Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

Rosja o dostawach amerykańskiego LNG: lepiej, gdyby Europa od razu przeszła na drewno

Posted by Marucha w dniu 2022-02-09 (Środa)

[Można też by palić tysiącami ton papieru, jakie produkują unijne pierdzistołki – admin]

Unia Europejska nie jest dziś w stanie całkowicie zastąpić rosyjskiego „błękitnego paliwa”, nie ma tak wielu możliwości, by znacząco zwiększyć import ciekłego gazu ziemnego (LNG) – powiedział Władimir Czyżow, ambasador Rosji przy Unii Europejskiej.

Komisja Europejska omawia USA i wieloma innymi krajami możliwość zwiększenia dostaw LNG do UE. Jednak Stany Zjednoczone „nie mogą” dostarczać gazu w ilościach, które pokryłyby wszystkie potrzeby wspólnoty, powiedział Czyżow w wywiadzie dla Sputnika.

Poza tym sektor gazowy w USA jest sprywatyzowany. Gdy ceny w Azji są wyższe, LNG trafia tam. Tak jak w zeszłym roku, kiedy do Europy docierało niewiele amerykańskiego gazu skroplonego – dodał.

Czyżow zauważył również, że dostawy LNG z Kataru i niektórych innych krajów są zakontraktowane „na lata” do przodu. Dlatego uważa on, że UE nie ma wielu możliwości, aby znacząco zwiększyć import LNG.

– Dzisiaj Unia Europejska fizycznie nie jest w stanie całkowicie zastąpić naszego gazu. Naprawdę łatwiej będzie jej od razu przejść na drewno opałowe, machając ręką na wszystkie swoje „zielone” zasady – powiedział.

Unia Europejska nie wyklucza nowych sankcji wobec Rosji w związku z sytuacją wokół Ukrainy, dlatego przygotowuje się do hipotetycznych odwetowych środków restrykcyjnych, monitorując m.in. rynek energii – poinformował pod koniec stycznia wysoki rangą urzędnik Komisji Europejskiej. Na tym tle KE ocenia scenariusze przerw w dostawach rosyjskiego gazu – dodał.

Unia Europejska jest w kontakcie ze Stanami Zjednoczonymi, Norwegią, Katarem, Azerbejdżanem, Algierią i innymi krajami w sprawie zwiększenia dostaw LNG – powiedział później szef unijnej dyplomacji Josep Borrell.

Kreml oświadczył, że Rosja zawsze nienagannie wywiązywała się ze swoich zobowiązań kontraktowych na dostawy gazu do Europy i nigdy nie dawała żadnych powodów, by wątpić w jej niezawodność.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 7 do “Rosja o dostawach amerykańskiego LNG: lepiej, gdyby Europa od razu przeszła na drewno”

 1. Holzgas

  .https://www.youtube.com/watch?v=KFwcsTo42IY

 2. Maverick said

  Przecież nowe komuszki z UNI sami doprowadzą do swojego końca.

  Coraz to mniej krajów do okradania jak Polin czy inne demoludy pod chazarskim zarządem.

 3. bryś said

  Holzgas jest super, ale ciężko sobie wyobrazić np. ogrzewanie 1,5 milionowego miasta, czy zastosowań w przemyśle. Nie wywalajmy otwartych drzwi. Mamy potężne złoża węgla, elektrownie, elektrociepłownie, całą infrastrukturę, jeszcze doświadczonych w ich obsłudze i budowie ludzi. Kolejny wypierdziany problem, znaczy się to ciągle ten sam problem, brak suwerenności i rzymska nadbudowa w naszej administracji.

 4. ? said

  Jak Polska sprokurowała wyższe ceny gazu dla całej Europy

  Posted on 11 października 2021 by cynik9

  Nie da się ukryć pewnej elegancji z którą rosyjscy szachiści zamatowali EU w gazie. Okazuje się że ma w tym swój udział także Polska. Zawsze twierdziłem że ruskich można nie lubić ale nigdy nie należy ich nie doceniać – nagminny błąd polskich i unijnych rusofobów.
  https://dwagrosze.com/2021/10/ceny-gazu/

 5. Marta said

  I ma rację, ponieważ cenowo gaz rosyjski nadal jest tańszy
  Analiza zakażeń, hospitalizacji i zgonów na C19 w Australii
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/02/analiza-zakazen-hospitalizacji-i-zgonow_8.html

  ——–
  To już N-ty raz ten link do zakażeń w Australii, przyczepiony bez sensu do innych tematów.
  I kolejny nick…
  Admin

 6. AlexSailor said

  Tam Rosjanie się wygłupiają.
  Po prostu w przypadku sankcji niech każą sobie płacić za gaz złotem a nie wydrukowanym papierem.

 7. ! said

  Ale dudasz coś tam podpisał rok temu o wykorzystaniu masy z drewna (czyli drzew) do celów energetycznych? Czyli jakich?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: