Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Zanim padną salwy
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Do Polski napływają amerykańscy żołnierze

Posted by Marucha w dniu 2022-02-06 (Niedziela)

Od piątku na lotnisku wojskowym pod Rzeszowem lądują kolejne samoloty z żołnierzami Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zachwala zagraniczną obecność wojskową, uznając transporty amerykańskich wojskowych za „najlepszą odpowiedź na zagrożenia ze strony Rosji”.

W ubiegłą środę Departament Obrony USA zapowiedział przerzucenie większej ilości amerykańskich żołnierzy do Europy Środkowo-Wschodniej. Waszyngton uzasadnił ten krok chęcią tymczasowego wzmocnienia obecności Sojuszu Północnoatlantyckiego na jego tak zwanej wschodniej flance. Do Polski w ramach wsparcia ma trafić łącznie 1,7 tys. wojskowych.

Pierwsze transporty sprzętu i żołnierzy wylądowały w piątek w Porcie Lotniczym Jasionka pod Rzeszowem. Tylko w ciągu dwóch pierwszych dni na terenie naszego kraju pojawiło się osiem maszyn należących do Stanów Zjednoczonych. USA przerzuciły do Polski żołnierzy służących w 82. Dywizji Powietrznodesantowej, znanej ostatnio głównie z pospiesznej ewakuacji z Afganistanu.

Szef resortu obrony narodowej zachwalał transporty z Ameryki. Jego zdaniem są one przykładem „bardzo poważnego traktowania obowiązków sojuszniczych”, a przede wszystkim „najlepszą odpowiedzią na agresywną politykę Moskwy, na agresywną próbę odbudowy imperium rosyjskiego”.

Kolejne transporty z amerykańskimi żołnierzami mają przylecieć do naszego kraju w ciągu najbliższych godzin. Dodatkowy personel obcych wojsk ma zostać rozmieszczony w południowo-wschodniej części Polski.

Na podstawie: polsatnews.pl.
http://autonom.pl

Komentarzy 31 do “Do Polski napływają amerykańscy żołnierze”

 1. JW said

  W ramach komentarza wrzucam stosownego mema:

  Nawet osoby słabo znające angielski powinny go zrozumieć.

 2. Oby mieszanie Anglosasów wokół Polski było tylko częścią teatru wprowadzania pokowidowej kozy za radą rabina. Ale problem w tym, że pewności nie ma, czy czeka Europę tylko teatralny taniec wojenny, czy wojna. Kolonizowanie pozimnowojenne słowiańskiego świata teatrem nie było, kowidowy teatr był zasłoną kowidowego terroru, co dalej?

 3. ! said

  JW @

  Poradziłem sobie. Pośle to dalej!

 4. gnago said

  Ot nowa wersja wojny północnej nam grozi. Atak z naszego terytorium?

 5. Listwa said

  … i napływają kłopoty.

 6. Olo said

  Podobno w związku z tym faktem żydobanderowski reżim dobrej zmiany zlikwidował polskie strony erotyczne z ofertami panienek (odloty itp), żeby ich nie kusiło. Przez tyle lat strony z ogłoszeniami funkcjonowały, aż tu nagle okazały się nielegalne. Ma być wojna a nie seks. Tak polskojęzyczni zdrajcy podkładaja sie okupantowi.

 7. „Do Polski napływają amerykańscy żołnierze
  Od piątku na lotnisku wojskowym pod Rzeszowem lądują kolejne samoloty z żołnierzami Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych.”

  Skoro samoloty lądują, to żołnierze nadlatują, a nie napływają. Pan dziennikarz chyba uległ jakiejś euforii i się nie kontroluje.

  ———-
  Czepialstwo.
  Admin

 8. adsenior said

  Jestem głęboko zniesmaczony tym, że kolejne obce żołdactwo, „polaki jerozolimskie” z warszawki sprowadzają do POLSKI. A tak się cieszyłem, swego czasu, gdy ostatni ruski, opuścił naszą OJCZYZNĘ!

 9. Maverick said

  Taktyka wojenna Rosji zmieniła się strasznie.

 10. Lily said

  W Afganistanie Pilnuja porzadku, od 2001 r.

 11. plausi said

  Patriotyczny rząd PiS wezwał dalsze wojska okupacyjne

  z USA dla wzmocnienia swej pozycji wobec tzw. suwerena w Polsce. Demokratycznie wybrany, tzn. zgdonie zasadami demokracji J. Dżugaszwili, rząd

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  jest zobowiązany bronić demokracji przed suwerenem. Aby sobie z suwerenem lepiej poradzić, otrzymała grupa wyznaczone do pełnienia funkcji rządu w Polsce nakaz wyszczepienia ludności (suwerena) w Polsce, bo co mRNA nie zabije, to przecie dopasuje genetycznie do wymogów demokracji. Co prawda jest to definicja historyczna, która z tą demokracją nie ma nic wspólnego, ale przypomnijmy:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Demokracja

  o ileż prostsza jest dzisiejsza demokracja wg. standardu Skowyt-1984.

 12. revers said

  Zrodlo-1: https://www.tysol.pl/a78479-Amerykanski-sprzet-wojskowy-dotarl-do-portu-w-Gdynii-FOTO

  Zrodlo-2: https://wiadomosci.onet.pl/rzeszow/jasionka-drugi-niedzielny-transport-amerykanskich-zolnierzy-wyladowal-w-polsce/eskh7gd

  Zrodlo-3: https://www.tagesschau.de/ausland/europa/ukraine-truppenverlegung-101.html

  Polin free i Obejlotki, znaczy za free miliardy sie placi w przypadku obronnosci.

 13. Niestety, ale naród Polski dał się w czasie zimnej wojny oszukać agenturze zachodu. Wyzwolenie od wpływów moskiewskich nie było wyzwoleniem do wolności, ale przejęciem Polski do neokolonizacji przez zachodnie ośrodki władzy (anglosaski brytyjski, anglosaski usański oraz frankosaski) tworząc kodnominium bezlitośnie okradane i zniewalane. Czy można wyzwolić się od neokolonializmu pod przewodnictwem agentury neokolonialnych ośrodków władzy? Oczywiście, że nie. Te wojska sprowadzane przez nich nad Wisłę są po prostu wojskami kolonialnymi w kolonii dla obrony interesów kolonizatorów, a nie kolonii. Jeszcze o kolonizacji Europy Wschodniej: https://silnapolska.wordpress.com/2022/02/06/braterstwo-slowianskie-moze-nas-uratowac/

 14. Marian said

  Przecież to są śmieszne ilości żołnierzy I sprzętu. To taka przykrywka aby pokazać ze wogole coś się robi. To tak jak niemiaszki wysłali kaski na Ukrainę
  Topowa szóstka osób które obalają kłamstwo związane z C19
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/02/topowa-6-osob-ktore-obalaja-kamstwo.html

 15. Piskorz said

  re art A pewien Czech ładnie ich powitał….pokazując swoją gołą dupę..!! A u nas..na razie 0 reakcji .

 16. Kar said

  – dobry news- hamerykany wplywaja do Polin..Nasz niz-demograficzny moze byc raptownie zgwalcony skokiem do gory w murzynskie. Plus. To tez czlowieki..nie jeczec mi tu,prosze

 17. Leo said

  Re. 16 Kar – ja jęczę o to jak gwałcisz naszą piękną mowę. Do tego gramatykę i interpunkcję. Nie jesteś tu sam a nawet, przyznać muszę, w większości wienc siem powinłem dostosować, co nie?

 18. burak z kartoflandii said

  Czepialstwo.
  Admin

  Tak, czepialstwo. Współczesne redaktory rutynowo cechują się zawodowym niechlujstwem. Nie chodzi teraz o samą treść, tylko o formę przekazu. Jako czytelnik, oczekuję minimum szacunku od zapodającego wiadomości.(cojogodom)

 19. Marucha said

  Re 18:
  Tzw. hiperpoprawność… zgodnie z nią kolarz nie przybył, ale przypedałował na metę… a baba nie leci z mordą na męża, tylko kroczy…

 20. Janko said

  Koń trojański

 21. Boydar said

  W języku potocznym i nie tylko, określenie „napływ ludności” jest stosowane powszechnie i bardzo dawno. Różnicy nie widzę specjalnej, aczkolwiek należało by w konkretnym tekście dokonać jakiejś unifikacji semantycznej, żeby nie tak jeden od Sasa a drugi od lasa.

 22. NC said

  Teatrzyk dla gawiedzi.
  82 to elitarna jednostka spadochronowo-desantowa.
  Takich nie umieszcza się przy granicy, by jej bronili.
  Na ewentualne przygraniczne mięso armatnie przeznacza sie kompanie pospolitego ruszenia.

 23. Piskorz said

  re 22 82 to elitarna jednostka spadochronowo-desantowa…..takie przygotowywał wujek Stalin….do obrony /ha ha ha/ kraju miłującego pokój!! ps
  …i podpowiadał gawiedzi, że najlepsze hobby to….spadochroniarstwo i szybownictwo..!!

 24. JerzyS said

  ad 18
  burak z kartoflandii said
  2022-02-07 (Poniedziałek) @ 10:19:48

  Czepialstwo.
  Admin

  Tak, czepialstwo. Współczesne redaktory rutynowo cechują się zawodowym niechlujstwem. Nie chodzi teraz o samą treść, tylko o formę przekazu. Jako czytelnik, oczekuję minimum szacunku od zapodającego wiadomości.(cojogodom)
  ———————————————————–
  Z badań naukowych wiemy, że język prostacki lepiej trafia do szerokich mas.

  Styl i gramatyka, oraz ton, musi być dostosowana do możliwości percepcji odbiorcy!

 25. revers said

  A Angole to co? na ryby przyjechali?

  BREAKING – Britain is sending an extra 350 troops to Poland in a gesture of solidarity against Russian threats, defence Sec Ben Wallace says

  The UK troops will exercise with Polish troops to help “build their resilience,” a defence source says. They will add to the existing 150 dragoons and 100 engineers already there.

 26. Kubuś Fatalista said

  Skuteczność szantażu jest wprost proporcjonalna do ilości wojsk przebywających na terenie danego kraju.

 27. Lily said

  Reklamuja Zabke?.
  Odbilo mnie sie o uszy,ze wlascicielem
  Zabki (sieci) JEST czlowiek z Torunia.
  Pytanie.
  Czy wiecie Cos, w Tym temacie?.

  ———-
  Warto zajrzeć tu:
  >https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBabka_(sie%C4%87_sklep%C3%B3w)
  Admin

 28. tras said

  te cepy amerykańskie wybrały se tak syfiatą pogodę na przyjacielską wizytę w Polin a jeszcze ten kovid szalejący u nasz!!
  A czy przypadkiem nie witał ich poliński vpremier odpowiedziałny ‚za bezpieczeństwo’ znaczy się kaczor??? Bo premier Szydło WITAŁA oficjalnie najlepszą ARMIĘ na świecie (razem z tą rudą rurą mosbacher)??
  Aha, najważniejsze>> MY polscy podatnicy PŁACIMY
  za tą ‚przyjacielską wizytę’ >taki jest „zwyczaj’ w NATO.

 29. Marucha said

  Re 24:
  Po co zaraz „prostacki język”?

 30. Ale dlaczego? said

  AD 22.
  Oby nie zostali tu przysłani, by sklecić prowokację do wojny!
  Oczywiście kurwy pisowskie w skowronkach, bo im z centrali przysłali wsparcie do wepchnięcia Polaków w wojnę z Rosją!
  I sposób na eliminację polskości z powierzchni Ziemi raz na zawsze!

  Wie ktoś, co z sojuszem U-P-A (Ukraina-Polska-Anglia)?

 31. Lily said

  „Czekaja na przyjscie swojego Mesjasza,
  ale wpierw Musza przejasc calkowita
  Wladze nad Swiatem”.

  „Za miske RYZU,niech zapie……..ja”.
  Zarobli w pookraglostolowej 4 razy
  NIZSZE jak w Zach Europie,a wydatki
  wyzsze, lub takie same,

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: