Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  AlexSailor o Rosyjska agencja regulacyjna z…
  Zerohero o O tych, którzy się na niemieck…
  corintians o O tych, którzy się na niemieck…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  Yagiel o Wolne tematy (09 – …
  minka o Czterech pancernych i Ukr…
  Szczepan Zbigniewski o Trucie kurczaków w USA?
  Boydar o Wolne tematy (09 – …
  Peryskop o Wolne tematy (09 – …
  Mafiozi przestępczeg… o Wojna nie rozpoczyna się od cz…
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  Listwa o Wolne tematy (09 – …
  UZA o Czterech pancernych i Ukr…
  okon o Rosyjska agencja regulacyjna z…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Pożegnanie z Konfederacją

Posted by Marucha w dniu 2022-01-31 (Poniedziałek)

Wielu z Państwa pyta dlaczego wycofałem się z popierania projektu Konfederacja i czy chodziło o jakieś konkretne wydarzenie czy też o całokształt i czy uważam, że od samego początku projekt był zły?

Odpowiadam:

1/ Pierwszym punktem zwrotnym była dla mnie postawa Konfy w sprawie lex TVN. Wtedy zrozumiałem, że w Konfie górę bierze tendencja libertariańska, głosząca likwidację interwencji państwa i urynkowienie wszystkiego, z samych tylko przyczyn dogmatyczno-ideologicznych.
W praktyce oznacza to zastąpienie zobiektywizowanej przemocy państwowej przez nieformalną przemoc międzynarodowych korporacji. O ile przemoc państwowa raz jest trafna, raz nie, o tyle przemoc korporacyjna ex definitione służy globalistom, a nie narodom i ich dobru. Obrona przez Konfę TVN-u była dla mnie szokiem. W polityce zawsze przyświecała mi racja stanu i szukałem zawsze stronnictwa pro-państwowego. Wsparcie dla TVN było akceptacją neoliberalnego dogmatu o prymacie wolności dla kapitału nad racją stanu państwa.

2/ Drugim momentem było ostatnie głosowanie całej Konfy (wyjąwszy Grzegorza Brauna) z poparciem dla Ukrainy. Uważam, że słaba Ukraina jest w polskim interesie. Polska ma interes w tym, że Ukraina istniała – aby nie sąsiadować bezpośrednio z Niedźwiedziem [dlaczego? – admin] – ale jako państwo buforowe, a nie samodzielny podmiot w stosunkach międzynarodowych. Dla mnie stanowisko Konfy było hołdem lennym wobec geopolityki Waszyngtonu, czyli wejściem na drogę geopolityki PiS-u. Zadecydowały o tym czynniki na poziomie niezwykle tandetnej taktyki (RN) + libertariański zachwyt nad wszystkim, co głoszą Amerykanie (wolnościowcy).

3/ Uważam, że pomysł stworzenia wspólnej listy i wspólnego startu łączącego Wolność i Ruch Narodowy był słuszny i nadal opinię tę podtrzymuję. Mimo że obydwie te partie nominalnie mają po pięciu posłów, to dominacja Wolności nad RN jest jednak totalna. Winę ponosi za to kierownictwo RN, które wykazało się całkowitą impotencją intelektualno-doktrynalną.
Nie jestem specjalnym fanem libertarianizmu Wolności, ale przyznaję, że mają koherentną ideologię i naprawdę całkiem sporą grupę ideologów na wysokim poziomie. Tymczasem kierownictwo RN trzyma swoje szeregi w radykalnej ascezie intelektualnej, sprowadzającej się do „walki z marksizmem”, a w dodatku raz za razem namiętnie wyczesuje z tych szeregów wszystkie osoby inteligentniejsze i czytające, podejrzewając je o intelektualną zdolność do samodzielnego myślenia.

Gdy więc z jednej strony mamy spory tłumek oczytanych liberałów i libertarian, tam z drugiej strony mamy aktyw zdolny co najwyżej do wieszania plakatów i krzyczenia „Śmierć wrogom Ojczyzny!”. W tej sytuacji ideologia libertariańska dosłownie przykryła intelektualnie ascetyczną i skromną doktrynę RN, a Konfa jako całość zjechała w odmęty libertarianizmu. Co gorsza, intelektualnie impotentne kierownictwo RN nawet nie dostrzega w tym problemu. A właściwie – co wiem nieoficjalnie – to dostrzega, lecz boi się, że współpraca z osobami mądrzejszymi może doprowadzić do stwierdzenia, że obecne kierownictwo nie nadaje się do kierowania czymkolwiek.

Nie mam do wolnościowców w żadnym razie żalu, że głoszą to, w co wierzą i propagują swoje idee, przykrywając całą Konfę. Mam pretensje do kierownictwa RN, które w całości obciążam winą za przechylenie Konfy w stronę libertarianizmu z którym nie mam i nigdy nie miałem nic wspólnego. Libertarianizm uważam za formę zsekularyzowanego kalwinizmu.

Adam Wielomski
Za: FB
https://konserwatyzm.pl/

Komentarzy 46 do “Pożegnanie z Konfederacją”

 1. wow said

  Uważam, że należy ich popierac dopóki walczą z covido-zamordyzmem. Bez nich już dawno było by pewnie jak w Austrii. Co do tvn to tłumaczyli, że jak dziś będzie można zdelegalizować TVN to jutro PiS weźmie się za niszowe media prawicowe. Nie wiem czy by tak było, ale ta ustawa to i tak był od początku kapiszon. Z tymi anty-rosyjskimi czy pro-ukraińskimi deklaracjami sejmowymi to i tak wystarczy jeden poseł żeby nie przeszło przez aklamację i przeważnie tak jest, że Mikke albo Braun robią to w taki sposób żeby przez aklamację nie przechodziło.

  Co do impotencji umysłowej to racja, kto pamięta M.Kowalskiego jako ich kandydata na prezydenta? Albo z 10 czy tam 11 posłów K15 popieranych przez RN ostał się na koniec kadencji tylko Winnicki. Ktoś ich wtedy tak dobrał, ktoś poparł jako kandydatów RN.

 2. Żuraw said

  Rozumiem, że Pan Wielomski albo nie pójdzie na wybory albo zagłosuje na POPiS z domieszką ludowców i tęczowych.

 3. osoba prywatna said

  Konfederacja, wystarczy spojrzeć na ich twarze, dostrzec jak głosują ,by wiedzieć z jakiego plemienia się wywodzą.
  To świeża sztafeta 7ydków szykowana na miejsce ich współplemieńców wówczas, gdy cała narracja o plandemi zacznie się kruszyć. Wtedy ci bojownicy o wolność zajmią stołki swoich ziomali. I nie łudźmy się, po to ta cała Konfa została stworzona.

 4. Ale dlaczego? said

  Kurwinizm, jak jej starsza odmiana „światowa”, neoliberalizm (z dodatkami) to od zawsze ideologia wymyślona przez finansjerę. W ich intereresie. To ideologia służąca przejęciu świata przez globalistów-satanistów. Oczywiste to było dla myślących ludzi już w latach ’90, gdy kurw8nizm pojawił się w Polsce i otumanił całkiem duźą licznę Polaków.

  A RN niestety to tylko wydmuszka bez „dołów”, czyli partyjka kanapowa.
  „. Winę ponosi za to kierownictwo RN, które wykazało się całkowitą impotencją intelektualno-doktrynalną.”
  Nic dodać, nic ująć”.

  To że Konfa walczy z sanitaryzmem, chwała.
  Ale nie należy zapominać, czym i kim są…

 5. Zenon_K said

  Ad.
  „Uważam, że należy ich popierac dopóki walczą z covido-zamordyzmem.”
  ————————————–
  Tak, tak rebe Braun vel Geremek juz cowida zagospodarowal. Zajal miejsce z cala ferajna tak szczelnie, ze nawet mysz sie tam nie wcisnie. Takich rebe podstawili we wszyskich liczacych sie krajach.
  Ten rebe Braun chodzi ponoc na msze sw. Bractwa Piusa X. Prosze, prosze, czyzby i Bractwo tez zagospodarowal. Pokazywal sie tez przed kamerami z kisiedzem Sniadochem oraz z kisiedzem Natankiem.
  Upowaznia go wiec to wyrazenia „szczesc Boze” – nie wyjasnil nigy o jakiego Boga mu chodzi.

  Dla przypomnienia – jego osiagniecia ;
  – wybory w Gdansku,
  – zloza naturalne
  – wybory w Rzeszowie.

 6. Mukbang said

  Dzisiejszy świat podlega kontrastowi. Bardzo dobrze, że idą drogą liberizacji przedsiębiorczości. Skąd sie wzięło mocarstwo USA, właśnie z tego
  Raport z „zarazy” cz2 – Bariera 30proc przekroczona
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/01/raport-z-zarazy-cz2-bariera-30proc.html

 7. revers said

  ad punkt2 artykulu

  https://wprawo.pl/pilne-ukrainski-parlament-przeglosowal-projekt-uchwaly-upamietniajacej-ludobojcow-z-upa/?fbclid=IwAR2Q4Agtz40nQP1YfK8pf9YfRmLq4gGuO_QxBYwSo0F8PIt8762hxmJipEY

  Tym bardziej ze parlament Wierchowy co innego uchwala , pochwale ludobojstwa na polach z rak upa.

  Czyby nae parlamentarne elity identyfikowaly sie z wielokrotnym w dziesiatkach tysiecy mordercami z upa? ofair lekko liczac 0k. 200 tys na Wolyniu.

  Choc po ostanich pandmicznych ludobojstwach gdzie ubito juz w kitelkach rowniez ok 200 tys polakow sprycamii to trudnoe sie dziwic, tu i tam ten sam cel lmasowego ludobojtwa tylko inne srodki i metody.

 8. Carlos said

  Konfa zdradza , jedyny plus ,ze walczy z plandemia.

 9. revers said

  a nowy lad nabiera mocy …

  Boze ratuja nas, od takich szczesc bosze.

 10. Marucha said

  Re 6:
  A ten skąd się tu wziął? Z czwartej klasy?

 11. tras said

  ‚Projekt” konfederacja?!?!
  Różna jaja dzisiaj można czytać ale
  „projekt’ to trzeba ZAPROJEKTOWAĆ
  i co: Kurwin vel mikke jak ‚projektant’???

 12. Boydar said

  Mocarstwo USA wzięło się:
  – z woli City of London (uzyskanie mocno zbrojnego ramienia hydry)
  – co równoważne Wielkiej Loży Rytu Szkockiego Dawnego i Uznanego
  – z mordów i rabunków blisko i daleko
  – z niemieckiego przyzwyczajenia imigrantów do wizualnego porządku oraz skłonności technicznych i organizacyjnych
  – z założenia że w środku trzeba dać ludności nieco swobody bo inaczej się nie rozwinie przemysł i gospodarka, i wtedy będzie problem
  – z ziemi Indian

 13. plausi said

  Kiedy wreszcie dotrze do Polaków

  w tym niektórych tu uczestników druga zasada:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/na-ra/#Chomsky_2

  tzn. zarządzający Polakami otrzymali zadanie utworzenia partii dla obowiązującej tezy tzw. PO.PiS, ale także antytezy nazwijmy to partie narodowe. To pozwala zachować kontrolę nad procesami i przez odpowiednie dofinansowanie dokonać właściwego demokratycznego, wolnego i niezależnego wyboru.

  Przykład.
  Na dokonanie wolnego i niezależnego wyboru PiSu wyasygnowały USA w dolarach 50, nie tysięcy, milionów, n,.p. na opłatę łapówek dla tzw. influenców wszelkiej maści. Czy to dużo ? Dla porównania, na pucz w Kijowie wyasygnowano 5 ale nie milionów tylko miliardów, parę centów z tego dostali zainstalowani w administracji państwa o nazwie Polska, aby wykonali szereg prac przygotowawczych puczu i później, na koszt Polaków naturalnie.

  „głosowanie całej Konfy (wyjąwszy Grzegorza Brauna) z poparciem dla Ukrainy ” oznacza, że także źródłem Konfy są dokładnie te same kręgi, które dyrygują obecną administracją w Polsce.

  Ad 11, Boydar

  Niewiele tu można dodać, może tylko, że niemałą rolę odegrał napływ świeżej siły roboczej w najlepszym wieku z Europy i Azji, przy czym takie heterogenne społeczeństwo nie było w stanie się zorganizować i stawić jakikolwiek opór wobec swych eksploatatorów.

  „- z ziemi Indian ”

  Jedno nie można demokracji USA odmówić, konsekwencji, ze wszystkich umów, jakie rząd USA zawarł z ludnością miejscową, złamał wszystkie. USA były też wynalazcą obozów koncentracyjnch w stylu Strefy Gazy dla właścicieli ziemi USA, nazwanych „reservations”. Te rezerwaty pozwoliły nadal okradać ludność miejscową, przykładem jest szczep (konfederacja) Blackfoot, który w ciągu ok. wieku został okradziony przez władze rządowe na kwotę ok. 10 miliardów dolarów, co Elouse P. Cobell z tego szczepu udało się wysądzić jedynie w części ok. 1/3 tej kwoty.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Elouise_P._Cobell

  Backfoot jest jedynie jednym z bardzo wielu okradzionych przez administrację USA szczepów autochtonów. Ale cytujemy to, aby czytelnikom Polakom uświadomić czyje wojska okupacyjne rząd „dobrej zmiany” ściągnął im na kark. Bywalcy USA zwracali wielokrotnie uwagę na fakt, że USA zostały kapitałowo wydrenowane i ich infrastruktura, w tym mosty, się wali. Wolman, Colamosca w „The Judas Economy” podawali, że w latach 90-tych drenaże kapitału z USA wyniosło 1 billion dolarów, z czasem przyspieszono ten proces, jeśli spojrzeć na ChRL.

 14. Szperacz said

  Ma rację – niestety!

  Dla mnie szczególnie odrażająca jest ich postawa w nadymanym konflikcie z Rosją. Każdy zdrowo myślący widzi, że nie ma tu głębszego sensu, że ktoś ten konflikt sztucznie podgrzewa. Być może po straszeniu nadciągającą zagładą z powodu „pand emii”, której boją się już tylko najbardziej zidiociali, przyszedł czas na straszenie czymś nowym, no i znowu padło na Putina i Rosję.

  Ciemny lud musi być utrzymywany ciągle w ryzach, najlepiej strachem. Teraz ma się bać Putina. A libertyńska konfa temu wtóruje.

  Niestety jest też prawdą, że „skrzydło narodowe”, szczególnie Bąkiewicz i Bosak nic, ale to nic sobą nie reprezentują. Strach pomyśleć, co ci ludzie mogliby zrobić pod dyktando libertynów, jakich szkód dokonać w gospodarce i tkance społecznej.

  Wolę już PiS!!!

 15. Listwa said

  @ 5 Zenon_K

  A jak pan sobie to wyobraża, że stanie ks Stehlin przed drzwiami i powie : pan wejdzie , pan nie wejdzie, a w przypadku pana to muszę zadzwonic do pana Zenona z indultu.

  W środę popielcową ponoć jest szykowane uderzenie w indult i te zgromadzenia .

 16. Więc znowu zaufaliście nadaremno? … Ile razy jeszcze?

 17. Rybak said

  To całe sedno, brawo.
  Re. 3 „Osoba Prywatna said
  2022-01-31 (Poniedziałek) @ 13:09:38
  Konfederacja, wystarczy spojrzeć na ich twarze, dostrzec jak głosują ,by wiedzieć z jakiego plemienia się wywodzą.
  To świeża sztafeta 7ydków szykowana na miejsce ich współplemieńców wówczas, gdy cała narracja o plandemi zacznie się kruszyć. Wtedy ci bojownicy o wolność zajmią stołki swoich ziomali. I nie łudźmy się, po to ta cała Konfa została stworzona.”

 18. Emilian58 said

  Żeby cokolwiek ratować to trzeba tych górali z góry Synaj oddzielić od państwa! Wszystkich bez wyjątku. Ponieważ są tak pożyteczni dla Nas jak obecny Watykan dla chrześcijan.

 19. bardzo said

  Jak pan tego radzi dokonać, panie Emilianie58?

 20. Lily said

  Re 5.Zenon_ K
  Zapomnial Pan wspomniec o G.Braun,
  w wyborach na prezydenta Rz.P,w 2015 r.

 21. revers said

  Pożegnanie z prawami podstawowymi u wolnościowców rożnej maści i profesji, zapowiedziane przez Psaki.

  https://www.bitchute.com/video/JI6dB5ygHOzh/

 22. Maverick said

  Nie może być otwartości rynkowej bez protekcji wartości nadrzędnych w dobie gdy największe 3 fundusze inwestycyjne kontrolują 70% światowej ekonomi, a ukryte za nimi są stare elity bogaczy jak i te nowobogackie. W ich rękach są media i nawet firmy farmaceutyczne i w głównej mierze to oni obławiają się na pandemii a one są tylko w ich imieniu podwykonawcami właścicieli tych funduszy. Politycy siedzą w ich kieszeniach, i to oni z ukrycia nakręcają narrację o wolności rynkowej, gdy tworzą monopole naruszające podstawowe prawa rynkowe, legalizują konflikty interesów i podstawiają polityków i ekspertów faworyzujących ich w ekonomicznej dominacji nad całymi narodami. Trzy największe fundusze to Avangard, Black Rock, State Street tylko te trzy skupiają w swoich rękach po nad 20 trilionów światowego bogactwa.

 23. aaa said

  W Polsce jest największa różnorodność charakterów ludzi na świecie. Oznacza to, że żadna partia NIGDY w pełni nie zadowoli wymagających wyborców. Poprzez istnienie progów wyborczych tworzone są partie niespójne ideologiczne. Zresztą spójność ideologiczna w narodzie polskim jest niemożliwa, nawet na poziomie 10 procent. Z powodu tej różnorodności charakterów zawsze będzie głosowanie na „mniejsze zło”. Dlatego też należy zacisnąć zęby i dać szansę libertarianom. Inaczej czeka nas dalsza równia pochyła.
  Co więcej, dawna UPR miała dobry projekt na ochronę Polski przed obcym globalistycznym kapitałem: zakaz posiadania udziałów w spółkach przez spółki, a jedynie przez osoby prywatne. Co prawda nie likwiduje to słupów, lecze ze słupami łatwiej walczyć niż z anonimowym kapitałem. Szkoda, że stara UPR przestała praktycznie istnieć, a ich spadkobiercy (obecnie Konfederacja) takiej spójnej wizji nie mają.

 24. Ale dlaczego? said

  AD. 23
  Tzw. libertarianizm to utopia. Najlepsze, że jej piewcy za przykład podają XIX USA, które wyrosło na LUDOBÓJSTWIE Indian i KRADZIEŻY ich bogactw naturalnych!

  Co do kurw pisowskich.
  Właśnie na pasku w tvp3 leci info, że bbc(!) podała, że ma być podpisany sojusz między Angolami, Ukrainą i Polską!!!
  Czyli Angole już oficjalnie i TERAZ popychwją tych skurwieli zarządzających Polską do WOJNY z Rosją!!!

 25. wow said

  @14 „Szperacz”

  „wolę już PiS”

  Niech sie pan nie ośmiesza, Konfa przy swoich licznych minusach nigdy nie była jako formacja za globalizmem, kowidziarstwem, wspieraniem ukrów itp.

  Problem jest taki, że gdy otworzą się na inne środowiska to może trzeba będzie oddać kierowanie partią. Wielu już zauważyło, że nie można przystąpić do Konfederacji tylko do – Korony, Korwina albo Ruchu Narodowego. Przecież oni powinni się połączyć pod jednym szyldem a nie robić partię wydymuszkę. Ale ktoś nie chce silnej partii, otwarcia na nowe środowiska. Dlatego odeszli rolnicy na czele z Krzysztofem Tołwińskim, ostatnio były poseł Kukiza – Paweł Skutecki odszedł do Solidarnej Polski itp.

  Wielomski powinien raczej lobbować za przekształceniem Konfederacji w jedną unitarną partię, dopływ nowych ludzi wymusiłby zmiany. Powtarzam do Konfederacji nie mozna się zapisać (sic!) to przecież kpina.

 26. Sebastian said

  Polska ma interes w tym, że Ukraina istniała – aby nie sąsiadować bezpośrednio z Niedźwiedziem.

  neosanacyjne pitolenie. ukraina powstała w wyniku ludobójstwa blisko pół miliona bezbronnych Polaków, geneza powstawania podobnych tworów analogiczna jak niemiec, izraela czy usa etc. etc.

  A propos , a obwód Kaliningradzki to uj i ponad 200 km granica ?

 27. Ale dlaczego? said

  AD. 26
  To jest pitolenie debili dla debili.
  Nie raz to samo tłumaczyłem różnym tłukom.
  A oni: „Ale to nie to samo, bo tak morzem muszą wszystko przerzucać”.
  To k…a jak ci Szwedzi wieki temu napadli na Polskę?

 28. Zenon_K said

  ad 20 Lily
  „Zapomnial Pan wspomniec o G.Braun, w wyborach na prezydenta Rz.P,w 2015 r.”
  —————————
  dzieki za uzupelnienie listy.

  Dodam jeszcze instalacje sieci 5G

 29. Andzia said

  re:24
  Braun wydał oświadczenie, że Konfederacja Korony Polskiej jest przeciwko temu ukro-anglo-polińskiemu spiskowi. Konfederacja („ruch narodowy” i lyberały) widać są za.

 30. Zenon_K said

  ad 15 Listwa

  „A jak pan sobie to wyobraża, że stanie ks Stehlin przed drzwiami i powie : pan wejdzie , pan nie wejdzie, a w przypadku pana to muszę zadzwonic do pana Zenona z indultu.

  W środę popielcową ponoć jest szykowane uderzenie w indult i te zgromadzenia ”
  ———————————————————————————-

  Pan jak zwykle mataczy, Panie Listwo. odczep sie Pan od mojej parafii. Co Pan o niej wiesz by ja tak zaszufladkowac. Jasnowidz, „dalekowidz” czy prorok jakis (co najgorszego ci zyczy – taki to „katolik”).

  Probuje Pan za nogawke zlapac jak kundel przy kazdej okazji – prawdziwa listwa, bat czy rozga do bicia po lapach.

  Tu nie o idult chodzi lecz o szajke kryjaca sie za szyldem „konfederacja”.

  Ponoc u was sa same cymesy, np. M. Jurek, Mossadowski i im podobni. brakuje jeszcze na tej liscie Korwina zwanego Mike.

  Sama elyta intelektualna – jednym slowem Warszawka pelna geba.

  Za wysokie progi dla mnie maluczkiego.

  Wiem, wiem, wy jestescie lepsiejsi.

  Znajdz Pan troche odwagi i szczerosci by nam skomenowac aresztowanie Ks.Łukasza Szydłowskiego FSSPX – od 3 tygodni w wiezieniu!

 31. Listwa said

  @ 30 Zenon_K

  Zdaje się, że to pan czepia się mojej parafii i mataczy coś o zagospodarowywaniu.
  A nie jest tak że pan chodzi do indultu?
  Jeśli panu chodzi o Konfederację, to nie poruszaj pan Bractwa Piusa X .
  Gdyby np Korwin przyszedł chcąc uczestniczyć we Mszy św, to nikt mu nie bedzie drzwi przed nosem zamykał i tez nie będzie zważał na pana domniemania.

  „Sama elyta intelektualna – jednym slowem Warszawka pelna geba.”
  – znowu synku przeginasz, przychodza różni ludzie, zwłaszcza w kaplicach poza Warszawą.

  „Znajdz Pan troche odwagi i szczerosci by nam skomenowac aresztowanie Ks.Łukasza Szydłowskiego FSSPX – od 3 tygodni w wiezieniu!”
  – jakiś złośliwy pan jestes i pokręcony. A kto panu powiedział że brakuje mi odwagi lub szczerości. Słaba argumentacja.

  zwracam uwage na m.in. : wszystkie kwestie są prowadzone zgodnie z zyczeniam ks Łukasza i Bractwa oraz od 1.33

  Tu jest też komentarz, z tym że trzeba byc ostrożnym , bo dziś gadają tak a jutro inaczej:

  I ks. Woźnicki niech tak nie skacze

 32. Listwa said

  @ 30 Zenon

  „W środę popielcową ponoć jest szykowane uderzenie w indult i te zgromadzenia ”
  – chodzi oczywiście o decyzje Watykanu.

 33. Zenon_K said

  Panie Listwa, nie jestem waszym synkiem – nie ten wiek, nie to urodzenie i nie to wywsztalcenie.

  Tak, tak nie to wyksztalcenie. Juz Panu kiedys pisalem, ze dyskusja z Panem jest niemozliwa. Nie ma w tym ani ladu, ani skladu. Nasze komputery maja oprogramowanie nie pozwalajace na owocna komunikacje.

  Te 2 filmiki mozna porownac do oswiadczenia rzecznika prasowego Pentagonu lub krolowej Elzbiety czy jakies tam Maryski. Na pierwszym filmiku ksiadz jest nawet zadowolny z siebie, jakby z usmieszszkiem w kacikach ust.

  Trzeba moze wrocic do tego filmiku z przed 2 czy 3 tygodni w ktorym przelozony Bractwa kombinowal w filmie pod tytulem ” szyprycowac czy nie sztrycowac sie – oto jest pytanie”.
  Mial zas swe 5 min w historii, ktore oblal, nie zdal egzaminu.

  Biedny tak sie w tym temacie nakiwal, ze teraz macie nastepny odcinek filmu pt. „Ks.Łukasz Szydłowski FSSPX – od 3 tygodni w wiezieniu”.

  Teraz jest juz za pozno, te 5 min nie wroca. Ktos tam kiedys powiedzial, ze nie wchodzi sie 2 razy do tej samej rzeki.

  Zanosi sie na dlugi serial filmowy w tej sprawie. Taka tam Bonaza. A moglo byc tak pieknie.

 34. Listwa said

  @ 33 Zenon_K said

  Panie Zenuś, powtarzam po raz kolejny, wyluzuj pan. Pana teksty, to jakby synuś w krótkich gaciach pisał.
  Takie histeryczne i czepialskie.

  Teraz Bonanzę pan zobaczył. A kto tą Bonanzę robi? Bractwo? ks. Szydłowski sam się zaaresztował i zawiózł do Poznania? Reszta pana gniota też się nie nadaje do dyskusji, więc tak pan się nie pchaj.

  Musicie zrozumieć, że wasz Indult jest pośrednio dzięki Bractwu, a jak Bractwa zabrakłoby, to w ciągu 5 min zostalibyście wymieceni.

  Tak jak pisałem , w Środę popielcową można się spodziewać ataku na Bractwo św Piotra, Dobrego Pasterza i inne indultowe zgromadzenia. Wymyślili sobie, na podobnej jak pan „licencji”, że ich ostatnie ograniczenia Franciszka nie obowiązują, bo mają swoje statuty. Więc poczekajmy na efekty dla tych grup pseudotradycjonalistycznych. A pan skaczesz jak pchła na grzebieniu i jakieś pretensje do Bractwa ciągle wynajdujesz.

  Prosze pakażac co indultowcy mają do powiedzenie w sprawie vaccine, jak oni wykorzystują swoje 5 min i prosze odwalić się od Bractwa.
  .

 35. Listwa said

  @ 20 Lily said @ Re 5.Zenon_ K

  W przypadku vaccine to jakoś za bardzo nie ma chętnych posłów, aby wykonywali robotę jak Braun.
  Więc wypadałoby przynajmniej w tym temacie siedzieć cicho i nie pieprzyć o zagospodarowywaniu.

  „Ten rebe Braun chodzi ponoc na msze sw. Bractwa Piusa X. Prosze, prosze, czyzby i Bractwo tez zagospodarowal.”
  – mówiąc krótko bzdury Zenona.

 36. Zenon_K said

  ad. Listwa
  Ciagle ta zbitka „wasz indult” vs. nasza (Bractwa) Msza.

  Jeszcze nidgy we Francji nie slyszalem o takim podejsciu ze strony Bractwa.

  Znam zas b. wielu ludzi z Bractwa, w tym z najblizszej rodziny zony (sa tam od dziesiecioleci).

  Dla przypomnienia, Francja jest glownym osrodkiem Bractwa, na skale swiatowa. Wy tam w Polsce ciagle raczkujecie, bo taka role wam dano.

  Wam w Polsce wyprodukowano jakies inne Bractwo. Wbito wam w lepetyny jakies sekciarskie podejscie do Wiary.

  Poziom Pana wypowiedzi, podejscie do spraw Wiary i Kosciola cuchnie niezwykla prowincjalnoscia w porownaniu z bractwem we Francji.

  Strasznie wam do twarzy z Braunem, Jurkiem, Mossakowskim, itp.

  Jesli ktos nie zna francuskiego a chce ta roznice mimo wszysko zobaczyc, to prosze choc obejrzec, dla porownania, kazania ksiezy Bractwa francuskich (slucham wiekszosci) i polskich.

  na ten przyklad :
  Francja
  .https://www.youtube.com/watch?v=Vr0hrU75yKU
  .https://www.youtube.com/watch?v=v0QDtBWtGuk
  .https://www.youtube.com/watch?v=SPogHSxDH40

  Polska
  .https://www.youtube.com/watch?v=ohgSBgHe5jE
  .https://www.youtube.com/watch?v=w-BZpeX30xw
  .https://www.youtube.com/watch?v=zj3RdM6o7I0

  dla porownania ks. Sniadoch

  .https://www.youtube.com/watch?v=3FEbFMXPnj4

  Trzeba kazania przygotowac, zadac sobie trudu, jak trzeba to i sie modlic i poscic zanim wyjdzie sie na ambone.

 37. Listwa said

  @ 36 Zenon_K said

  Może i jest zbitka, ale czyj ten indult jest? nie mój i nie nasz.
  Indult jest przestrzenią pseudotradycjonalizmu w gmachu posoborowa. Określenie pseudotradycjinalizm jest dopuszczalny od chwili gdy indultowcy opowiedzieli sie za soborowym nowinkarstwem i zaakceptowali to, aby zachować swoje duszpasterstwa.

  „Ciagle ta zbitka „wasz indult” vs. nasza (Bractwa) Msza.”
  – od dawna wyłazi z pana wrogi stosunek i wredny. Ciekaw jestem co zrobicie gdy wam novusa nakaża odprawiać. Jakoś tak pisze pan jak w ogóle mało zorientowany.

  „A nie jest tak że pan chodzi do indultu?”
  – zaślepiło pana cwaniactwo miernej jakości i pytań pan nie widzi. Prosze odpowiedzieć na pytanie.

  Indult jest atrapą. I co z tego że pan zna ludzi z Bractwa. Żadnych prawidłowych wniosków pan nie wyciąga, za to szereg wadliwych.

  „Wam w Polsce wyprodukowano jakies inne Bractwo. Wbito wam w lepetyny jakies sekciarskie podejscie do Wiary.”
  – chrzanisz synku. W Polsce Tradycjonalizm wchodzi jak w masło, gdy tylko ludzie pozbędą się posoborowych haseł, kłamstw i uprzedzeń. Jest on taki sam jak we Francji. Zatem zajmij się tym co sam masz zgniłego w łepetynie.
  .

  „Poziom Pana wypowiedzi, podejscie do spraw Wiary i Kosciola cuchnie niezwykla prowincjalnoscia w porownaniu z bractwem we Francji.”
  – znowu piszesz opinię której nie będziesz potrafił udowodnić i po co się w to pchasz? Na taki poziom zasługujesz. Poczytaj co piszesz, jak nieadekwatnie odpowiadasz, jak ciągle zmieniasz temat gdy sobie nie radzisz. No poziom waciaka i gumofilcy.

  Pan Jurek to akurat był zagorzałym indultowcem, przeciwny Bractwu, ale się wyleczył i chwała mu za to.
  Jak ktoś chce przyjść na Msze św w Bractwie to przychodzi, a tobie nic do tego . Wynocha do swojej parafii. Bo robisz się irytujacy jak komarzyca.

  „Trzeba kazania przygotowac, zadac sobie trudu, jak trzeba to i sie modlic i poscic zanim wyjdzie sie na ambone.”

  – tak rób zanim zaczniesz coś pisać, zwłaszcza w tematyce Bractwa, Kościoła i Tradycjonalizmu.

 38. Listwa said

  ad 37

  Tradycjonalizm katolicki, w praktyce wymazany z Polski i wyrugowany, zaszczepił ponownie ks. Stehlin z bratem Klausem. Ks. Stehlin został wyświęcony w 1988 przez abp. Lefebvre, który takze wykładał w seminarium.

 39. Listwa said

  Tak wyje Indult we Francji i tak ładnie akceptuje Sobór Watykąński robiąc z siebie pseudotradycjonalizm. .

  „Jest to tekst bardzo obraźliwy i bardzo brutalny” – ocenia motu proprio ks. Benoit Paul-Joseph, przełożony okręgu francuskiego Bractwa św. Piotra FSSP. Podkreśla, że z jednej strony papież wspomina o odrzuceniu Soboru Watykańskiego II, ale ksiądz zauważa, że Bractwo Świętego Piotra nigdy tego nie robiło. Przełożony okręgu francuskiego przypomniał, że dla FSSP Sobór Watykański II nie stanowi żadnych zasadniczych trudności.

  https://pch24.pl/francja-srodowiska-tradycjonalistow-rozczarowane-motu-proprio-papieza-franciszka/

 40. Joannus said

  Ad 37 Listwa

  Panie Listwa, z tym człowiekiem nie ma sensu dyskutowania, wiem o tym na bazie swego doświadczenia na tym forum sprzed paru laty

  ”Jak ktoś chce przyjść na Msze św w Bractwie to przychodzi, a tobie nic do tego . Wynocha do swojej parafii. Bo robisz się irytujacy jak komarzyca.”

  W dekle wali niedoumkom samo istnienie i rozwój apostolstwa FSSPX.
  Oto tutaj jeden z takowych przykładów – dowodzenie jakoby FSSPX było niepewne lub nawet złe, bo ktoś nie taki jak trzeba w ich mniemaniu śmie przychodzić na odprawiane przez nie Msze święte.

  Szeregi aktywistów anty FSSPX rosną, tylko tacy w swych ”występach” zapominają, iż odsłaniają swe prawdziwe lica i dają świadectwo poplątania względem wielowiekowej nauki i misji Kościoła świętego. Ot chociażby niejaki P. Mrotek czy skonfliktowany salezjanin z Poznania.
  Zatem czemu się dziwić, kiedy tacy czepiają się jak pijany płotu FSSPX, które idzie wiernie drogą mierzoną liczbą 19,5 stuleci, do czasu wprowadzenia konia trojańskiego tj.SVII.

 41. Listwa said

  @ 40 Joannus

  Witam Panie Joannus, miło Pana poczytać.

  Zenus to wróg Bractwa udajacy rozumnego i ze statusem kanonicznym wzór katolicyzmu.
  Przyznam ze czasami lubię z takimi „powymieniać mysli” i patrzec jak się wiją.
  Ciekawe jakie miny bedą robić, gdy im kobiety pod ołtarz będą podsuwali.

  Fakt , ten Mrotek to pokazał gębę. Salezjanin też paskudnie miejscami wymyśla „mądrosci” .

  Nie wiem czy zna Pan sytuacje w Józefowie pod Warszawą, gdzie Bractwo ma szkołe i kaplice. Na przeciwko ich jest piękny kościol i tam oczywiście posoborowie zainstalowało Indult.

  Indultowvcy nie przyszli do Bractwa tylko z oburzeniem na Bractwo chodzili do posoborowego Indultu.
  I gdy przyszła decyzja Franciszka i zakaz biskupa, to indultowny się obrazili i odeszli stamtąd i zaczęli odprawiać Msze św w „jakimś garażu” Czyli zrobili to samo co Bractwo czyni od początku.
  Nie wiem tego, czy dalej udają mądrzejszych i lepszych jak Zenuś z Paryża.

  Posoborowie w takiej sytuacji podobno chce im znowu przywrócić miejsce i udostępnić kościół.
  Ale to do czasu. Będą obrabiani aż zostaną nawróceni przez wyznaczonych duszpasterzy do novusa i posoborowego ducha. Część indultwców perfidnie w czymś takim uczestniczą.

  Panie Joannus, jest Pan ok.
  Ps. Westchnijmy za Panią Barbarę, uderzyły w nią tragiczne wydarzenia, co jeszcze nadal trwa.

  https://marucha.wordpress.com/2022/02/01/trzymac-sie-z-dala-od-anglosasow-2/#comment-990184

 42. ! said

  Żuraw @

  Powiedz to do posła Urbaniaka z Konfy, który powiedział ludziom w pomorskiem tak: „wy macie tylko robić marsze, biegi i imprezy ku czci wyklętych i kampanię wyborczą, zbierać podpisy”. A jak mu ktoś o tym co w regionie wyrabiają lewaki, ukry, Niemcy to on w złość.
  I jeszcze było tak, że usa i ukrainy kiedyś na fb bronił. Wtedy ludzie z Ruchu odchodzili, a on jest w sejmie. Tyle po tej Konfie. Ostatnio Winnicki z mównicy o byle g-no oskarża Putina. Niech idą Konfiarze dalej do Michała Roli Trumpa bronić. W tym są chyba najlepsi.
  Aha, poseł Urbaniak z Konfederacji się zaszczepił!

 43. ! said

  „Szeregi aktywistów anty FSSPX rosną, tylko tacy w swych ”występach” zapominają, iż odsłaniają swe prawdziwe lica i dają świadectwo poplątania względem wielowiekowej nauki i misji Kościoła świętego.”

  Tylko proszę wszystkich nie wrzucać do jednego wora.

  „FSSPX, które idzie wiernie drogą mierzoną liczbą 19,5 stuleci, do czasu wprowadzenia konia trojańskiego tj.SVII.”

  W kwestii wiary. Ale jak wytłumaczyć, że w sprawie masońskich szczepionek powstałych z płodów abortowanych dzieci to FSSPX z Niemiec mówi przeciw, a ci księża z USA są za? Tak prostych rzeczy nie rozumieją i nie mogą się w tej sprawie dogadać? A potem wychodzi taki świecki cudak z ich kaplicy i mówi „no masoneria to wróg Kościoła ale co innego tam jakieś spiski szczepionkowe które są bzdurą” – bo taką opinię właśnie od ich bywalca usłyszałem! Albo jak ks. Bańka w maju mówi, że rząd światowy i spisek masonerii to bzdura, a w grudniu publikuje na youtube nagranie w którym opowiada o wielkim resecie i k.szwabie i to tylko dlatego, że o tym napisano w Zawsze Wiernych (których x Szymon już nie jest red. naczelnym i dobrze).? To wszystko stwarza taki obraz rozmycia, braku jedności, podejrzenia itp. Dlatego jak mawiał biskup Wiliamson: „tak jest zawsze. Wszystko co dobre na początku z upływem lat staje się miększe i się liberalizuje. Tak było z całym Kościołem, tak stało się z Bractwem i to samo będzie z Ruchem Oporu gdy już okrzepnie i stanie się większy – przyjdą do niego nowi ludzie i skręci w lewo jak poprzedni.”

  Wy się nie zajmujcie indultem, ani Ruchem Oporu, ani sedekami itp. (bo często tu o tym czytam wasze marudzenie). Wy się zajmijcie „odnową” w „duchu świętym”, Frankiem, Szustakiem, abp. „Polakiem” , tym z Torunia i całą resztą posoborowia. I nie mówicie, że indult to jest to samo co reszta posoborowia bo wierni indultu w większości dobrze rokują, szukają prawdy. A dla FSSPX to widać, że traktowani są jak konkurencja i zamiast się cieszyć, że ktoś chce starej, prawdziwej Mszy to naskakują. Ja szukam tylko prawdy, wiary niezmienionej i oceny sytuacji obecnej „tak – tak, nie – nie”. Przepychanek i jakiejś wojny, hipokryzji to ja nie chcę widzieć. I nie, nie bronię Zenona nie znam go i nie obchodzi mnie akurat powiązanie ludzi z Konfy z Bractwem lecz szersze wcześniej wypisane kwestie. Modernistami się zajmijcie.

 44. Listwa said

  @ 41 ! said

  Coś ci się miesza Wykrzyknik.

  „Szeregi aktywistów anty FSSPX rosną, tylko tacy w swych ”występach” zapominają, iż odsłaniają swe prawdziwe lica i dają świadectwo poplątania względem wielowiekowej nauki i misji Kościoła świętego.”

  – to jest bardzo słuszna opinia, to twoje skojarzenia z workiem są dziwne.

  Kim są rózne Szustaki i Polaki, każdy widzi i wybiera, natomiast musimy zajmować się atrapami i dobrze podrobionymi atrapami, aby pomagać ludziom dokonywać właściwych wyborów, a nie pomyłek. Żeby ludzie szukający prawdy nie dali się zwieść. I nie utożsamiaj Indultu, jako koncepcji i propozycji, z ludźmi, którzy w tym uczestniczą, bo to są dwie rózne kwestie. Dobrze byłoby żeby niektórzy ludzie indultu przestali atakowąć i czepiać się Bractwa i to niekiedy z arogancją i wrednością. Bo nie ma z czego się cieszyć gdy ludzie w Indulcie przyswajają wiarę ducha soboru.

  „Przepychanek i jakiejś wojny, hipokryzji to ja nie chcę widzieć”
  – naiwny jesteś i pospolity

  Przestań marudzić i sam zajmij się modernistami , kierowniku.

 45. Listwa said

 46. Walerianda said

  Ad. 3 Nic dodać, nic ująć. Tylko kto i w jakim celu zamieszcza to przestępcze i wrogie nam gremium.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: