Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Józef Bizoń o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Irmina Blad o O paranoi giedroyciowych i bar…
  osoba prywatna o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Boydar o Transmutacja biologiczna – ską…
  JackTheCrasher o Wolne tematy (08 – …
  bryś o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  brys o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Czytelnik z Północy o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Krystian Szeliga o O paranoi giedroyciowych i bar…
  Anucha o Ukraina na skraju przepaści! M…
  Anucha o „Hiszpańscy” nurkowie na…
  Sudbina Srba o Wolne tematy (08 – …
  Anucha o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  Kojak o UE chce „położyć łapę” na lasa…
  antoni o O paranoi giedroyciowych i bar…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Mętna WADA. O systemowej dyskryminacji sportowców.

Posted by Marucha w dniu 2022-02-14 (Poniedziałek)

Sytuacja z rzekomym dopingiem rosyjskiej łyżwiarki figurowej Kamili Valievej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie dała początek rozmowie na temat segregacji, którą prowadzi Światowa Agencja Antydopingowa (WADA). Organizacja z siedzibą w Kanadzie zaangażowana jest we wspieranie sportowców amerykańskich i anglosaskich. Czego nie można powiedzieć o sportowcach z Rosji.

Wiosną 2021 r. szef WADA, Polak Witold Bańka powiedział, że około 90% amerykańskich sportowców znajduje się poza jurysdykcją WADA. W szczególności mówimy o amerykańskich ligach studenckich i zawodowych, takich jak National Basketball Association, National Hockey League, National Football League, które nie są sygnatariuszami Światowego Kodeksu Antydopingowego.

„Strona amerykańska powinna zastanowić się, jak zmienić tę sytuację”, powiedział Banka, ale wszyscy znamy starożytne powiedzenie: Quod licet Iovi, non licet bovi.

Oto tylko kilka przykładów wskazujących na tą głęboką patologię trawiącą światowy sport. Amerykański narciarz freestyle Devin Logan został srebrnym medalistą Igrzysk Olimpijskich w Soczi w slopestyle. Ale w 2018 roku w próbce Logana znaleziono ślady marihuany. W rezultacie freestyler otrzymał tylko sześć miesięcy dyskwalifikacji, a po wyrażeniu żalu przez zawodnika kara została ogólnie skrócona do czysto symbolicznych trzech miesięcy. Devin występuje dziś w Pekinie.

Doszło też do skandalu z amerykańską lekkoatletką Shakarri Richardson, która latem 2021 sama przyznała się do używania marihuany, w uzasadnieniu stwierdzając: „Jestem człowiekiem”. Tak, Richardson został zdyskwalifikowany na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, ale WADA robi wszystko, aby „miękkie narkotyki” nie były dopingiem i niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości agencja odmówi dyskwalifikacji za marihuanę.

Najnowsza „przygoda” przydarzyła się natomiast amerykańskiej łyżwiarce figurowej Jessice-Noel Kalalang. Rok temu w teście dopingowym Kalalang znaleziono zakazaną substancję, 4-CPA. WADA przez osiem miesięcy prowadziła śledztwo w sprawie Jessiki, w wyniku czego doszła do wniosku, że zakazany stymulant dostał się do organizmu 26-letniego sportowca poprzez kosmetyki [sic!]. W rezultacie start Kalalang był w pełni uzasadniony, co uczyniło ją pretendentem do udziału w Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie.

To oczywiste, że dziś wielki sport stał się geopolitycznym narzędziem w walce o światowe wpływy i niestety WADA odgrywa w tej historii doprawdy nieestetyczną rolę. Czy polskiemu szefowi Światowej Agencji Antydopingowej uda się udowodnić słuszność hasła „Sport poza polityką”, świętego od czasów starożytnej Grecji, czas pokaże. Na razie WADA jest instytucją skompromitowaną.

https://xportal.pl

Jedna odpowiedź do “Mętna WADA. O systemowej dyskryminacji sportowców.”

 1. Yfc64cj1 said

  Każda instytucja na czele której stoi były pisowski minister jest skompromitowana. Niby po co bańka został jej szefem?! Po to właśnie, by dochodziło do syfuacji opisanych w tekście.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: