Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Crestone o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Kobieta jak modliszka – charak…
  Crestone o Andreotti, czyli stare Wł…
  rzeczpospolitapolska o Kobieta jak modliszka – charak…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  rzeczpospolitapolska o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Greg o 1984 spóźni się 40 lat (2…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Burzliwy rok 2022

Posted by Marucha w dniu 2022-02-08 (Wtorek)

We wrześniu 2019 roku udało się zażegnać kryzys finansowy i gospodarczy, gdy pojawił się po kilkuletniej fazie redukowania pieniądza bez pokrycia. Najpierw bank centralny USA wznowił dodruk dolarów. W marcu zaś wywołano sztucznie, używając rzekomej pandemii, chwilowe zamknięcie rynków, załamanie wycen, po czym zaklajstrowano je największym dodrukiem pieniędzy w historii.

Od strony technicznej była to banalna powtórka z kryzysu i dodruku z jesieni 2008 roku, tyle że z dodatkiem „pandemii“, która miała na celu rewolucyjne zmiany zwane Wielkim Resetem. Ale to się nie udało. faza dolarowego „luzowania“ obecnie nie potrwa tak długo, jak wówczas.

We wrześniu 2008 roku w reakcji na bankructwo ogromnych firm Lehman Brothers i AIG bank centralny USA czyli Fed dopompował 1,325 bln dol (wzrost ponad dwukrotny), co trwało przez 3 miesiące, a potem przez 6 lat powracał do dodruku próbując kilkakrotnie redukować bilans (odsączać dolary z rynku). Bilans Fedu jednak przez te 6 lat znowu się podwoił.

Od września 2019 (załamanie płynności w bankach) poprzez start operacji „Pandemia“ do czerwca 2020 roku bilans Fedu wzrósł z 3,77 bln dol. o 3,4 bln dol., a do lutego 2022 ma wzrosnąć o kolejne 2 bln dol i potem zapowiedziano utrzymywanie bilansu bez zmian. Zaglądajmy w lutym co tydzień na https://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/bst_recenttrends.htm.

Taki sam zabieg zapowiada bank centralny strefy euro czyli EBC. Ten bank drukuje wciąż tyle samo pieniędzy, co Fed. Sama zapowiedź zamknięcia dodruku już od tygodni powoduje, że wyceny na giełdach spadają. Realne zakręcenie kranu z dolarami i euro powinno wywołać spadki, a nawet krach na giełdach, czego globaliści się boją. Boją się też nie zakręcić kranu, bo wtedy inflacja wywoła bunt mas, ale też bunt w polityce i biznesie.

Dlatego oligarchowie kontrolujący Fed i EBC do wyborów połówkowych (Midterms w USA) 8 listopada będą ostrożnie przykręcać kran z pieniądzem i obserwowali reakcje rynków i płynność w bankach. To będzie rodzaj spaceru po linie. Czy podwyższając stopy procentowe i próbując redukować bilans Fed nie wywoła efektów gospodarczych, które przekreślą resztki szans na sukces demokratów za 7 miesięcy? Czy banki nie odczują tego zabiegu boleśnie, jak latem 2007 roku, nie mogąc podnieść oprocentowania klientom? Czy wyceny na giełdzie się nie załamią rujnując wielkich i małych?

Jeśli takie efekty się pojawią, co zrobi Fed i EBC? Odkręci ponownie kran z dolarami? Ale to wzmoże inflację i również uderzy w szanse wyborcze rządzących demokratów.

Co pozostaje? Zablokować rynki albo zablokować wybory.

O pierwszej opcji, czyli najprawdopodobniej cyberpandemii, opowiadałem na kanale Masny Kryzys Szoł (nr 263). Druga opcja nie jest werbalizowana wprost, ale publikacje mainstreamowych mediów nie pozostawiają wątpliwości, że rząd federalny i jego patroni nie zamierzają uznać wyników. Trudno sobie wyobrazić, aby nie szykowali się też do wstrzymania wyborów pod dowolnym pretekstem, przynajmniej w stanach demokratycznych („niebieskich“).

Tak czy inaczej będą usiłowali wybory sfałszować, ale po doświadczeniach z wyborów prezydenckich w 2020 roku będzie to dużo trudniejsze. Cyberpandemia, blackout, kolejny straszny wirus (Gates wygraża), katastrofa klimatyczna, zamach w stylu Twin Towers, katastrofa nuklearna…

Latem ma być gotowy traktat pandemiczny WHO ograniczający suwerenność państw. Międzynarodowe Ciało Negocjujące traktatu pandemicznego WHO ma się spotkać 1 marca, zapewne z gotowym projektem. Śledźmy ten proces. A to nie wszystko. Analitycy Rockefellera na pewno obmyślają coś, na co nie wpadnę ani ja, ani Wy.

Mafia globalna ma wiele możliwości zamachu. Nawiasem mówiąc wybory w Polsce też nie są przesądzone. Przesunięcie wyborów prezydenckich jakoś przeszło, o przesunięciu wyborów samorządowych mówi się od lat. Można to zrobić zmieniając ordynację, albo na chama.

Demokratyczna fasada Zachodu kruszeje w oczach, a spore segmenty ludności są gotowe zaakceptować rządy silnych ludzi, czy to z obecnego bandyckiego establishmentu, czy to świeżych, niezużytych populistów.

Jak widzimy, nie zanosi się na spokojny rok. Dlatego czujność jest wskazana. O wyzwaniach kryzysu gospodarczego, który już trwa, napiszę w następnym tekście.

Marcin Masny
https://www.czujny.pl

Komentarze 4 do “Burzliwy rok 2022”

 1. Włodek said

  To bardzo dziwne, że nie ma chętnych do komentowania treści zawartych w powyższym artykule.

  Wszelkie przewidywania, dyskusje i dywagacje (nawet te poparte informacjami z „najwiarygodniejszych” źródeł) wszystkich komentatorów aktualnej polityki państwowej, międzynarodowej oraz światowej, będą bezprzedmiotowe, jeżeli nie uwzględnią w swoich scenariuszach tego najistotniejszego, kiedy i z jaka siłą pęknie bańka spekulacyjna.

  Bo to, że „wybuchnie” jest nieuniknione, wystarczy przeanalizować krzywe wzrostu dodrukowywanego pieniądza w „światowych” gospodarkach (a w szczególności bilans USD).

  Problemy współczesnej polityki sprowadzają się właściwie do tego:
  – kiedy to nastąpi?, oraz
  – kto i jak jest na to „przygotowany?.

 2. Mike said

  @Włodek
  wystarczy przeanalizować krzywe wzrostu dodrukowywanego pieniądza w „światowych” gospodarkach.

  Jakieś szczegóły lub ewentualnie źródło tych krzywych.

 3. Włodek said

  Re. [2] Mike

  „US Inflation 1790-2015”
  [https://www.visualizingeconomics.com/blog/2016/6/1/us-inflation-1790-2015?rq=inflation]

  „Recent balance sheet trends” – „Total Assets of the Federal Reserve”
  [https://www.federalreserve.gov/monetarypolicy/bst_recenttrends.htm]

 4. TRAS said

  jeżeli jest już mowa o WRZEŚNIU 2019 (w sensie STARTU dojenia podatników USA)
  to w dniach 18-27 październik 2019 miały miejsce w WUHAN (siedziba Wuhan Virology Institute-WIH)
  2019 Military World Games
  .https://en.wikipedia.org/wiki/2019_Military_World_Games
  i wg opinii amerykańskich>
  tam nastąpił ‚atak’ wirusem zawanym później COVID-19, który jak już dzisiaj wiadomo jest hand-made czy man-made
  został stworzonym przez człowieka>za amerykańską kase vide słynny Fauci (+Daszak) .
  i tu jest artykuł -fachowca (bo pracował w US Fort Derrick>tam gdzie CIA ma laboratorium ‚biorweapon’ od zawsze’:
  Was Coronavirus a Biowarfare Attack Against China?
  .https://www.unz.com/article/was-coronavirus-a-biowarfare-attack-against-china/
  lub
  The Flying Pangolin (mrówkojad łuskowaty)
  .https://www.unz.com/article/the-flying-pangolin/
  https://www.unz.com/wp- content/uploads/2021/06/FlyingPangolinACanetti.pdf
  i tyle w przedmiocie sprawy
  bo klasyczna zasada: CIU BONO-CUI PRODEST czy FOLLOW MONEY a na nasze
  kasa misiu, kasa
  obowiązuje.
  I cała ‚PLANdemia’>bo została zaplanowana staranie żeby ‚oczyścić’ teren dla Great Resetu>albo Nowa Nornalność (w Polin to się nazywa Polski Ład) –
  przez USA-UN-NATO-EU-WB-IMF-BIS i sorosa+michnka.
  Ruski i Chinole>mają to w dupie!!! (sorry ale to nie jest antysemityzm)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: