Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  minka o Wolne tematy (24 – …
  Śfinks o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Rick o Chiny, Rosja, świat. Rok …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  minka o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Bezpartyjna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Hunter nadal pod gazem?

Posted by Marucha w dniu 2022-02-15 (Wtorek)

25 lipca 2019 roku amerykański prezydent Donald Trump miał zwrócić się do ukraińskiego prezydenta Władymira Zełeńskiego, żeby w zamian za 400 mld dolarów pomocy dla Ukrainy, prezydent Zełeński pomógł w „prześwietleniu” interesów Huntera Bidena, syna Józia Bidena, który na Ukrainie wydobywa gaz.

Prezydent Trump oficjalnie zaprzeczył, by wysuwał pod adresem prezydenta Zełeńskiego takie propozycje, jednak z zapisu 30-minutowej rozmowy, przygotowanego na podstawie notatek urzędników wynika, że wątek Huntera Bidena i jego ukraińskich biznesów był poruszany.

Nawiasem mówiąc, Hunter Biden prowadził interesy nie tylko na Ukrainie, ale również w Chinach. Tak w każdym razie pisał „New York Post” w roku 2020 – że prowadził on „lukratywne transakcje” z największą prywatną chińską firmą energetyczną. Podobno Zuckerbergi próbowały zablokować rozprzestrzenianie tej informacji w mediach społecznościowych, co skrytykował Donald Trump.

Z publikacji tej wynikało też, że Józio Biden, jako wiceprezydent USA, wymusił na ukraińskich dygnitarzach zwolnienie prokuratora Wiktora Szokina, który prowadził dochodzenie w sprawie biznesów Huntera Bidena w firmie „Burisma Holding”. Prawnik Huntera Bidena uznał te rewelacje za „teorie spiskowe”, wymyślone i kolportowane przez Rudi Giulianiego.

Ale z twardego dysku odczytanego w Delaware z komputera należącego do Bidenów wynikało, że wiceprezydent Józio Biden młotował prezydenta Poroszenkę, by usunął  Szokina ze stanowiska prokuratora generalnego, bo jak nie, to Ukraina nie dostanie miliarda dolarów. Po takiej poważnej zastawce Szokin został usunięty, więc miliard trafił do prezydenta Poroszenki, który już tam z pewnością wiedział, jaki z niego zrobić użytek.

Nawiasem mówiąc, związki z firmą „Burisma” miał też Aleksander Kwaśniewski, który Hunterowi Bidenowi wystawił prawdziwą laurkę, że jest „kompetentny”. „Zbierał informacje. Był użyteczny, bo wiedział coś, czego my nie wiedzieliśmy”. Skąd „wiedział”? Aaaa, to tajemnica.

Taka recenzja wystawiona przez Aleksandra Kwaśniewskiego, w którego biznesowe kompetencje nikt przecież nie ośmieliłby się wątpić sprawia, że niepodobna nie lubić Huntera Bidena, mimo jego skłonności do prochów i wódeczki, co zresztą z talentem opisał – m.in. jak bzykał szwagierkę i jakąś striptizerkę.

Podobno w roku 2020 GRU przeprowadziło cyberatak na firmę „Burisma Holding”, a skoro Hunter Biden dostarczał tam zbierane wcześniej informacje, to GRU też pewnie chciało z nich skorzystać. Dodajmy, że „Burisma” to firma gazowa, należąca do oligarchy nazwiskiem Mykoła Złoczewski. Płacił on Hunterowi Bidenowi 50 tys. dolarów miesięcznie plus prowizje, dzięki czemu przez 16 miesięcy od kwietnia 2016 roku trafiło na jego konta ponad 3 mln dolarów.

Zresztą od innych np. rosyjskiej bizneswoman Heleny Baturiny, też brał i to całkiem sporo. Daj Boże każdemu, ale problem w tym, że nie każdy po ojcu może nazywać się Biden, podobnie jak nie każdy ojciec jest wiceprezydentem USA i z ramienia tamtejszego rządu nadzoruje suwerenną Ukrainę.

Wspominam o tym wszystkim, by pokazać, że związki prezydenta Józia Bidena z Ukrainą nie datują się od niedawna, podobnie, jak związki z tamtejszymi oligarchami.

Zresztą Ukraina jest swoistą federacją oligarchów, którzy mają swoje partie i swoich parlamentarzystów. Nie tylko zresztą parlamentarzystów, bo i prezydentów. Na przykład obecny prezydent Wołodymir Zełeński, jest wynalazkiem oligarchy z pierwszorzędnymi korzeniami Igora Kołomojskiego, obywatela Ukrainy, Izraela i Cypru, więc „Gazeta Wyborcza” nie może się go nachwalić. Kontroluje on bowiem wiele mediów dla Ukraińców, dzięki czemu – podobnie jak żydowska gazeta dla Polaków – może informować światową opinie publiczną o takich faktach prasowych, jakie są akurat potrzebne.

Dobrze jest o tym wszystkim pamiętać, byśmy wiedzieli, o co walczymy i za co zginiemy – jak to mówili partyjniacy za pierwszej komuny. Bo wiadomo; za Ukrainę bić się trzeba – o czym wie każde patriotyczne dziecko, a także wszyscy patrioci dorośli.

Zagraża jej bowiem zimny ruski czekista Putin, któremu najwyraźniej mało tego, co już sobie uzbierał i chciałby uzbierać sobie jeszcze więcej, na przykład – oskubać trochę Igora Kołomojskiego. Ale prezydent Józio Biden (nawiasem mówiąc, ciekawe, czy Hunter Biden nadal robi na Ukrainie interesy, czy też posłuchał ojca i ewakuował się w miejsce bezpieczne?) pokazuje zimnemu ruskiemu czekiście Putinowi gest Kozakiewicza i powiada: tu się zgina dziób pingwina – dlatego pingwina, że okazało się iż wśród pingwinów są sodomczykowie, więc Jego Ekscelencja Mark Brzeziński, amerykański ambasador w Warszawie, będzie miał „z natury” argument nie do zbicia, by skutecznie wytresować tubylców w kierunku nieubłaganego postępu.

Mniejsza jednak o pingwiny, bo ważniejsze, że prezydent Józio Biden wysyła na Ukrainę broń, podobnie jak Wielka Brytania, która nawet zaproponowała Ukrainie i Polsce sojusz, podobnie jak w roku 1939 i 1945. Naszym Umiłowanym Przywódcom oczywiście – podobnie jak i wtedy – szalenie to imponuje, więc w podskokach wysyłają na Ukrainę amunicję, chyba w dodatku za darmo, bo – po pierwsze – tak nam przykazał Nasz Najważniejszy Sojusznik, a po drugie – bo ukraińscy oligarchowie opanowali do perfekcji sztukę obcinania kuponów od prezentowania Ukrainy, jako państwa specjalnej troski – coś na podobieństwo upośledzonego umysłowo dziecka, któremu lepiej się nie sprzeciwiać, bo albo sobie zrobi krzywdę, albo podpali dom, albo popodrzyna wszystkim gardła.

Nie na wszystkich to działa, ale na naszych Umiłowanych Przywódców – jak najbardziej, zwłaszcza, że tak nam przykazał prezydent Józio Biden, który nawet przysłał nam 2 tysiące żołnierzy, żeby obronili nas przed złym ruskim czekistą Putinem. To się nazywa wzmacnianiem wschodniej flanki NATO – ale broni za darmo już nam nie daje, podobnie jak Wielka Brytania w 1939 roku. Ale bo też Hunter Biden nie robił żadnych interesów w Polsce, podczas gdy na Ukrainie – jak najbardziej.

Tymczasem zimny ruski czekista Putin nic, tylko knuje przeciwko Ukrainie spiski, których plany, jeden po drugim, mu „wyciekają” i zaraz wywiad amerykański podaje je do publicznej wiadomości, podobnie jak kiedyś rewelacje o broni masowej zagłady, którą miał posiadać straszliwy Saddam Husajn.

Na pewno to wszystko prawda, więc nie ma rady; si vis pacem para bellum, bo wiadomo, że nie ma wojny, która nie toczyłaby się o pokój. O wojnach o wojnę nikt przecież nie słyszał, Zatem – jak powiada Wieszcz – „dzieło zniszczenia w dobrej sprawie jest święte, jak dzieło tworzenia” – a czyż jest coś lepszego niż męczeństwo „za wolność waszą i naszą”?

Stanisław Michalkiewicz
http://michalkiewicz.pl/

Komentarzy 7 do “Hunter nadal pod gazem?”

 1. klub said

  Prawdziwa historia Klubu Bilderberg (polskie wydanie w 2009 r. nakładem wydawnictwa Sonia Draga). Trzaskowski też poleciał do Kijowa. Przekazał tamtejszym władzom ważną deklarację

 2. Boydar said

  „… 400 mld dolarów …” ???

  To iście kosmiczna kwota, nie mam pewności czy cały majątek ukrów tyle jest wart, ale nawet jeśli, to budżet Pentagonu (tegoroczny) oscyluje wokół siedmiuset.

 3. tras said

  pan Michalkiewicz dramatycznie się myli pisząc:
  ’25 lipca 2019 roku amerykański prezydent Donald Trump miał zwrócić się do ukraińskiego prezydenta Władymira Zełeńskiego, żeby w zamian za 400 mld dolarów pomocy dla Ukrainy, prezydent Zełeński pomógł w „prześwietleniu” interesów Huntera Bidena, syna Józia Bidena, który na Ukrainie wydobywa gaz.’
  bo zupełnie nie o te klocki chodzi:
  US democrats – tzn. obóz Hilary Clinton – jak przegrała ‚wybory’ w USA w 2015>uruchomili akcję, że Trump to „aktywo Putina’ albo Russiagate i np. uruchomili zebranie tzw. ‚dirty dossier’ przez niejakiego Steele, exMI6-
  i to jest całkiem niedawno opisane:
  A Look Back At Russiagate (Spojrzenie wstecz na Russiagate)
  .https://www.moonofalabama.org/2021/11/a-look-back-at-russiagate.html#more
  „The Steele dossier about Trump and Russia has now been fully debunked „>
  .https://www.moonofalabama.org/2021/11/russiagates-steele-dossier-paid-for-by-clinton-used-a-clinton-operative-as-a-key-source.html
  a w tej samej sprawie był w Polsce Rudy Giulani ale zjednoczoneprawiczki>spuściły go po brzytwie bo współdziałały z kliką Clintona>niejaka Agnieszka Holland (dzisiaj siedzi w Londonie) i jej kumpela Ms Chalupa.
  A co do Huntera Bidena i Burisma>to w tej samej dorabiał – tyż 50 000 dolków/mc i chyba dorabia niejaki Kwachu>aktywny uczestnik yalta european strategy (https://yes-ukraine.org/en/about/yes-board) a ta impra jest sponsorowana przez niejakiego Pinczuka (mówią, że oligarcha).
  i dzisiaj ‚za wojną z Ukrainą’ stoi potężne ukraińskie LOBBY>
  Army of Ukraine lobbyists behind unprecedented Washington blitz (11.02.22)
  ‚https://responsiblestatecraft.org/2022/02/11/ukrainian-lobbyists-mounted-unprecedented-campaign-on-us-lawmakers-in-2021/
  a tam:
  As tensions with Russia reach a boiling point, lobbyists from Ukraine are working feverishly to shape the U.S. response. Firms working for Ukrainian interests have inundated congressional offices, think tanks, and journalists with more than 10,000 messages and meetings in 2021, according to an analysis of Foreign Agents Registration Act, or FARA, filings for a forthcoming report from the Quincy Institute. To put this extraordinary campaign into perspective, the Saudi lobby — known for being one of the largest foreign lobbies in D.C. — reported 2,834 contacts, barely a quarter of what Ukraine’s agents have done.’
  i agenci lobbysticzni w SZAPie reprezentują:
  Ukrainian Federation of Employers of the Oil and Gas Industry, ( UFEOGI), the largest association of energy companies in Ukraine,!!!
  czyli ‚kasa, misiu, kasa’
  a ile z tej kasy ‚czerpią’ lokalsy (np. Kowal, etc- bo przecież nie Sakowicz-Żaryn-Maciarewicz czy Konfederacja>za głupie, szkoda forsy’)
  to niech śledzą dziennikarze.

 4. Piotr B. said

  Chyba ktos z drukarzy POdrzucil swinke p.Stasiowi z tymi 400 miliardami…Panie Boydar…Bo 700 i 400 to wprowadzaja w zawrot kazdej glowy.

 5. NC said

  „Ale z twardego dysku odczytanego w Delaware z komputera należącego do Bidenów wynikało, że wiceprezydent Józio Biden młotował prezydenta Poroszenkę, by usunął Szokina ze stanowiska prokuratora generalnego, bo jak nie, to Ukraina nie dostanie miliarda dolarów. Po takiej poważnej zastawce Szokin został usunięty, więc miliard trafił do prezydenta Poroszenki, który już tam z pewnością wiedział, jaki z niego zrobić użytek.”

  Nie tylko z laptopa w Delaware. Znane jest nagranie dźwiekowe Józia Bidena, który w styczniu 2018 na spotkaniu z Council of Foreign Relations chwalił się sukcesem w usunięciu Szokina:

  Nagranie: https://youtu.be/Q0_AqpdwqK4
  Transkrypt: https://www.cfr.org/event/foreign-affairs-issue-launch-former-vice-president-joe-biden

  „I said, you’re not getting the billion. I’m going to be leaving here in, I think it was about six hours. I looked at them and said: I’m leaving in six hours. If the prosecutor is not fired, you’re not getting the money. Well, son of a bitch. (Laughter.) He got fired. And they put in place someone who was solid at the time.”

 6. Piotr B. said

  J.Biden mlotowac moze bo jego samego demencja juz mlotuje od lat.A pan Szokin napewno chlopcem do bicia nie jest i info zatrzymal jak nalezy…Jesienia jak republikanie przejma kongres i senat karuzela sie zacznie.Tymczasem mlotuja caryce clintonice…chyba pojdzie siedziec.

 7. plausi said

  Fake „400 mld“

  Ad. 2, Boydar
  Istotnie, to jest bzdura, co może wynika ze złego tłumaczenia, w USA 400 miliardów nazywa się 400 bilionów.

  Nie wypowiadamy się o reszcie, co najwyżej przypomnimy, że USA wyasygnowały na pucz w Kijowie 5 miliardów dolarów, dajmy na to optymistycznie, że tylko 60% z tego zostało rozkradzione przez pracowników administracji USA pod zarządem dwóch pań Clinton i Nuland. 2 miliardy mogły być rozprowadzone pomiędzy uczestnikami puczu i wykonawcami poleceń jak n.p. prezydent Poroszenko i to w przeciągu co najmniej dwóch lat. To są realne kwoty, jakie mogły wchodzić w rachubę.

  Za 400 milionów dolarów, to prezydent U-krainy „skakał by z gałęzi na gałąź”, a więc albo było to wyraźnie mniej, albo inne oddziaływanie tzw. „Deep State” były tak silne, że pan prezydent U-krainy i jego wspólnicy musieli odmówić.

  „Pracę” Huntera (łowcy) należy też ocenić z innego punktu widzenia, strona USA, i Hunter należy do niej, zainwestowała co najmniej 5 mld dolarów w tę wojnę, i nadal obowiązuje „wojna żywi wojnę”, tzn. strona USA musi zbierać zwrot i zysk z tej inwestycji, po to wysłały różnych łowczych na Ukrainę, aby zgarnęli co się należy. Pierwszym aktem pomocy USA po dokonanym puczu miała być rekwizycja paru ton złota, jakie poprzednik Janukowycz zebrał na potrzeby krainy. Złoto to zostało ponoć zwrócone RFN, której złoto nie zwrócone przechowywane jest rzekomo nadal w USA w Fort Knox, ale wizytacji z RFN pokazano jedynie skromną wizytówkę tego złota, aby uwierzyła, że reszta też tam jest. Jak wiemy, głęboka wiara jest podstawą stabilności systemu finansowego, niewiara prowadzi zaraz do kryzysów finansowych. Jak z tego widać podstawą stabilności naszej gospodarki światowej jest wiara w Złotego Cielca. Jeśli uwzględnić, że tzw. „pandemia” jest ściśle powiązana z machinacjami środowisk finansowych, tych kapłanów bożka Złotego Cielca, na co zwróciły uwagę badania w RFN

  https://pppolsku.wordpress.com/2022/01/03/antropocyd/#KwaliZbrod

  to nietrudno będzie dojść do wniosku, że nasza wiara w pandemię uchroniła nas przed ogłoszeniem kolejnego kryzysu finansowego. Ale czy okazujemy należytą wdzięczność i wiarę ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: