Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  marcinxw o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Boydar o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Dekompozycja

Posted by Marucha w dniu 2022-02-14 (Poniedziałek)

To jest ponoć najpotężniejszy człowiek na świecie…

To słowo znane jest jeszcze z czasów II Rzeczypospolitej, kiedy po śmierci Józefa Piłsudskiego obóz piłsudczykowski zaczął się rozpadać. Ponieważ ideałem Naczelnika Państwa Jarosława Kaczyńskiego jest przedwojenna sanacja, to nic dziwnego, że w jej naśladowaniu musiało dojść również do etapu dekompozycji.

Nie tylko wewnątrz obozu „dobrej zmiany”, nie tylko ze względu na strategiczne partnerstwo niemiecko-rosyjskie, które jak dotąd funkcjonuje, jak w zegarku, ale również dlatego, że od roku 2016 Niemcy prowadzą przeciwko Polsce wojnę hybrydową – aktualnie pod pretekstem praworządności.

W tej wojnie wykorzystane są już wszystkie instytucje Unii Europejskiej, z Komisją Europejską i Europejskim Trybunałem włącznie. Możemy przekonać się o tym właśnie teraz, kiedy – mimo protestów z polskiej strony, że kara za kopalnię „Turów” jest „bezprawna” – Komisja Europejska właśnie oświadczyła, iż potrąciła sobie te 70 mln euro z pieniędzy, jakie teoretycznie należały się Polsce z tytułu Funduszu Odbudowy.

Skłoniło to Wielce Czcigodnego europosła Adama Bielana do wysunięcia pomysłu, by Polska z tego Funduszu w ogóle zrezygnowała. Wywołało to w Sejmie wściekłe ataki ze strony obozu zdrady i zaprzaństwa, co wzbudza podejrzenia, że skóra na niedźwiedziu mogła już zawczasu zostać podzielona. A przecież te 70 mln euro to nie wszystko, bo licznik codziennie wybija milion euro z tytułu drugiej kary za zwlekanie z nakazanym przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości rozpędzeniem Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Od października uzbierało się już tego całkiem sporo; do połowy lutego może to być już około 120 mln euro, a końca nie widać.

Wprawdzie prezydent Duda przedstawił projekt obliczony na to, by wilk był syty i owca cała, to znaczy – zastąpienia Izby Dyscyplinarnej Izbą Odpowiedzialności Zawodowej, ale sędziowie z antyrządowej partii „Iniuria” już ten pomysł wyśmiali, wyjaśniając, że nie tyle chodzi o Izbę, co o to, że w Sądzie Najwyższym i w innych zasiadają sędziowie „nielegalni” tzn. rekomendowani przez „nową” Krajową Radę Sądownictwa.

Na domiar złego środowisko skupione wokół ministra sprawiedliwości deklaruje, że prezydenckiego projektu nie poprze, co oznacza, że może on podzielić los „lex konfident”, która została odrzucona m.in. przy pomocy 24 głosów obozu „dobrej zmiany”. Jeśli tedy Polska ma nie zostać puszczona w skarpetkach, to nie ma rady – będzie musiała się ugiąć, rozpędzić Izbę Dyscyplinarną, żeby już całkiem nie demolować finansów państwowych, no i oczywiście pogodzić się z tym, że co upadło, to przepadło – bo Komisja Europejska z pewnością wykorzysta precedens „Turowa” i potrąci sobie nabite przez licznik kary z resztek Funduszu Odbudowy i z tego, co tam jeszcze zostanie.

Na to wszystko nakłada się w dodatku sprawa zbrodniczego „Pegasusa”, do którego w charakterze ofiary usiłował podłączyć się pan Hołownia, ale kanadyjska firma jego kandydaturę na męczennika odrzuciła. Obóz zdrady i zaprzaństwa domaga się powołania sejmowej komisji śledczej, ale wszystko zależy od Wielce Czcigodnego Pawła Kukiza, który gotów jest poprzeć powołanie tej komisji pod warunkiem, że zostanie jej przewodniczącym. Oprócz niego miałoby być jeszcze dwóch wiceprzewodniczących; jeden z obozu zdrady i zaprzaństwa, a drugi – z obozu „dobrej zmiany”.

Kiedy badane byłyby przypadki inwigilacji w czasach rządów Donalda Tuska i Ewy Kopacz, to pracami komisji kierowałby wiceprzewodniczący z „dobrej zmiany”, a kiedy badane byłyby przypadki inwigilacji przez „dobrą zmianę”, to przewodniczyłby wiceprzewodniczący z obozu zdrady i zaprzaństwa. Wielce Czcigodny poseł Pupka wolałby jednak na stanowisko przewodniczącego tej komisji wysunąć pobożnego posła Jarosława Gowina, który po powrocie z kuracji już nie może się doczekać, by Naczelnikowi Państwa zadać dzięgielu, ale na wszelki wypadek sam przezornie wysuwa kandydaturę Wielce Czcigodnej pani Sroki.

Tymczasem po skrytykowaniu przez samego Naczelnika Państwa „Polskiego Ładu” już nie podoba się on tak bardzo nawet rządowej telewizji, ale to jeszcze nic, bo wszyscy czekają na przetasowania w rządzie. Swoją dymisję na wypadek odrzucenia „lex konfident” zapowiadał pan minister Niedzielski, ale głównym kozłem ofiarnym jak na razie został pan Kościński, który był ministrem finansów.

Biuro Polityczne PiS podobno rozważa różne kandydatury, np. Pawła Nowaka, którego nominacja na to stanowisko oznaczałaby moim zdaniem, że wojskówka ponownie przejmuje kontrolę nad sektorem finansowym. Fałszywe pogłoski nie omijają nawet premiera Morawieckiego – że to niby ma zostać prezesem NBP. Byłaby to już prawdziwa wisienka na torcie. Coś może być na rzeczy, bo podczas skromnej uroczystości z okazji 3 rocznicy śmierci b. premiera Jana Olszewskiego, fotografowie uchwycili moment, gdy podczas wymiany zdań z Antonim Macierewiczem, premier Morawiecki wprost przeszył go na wylot wzrokiem. Wygląda na to, że Antoni Macierewicz musiał przekazać mu jakiś niedobry komunikat, skoro tak to pana premiera wzburzyło.

Jakby tego było mało rośnie napięcie w związku z sytuacją na pograniczu rosyjsko i białorusko- ukraińskim. Zimny ruski czekista knuje coraz to nowe spiski przeciwko suwerennej Ukrainie, a ich plany natychmiast „wyciekają” do Amerykanów, którzy przedstawiają je opinii publicznej, podobnie jak to było z rewelacjami na temat broni masowej zagłady, posiadanej przez Saddama Husajna. Wtedy okazało się, że to były fakty prasowe, ale teraz, to co innego; teraz to chyba wszystko naprawdę. Toteż Amerykanie wysyłają na Ukrainę broń, a w ich ślady truchcikiem podąża Polska, przekazując Ukrainie amunicję i uzbrojenie za darmo. Na szczęście nie wpłynie to na zdolność bojową naszej niezwyciężonej armii – a przynajmniej tak uważa się w kręgach zbliżonych do Ministerstwa Obrony.

W dodatku Wielka Brytania znowu zaoferowała Polsce – Ukrainie też – sojusz, podobnie jak w roku 1939 i 1945. Jak widzimy, niepokojących analogii jest całkiem sporo, więc nic dziwnego, że prezydent Macron nie chcąc, by Francja została z tej walki o pokój wymiksowana, odbył 5-godzinną rozmowę z czekistą Putinem, który jednak nawet go ofuknął, jako że wcześniej dogadał się z Chińczykami, co pozwoliło mu przerzucić na Białoruś dywizje syberyjskie.

Niemiecki kanclerz Scholz podczas konferencji prasowej z prezydentem Józiem Bidenem pławił się w ogólnikach, a na pytania o losy gazociągu Nord Stream 2 udziałał odpowiedzi wymijających, podczas gdy prezydent Biden oświadczył, że jeśli Rosja zaatakuje Ukrainę, to będzie to koniec Nord Stream 2. Co to konkretnie oznacza – nie wiadomo – ale cokolwiek by to konkretnie nie oznaczało, świadczyłoby o dekompozycji również wewnątrz NATO.

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl

Komentarzy 6 do “Dekompozycja”

 1. Roman B said

  Uważam, że my Naród nie powinniśmy specjalnie dziwić się, że stajemy się coraz bardziej śmieszni z racji swojej dezorganizacji, lub braku organizacji (razem z naszymi włodarzami) w odbiorze międzynarodowym całkowicie bezsilni. Dochodzi nawet do tego, że pilotującymi trójstronny format pomocy o znamiennych inicjałach UPA są sami Ukraińcy a polski rząd, cieszy się z tego towarzystwa jak dzieci… Polacy (oczywiście chodzi kunszt taktyki wojennej „Naczelnika” Kaczyńskiego) pchają swój brudny nos wprost w palenisko rozgrzanego pieca. W najgorszym przypadku ten nos zostanie przypalony… Jako żywo znikąd nie widać rozsądku. Czy to władza, czy opozycja to samo ciężkie schorzenie psychiatryczne kwalifikujące się do zakładu zamkniętego?

 2. plausi said

  Osgood Fielding III

  Co prawda aktor grający rolę prezydenta USA przypomina nam coraz bardziej komika grającego Osgooda z filmie „Pół żartem, pół serio ”, nigdy by nam nie przyszło na myśl, że ten komik decyduje o czymkolwiek, nawet o zmianie tzw. pampersa chyba nie.

  Jaki „fotografowie uchwycili moment” może być zabawne n.p. w Cannes, ale jeśli to dotyczy trzeciorzędnych komików jak Morawiecki czy Macierewicz, to jest to zupełnie bez znaczenia, ale Michalkiewicz musi zamieścić parę plotek, żeby tekst był płynniejszy.

  „Niemiecki kanclerz Scholz … pławił się w ogólnikach … cokolwiek by to konkretnie nie oznaczało”, ano interesy RFN i Rosji są z reguły przeciwne tym USA.

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/17/texnc/#WojEur

  tym bardziej, że RFN jest nadal przez USA i W.Brytanię okupowany.

  Sytuacja Polski nie może być gorsza, skoro „Wielka Brytania … zaoferowała Polsce (ten sam) sojusz (co) w roku 1939 i 1945 ”, na szczęście dla W.Brytanii w Polsce znowu zarządza ta sama sanacja co 1939, to i pewnie Polacy wykażą tę samą mądrość polityczną co w latach 30-tych, ale swą mądrość przecie zgarniają garściami od polskiej „szlachty jerozolimskiej”.

  https://marucha.wordpress.com/2022/02/13/poruszajace-slowa-benedykta-xvi/#comment-992182

 3. Zgodnie z tradycją jest komu w Polsce komentować rzeczywistość, niektórzy potrafią nawet z dowcipem, zwłaszcza jeśli można na tym zarabiać.

  A czy jest komu zebrać się do sposobów naprawy Polski obmyślenia, ogłoszenia i z nimi pójścia do wyborów po rząd nad krajem?

  Oczywiście, że takie próby są przechwytywane i ośmieszane, ale czy My Ludzie Dobrej Woli mamy przestać próbowć zorganizować się nie tylko na nocne Polaków rozmowy, ale i dzienne działania?

  Bądźmy jak te ruskie czołgi, co to nie gniotsa i nie łamiotsa i próbujmy do skutku.

  Na przykład zapoznając się z pomysłem Ruchu Dekolonizacji Polski, pomagając go ulepszyć i gdy dość dobry będzie w zamyśle – włączając się do niego by wcielić dobry zamysł dobrym działaniem:

  Ruch Dekolonizacji Polski

 4. plausi said

  ”Wolna Polska” „Pół żartem, pół serio ”

  Już przed laty usiłowaliśmy uświadomić czytelnikom starą mądrość Indian o koniu:

  https://marucha.wordpress.com/2018/08/20/upadek-polskiej-mysli-politycznej/#comment-776009

  ale większość chce się jednak dać wyszczepić, godnym szczególnego zaufania:

  https://marucha.wordpress.com/2022/02/13/poruszajace-slowa-benedykta-xvi/#comment-992182

  „Panie, to przecie ślachta, to wiedzą co robić”, z nami, i ci wiedzą, więc przed Polakami ta sama przyszłość:

  https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/jak-zrobic/

  i tylko potulnie założyć maskę na mordę:

  https://pppolsku.files.wordpress.com/2020/08/pandemiafalszywa.png?resize=500,500

 5. „W tej wojnie wykorzystane są już wszystkie instytucje Unii Europejskiej, z Komisją Europejską i Europejskim Trybunałem włącznie. Możemy przekonać się o tym właśnie teraz, kiedy – mimo protestów z polskiej strony, że kara za kopalnię „Turów” jest „bezprawna” – Komisja Europejska właśnie oświadczyła, iż potrąciła sobie te 70 mln euro z pieniędzy, jakie teoretycznie należały się Polsce z tytułu Funduszu Odbudowy.”
  ___________________

  Pytanie retoryczne:

  Dlaczego żydowski reżim IIIRP w ramach rekompensat i wyrównywania strat nie potrąci sobie ze składki, którą IIIRP odprowadza do budżetu UE (75% wpływów z podatku VAT odprowadzamy do UE)?

  Tragiczny „Bilans kosztów członkostwa Polski w UE” – https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/01/23/tragiczny-bilans-kosztow-czlonkostwa-polski-w-ue/

 6. tras said

  dekompozycja dekompozycją
  ale faktem jest:
  piszjednoczoneprawiczki aka patrioci pod wodzą Kaczora czy Moravera czy Maciarewicza
  są do ‚odstrzelenia’ tak tak ‚odstrzelono’ Merkel w bundesrepublik
  i zleceniodawcy ‚odstrzelenia’ to nasz najważniejszy sojusznik-gwarant wszystkiego-czyli SZAP czyli Jankesi (z ‚niewielką’ pomocą Izraela-to w kwestii Pegasusa).
  Zapewniam p. Michalkiewicza>Kościński (ten z londoncity) w ŻADNYM przypadku nie jest ‚OFIARĄ” – jako, że gostek z sfer bankowych (London City) to ten gostek wie więcej- np. to że pispatrioci+są do ‚odstrzelenie’ a konfederacja-w ramach collateral damage-TYŻ
  i Kościński się czujnie EWAKUOWAŁ do LondonCity.
  A co naszej nagłej ‚miłości’ do Angoli to p. Michalkiewicz niezbyt starannie śledzi lokalną ‚politykę’
  bo od września 1996 Polska ma podpisany TRÓJSTRONNY pakt ‚obronny’: UK-Polin-Ukraina
  .https://www.independent.co.uk/news/world/britain-ukraine-and-poles-make-pact-on-defence-1362656.html
  podpisany z strony Polin-przez rząd Cimoszewicza
  i stąd jeżeli p. Michalkiwiecz pisze, że w miejsce Kościńskiego przychodzi Nowak ‚z wojskówki’-to obojętne>będzie ‚kończył’ w London
  a przy okazji>
  dzisiaj Sasin jest w USA-Wallstreet- ws stricte Polskiego Ładu>część Great Resetu Szwaba w ‚częsci’>’Environmental, Social and Governance’
  -to jest rozumiem część „DEKOMPOZYCJI’
  ale
  wracając do UK-Maciarewicza-Moravera
  to nie kto inny jak Maciarewicz-Waszczykowski-Moraver mając błogosławieństwo naczelnika państwa:
  UK and Poland meet for security and defence talks (12.10.2017)-to w ramach ‚przygotówki’
  https://www.gov.uk/government/news/uk-and-poland-meet-for-security-and-defence-talks
  ‚Boris Johnson and Sir Michael Fallon hosted Foreign Minister Witold Waszczykowski and Defence Minister Antoni Macierewicz in London.
  to papier rządowy Her Majesty Gov.!!!
  a finalizacja
  Theresa May Announces Landmark Defence Co-Operation With Poland (21.12.2017)
  https://www.forces.net/news/theresa-may-announces-landmark-defence-co-operation-poland
  ‚As part of the summit, Theresa May is expected to announce a new joint UK-Poland Treaty on Defence and Security Co-operation.
  The only other European Union country to have such a treaty with the UK thus far is France.(!!!!)
  The UK will provide £5 million for the project, with Poland expected to contribute a similar amount.(przejęliśmy finansowanie Biełsatu m.in)
  .
  DEKOMPOZYCJA – całą parą
  i jeszcze ten cholerny Putin>’jako że wcześniej dogadał się z Chińczykami, co pozwoliło mu przerzucić na Białoruś dywizje syberyjskie’
  to pisane ‚na trzeźwo czy po pijaku’?? Jakie ‚dywizje syberyjskie’??jest XXI wiek
  Już niejaki Bernard Law Montgomery, 1st Viscount Montgomery of Alamein powiedział (w trakcie posiedzenia Izby Lordów):
  Ruskich nie atakować lądem a Chin-morzem
  i nawet jeżeli inny angol-Lord Ismay (1szy szef Nato) powiedział (ws NATO):
  ‚Keep the Russians out, the Americans in, and the Germans down.’
  no i Putin dogadał się z Chinolami
  a my jesteśmy w CIEMNEJ DUPIE (i się urządzamy)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: