………………………………………….po wybuchu wulkanu kanryjskiego bodajże kilka razy pokazywano dziwną mapę resztek wulkanicznych nad polską((trujące związki siarki))—————————————-jak chciałem wejść w ten artykuł zdjęcie i piśmidło znikało–ulatniało się,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,i teraz jeśli to prawda że przez jakiś czas to wisiało nad polską to ile ton brudu spadło u nas——————-co2 nie jest trucizną siarka truje w każdej postaci i teraz którzy to ,,,patriotyczni polacy,,,,,,ogłupiają ludzi tym że zmniejszenie co2 oczyści kraj——oczyści oczywiście z pieniędzy——————————-chińczyki ruski amerykanie kanadyjczycy otwierają nowe kopalnie węgla i inne ((chyba też australia)) i leją ciepłym moczem na wytwarzanie co2——————————————wystarczy wiatr ze wschodu od chińczyków i rusków i cała żydoeuropa będzie tonąć w spalinach i innych szajsach…………………………………………………………………………………………………

  ———
  Kto Pana nauczył tak pisać?
  Admin

 15. tras said

  miałem okazję wysłuchać gościa nazwanego w tvpis>główny ekonomista Pekao>teraz jest kupiony przez….PZU
  i jeżeli ta ‚agenda’ mówi ile nas będzie kosztować
  to cipy EU
  to znaczy, że my – znaczy się POLIN- to ZAPŁACIMY jak becalujemy Żydom, Ukrainie, etc.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: