Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Liwiusz o Generał Surowikin radykalnie z…
  misio o Wolne tematy (83 – …
  błękitnyocean o Najbogatszy człowiek na ś…
  Olo o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  Olo o Generał Surowikin radykalnie z…
  Olo o Wygląda na to, że Rosja nie bę…
  bryś o Marokańczycy uczcili zwycięstw…
  bryś o Generał Surowikin radykalnie z…
  revers o Wolne tematy (83 – …
  NC o Polska dla Polaków
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  niepostepowyoszolom o Generał Surowikin radykalnie z…
  minka o Wolne tematy (83 – …
  Szczepan Zbigniewski o «Batalion Monako»
  ats42 o Najbogatszy człowiek na ś…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 625 obserwujących.

Amerykańscy żołnierze w Polsce… mają ewakuować swoich uchodźców z Ukrainy. Do nas może trafić nawet 5 mln Ukraińców. Wojna w trakcie igrzysk?

Posted by Marucha w dniu 2022-02-12 (Sobota)

Żołnierze z amerykańskiej 82. dywizji powietrznodesantowej zostali wyjątkowo skierowani na wschód, a nie na zachód Polski. Jak się okazuje, mają jedno zadanie – ewakuacja amerykańskich uchodźców z Ukrainy.

Z kolei według szacunków Pentagonu, w razie bardzo możliwej wojny Ukrainy z Rosją, do Polski może trafić do pięciu milionów (sic!) Ukraińców. Na Morze Czarne zaś wpłynęło ponad 30 okrętów rosyjskiej marynarki.

Według informacji Waszyngtonu, wojna na Ukrainie może rozpocząć się i zakończyć przed końcem zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie. Informację o tym podało CNN powołując się na źródła w wywiadzie amerykańskim. Choć Kreml zaprzecza, to taka ewentualność jest bardzo realna. Pamiętamy bowiem, że podobny manewr zastosowano w Gruzji, co było PR-owo skuteczne. Świat wówczas emocjonuje się zawodami, niż agresją zbrojną.

– Oficjele USA oczekują okropnej, krwawej kampanii, która rozpocznie się dwoma dniami bombardowania i walki elektronicznej, po czym ma dojść do inwazji z możliwym celem zmiany władz – podał na Twitterze reporter publicznej telewizji PBS Nick Schifrin. Dodał, że prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin już miał wydać decyzję w tej sprawie.

Jeśli chodzi o Polskę, można założyć, że wojna nie obejmie naszego terytorium. USA jasno zakomunikowało, że nie zamierza wkraczać na terytorium Ukrainy. Ponadto żołnierze amerykańskiej 82. dywizji powietrznodesantowej – których wyjątkowo rozlokowano nie na zachodzie, ale na południowym wschodzie Polski – mają za zadanie zajmować się właśnie obywatelami USA, którzy opuszczą Ukrainę.

Według wcześniejszych komunikatów Waszyngtonu, który zachęcał swoich obywateli do niezwłocznego opuszczenia Ukrainy, USA nie będą prowadzić ewakuacji z tego kraju i Amerykanie muszą opuścić terytorium państwa na własną rękę.

Nie wiadomo jednak, jaką postawę przyjmą amerykańscy wojskowi, gdyby jednak konflikt rozlał się także na terytorium Polski.

Co dla nas istotne, w razie wojny na Ukrainie – która jest bardzo prawdopodobna – pojawi się ogromna rzesza uchodźców. Wyliczenia Pentagonu mówią o fali liczącej 1-5 mln Ukraińców. Z pewnością niemała część, jeśli nie większość, będzie kierować się do Polski.

I muszę zaznaczyć, jakkolwiek – delikatnie mówiąc – nie darzę sympatią ani państwa ukraińskiego ani przekonań polityczno-społecznych wśród Ukraińców zamieszkujących głównie zachodnią część tego państwa, tak niestety będą to uchodźcy i będziemy mieli faktycznie obowiązek nie tylko prawny, ale i moralny, aby w jakiś sposób przez określony czas zająć się tymi ludźmi jako państwo.
[Najlepiej zapędzić ich do kopania dołów i wypełniania ich wapnem – admin]

Poza Amerykanami i Ukraińcami, terytorium tego państwa mają opuścić Kanadyjczycy po wezwaniu ich władz.

– Wzywam wszystkich Kanadyjczyków znajdujących się na Ukrainie do uczynienia wszystkiego co niezbędne, by niezwłocznie wyjechać. Od pierwszego lutego przekonywaliśmy Kanadyjczyków, by unikali wszelkich podróży na Ukrainę ze względu na rosyjskiej zagrożenie i ryzyko konfliktu zbrojnego. Prosiliśmy również znajdujących się na Ukrainie Kanadyjczyków, by wyjechali, dopóki są dostępne komercyjne środki transportu – podała w komunikacie szefowa MSZ Kanady Melanie Joly.

Na Ukrainie żyją również Polacy. Switłana Zajcewa-Wełykodna z odeskiego oddziału Związku Polaków na Ukrainie powiedziała, że „wiele osób pyta nas, czy powstają plany ewakuacji, z wieloma osobami jesteśmy w stałym kontakcie”. Zaznaczyła także, że osoby starsze „wykluczają” opcję wyjazdu z tego kraju.

– Pan premier Mateusz Morawiecki powiedział na spotkaniu w Kijowie, że jeśli sytuacja będzie rozwijała się negatywnie, Polska jest gotowa nas przyjąć, i to naprawdę ma dla nas ogromne znaczenie, ponieważ wiemy, że jest na świecie miejsce, gdzie w razie potrzeby ktoś się nami zaopiekuje – dodała. Według ostatniego spisu ludności, na Ukrainie żyje 144 tys. Polaków. Maria Siwko z Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie powiedziała, że plany ewakuacji Polaków z Ukrainy „nie istnieją”.

Tymczasem militaryzacja regionu postępuje. Dziś poinformowano o wpłynięciu ponad 30 okrętów rosyjskiej marynarki na Morze Czarne. Oficjalnie mają wziąć udział w ćwiczeniach z obrony Krymu. Ponadto rosyjskie MSZ poinformowało, że „obawiając się możliwych prowokacji reżimu kijowskiego bądź krajów trzecich podjęliśmy decyzję o pewnej optymizacji rosyjskich placówek zagranicznych na Ukrainie”.

Dominik Cwikła
https://prawy.pl

Komentarze 22 do “Amerykańscy żołnierze w Polsce… mają ewakuować swoich uchodźców z Ukrainy. Do nas może trafić nawet 5 mln Ukraińców. Wojna w trakcie igrzysk?”

 1. WakeUp said

  Raczej mi się nie wydaje aby Putin złamał słowo dane XINOWI i zaatakował wcześniej niż po igrzyskach

  Oficjalne dane z USA pokazują, że szczepionki C19 są 49 razy bardziej niebezpieczne niż szpryce przeciw grypie? cz1
  https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/02/oficjalne-dane-z-usa-pokazuja-ze.html

 2. osoba prywatna said

  I jednym i drugim trzeba jasno zakomunikować:

 3. PolishPolackski said

  „że wojna nie obejmie naszego terytorium”

  Nie?
  A sfrustrowani hieroje banderowscy, którzy potrafią walczyć WYŁĄCZNIE z kobietami i dziećmi, cóż będą w Polsce robić, jak tu uciekną?

 4. Marek said

  Wojna to jest w mediach dla baranów, którzy maja srac ze strachu i pluć na ruskiego luda.

 5. osoba prywatna said

  MSZ Izraela ogłosiło ewakuację rodzin dyplomatów oraz Izraelczyków, którzy pracują w ambasadzie w Kijowie jako personel. Podobne decyzje podjęły władze Norwegii, Łotwy czy Czarnogóry.
  https://kresy.pl/wydarzenia/izrael-ewakuuje-z-ukrainy-rodziny-dyplomatow-i-czesc-personelu-ambasady/

 6. tras said

  re1: WakeUp-cepie OBUDŹ się albo wytrzeźwiej.
  ‚Raczej mi się nie wydaje aby Putin złamał słowo dane XINOWI i zaatakował wcześniej niż po igrzyskach”
  ten piździelski sposób braku myślenia>GROTESKA.
  A po cholerę miałby Putin cokolwiek atakować??

 7. Wojna USA z Rosją trwa od dawna

  tyle, że nikt tego nie zauważył, wojan o Stream 2. Aby zrozumieć znaczenie i powody tej wojny, przypominam podstawy:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  Co prawda w Waszyngtonie i Moskwie są u władzy sami swołocze, ale to nie są żadne durnie, dlatego jest rzeczą nieowyobrażalną, aby do wojny doszło. Rosja ma dostatecznie dużo fachowców i swoich agentów w Kijowie, że nie powinno jej sprawiać trudności zorganozowanie kolejnego Majdanu, ostatniego legalnego prezydenta Ukrainy mają zresztą u siebie.

  Propaganda wojenna jest jedynie potrzebna bandzie, którą władze okupacyjne wyznaczyły do odgrywania roli rządu dla Polaków, tym razem tę rolę pełni PiS ze wspólnikami, słownictwo wojenne potrzebuje ta banda aby ukryć przed społeczeństwem swe przestępstwa i rabunek dokonany przez obcych a jedynie w niewielkiej części przez chołotę z PiS i wspólników.

  Jeszcze raz dla otrzeźwienia z rauszu wojennego, Polska jest elementem składowym globalnego imperium

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/globa/

  jednakże rola USA jako policjanta przeminęła, to powinno powoli docierać do świadomości. Polska znalazła się na Jedwabnym Szlaku w nowej strukturze imperium. Ale nawet to nie jest takie ważne, koledzy środowisk wielkiego kapitału w ChRL przygotowali piękną „baśń o pandemii”, niewielu czytelników ma wyobrażenie co dla nich w tym projekcie przygotowano, wojna na Ukrainie, to byłby przejaw łaski boskiej, ale na to nie można liczyć. Ale o tym już była parę razy mowa.

 8. Asgard said

  Ci „Kanadyjczycy” to zapewne potomkowie banderowców, którzy tam znaleźli schronienie po ll wojnie.

 9. Lily said

  „Ukraincy beda „NOWa elita” w Polsce”.
  .Jaroslaw G.

 10. gnago said

  Eeee którzy bo połowa to rebelianci z Noworosji, narodowości rosyjskiej . Połowa robi w Rosji, a połowa w Polsce

 11. Maverick said

  Dojdzie kiedyś do tego że ci Amerykańscy żołnierze nie będą mieli możliwości powrotu do kraju, gdy załamie się dolar i ekonomia a wszystko na to wskazuje.
  Scenki bezdomnych w wielu miastach to już codzienność. Rozsiani po świecie w 800 różnych krajów czasami nawet bardzo wrogim Ameryce, zostaną pozbawieni powrotu no chyba że na własną rękę.

 12. Maverick said

  w 800 różnych bazach nie krajach. Powinno być.

 13. Lily said

  Zach media INFORMOWALY.

  „PiS ZAPEWNIA amerykanskiej armii,
  dach nad glowa i utrzymanie”.

  Ale pamietac Nam trzeba,ze „UKLAD / SOJUSZ jednokierunkowy” rzadzach w Polsce, do rzadzacych USA WYTYCZYL Ktos Inny,
  urodzony w Polsce.

 14. Piskorz said

  re 12…no tak, bo w samych Włoszech jest ich ponad 80.

 15. Olo said

  Czy to prawda, że może wrócić dokwaterowanie? Jak ktoś ma za duży metraż, a mieszka sam, to państwo może mu dokwaterować rodzinę wojennych uchodźców, np. z Ukrainy.

 16. Olo said

  Okupant sam się neutralizuje.

  https://wiadomosci.wp.pl/amerykanscy-zolnierze-wpadli-do-jeziora-na-mazurach-6736856708909888a

 17. NyndrO said

  A propos plagi bezdomności w usa, ale też traktowania bezdomnych przez usa, proszę luknąć na kanał invisible people na yt.

 18. Wiktor said

  Rosja nie zamierza atakować, ale jest zmuszona odparcia prowokacji i także nie pozwoli aby cała machina banderowska uderzyła w Donieck i Ługańsk. Rosja dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że gdy banderowcy przejmą te tereny, to będzie ludobójstwo na masową skalę. Rosjanie mieszkający DRL i ŁRL zostaną unicestwieni. Musimy pamiętać, że cała polityka USA, Zachodu i takich marionetek jak Polska i kraje nadbałtyckie w ostatnich latach miała na celu uczynienie z Ukrainy państwem antyrosyjskim. Rosjanie a także Personel Sił Zbrojnych w pełni popiera prezydenta Putina. Rosjanie zdają sobie sprawę z tego, że nie chce amerykańskich wyrzutni pod Smoleńskiem czy Charkowem. Nie da się wycofać dalej, za… Moskwę?. Dlatego Rosja postawiła na dialog na szeroką skalę i demonstruje swoje zdolności militarne. Rosja nikomu nie grozi. Rosja nikomu ziemi nie zbiera i nie ma pretensji terytorialnych. Siergiej Wiktorowicz Ławrow – rosyjski polityk i dyplomata(99% polityków na świecie, to by mogła mu kawę podawać!). Jasno się wyraził, ze Rosja nie chce żadnej terenów aneksować, czy wojny. Ale USA, czy Zachód jest głuchy i ślepy na to co mówi Rosja.

 19. revers said

  Jankesi wycofali dzis wczesnym rankiem swych obserwatorow z OBWE, pozostali tylko europejscy obserwatory ktorzy prawdopodobnie pojda sladem janksskich sygnalistow. A jest tez historyczna okazja bo 12 lutego 2015 podpisano Minskie Umowy II, jest co zerwac i pogrzebac na zawsze.

  https://www.reuters.com/world/us/us-staff-osce-begins-pullout-donetsk-eastern-ukraine-2022-02-13/

  https://www.radiohochstift.de/nachrichten/nrw-und-die-welt/detailansicht/usa-verlegen-weitere-3000-soldaten-nach-polen-2.html

  Co jak co, ale przerzucone z Niemiec na lotnisko Rzeszow-Jesnionka helikoptery UH60 Black Hawk i V-22 „Osprey” (CV-22B) sa typowo ofensywnymi helikopterami.

  Helikoptery Osprej, przez zmienne w rotacji w poziomie i w pionie smigla sa uzywane do typowo zwiadowczych i zadan specjalnych na tylach wrogach. Do tego ok 2 tys komandosow z 82 powietrzno desantowej dywizji us army.

 20. Voodoosch said

  Nie bedzie zadnej otwartej wojny. Co najwyzej Putin powpuszcza zielone ludziki, a oficjalnie bedzie stac przy granicy. Wojna, tak jak strszeczna pandemia jest tylko w tv i na tym sie skonczy.

  ——
  Co to są owe zielone ludziki?
  Admin

 21. Andzia said

  Koncerny zbrojeniowe muszą zarobić, bo produkcja w toku a zapasy zalegają magazyny.. Potem my będziemy płacić, bo nie kaczor i morawer. Oni na tych interesach też zarabiają..

 22. minka said

  Przerzut amerykańskich wojsk do Polski. W Mielcu rozbijają swoje koczowisko

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: