Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Mietek o Kłamstwo założycielskie czyli…
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof o Będziemy drugą Japonią?
  osoba prywatna o Wolne tematy (25 – …
  Krzysztof M o Będziemy drugą Japonią?
  Mietek o Będziemy drugą Japonią?
  Siekiera_Motyka o Ukraińskie zboże ma nie pozost…
  Gnostyk o Jałta 1945 – polskie zwyc…
  Mury polskiej wrogoś… o Mury polskiej wrogości
  lewarek.pl o Pożegnanie z Europą?
  lewarek.pl o Jałta 1945 – polskie zwyc…
  Greg o Ukraińskie zboże ma nie pozost…
  Mietek o Soros i Biden kontra Neta…
  Boydar o Mury polskiej wrogości
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Żadnych złudzeń

Posted by Marucha w dniu 2022-02-01 (Wtorek)

W dawnych czasach, kiedy w Polsce były jeszcze normalne wsie, gdzie zagrody były pełne zwierząt, bram się nie zamykało i drób (głównie) chodził swobodnie po drogach, jazda samochodem przez owe wsie była wyzwaniem, czyli slalomem między kurami. I zazwyczaj, kiedy człowiek spodziewał się, że będzie dobrze, taka kura w ostatniej chwili wbiegała pod koła.

W takiej sytuacji rzadziej perspektywą był rosół, częściej, spotkanie z gospodarzem. Nie wiem, co sobie te kury myślały (pewnie ich intencją nie było stać się synonimem głupoty), ale w każdym razie tego typu zachowania były dość powszechne.

Po co w ogóle o tym piszę? Bo przeczytałem właśnie wypowiedź rzecznika rządu RP, że „Zrobimy wszystko, co możliwe, żeby utrzymać pokój w Europie”. Nie, no naprawdę ujął mnie tym stwierdzeniem. Aż człowiek swobodniej oddycha po takiej deklaracji.

Co zrobią? Będą budować sojusz z Wielką Brytanią i Ukrainą (widocznie z braku aż takich durniów w UE). Będą dostarczać amunicję Ukrainie – „Paweł Soloch poinformował, że w ścisłym kontakcie z prezydentem Andrzejem Dudą zapadła decyzja o przekazaniu stronie ukraińskiej amunicji o charakterze defensywnym, a tę decyzję finalizuje minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak”.

Amunicja o charakterze defensywnym? Litości! Chociaż jeszcze bardziej przekonuje mnie ten ścisły kontakt z prezydentem.

Emocje rosną… Premier mówi: „Rosyjski neoimperializm odradza się na naszych oczach i destabilizuje sytuację Europy. Mobilizacja militarna RU i jej nierealne żądania dotyczące przyszłości NATO sprawiają, że odpowiedź musi być jasna: żadnych złudzeń i pełne wsparcie UA. We wtorek w Kijowie złożę ważną wizytę”.

Już pomijam, że dopóki USA nie wpadło na pomysł, aby dokonywać przewrotów na Ukrainie i zapraszać ją do NATO, państwo to w spokoju żyło sobie nie wadząc nikomu, z czego fanatycy pokroju Morawieckiego i tak nic nie zrozumieją. Ale to „żadnych złudzeń” przywraca mi wiarę w historyczne wykształcenie naszego krajowego prowidnyka. Toż to aluzja do carskiego „point de reveries”. Ale przyłożył tym bezczelnym Ruchom! Dumny i wyprostowany rzucił w twarz Moskalom i wywarł zemstę za Aleksandra II!

A teraz poważnie. Polityka poważnego państwa powinna prowadzić do jak najlepszego urządzenia przede wszystkim najbliższego sąsiedztwa, poprzez zawarcie traktatów, ścisłe ich przestrzeganie, poszerzanie pola współpracy gospodarczej i wspólne dbanie, aby do naszego miejsca na ziemi nie wdzierały się siły trzecie, zainteresowane sianiem zamętu, wojnami, ciągłym napięciem, robieniem pieniędzy na czyimś nieszczęściu itp. itd.

Dlatego musi to być polityka nie tylko bezpieczeństwa (bo bezpieczeństwo, zwłaszcza chwilowe, można zbudować także myśląc kategoriami oblężonej twierdzy, w nienawiści i ciągłym zwarciu z sąsiadami, mnożyć uzbrojenie, zasieki, bunkry, wojskowe instalacje etc.), ale i pokoju, który zakłada właśnie współżycie i współdziałanie we wspólnym interesie.

Współpraca na rzecz pokoju musi uwzględniać różne, często skomplikowane czynniki, jak zaszłości historyczne itp. Ale nie jest niemożliwa. Trzeba tylko chcieć, trzeba mieć program pozytywny. Takim programem był plan Adama Rapackiego w trudnym czasie Zimnej Wojny.

Dzisiaj podstawą do organizacji naszego miejsca na ziemi powinny być propozycje rosyjskie. Zamiast tego mamy „mądrość kury”, zamiast rozładowywania napięć, ich eskalację. Zamiast zrozumienia rozmaitych czynników wpływających na rzeczywistość i przynajmniej gotowości do dyskusji o punkcie widzenia innej strony, mamy najbardziej tępy z tępych uporów – „nie bo nie”, „Wszystko albo nic”.

To, razem z całkowicie przygnębiającym i degradującym nas jako naród bez głowy, instynkcie stadnym polskich „elit”, marginalizuje nasz kraj, sprowadza do pozycji zacietrzewionego głupka bez krzty rozumu. Deklarują walkę o utrzymanie pokoju w Europie a robią wszystko, aby ten pokój zburzyć.

Wykorzystywani przez Anglosasów jako „country bumpkins” (wsiowe głupki), nasi władcy odbierają pochlebstwa dla kandydatów na mięso armatnie, jako poważanie i szacunek!

Jeszcze nigdy w tak powszechny sposób „elity” w Polsce nie były tak jednomyślne w swym szaleństwie. Z jednej strony, skutkuje to brakiem światełka w tunelu, z drugiej, wydaje się, że dochodzimy do ściany, za którą być może jest już tylko wyzwolenie.

Żadnych złudzeń, Panie i Panowie, odnośnie kasty zgranych pseudo-elit. Jedyne wyjście to obudzić się z letargu, z tej obezwładniającej polskiej gnuśności i przegonić to całe towarzystwo mentalnie upośledzone przeszłością. [I w dużej mierze genetyką – admin]

Adam Śmiech
https://myslpolska.info

Komentarze 23 do “Żadnych złudzeń”

 1. bryś said

  Sam pan jesteś wsiowy głupek, szprycomaniak. Te szczepionki to niby kto nam stręczy?

  https://marucha.wordpress.com/2021/01/06/kanalizacja-i-szczepienia/

 2. bardzo said

  Z powyższego możnaby ukuć definicję amunicji defensywnej i ofensywnej. Otóż ofensywna leci z zachodu na wschód, a defensywna ze wschodu na zachód zamiast odwrotnie jak dotychczas. Dla jasności ta amunicja defensywna, którą Polin przekazuje dla banderlandu może frunąć z powrotem. Dobranoc.

 3. Bogdan said

  Dlaczego autor zakłada że nasi przywódcy pakują nas w wojnę z Rosją za pochlebstwa i poklepanie po plecach? To nie są durnie. Celem jest depopulacja tubylców zamieszkujących Polin i zrobienie miejsca nowym obywatelom. W wojnie zginie najbardziej patriotyczna część młodzieży. To zawsze było celem Anglosasów i ejsów.

 4. Brys said

  Najbardziej interesuja sie 40-50 latkami. Mlodzi sa tak zryci w wiekszosci mediami, ze chyba nawet nie wiedza ze zyja.

 5. ! said

  Bryś @

  Przepraszam bardzo ale patrząc po stronach na fb to najmniej inteligentni w kwestii plandemii są ludzie po 60 roku życia. Ci też najchętniej bronią PiS w swoich pełnych jadu postach.

 6. walerianda said

  Ad. 5 Mam 73 lata i uważam wręcz odwrotnie.

 7. Rozmawiałem kiedyś na budowie z chłopakiem, który w Irlandii pracował. Jak mówił, jeden z miejscowych poczuł do niego spympatię chyba, bo po paru piwach, w rozmowie padło „Wiesz, dlaczego u nas jest tyle skaz genetycznych? Bo lata temu, sporo dzieci rodziło się ze związków kazirodczych”. To padło w nieco innych słowach, ale sens był właśnie taki.

  Teraz wyobraźmy sobie sytuację, że w polskich warunkach dochodzi do czegoś takiego… Jakie to miałyby być warunki? … Ja sobie czegoś takiego w Polsce nie wobrażam.

  W Irlandii do tego doszło. Więc powstaje pytanie: Co to za ludzie są? Co oni mają w głowach? Jaką etyką się realnie kierują? Jakie są ich poglądy na dobro i zło? Dziś i przed laty…

  To a’propos Anglosasów.

 8. Wanderer said

  To nie tylko w Irlandii. W Szkocji rzecz sie miala podobnie.

 9. walerianda said

 10. novick said

  #7 KM „W Irlandii do tego doszło. Więc powstaje pytanie: Co to za ludzie są? Co oni mają w głowach? Jaką etyką się realnie kierują? Jakie są ich poglądy na dobro i zło? Dziś i przed laty…”

  Wyluzuj gume 😉 To specyfika wszystkich niewielkich krajów wyspiarskich. Gdyby Polska położona była na stosunkowo niewielkiej np bałtyckiej wyspie też by miała ten problem (mała pula genowa) i na nie wiele by tu się zdała wysoka moralność i etyka.
  Popęd bywa silniejszy od wszelkich nakazów i zakazów. Abstrahując nieco to, nie wiem czy wiesz, ale w sytuacjach extremum żeby przetrwać organizm ludzki potrafi wyłączyć obszar mózgu odpowiedzialny za świadomość i działać tylko podkorowo jak dziki zwierz 🙂 vide historia sióstr Eriksson czy eksperymenty radzieckich naukowców na żołnierzach …prawdopodobnie eksperyment – grupa Diatłowa

 11. Olo said

  Re. 7.

  Jest jest jednak coś znacznie gorszego od anglosasów. To ich dzieci – Poliniacy – pseudo-narodek wysrany z anglosyjonistycznych odbytów, którego jedynym sensem życia jest bicie się z Niemcem i Rosjanami w interesie anglosaskiego Lorda. A w nagrodę możliwość lizania odbytu Matki-Anglii. Nawet w Polsce ten sku rwiały poliniacki narodek woli mówić w swoim domu po angielsku zamiast po polsku. I nam to jeszcze narzuca.

 12. ! said

  To nie tylko wyspy tak mają.
  To się dzieje w zamkniętych społecznościach. Żydzi, amisze (dlatego jedni i drudzy tacy szpetni), u nas dawniej Kaszubi i górale pobierali się z jakimiś tam dalszymi kuzynami. Wiem bo robiłem drzewo genealogiczne i widziałem jak niektóre pary przodków miały tych samych pradziadków i różni ludzie z okolicy są ze sobą blisko spokrewnieni nie wiedząc często o tym. Podobnie rzecz ma się w Norwegii i Finlandii na wsiach gdzie mało ludzi i mało obcych genów. W Finlandii i na wybrzeżu woj. pomorskiego występuje coś w rodzaju fińskiego genu tj. śmierć niemowląt spowodowana chorobą genetyczną powstałą w wyniku skrzyżowania się bliskich i dalszych krewnych.

 13. ! said

  „Mam 73 lata i uważam wręcz odwrotnie”

  O co pan chcesz się kłócić? Że elektorat PiS to nie emeryci z wypranymi mózgami przez tv? Tacy co to dalej „walczą z komuną” i słuchają co im posoborowy przebieraniec mówi o polityce? Z faktami się nie dyskutuje. Pan poza tym blogiem nigdzie nie przebywa najwidoczniej. Te wszystkie grupy „patrioci”, strony i fora pisiorów – tam same siwe głowy liżą doope kaczorowi, plują na Wschód. Wystarczy wejść, sprawdzić.
  Młodzi są owszem często utopieni po uszy w zboczeniach i hedonizmie ale to wśród nich kaczor ma mniej poparcia i to też nie dlatego, że każdy z nich to lewak bo są też jeszcze młodzi korwiniarze i młodzi dystansujący się od systemowego syfu i partii w całości. Wśród młodych jest mniej zaszprycowanych pomimo tego, że to duże metropolie przodują w szczepieniach.

 14. bryś said

  Szanowne !. Seniorzy zrobili swoje, przeżyli swoje i teraz należy im się szcunek i nasza opieka. Co do praw wyborczych – jakieś cenzusy są na pewno potrzebne. Wiele osób najzyczajniej nie interesuje się polityką, gospodarką, nie ma podstawowej wiedzy na większość tematów, itp.

 15. ! said

  Dla chama i szkodnika nie mam szacunku bez różnicy ile ma lat. Jak staruszka broni banderowców to co mam zrobić? Tłumaczenie nic nie pomaga więc powiem jej to co każdemu innemu w tym przypadku: Że mam mózg wyprany przez TVPiS i nich wy-la na Ukrainę do swoich.
  Zakończymy ten wątek.

 16. ! said

  „m” mi się zdublowało, jakby co

 17. Boydar said

  „… jak staruszka broni banderowców …”

  To niby żydy się nie starzeją ? A nawet szabesgoje …

 18. Piskorz said

  re 11 Nawet w Polsce ten sku rwiały poliniacki narodek woli mówić w swoim domu po angielsku zamiast po polsku/// CZY ABY NA PEWNO…?! ps U Tuska..po niemiecku w domu , a u gen Andersa w domu po rusku i niemiecku; tak pisał gen. Berling.

 19. bryś said

  W sumie taki kaczyński to też staruszek….

 20. plausi said

  Nie mamy złudzeń co do tych pachołków

  Osobnik wystawiony na prezydenta w Polsce zapewnia nas, że nie powinniśmy mieć ”żadnych złudzeń i pełne wsparcie U(P)A ”. W gruncie rzeczy od pewnego czasu mieli niektórzy już podejrzenie, że wyznaczeni do pełnienia władzy w Polsce co prawda wspierają banderowców, ale za to ze środków, z jakich systematycznie ograbiają Polaków.

  Pewien błazen też opublikował: „Zrobimy wszystko, co możliwe, żeby utrzymać pokój w Europie ”, rzecz zupełnie bez jakiegokolwiek znaczenia i treści, adresowana do prostaczków.

  Może warto się zastanowić nad tym, co to za banda sprawuje władzę w Polsce, w której obok byłego premiera torturowanego i zamordowanego wraz z żoną

  https://marucha.wordpress.com/2022/01/31/czlowiek-ktory-wiedzial-za-duzo-dlaczego-zgineli-jaroszewiczowie/

  zamordowano bez tortur także głównego komendanta policji w 1998. roku.

  Czy jest miejsce na wątpliwości, że to dintojra (sąd żydowski) zarządza Polakami od dziesięcioleci ?

  Po ustanowieniu przez kadry NSZZ i Jaruzelskiego z Kiszczakiem Wolnej Polski i poddaniu Polaków tzw. „transformacji ustrojowej” szybko przystąpiono do rabunku mienia społecznego (minie państwowe jest mieniem społecznym) organizując tzw. „prywatyzację” imienia Balcerowicza, co to zawsze oznacza, patrz link:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Prywatyzacja

  Jaroszewiczowie i Papała nie są jedynymi, których zmiotła ręka dintrojry. Profesjonalni zabójcy zlikwidowali wielu bardziej i mniej znanych polityków, jeśli znaleźli się niepotrzebnie na drodze rabunku. Struktury zarządzania państwem dość precyzyjnie opisuje termin PPZ, patrz hasło w linku powyżej. Tamże godny uwagi jest „Cel” jaki państwo Polskie musi w warunkach po „transformacji ustrojowej” realizować.

  Czytelniku, możesz być przekonany, że ci osobnicy

  http://www.gov.pl/web/premier/ludzie2

  są jedynie pachołkami wykonującymi polecenia dintojry, a skoro któryś zginie śmiercią tragiczną, jak choćby ten:

  https://www.youtube.com/watch?v=iF35z8JntfU

  to znaczy, że stał się dla dintojry zbędny i jak śmieć został wyrzucony do śmietnika historii.

 21. z ukosa said

  „Jedyne wyjście to obudzić się z letargu, z tej obezwładniającej polskiej gnuśności i przegonić to całe towarzystwo mentalnie upośledzone przeszłością.”

  Pytanie kto to zrobi?! Zbaraniałe i podzielone na wszystkie możliwe sposoby społeczeństwo? Zdradziecka opozycja, a może zniewieściała i zidiociała namiastka sił zbrojnych? Żadnych złudzeń, panie i panowie… To jest smutne ale dla tego papierowego państwa nie ma żadnej nadziei, że cokolwiek zmieni się na lepsze za to są duże szanse, że będzie gorzej i to już niedługo.

 22. Piotr B. said

  Re 20…Une patrza procentowo,czy sie opaca.

 23. WiwoPoWiwo said

  A propos slalomu między kurami bardziej współczesna relacja Polaka z Kolumbii:

  http://wirtualnewydawnictwowiwo.blogspot.com/2015/08/swiete-prawo-wasnosci.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: