Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  Krzysztof55 o Prof. Mearsheimer: „To Zachód…
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Wolne tematy (10 – …
  Bezpartyjna o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  lewarek.pl o Stalingrad
  Bezpartyjna o Wolne tematy (10 – …
  Listwa o Upadek cywilizacyjny Polski
  Yagiel o Wolne tematy (10 – …
  lewarek.pl o Szymowski prześwietla premiera
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Enya o Dlaczego kobiety w średnim wie…
  Peryskop o Wolne tematy (10 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Nowa kampania hasbary, o której Izrael nie chce, żebyś wiedział

Posted by Marucha w dniu 2022-02-14 (Poniedziałek)

Przegrywając wojnę o opinię publiczną za granicą, Izrael wznawia finansowany przez budżet plan ukrycia własnej propagandy za fasadą „zagranicznych agentów wpływu”.

Gabinet izraelski zatwierdził w niedzielę projekt, który może wstrzyknąć do 100 milionów NIS [30 milionów dolarów] na potajemne finansowanie rządowej propagandy w Stanach Zjednoczonych i innych krajach zachodnich.

Prowadzona przez ministra spraw zagranicznych Yaira Lapida inicjatywa ma ożywić nieudany plan powierzony do niedawna nieistniejącemu już Ministerstwu Spraw Strategicznych, który został zamknięty w 2021 roku. Plan polega na pośrednim przekazywaniu pieniędzy zagranicznym organizacjom, które będą rozpowszechniać izraelską propagandę w krajach, w których działają, jednocześnie nie ujawniając faktu, że są wspierani przez izraelski rząd.

[Toć to nic innego, jak wulgarne teorie spiskowe zainicjowane przez Putina, Łukaszenkę i – toute proportions gardée – Maruchę – admin]

Projekt, który początkowo powstał pod nazwą „Solomon’s Sling”, a obecnie jest znany jako „Koncert”, miał służyć jako szpica Ministerstwa Spraw Strategicznych i zmieniać światowy dyskurs o Izraelu, zwłaszcza w Internecie. Misja ta została opisana jako walka z „delegitymizacją” państwa Izrael poprzez „działania na masowej świadomości”.

W pierwotnym planie, który ujawniono w serii śledztw prowadzonych przez Seventh Eye, na Procę Salomona przeznaczono ogromny budżet w wysokości 256 milionów NIS [80 milionów dolarów]. Połowa tej kwoty miała pochodzić z budżetu państwa, a druga połowa od zamożnych osób i organizacji zagranicznych, głównie w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańskie prawo dotyczące darowizn od podmiotów państwowych wymaga od nich zarejestrowania się jako agenci zagraniczni – status, który odstraszył znaczną część potencjalnych darczyńców i partnerów, a tym samym poważnie utrudnił pozyskiwanie funduszy. Korzystanie z Solomon’s Sling, która jest wymieniona jako Korporacja Pożytku Publicznego (PBC), ale kontrolowana przez przedstawicieli rządu, ma na celu rozwianie tych obaw.

„Zrozumieno, że łatwiej im będzie występować jako PBC niż jako coś, za czym stoi rząd izraelski” – wyjaśnił Ronen Menalis, były dyrektor Ministerstwa Spraw Strategicznych, podczas debaty w Knesecie. „W końcu widzisz przelew bankowy z PBC, a nie przelew bankowy z izraelskiego rządu. To jest pomysł.”

Pomimo skorzystania z organu pośredniczącego, dawcy nie skorzystali z modnego rozwiązania. W rezultacie ludzie stojący za Procą Salomona nie mogli wykorzystać całej kwoty przyznanej im z budżetu państwa. Według ostatnich danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Proca Salomona była w stanie zebrać tylko 23 miliony NIS [7 milionów dolarów] ze 128 milionów NIS [40 milionów], które państwo przeznaczyło na ten projekt. Biorąc pod uwagę, że tylko mniejszość „agentów” była gotowa wziąć rządowe pieniądze na szerzenie propagandy za granicą, projekt hasbara (izraelska propaganda sponsorowana przez państwo) nigdy nie wystartował.

W 2015 roku rząd podjął decyzję o odbudowie Ministerstwa Spraw Strategicznych, które było prawie pustym portfolio, jako wszechstronnego i innowacyjnego organu, który miałby koordynować nieoficjalne działania Izraela w dziedzinie hasbary. Pod rządami Gilada Erdana, obecnie ambasadora Izraela przy ONZ, ministerstwo zbudowało sieć organizacji, mediów i aktywistów, którzy rozpowszechniali wiadomości polityczne w imieniu rządu Netanjahu i establishmentu bezpieczeństwa. Niektórzy robili to z budżetu rządu, inni po prostu z powodów ideologicznych.

Lapid chce teraz odnowić projekt i umożliwić mu dalszą działalność co najmniej do końca 2025 roku. Zgodnie z wnioskiem przedłożonym rządowi, w każdym z najbliższych czterech lat projekt będzie miał budżet na poziomie 25 mln NIS [8 mln USD] — pod warunkiem, że jej personelowi i przedstawicielom Ministerstwa Spraw Zagranicznych uda się pozyskać równą kwotę finansowania ze źródeł pozarządowych. W sumie, jeśli zbiórka się powiedzie, Solomon’s Sling będzie miał do dyspozycji około 200 milionów szekli.

W przekazanym ministrom przed głosowaniem dokumencie stwierdzono, że „kontynuacja projektu pozwoli MSZ i rządowi Izraela na zaplanowanie i realizację w sposób strategiczny i ustrukturyzowany polityki działania na rzecz zwalczania zjawiska delegitymizacji wobec Państwa Izrael i budowania legitymacji obywatelskiej na świecie”.

Dokument Ministerstwa Spraw Zagranicznych nie wspomniał faktu, że wykorzystanie rządowych pieniędzy do finansowania tajnej propagandy spotkało się z ostrą krytyką w Izraelu i za granicą.

Hebrajska wersja tego artykułu została po raz pierwszy opublikowana w języku hebrajskim w The Seventh Eye. dostępny tutaj:
>https://www.the7eye.org.il/443586

https://www.goniec.net

Jedna odpowiedź do “Nowa kampania hasbary, o której Izrael nie chce, żebyś wiedział”

 1. tras said

  bb MOCNO NIEŚWIEŻY kotlet>une to robiły ‚od zawsze’
  chociaż
  czasy się zmieniają: ludzie (szczególnie w USA) nadzierają mordy, piszą, mają po prostu dosyć pielęgnowania ‚commitment’ – np juzek pooped brandon bidet nawet KLĘKA przed Żydami w White House:
  GOOFY JOE: Biden Kneels Before Israeli President In White House, Pledges ‘Unquestionable Commitment’ To Israel
  .https://nationalfile.com/goofy-joe-biden-kneels-before-israeli-president-in-white-house-pledges-unquestionable-commitment-to-israel/
  „My commitment to Israel is known and engraved in the rock. Includes an unquestionable commitment to Israel’s self-defense. I can say that Iran will never receive nuclear weapons on my watch.”
  i tam jest zdjątko
  ale co gorsza: ludzie (tam- w USA)
  piszą:
  The Only Way to Understand the Ukrainian Crisis Is by Placing Jewish Supremacist Power at the Front and Center of the Discussion
  https://www.unz.com/jfreud/the-only-way-to-understand-the-ukrainian-crisis-is-by-placing-jewish-supremacist-power-at-the-front-and-center-of-the-discussion/
  czy
  Israel: A Refuge for Swindlers
  https://www.unz.com/article/israel-a-refuge-for-swindlers/
  a nawet slynny ADL (zagraniczna gałąź Mossadu) się powoli ‚gubi’ w swojej cywilizacyjnej misji>WWII nie było-tylko ‚holokaust’
  60 mln ludzi nie zginęło, tylko 6 mln Żydów
  ADL Admits It Doesn’t Know What It’s Been Fighting
  https://www.unz.com/jtaylor/adl-admits-it-doesnt-know-what-its-been-fighting/
  bo tam (w USA) się pisze otwartym tekstem, że ‚wojna o Ukraina’ to
  WOJNA ŻYDÓW z ROSJĄ (co powinno uszczęśliwiać naszych pispatriotów)
  i stąd zapewne ‚ta akcja’ Izraela.
  .
  Mnie dziwi jedna rzecz>DLACZEGO nikt w Polin nie podnosi, że ten Pegasus to dzieło
  ‚Israel state sponsored NSO group’>
  a poza tym, nawet FBI ‚dało się’ skusić na toto.
  Śmieszne czy straszne?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: