Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  bryś o Wolne tematy (83 – …
  jasiek z toronto o Najbogatszy człowiek na ś…
  Szczepan Zbigniewski o Jak wymyślono naród żydowski?…
  Szczepan Zbigniewski o Noc Listopadowa czy „burd…
  Halifax o Dlaczego szkoły nie eduku…
  errorous o Sterowanie nacjonalizmami
  errorous o Wolne tematy (83 – …
  Ramirez o Sterowanie nacjonalizmami
  Boydar o List z Moskwy do polskich…
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  koza o Jak wymyślono naród żydowski?…
  coco o List z Moskwy do polskich…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
  revers o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Incydent z okrętem podwodnym USA na rosyjskich wodach

Posted by Marucha w dniu 2022-02-13 (Niedziela)

Dziś o 10.40 czasu moskiewskiego (8:40 czasu polskiego) w rejonie ćwiczeń Floty Pacyfiku u wybrzeży kurylskiej wyspy Urup zauważono amerykański okręt podwodny typu Virginia.

Amerykański atomowy okręt podwodny zignorował żądanie opuszczenia rosyjskich wód terytorialnych i opuścił je po zastosowaniu „odpowiednich środków” – poinformowało rosyjskie Ministerstwo Obrony.
Zgodnie z dokumentami dotyczącymi ochrony granicy państwowej Federacji Rosyjskiej w środowisku podwodnym, załoga fregaty Floty Pacyfiku Marszałek Szaposznikow zastosowała odpowiednie środki.

Amerykański okręt podwodny użył samobieżnego symulatora do rozgraniczenia celu na radarowe i akustyczne urządzenia kontrolne i opuścił rosyjskie wody terytorialne z maksymalną prędkością – przekazał resort.

Do załogi statku wysłano wiadomość w języku rosyjskim i angielskim: „Znajdujecie się na rosyjskich wodach terytorialnych. Natychmiast wypłyńcie na powierzchnię!” – ale amerykański okręt podwodny zignorował to żądanie.

Załoga rosyjskiej fregaty Marszałek Szaposznikow skorzystała z „odpowiednich środków” zgodnie z wytycznymi dotyczącymi podwodnej ochrony granic. Amerykański okręt podwodny użył samobieżnego symulatora, aby na podstawie kontroli radarowej i akustycznej rozgraniczyć cel i odpłynął z maksymalną prędkością.

Oddział okrętów Floty Pacyfiku kontynuuje ćwiczenia i monitoruje środowisko podwodne, aby zapobiec naruszeniom granicy państwowej. W związku z incydentem Ministerstwo Obrony wezwało attaché wojskowego przy ambasadzie USA w Moskwie.

Nota protestu dla USA

Ministerstwo Obrony Rosji przekazało attaché wojskowemu USA notę w związku z naruszeniem rosyjskich wód terytorialnych przez amerykański okręt podwodny.

„12 lutego przedstawicielowi Biura Attaché Wojskowego do Spraw Obronnych Ambasady USA w Moskwie w Głównym Dyrektoriacie Międzynarodowej Współpracy Wojskowej Ministerstwa Obrony Rosji została przekazana nota w związku z naruszeniem granicy państwowej Federacji Rosyjskiej przez okręt podwodny Marynarki Wojennej USA” – przekazało Ministerstwo Obrony.

Resort zaznaczył, że przedstawiciel Departamentu Obrony USA został poinformowany, że działania amerykańskiego okrętu podwodnego zostały uznane za rażące naruszenie norm prawa międzynarodowego.

Prowokacyjne działania okrętu podwodnego USA stanowiły zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Federacji Rosyjskiej. Rosyjskie Ministerstwo Obrony nalega, aby USA podjęły środki w celu uniknięcia podobnych sytuacji w przyszłości – podkreśliło ministerstwo.

Dodano, że „rosyjskie ministerstwo obrony zastrzega sobie prawo do podjęcia wszelkich możliwych środków na swoim morzu terytorialnym w celu zapewnienia bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej”.

Nuklearne okręty podwodne rakietowo-torpedowe klasy Virginia są w służbie Marynarki Wojennej USA od 2004 roku. Okręt ma wyporność ok. 7 925 ton i rozwija średnią prędkość ponad 25 węzłów. Uzbrojenie okrętu stanowią pociski Tomahawk w różnych konfiguracjach oraz torpedy Mk.48 ADCAP.

https://pl.sputniknews.com

Komentarzy 8 do “Incydent z okrętem podwodnym USA na rosyjskich wodach”

 1. gd-ap said

  Przypłynął z misją ewakuacji amerykańskich obywateli. Zapewne. Nie inaczej. Pokojowa wizyta. Chcieli wymienić się książkami.

 2. NC said

  „Amerykański okręt podwodny użył samobieżnego symulatora do rozgraniczenia celu na radarowe i akustyczne urządzenia kontrolne…”

  Co to miało znaczyć w języku polskim?

 3. Maverick said

  Tucker Carlson to tylko głos rozsądku w amerykańskich mediach. Ciekawe jak długo kabalarze będą mu na to pozwalać?

 4. Mietek said

  Do NC, W języku wojskowym, została użyta przez Rosjan bomba akustyczna, to tak jakby ktoś siedział w metalowej beczce, i dostał uderzenie żelaznym młotem, po takim łomocie można nawet zostać głuchym.

 5. bryś said

  NC – zostawili jakąś maszynerię która miała oszukać Rosjan, (symulując okręt brzęcząci poruszając się, oraz dając obraz na radarze, jak flary np.) i zwiali.

 6. Ad. 5

  zostawili jakąś maszynerię która miała oszukać Rosjan, (symulując okręt brzęcząci poruszając się, oraz dając obraz na radarze, jak flary np.) i zwiali.

  W Rosji już pewnie intensywnie wypracowują metodę zaradczą na następną taką okoliczność. 🙂

 7. Jack Ravenno said

  Torpeda pozoracyjna – wabik

 8. NC said

  Re 4: Jacy Rosjanie? To „amerykański okręt podwodny użył samobieżnego symulatora, itd.”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: