Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  KONAR o 82 urodziny „Myśli Polski…
  UZA o Polski prawnik komentuje karę…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  maksj o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  Zbigi o Wolne tematy (23 – …
  UZA o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  emilo o Wolne tematy (23 – …
  prostopopolsku o Tortura nadziei
  prostopopolsku o „Udu***y cię tak, że się…
  oszolomklasyczny o Demokracja jako broń. „Global…
  Lily o Wolne tematy (23 – …
  Gem o „Udu***y cię tak, że się…
  Krzysztof M o Zabójstwo Kennedyego, 9/11 i…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Ukraina, Polska, Anglia – sojusz niebezpieczny

Posted by Marucha w dniu 2022-02-05 (Sobota)

Jest takie pojęcie w grze w szachy, określane jako zugzwang, które oznacza sytuację podczas gry, gdzie wykonanie ruchu powoduje od razu pogorszenie sytuacji strony wykonującej ruch. To zdarza się, co zrozumiałe, w końcowych częściach partii. Można śmiało uznać, że tak opisany zugzwang przedstawia, w miarę dobrze, obecną sytuację na Ukrainie.

W zugzwangu jest, na pewno, prezydent Zełenski, gdyż cokolwiek by nie zrobił, to będzie źle. Jeśli zaatakuje Donbas, to Rosja przystąpi do działań zbrojnych, co zresztą już zapowiedziała. Jeśli zaś zgodzi się na żądania rosyjskie, czyli wypełni zapisy porozumień mińskich, wówczas opozycja, szczególnie Poroszenko i nacjonaliści rzucą się na niego.

Może spróbować zgnieść opozycję, ale na to, jak na razie, jest za słaby. Może też starać się odstraszyć Rosję, ale to nie wydaje się, z uwagi na dysproporcję sił, wróżyć sukcesu, tym bardziej, że potencjalni sojusznicy zapowiedzieli, że swoich wojsk na Ukrainę nie wyślą. Trwać zaś w obecnej sytuacji bez końca też nie może, gdyż wykazuje ona tendencję do pogarszania się.

Ale i Putin nie jest w najlepszej sytuacji. On także nie decyduje się na wykonania zdecydowanego posunięcia, gdyż mogłoby się okazać, że przy pełnej konfrontacji z Zachodem, jej ostateczny wynik jest niepewny i nie sposób ustalić ile to by Rosję kosztowało. Zachód także unika otwartego starcia i to co najmniej z dwóch względów: po pierwsze z uwagi na to, że obecnie Rosja wydaje się mieć przewagę, zarówno liczebną na kierunku przewidywanych działań, jak i jakościową, przynajmniej w dziedzinie pewnych rodzajów broni, jak na przykład rakiety hipersoniczne, których Zachód nie posiada w ogóle.

Ponadto chodzi o Chiny, które tylko czekają na to by Zachód zaangażował się w poważne działania daleko od Chin. Gdyby USA zostały związane wojną z Rosją, wówczas wszyscy inni na świecie, którzy mają jakiekolwiek sprawy do USA i ich sojuszników, stanęliby wobec szansy na rozstrzygnięcie swoich problemów. Takiej szansy, jaką podjął Michael Corleone z nieśmiertelnej powieści Mario Puzo „Ojciec Chrzestny”, który tak opisał ten jedyny decydujący dzień: „Dziś załatwiam sprawy rodziny, Carlo, więc nie mów, że jesteś niewinny”. Jest pewne, że do załatwiania „spraw rodziny” przystąpiłyby zaraz Chiny, Iran, Korea Północna i pewnie jeszcze kilka innych krajów, kładąc natychmiastowy kres obecnej, i tak chwiejnej równowadze.

Zarówno Rosja jak i Zachód mają świadomość takiej sytuacji i dlatego liczą jednak na jakiś układ, zaś obecne, hybrydowe działania, są tylko niekinetyczną metodą ustalania rzeczywistego stosunku sił, który według Putina, zmienił się na jego korzyść, co powinno zostać uwzględnione przy stole rokowań. To zresztą nic nowego, bo już nasz Jan III mawiał: „I taki najlepszy pokój i traktat, gdy jeden się z drugim wprzód dobrze spróbuje”.

Można odnieść wrażenie, że Zachód, przynajmniej Wielka Brytania, ale też USA, chętnie sprawdziliby siłę Rosji, ale używając do tego tylko Ukrainy i ewentualnie jeszcze Polski. Świadczyć o tym może wysyłanie tam broni, ale jednocześnie unikanie własnej obecności, opuszczenie nawet swoich placówek dyplomatycznych na Ukrainie.

Szczególnie charakterystycznie, zgodnie z wiekową tradycją, zachowuje się tu Wielka Brytania. Najpierw, jeszcze w listopadzie, nie brak było z jej strony wielce wojowniczych gestów. Ogłoszono, że 600 brytyjskich komandosów jest w gotowości by lecieć na Ukrainę, zaś minister (ministra) spraw zagranicznych Zjednoczonego (póki co) Królestwa, pani Liz Truss, przebrana w wojskowy strój, jeździła czołgiem w bazie brytyjskiej w Estonii, czyli w pobliżu rosyjskiej granicy. Te demonstracje zdecydowania, które można uważać za kontynuację, znanej jeszcze w XIX wieku, brytyjskiej strategii „działań wyprzedzających”, nie zrobiły jednak na Putinie większego wrażenia i gdy zaczęło tam naprawdę pachnieć prochem, to już na początku grudnia Anglosasi ogłosili, że żadnych wojsk na Ukrainę wysyłać nie będą.

Nie znaczy to jednak, że Anglicy zaprzestali poszukiwania innych chętnych do tej wojny. Tu ich wzrok znowu padł na Polskę, i szefowa MZS Liz Truss, wspomniana amazonka na czołgu, poinformowała, że ​​Wielka Brytania rozważa możliwość stworzenia trójstronnego sojuszu między Wielką Brytanią, Polską i Ukrainą.

W Polsce, niewiele jest osób, które by nie pamiętały negatywnych następstw sojuszu, jaki Polska miała z Brytanią w roku 1939, w oparciu o który, nasz kraj wszedł do wojny, z wiadomymi skutkami. Najkrócej podsumowując następstwa tego sojuszu, to były one takie, że najpierw Brytania nie udzieliła nam żadnej pomocy militarnej w roku 1939, a potem już było tylko gorzej. Od roku 1943 zgadzała się ona na odebranie nam prawie połowy terytorium, a dodatkowo jeszcze zabiegała, na konferencji w Poczdamie, by ewentualna rekompensata na Zachodzie była dla nas jak najmniejsza. Gdy się ma takiego sojusznika to już żaden wróg nie jest potrzebny. Kto się z takimi zadaje sam sobie szkodzi.

Zresztą obecna mizeria brytyjskiej armii, która ma wszystkiego zaledwie 227 czołgów (Military Balance 2021), nie pozwala na poważnie mierzyć się z Rosją. Jeszcze w grudniu szef brytyjskiego ministerstwa obrony Ben Wallace przyznał, że jest „bardzo mało prawdopodobne, że ktokolwiek wyśle wojska na Ukrainę, by rzucić wyzwanie Rosji… Nie powinniśmy oszukiwać ludzi, że to zrobimy”.

Jak widać, Anglia znowu nie ma zamiaru, ani sił, by samej się zaangażować, ale za to, jak zawsze, usiłuje posłużyć się kimś innym by wyciągać gorące kasztany z ognia. Wszystkich przebił podsekretarz stanu w brytyjskim ministerstwie obrony, James Heappey. Pisząc do dziennika The Sun, pan Heappey porównuje obecną sytuację do roku 1939 i czuje dumę z ówczesnego zachowania Brytanii: „Bycie Brytyjczykiem oznacza pójście na pomoc i obronę tych, którzy nie mogą bronić się sami. Dlatego poszliśmy na pomoc Polsce w 1939 roku”. Jak widać dobre samopoczucie nie opuszcza Anglików, a nas chyba dalej mają za ostatnich durniów, skoro znowu chcą zaproponować podobny „sojusz”.

Zresztą rok 39 to nie był pierwszy raz, gdy przejechaliśmy się licząc na Anglię. Wcześniej, od czasów reformacji, Anglia była najczęściej wrogiem Rzeczpospolitej, jako kraju katolickiego. Stąd wspierała ona Szwecję przeciwko nam w czasach Potopu, lub starała się zachęcać kozaków zaporoskich do niszczenia Rzeczpospolitej, wysyłając misję wojskową do zbuntowanego hetmana Chmielnickiego. W okresie Sejmu Czteroletniego zwyciężyła opcja by reformować państwo i bronić jego cało­ści w oparciu o sojusz z Prusami przeciwko Rosji. Prusy były z kolei związane traktatem z Anglią. Największy zwolennik takiego sojuszu i przeciwnik związków z Rosją, bardzo wpływowy ksiądz i uczony, a przy tym rady­kalny działacz społeczny, jakobin – Hugo Kołłątaj, za­pewniał w swoich pismach, że rozbioru obawiać się nie należy, gdyż nie dopuści do tego Anglia, według jego mnie­mania „najdawniejsza całości naszej gwarantka”. Taka to była „gwarantka”, że po czterech latach z Rzeczpospolitej nic już nie zostało. To się powtórzyło w roku 39. Czyżby mogli się znaleźć w Polsce politycy, którzy i dzisiaj chcieliby znowu wejść na te stare grabie?

Z czasem wyjaśniło się, że z propozycja tego trójstronnego sojuszu: Ukrainy, Polski i Wielkiej Brytanii, pierwszy miał wyjść szef ukraińskiego MSZ – Dmytro Kułeba. Pochwalił się tym na FB. To on ma w swoim gabinecie mapę, którą pokazywał ostatnio sekretarzowi stanu Blinkenowi, gdzie terytoria należące do Polski są zaznaczone jako ukraińskie. W tak osobliwy sposób Kułeba chce nas zachęcić do sojuszu z obecną Ukrainą. Przy czym, we wspomnianym wpisie, Kułeba przedstawia sprawę tego sojuszu jako już rzecz postanowioną. Pomysł takiego sojuszu wywołał już spore poruszenie. Dla przykładu, znany rosyjski polityk i komentator – Siergiej Stankiewicz – porównał tę inicjatywę do powstania Ententy przed wybuchem pierwszej wojny światowej, i nazywa obecną ukraińską inicjatywę – Nowa Ententą. Widać, że Rosjanie mają jednak kompleks Wielkiej Brytanii, z którą już w XIX wieku Rosja mocno konkurowała, co nazwano Wielką Grą.

Tymczasem, w ukraińskich i rosyjskich mediach dość powszechnie ten nowy sojusz jest określany jako UPA, lub UPA 2.0. Pochodzi to od pierwszych liter uczestników: Україна-Польща-Англія- УПА (Ukraina-Polska-Anglia – UPA). Stało się to już tematem popularnych memów, ale jest też używane także w poważnych komentarzach. Wczoraj widziałem takie określenie tego projektowanego sojuszu na portalu Radia Swoboda, finansowanego przez władze USA. Dziś słowo UPA już stamtąd zniknęło, gdyż pewnie zorientowano się, że jeśli coś takiego przylgnie, to bardzo zaszkodzi temu projektowi w oczach Polaków. Znajdą się oczywiście, także i w Polsce, jacyś zwolennicy tego sojuszu. Do takich zapisał się już pan Romuald Szeremietiew, który nawet stwierdził, że te trzy kraje to wystarczająca przeciwwaga dla Rosji, i nikogo więcej, choćby Turcji, tam już nie trzeba. Być może sądzi on, że nie warto dzielić, na zbyt wielu uczestników, chwały z pokonania Rosji.

Warto też zwrócić uwagę na jeszcze jeden element tej sytuacji. Widzimy, że Wielka Brytania bardzo mocno weszła na teren, który miał być jakoby przekazany przez USA, po wyborze Bidena, w zarządzanie Niemcom. Warto się nad tym zastanowić. Co się stało? Czyżby Niemcy tak osłabły, że Johnson postanowił zignorować niemieckie roszczenia do wywieranie decydującego wpływu na terenie Europy Środkowo- Wschodniej? Jest to możliwe i raz już miało miejsce, gdy w roku 2014, pani Victoria Nuland przewróciła stolik na Ukrainie swoim słynnym: Fuck the UE – pieprzyć UE. Dziś Boris Johnson zdaje się mówić: Fuck Germany. Niektórym polskim politykom to się może podobać, ale dopóki toczy się gra, nie można być pewnym wyniku. Jednak to, że Niemcy faktycznie wykazują słabość i brak aktywności, to jest widoczne dla każdego. Zwyczajnie nadeszły czasy, że coraz bardziej liczy się siła zbrojna, a tej Niemcy nie mają. W międzynarodowej polityce prawie zawsze nadchodzi moment, że trzeba powołać się na siłę zbrojną. Jak mówiono dawniej – „Ultima ratio regum” – ostatni argument królów.

Stanisław Lewicki
https://konserwatyzm.pl

Komentarze 43 do “Ukraina, Polska, Anglia – sojusz niebezpieczny”

 1. Anucha said

  W tym tygodniu znowu przejeżdżałem obok Warcop Training Centre prze A66.
  Cisza , Rangersów wymiotło. Jeszcze na jesieni ćwiczyli z moździerzami.
  Gdzie teraz obozują?
  .https://www.google.pl/search?q=warcop+training+camp&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=pl-pl&client=safari

 2. Au said

  Amatorów na kwaśne jabłka jest sporo .Pytanie czy dostaniemy gryza ? Do wzięcia na Ukrainie są pokłady litu, tytanu, niklu, kobaltu, chromu, tantalu, niobu, berylu, cyrkonu, skandu, molibdenu i złota. Pewnie dostaniemy tak jak w 1939.

 3. Urszula said

  Jakże to przewrotne , jak to powiedział Grzegorz Braun, że to koalicja UPA czyli Ukraina, Polska i Anglia
  Japońskie badanie wykazało, że iwermektyna jest „bezpieczna i skuteczna” w leczeniu covid
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/02/japonskie-badanie-wykazao-ze.html

 4. Olo said

  Ta wojna ma wybuchnąć głównie po to, żeby z chwilą jej wybuchu uzbrojone ukry weszły do Polin i oczyściły teren z Polaków. Dopiero wtedy Kurdupel będzie mógł zameldować wykonanie zadania.

  https://wiadomosci.wp.pl/media-donosza-ze-ukraincy-masowo-kupuja-bron-do-samoobrony-i-udzialu-w-obronie-terytorialnej-6734397269129952a

 5. bryś said

  Kto korzysta na tych konflikach? Bo przecież nie zaangażowane strony?

 6. bryś said

  Olo – oni kupuja tą broń w Polsce? Bo mam adblocka i gówniane wp nie daje mi czytać.

 7. NyndrO said

  Można Mikkego lubić, można nie lubić. Ale dzisiejszy program Woronicza17 warto obejrzeć.

 8. PK said

  „Jest pewne, że do załatwiania „spraw rodziny” przystąpiłyby zaraz (…) Iran, Korea Północna…” = BZDURY! Ani Iran ani KRL-D nie mają najmniejszego zamiaru na nikogo napadać! Nawet Chiny nie spieszą się z Tajwanem. TYLKO bandyckie państewko położone na okupownej ziemi palestyńskiej zaczęłoby jakieś ruchawki. Może także Turcja…
  PS. bezczelni angole w każdym programie „historycznym” bez ustanku twierdzą, że do II wś przystąpili aby „bronić Polski”…

 9. walthemar said

  Ten sojusz ” UPA” powinien miec nazwe UPA2 bo pierwsza byla na Wolyniu
  Polskie „Pioruny” Jadą na Ukrainę
  .https://www.youtube.com/watch?v=OZUckgBjhfc&ab_channel=wideoprezentacje
  Polska kupila zlom samochody uzywane w Iraku i do dzis ich brak
  Kongres usraelski domaga sie zakupu czolgow [prawdopodobnie tylko $$$ od Polski bez prawa do odbioru]

 10. Boydar said

  To tak jak z karpiem po żydowsku, ja na ten przykład lubię. Po to został zrobiony żeby dał się lubić, ten karp, znaczy się.

 11. NyndrO said

  Oglądałeś?

 12. Boydar said

  Abssssolutnie nie, nie zaposiadam stosownych narzędzi. I nie zamierzam, posiadać. Jak mnie namówisz na jakieś yt to mogę spróbować

 13. NyndrO said

  http://www.tvp.info
  Zakładka NASZE PROGRAMY

  Już kilka razy mówiłem, że na wyborach jakichkolwiek byłem raz. Po skończeniu 18 lat, kiedy z kumplami po kilku jabolach poszliśmy zrobić performens.

 14. Mietek said

  Izrael zablokował transfer broni swojej produkcji na Ukrainę

  Moskwa. 5 lutego. INTERFAX.RU – Izrael poinformował kraje bałtyckie, że zablokuje dostawy izraelskiej broni na Ukrainę przez kraje trzecie – podało ukraińskie wydanie Zerkalo Nedeli.

  „Po ogłoszeniu przez państwa bałtyckie Estonii, Łotwy i Litwy informacji otrzymanych od Stanów Zjednoczonych w sprawie przekazania Ukrainie broni produkcji amerykańskiej w ramach działań mających na celu wsparcie Kijowa przed potencjalną rosyjską inwazją, izraelskie Ministerstwo Obrony poinformował trzy kraje bałtyckie, że ich ewentualna prośba o przekazanie broni wyprodukowanej w Izraelu zostanie odrzucona” – podał portal publikacji w sobotę wieczorem.

  Według raportu, decyzja ta była spowodowana chęcią zrównoważenia przez Izrael relacji z Rosją.

  „Podobnie jak Stany Zjednoczone, Izrael początkowo zatwierdził surowe przepisy dotyczące sprzedaży broni przez użytkowników końcowych, które prawnie ograniczają zdolność kraju kupującego do wysyłania sprzętu stronie trzeciej bez zgody pierwotnego producenta. Decyzja o zakazie Izraela została podjęta pod wpływem przez obawy, że Ukraina będzie dążyć do uzyskania systemów przeciwpancernych Spike, wspólnej produkcji niemiecko-izraelskiej” – czytamy w oświadczeniu.

  Ministerstwa obrony krajów bałtyckich nie potwierdziły tej informacji.

  Ministerstwo Obrony Izraela odmówiło skomentowania tej informacji, ale anonimowe źródła w izraelskim wojsku zwróciły uwagę na delikatność polityki, jaką powinien prowadzić izraelski rząd, jeśli chodzi o Rosję.

  No i kto rządzi światem!

 15. Boydar said

  Ot, namawiał, namawiał i namówił – https://vod.tvp.pl/video/woronicza-17,06022022,57988779 od 15’07”-20’03”

  To co ten brydżysta pod muchą to ja już mniej więcej dawno mówię/piszę. Znaczy się albo ja mam Pegasusa albo on czyta Gajówkę. Żeby nie było nieporozumień – chodzi mi o rolę Angoli i podpuszczanie banderowców.

  Weź mnie czymś zaskocz. Wyhodowano wielkie mnóstwo postaci medialnych, częstokroć mocno kontrowersyjnych (nie ważne co, byle z nazwiskiem) jednak obiektywnie popularnych. I teraz właśnie nimi grają jak nie przymierzając Kreml Żyrinowskim. Wszystko czego nie może powiedzieć prezydent Władymir Putin oznajmi Rosji i światu przewodniczący Władymir Ejdelsztein.

 16. NyndrO said

  Ale ja Cie nie chciałem zaskoczyć. Jeszcze nigdy. Po prostu w tym towarzystwie tylko on wygląda na goja.

 17. NyndrO said

  Krótko mówiąc – taka ciekawostka. Nie podniecaj się zanadto.

 18. Boydar said

  A może i jest, przecież w majtki mu nie zaglądałem. Jeżeli wszyscy (sic!) mówią że żyd to przecież miliardy much nie mogą się mylić. Jedyne co mnie skłania bezalternatywnie to wypowiedzi po zamordowaniu Przemyka, trzeba być niezłą kanalią żeby. A tak się jakoś głupio składa, że te wszystkie popularne kanalie to one z jednej mamełe są.

 19. NyndrO said

  NyndrO
  Sprawdzam , czemu się te symbole zmieniają.. Zakładam, że literówka.

 20. Boydar said

  A piłeś coś ?

 21. NyndrO said

  A Ty nie?!

 22. Boydar said

  Ja w Niedzielę staram się ograniczać, sam widzisz jakie to ma smutne następstwa. Alle, nie bierz ze mnie przykładu, szklanka czy dwie Ci nie zaszkodzi, a po zabiegu w klawisze trafisz nieomylnie, jak ten mój sąsiad w bramę.

 23. bardzo said

  Kto ma oczy, niech patrzy, kto ma głowe niech myśli.

  Za p. Olo:

  „https://wiadomosci.wp.pl/media-donosza-ze-ukraincy-masowo-kupuja-bron-do-samoobrony-i-udzialu-w-obronie-terytorialnej-6734397269129952a”

  A w Polin za posiadanie znalezionej łuski od mausera z trzydziestego dziewiątego grozi osiem lat w pierdlu. Nie trzeba być nostradamusem…

 24. Mg-42 said

  Niemam zamiaru sie tu rozpisywac Bo i poco Na powyzsze tematy Bo to jest taka gadanina pisemmna ktora nic nie wnosi.Sa to sprawy trudne wrecz skaplikowane.A sprawy trudne powinno sie rozwiazywac w prosty i przejrzysty sposob .Nie powinno byc zadnych dialogow z zlem czy zlymi ludzmi Zlo jest zlem Zili sa zli..Ale dlaczego sa zli ?Czy znatury rzeczy sa zli NIE nie …Z naiwnosci glupoty ciemnoty tchorzostwa biernosci ludzi ;;;;;;;;;;dobrych i ich pasywnego pojmowania spraw wlasnego PANSTWA.pisze prosto Tym swiatem rzadza ludzie ;;;;;;;;;psychopaci o wysokiej inteligencji i roztropnosci.Przebiegli w dzialaniu i bezwzglednii.Ludzie majacy potezne finanse i wplywy wnikajace z ich posiadania. Moga to byc zydzi Lub ludzie tez z innych nacji.Ale glowne skprzypce w tej calej ukladance czy grze prym wioda ;;;;;;zydzi czyli Synagoga Szatana Duchowo sie sprzedali
  Ksieciu tego swiata ;;;Lucyferowi….Moge sie mylic Ale chyba nie mysle.

 25. NyndrO said

  A to Ty mówisz o alkoholu?!

 26. Boydar said

  Nocoty.pl ! Przecież obowiązuje ustawa o wychowaniu w trzeźwości, a Gajówka to wysoce pedagogiczny organ.

  Click to access D19820230Lj.pdf

  Tam jak byk stoi – „… organy, o których mowa w ust. 1, współdziałają również z /…/ związkami wyznaniowymi w zakresie wychowania w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi …”. No i ja Cię traktuję właśnie jak ów związek wyznaniowy, więc nie mógłbym … 🙂

 27. NyndrO said

  Ja Ciebie mimo wszystko, jako człowieka.

 28. Boydar said

  Jestem wzruszony, ale nie wstrząśnięty. A do buddystów i tak się nie zapiszę !

 29. NyndrO said

  A to się da? Widocznie działam w podziemiu. Oficjalnie, to jestem zapisany do Kościoła. I nic, z nic mi to nie przeszkadza.

 30. Boydar said

  okej okej, nie będę się nad Tobą już dzisiaj znęcał

  NICK też chce się z nami napić, jesteś najmłodszy więc powinność zrozum

 31. NyndrO said

  Jeeny… to to było znęcanie… przepraaaszam.

 32. Boydar said

  Widzisz, jak delikatny potrafi być prawdziwy katolik ? I teraz masz się wstydzić, Ty brutalu jakiś.

 33. zen said

  „Zatem Polacy mieliby z własnej woli zawrzeć sojusz ze zdrajcami, notorycznymi oszustami, ewidentnymi wrogami, złodziejami, którzy w zamian za Bitwę o Anglię ukradli nam polskie złoto, a teraz także z kompletnymi idiotami, czemu dała właśnie publicznie świadectwo sama Minister Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii, niejaka Liz Truss, która w wywiadzie dla BBC sprzed kilki dni wyjaśniała, iż: „Londyn dostarcza oraz oferuje dodatkowe wsparcie naszym Bałtyckim aliantom znad Morza Czarnego.” Miała na myśli Estonię, Łotwę i Litwę, oddalone od Morza Czarnego o jakieś 1000 km, jednak to dla niej bez różnicy, gdyż nie ma zielonego pojęcia, gdzie leżą te kraje”

  Od siebie dodam – mamy się „kumać” z banderowcami, najokrutniejszymi i jednymi z najbardziej nikczemnych zbrodniarzy w historii z których Ukry są dumn!?

  https://noweateny.pl/International/details/448/LIVE–ROSJA-WTARGNA-MILITARNIE-NA-UKRAIN-FALSTART-YDOWSKI-BLOOMBERG-ZA-WCZENIE-OPUBLIKOWA-Z-GRY-PRZYGOTOWANY-NAGWEK

 34. Andzia said

  re: Nyndro
  O tym mówi ks.prof, Staniek https://www.youtube.com/watch?v=iDffwMFBHY
  Twoi rodzice zadeklarowali, ale to Twój wybór.

 35. NyndrO said

  Jasna sprawa. Jestem ochrzczony i tak jak mówiiłem, nie mam z tym żadnego problemu. Czy ochrzciłbym własne dziecko, nie wiem. Ale to nie ma znaczenia, bo nie zamierzam mieć. . Mam -choć nie cierpię tego słowa- pasierbicę w wieku studenckim i choć ja i Jej Matka jesteśmy buddystami, Ona ma to gdzieś, a my nigdy z Tatianą na te tematy nie rozmawiamy. Nie pyta. Też jest ochrzczona. Czy wierzy w Boga, nie mam pojęcia.

 36. Porażką Polski jest już to, że narody słowiańskie rozstawiono po dwóch stronach szachownicy i każde starcie, nawet dyplomatyczne, prowadzi do osłabienia Słowian, a więc i Polski. W walce między Słowianami, bez względu na to, czy doszłoby do pata czy zwycięstwa dowolnej strony, świat słowiański stałby się słabszy pod wieloma względami i bardziej podatny na neokolonialne zniewolenie. Nieco więcej o rozgrywaniu Polski i okolic po zimnej wojnie oraz o konieczności słowiańskiego pojednania można przeczytać w notce pod linkiem: https://silnapolska.wordpress.com/2022/02/06/braterstwo-slowianskie-moze-nas-uratowac/

 37. tras said

  re15: BOYDAR
  raczej bym nie brał na poważnie tego co
  mówi-mówił i będzie mówił –
  ten ‚brydżysta z muchą’ , z ‚zawodu-filozof’ bo tak se wpisał w dane sejmowe.

 38. Regulator said

  Gdyby jakiś Anglik zaproponował mi jakiś sojusz, jakikolwiek, mam tylko jedna odpowiedz na taką propozycje. Hahahahaaaaaaaaaa haha haaaahhaaaaaaaaaaa ha haaaaaaaaaaa hahhahhhaaaaaaaaaahhaaaa aaaahaaaaaa h haaaaaaaaa!

  ———
  … a potem prawy sierp ze skrętem w mordę…
  Admin

 39. Maverick said

  https://www.facebook.com/photo/?fbid=3051594345082672&set=a.1458147757760680&__cft__%5B0%5D=AZURZhYJgDNSBuyVO0cPZb3jSMy3eQmIGZoRLIQXhUFReCu41yaMS1eIujcd2032Ck_rQ3qa2xsUYBvnw4oVgkUGPTXlpbAPNFe_zpNUS4JxrkOgtZUdPhJBycKZIod4Rw7VmwYJhGGXeJN3z9Mt0XbTzM6ZPWKeloMteHU8W-f_BlnqrnVLBiU5USGoMMToRsY&__tn__=EH-y-R

  Komentarz zbyteczny ale zaadresowałem fotkę.
  Masońska kontrola nad Polską zwala z nóg, ale Poliniacy są dumni z tego, mimo że gołym okiem widać ideologię cancel-culture, gender, promowanych zboczeń, niszczenia kultury białych, ich wiary i państw narodowych, poliniacy z dumą to akceptują. Nawet chętnie na ochotnika zrobią z siebie mięso armatnie za interesy Rodszylda i Deep State.

 40. Jest wiele przesłanek, że Polską rządzi agentura brytyjskiego globalnego ośrodka władzy. Tak więc, z Londynu do zarządców Polski nie propozycje płyną, ale polecenia. To może zmienić się, gdy władzę nad Polską przejmie agentura frankosaskiego ośrodka władzy. Jednak najlepsze byłoby, gdyby rządy nad Wisłą wzięły siły rodzime, niewasalne.

  ———-
  Polacy nie potrafią sami się rządzić od 300 lat.
  Admin

 41. Piotr B. said

  Polacy nie potrafia…to maluje obraz historii,wielu z nas widzi.Ale co jest przyczyna?Boga kochaja,ale moze nie tego.

  ——
  Polacy kochają żymian. Zresztą to niemal niemożliwe odróżnić Polaka od Żymianina.
  Admin

 42. Boydar said

  Cy aby na pewno ?

  Myli się Pan, jak każdy goj. Jakoś żydy nie mają problemu z odróżnieniem żyd – nie żyd. Czyli metoda jest, musi być, w dodatku absolutnie pewna. Trzeba tylko przyjąć określone kryterium, i nawet nie chodzi mi o stosunek do Rosji czy Matki Boskiej.
  Jestem pewien, że zapyta Pan – jaka. Kiedy już ujmę ją w stosowną ramkę to powiem. Na razie testuję.

  ——–
  Ja też mam pewien detektor żydowskości, ale cóż – Polacy stali się mentalnymi (a częściowo i genetycznymi) żydami i ten detektor często się myli, jak testy na covid.
  Admin

 43. Piotr B. said

  Ha ha to dobre….ale niech Pan kiedys stworzy jakas grupe ,spolecznosc polskojezyczna i zechce zeby zglosili sie chetni do jakiegos dzialania .Tylko zymianin sie zglosi ,jak bedzie na sali,a nasze pochowaja sie pod stol na ten moment.Gwarantuje…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: