Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Wolne tematy (83 – …
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  errorous o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Boydar o Jak wymyślono naród żydowski?…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Jak długo „Zachód” będzie mógł…
  kontra o Wolne tematy (83 – …
  Emilian58 o Powstanie nowa formacja, po to…
  lewarek.pl o Wolne tematy (83 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

  Dołącz do 626 obserwujących.

Lekcja Wielkiej Lechii

Posted by Marucha w dniu 2022-02-15 (Wtorek)

Z dużą dozą sympatii obserwowałem proces odradzania się polskiego patriotyzmu, który to zaczął się nieco ponad dziesięć lat temu. Towarzyszyło temu zainteresowanie historią, odkłamywanie tego, co próbowano zakłamać, i odkrywanie tego, co usiłowano ukryć bądź zamieść pod dywan.

Jak grzyby po deszczu wyrastały coraz to nowe inicjatywy patriotyczne, a w mediach społecznościowych powstawały kolejne profile i telewizje internetowe…

Aż tu nagle kolejne „patriotyczne” strony i telewizje internetowe, wcześniej rozpisujące się o husarii czy żołnierzach wyklętych, poczęły rozpisywać się o tym, jakie to potężne imperium tworzyli przez setki, a nawet tysiące lat nasi przodkowie, póki nie nastało tu chrześcijaństwo i wszystko zniszczyło. Pojawiły się książki, udające naukowe opracowania, a nawet zapowiedzi filmów fabularnych.

Kuriozalne tezy zyskiwały sobie coraz to szersze grono zwolenników, a wręcz wyznawców. Początkowo wydawało mi się to – choć głupie – to jednak niegroźne. Gdy jednak postanowiliśmy zabrać w tej sprawie głos, spadła na nas lawina hejtu. Kto to nakręcał? Prowokatorzy? Szury? Zapewne po części jedni i drudzy. Ale wiele osób, które chcą uchodzić za niepokornych, z takich czy innych powodów wolało przytakiwać krzykaczom.

I tak to właśnie działa. Nie twierdzę, że stała za tym jakaś agentura, ale stać mogła. Jeśli nie w tej konkretnej sytuacji, to w jakiejś innej. Agentura przy tym wcale nie potrzebuje wielkich, rozbudowanych struktur. Wystarczy kilka dobrze umocowanych osób, które są w stanie i wiedzą jak podpuścić prowokatorów i krzykaczy. To wystarczy, by zniszczyć dobrze rokującą inicjatywę, a nawet szeroki ruch społeczny.

Wojciech Kempa
https://www.magnapolonia.org

Komentarzy 25 do “Lekcja Wielkiej Lechii”

 1. Tancred said

  Nie tylko Lechia jest bzdurnym mitem ale też wiara w istnienie Narodów slowianskich, nie mamy nic wspólnego ani z ruskimi ani z ukraińcami ani z czechami itp

  ———-
  A zwłaszcza nie chcemy mieć nic wspólnego z idiotami. Takimi, jak Pan Szanowny.
  Admin

 2. wanderer said

  Logicznie myslac, skoro „ktos” , „agentura” etc, probuje temat rozdmuchac i osmieszyc, to widocznie jest cos na rzeczy. Podobne inicjatywy odkrywania zakrytego byly torpedowane niejednokrotnie, o czym wspominaj chocby Albin Siwak, jak to stworzono liste rzymian na polskich stolkach a do tej listy spokojnie rzymianie dokoptowani nazwiska rdzennych Polakow zeby cala inicjatywa zostala osmieszona.

  ——
  Nie chodzi o rozdmuchanie, ale o stworzenie tematu.
  Admin

 3. Boydar said

  Że z Ruskimi nie, to rozumiem, nawet Biblia nie wspomina

 4. Maverick said

  Zwala mnie z nóg ten którego rodzina walczyła NSZ w AK i była torturowana poprzez NKWD i samego Salamona Morela, aby dzisiaj Polacy tak masowo nadskakiwali tej samej kabale po pretekstem patriotyzmu.
  Widocznie są niedoinformowani lub są i zawsze byłi agentami komunistów.
  Bo w Polin w KOńcu nigdy nie zrobiono dekomunzacji.

  Trochę bieżących info dla zacofanych w Polin.

  Nowy komunizm idzie z zachodu i chazarki z Deep State stoją za nim a ansze kundle im nadskakują.

 5. Maverick said

  Jako Słowianie musimy się trzymać razem inaczej lucyferiańska kabała nas poróżni, wynarodowi, co już się dzieje poprzez niszczenie języka naleciałościami angielskiego. Przecież oni pracują na bronią biologiczną mają uśmiercić Słowian a Poliniactwo im się wasali. Gdyby narody Słowiańskie stworzyły Unię ekonomiczną pozbawioną chazarków w ciągu jednej generacji stalibyśmy conajmniej 2 gą potęga ekonomiczną po Chinach. Tak naprawdę za 25 lat Stany będą poza pierwszą dziesiątką. Narazie budują dochód narodowy uśmiercając własnych obywateli świrkiem wpisując prawie 40 000 dolarów dochodu z powodu śmierci delikwenta.

 6. ! said

  Wojciechu Kempo inicjatywę społeczną to rozpie-lili bosaki, winnickie, bąkiewicze i rózne łyse leszki popierając usa i upadlinę, pierd-ąc ciągle o jakiejś komunie i Ruskich co to teraz niby nami rządzą (ciekawe gdzie k-a?)

  I tak oto z wielkiej inicjatywy narodowej powstałej na marszach niepodległości powstało nowe PiS w wersji dla młodzieży. I doopa z tego jest!
  —-
  Pisałem tu kiedyś: czy was to nie zastanawia, że nie tylko narodowcy ale i ukry wraz z PiSiorami tak namolnie, wszędzie promują wyklętych? Nie zwróciliście na to uwagi? O co chodzi? O patriotyzm? Antykomunizm? Nie! Chodzi o wychowanie młodych do wojny przeciw Rosji. Żeby sami chcieli iść się bić.
  Olszański w 2016 roku mówił, że taka jest doktryna Brzezińskiego aby wywołać wojnę z Rosją. Ale ani jedna bomba nie spadnie na USA. Wyrżnięte zostaną tereny państw bałtyckich, Białorusi, Polski i Ukrainy, a na puste miejsce przyjdą Żydzi i w tej krainie miodem płynącej będą sobie żyć jak pączek w maśle. A Rosja w wyniku tej wojny ma być na tyle przejęta czy osłabiona aby stać się wymuszonym sojusznikiem usa przeciw Chinom. Takie są plany tych masońskich ścierw.

 7. Krzysztor said

 8. Kurtwebber said

  zyd Musi zniknac z naszej SLOWIANSKIEJ ZIEMI …..
  DO ROBOTY POLACY…..

 9. Voodoosch said

  Termin Wielka Lechia powstał, żeby z dyskredytować ludzi, którzy zajmują się prawdziwą historią dotyczącą wielkości i waleczności naszego narodu. Jak ktoś powie, że husaria to jedna z lepszych kawalerii średniowiecza (wogóle) to zaraz zostanie wrzucony do szuflady z Wielką Lechią). Podobnie, jak ktoś mówi, że srowid to wymysł elit, to jest wrzucany do płaskoziemców. Jak ktoś wierzy w Boga i próbuje swoje życie prowadzić po katolicku (prawdziwie i tradycyjnie), to jest świr i dziwak. Wystarczy wyłączyć głupi telewizor i wszystko wraca do normy.

 10. ! said

  Husaria to kopia ciężkiej jazdy Sarmatów zamieszkujących w starożytności stepy nad Morzem Czarnym. Szlachta polska wierzyła, że pochodzi od Sarmatów. Patrząc na podobieństwo jej herbów do sarmackich tamg jestem w stanie przyjąć to za pewnik.

 11. Kolejny głos, który może być odbierany jako przeciwstawiający lechickość polskości skłania do zastanowienia, komu i dlaczego przeszkadza lechickie odrodzenie w Polsce. Ale że jest to dość obszerny temat, nawet wstępne ujęcie zajęło tyle miejsca, że to, co miało być tylko komentarzem, rozrosło się na tyle, iż przybrało formę samodzielnego blogowego wpisu:

  Komu przeszkadza lechickie odrodzenie?

  (W najkrótszym sktócie: o związkach niechęci do lechickiego odrodzenia z Rusią, Niemcami i chrześcijaństwem).

 12. Olo said

  Re. 8.

  Problemem nie jest tu żyd, a frankista, czyli ktoś, kto nie jest ani żydem, ani też Polakiem, więc każdy z zagranicy kupuje go jak czapkę śliwek i z jego pomocą robi u nas co chce. Po to frankistów w ogóle stworzono, żeby sterować Polską z innych ośrodków, co się dzieje już od XVIII wieku. Nie była to wymysł Jakuba Franka. On był tylko realizatorem projektu, który korzyści miał przynosić innym państwom. I do dzisiaj przynosi. Żeby rozwiązać problem, trzeba go najpierw dobrze zrozumieć.

 13. Wlodek said

  „… póki nie nastało tu chrześcijaństwo i wszystko zniszczyło. Pojawiły się książki, udające naukowe opracowania …”

  Zbyt mało się mówi, bo zbyt mało wiemy, jakie realia panowały na ziemiach zamieszkałych przez Lechitów, przed „nastaniem chrześcijaństwa”. Na pewno był to sojusz z „papiestwem”, a jako taki musiał być sprzymierzeniem się przeciwko komuś a nie czemuś.
  Wówczas raczej walczono nie z zagrożeniami ideologicznymi, tylko z groźbą realnego zniewolenia lub wyniszczenia przez kogoś, kto wówczas nam Słowianom zagrażał. To co się działo wtedy na wschód (południowy-wschód) od ziem dzisiejszej Polski w okresie VI-X wieku, jakie wojny i z kim tam prowadzono, czy ówczesne plemiona słowiańskie walczyły między sobą, czy zawierały sojusze przeciw komuś, tego z braku udokumentowanej wiedzy nie wiemy.
  Przyjmując jednak założenie, że Lechici jednak bronili się przed większym zagrożeniem ze wschodu, sojusz z chrześcijaństwem raczej pomógł przetrwać do dzisiaj, niż mógł cokolwiek zniszczyć.

 14. baca said

  O i znowu magnapolonia i te jej interpretacje Lechii jako ubeckich rzygowin – popłakać się można 🙂
  Wielka – geograficznie Lechia to fakt zakuty już na zawsze w tym czego okupantom nie udało się nigdy wymazać lub pozmieniać.
  Stare nazwy aż się roją na Zachodzie od pozmienianych na okupacyjne: santa maria, san sebastian, sant malo, saint germain, etc…
  Jednakże naszych Lechickich nazw jest i tak od cholery: Brześć, Brest, Brescia – garnizony wojskowe na granicach Lechickiego imperium
  Metz – Miecz, Orlean – Orlin, Kiel – Kieł (od kształtu zatoki obok, bo po niemiecku to nic nie znaczy) Breda – Bród (od miejsca na przeprawę) Lech – rzeka, Lechenfeld – pole Lecha, Lechenbrucke – most Lecha, samo Miasto Lecha – niestety przemianowano na Augsburg (od imienia cesarza Augusta który nas pokonał i odbił… Baw… Arię, Hung-Aria, Bulg-Aria, Wenecja – od Wenedów – dziś potwierdzone bo większość tam ma nasze DNA, Leon, Lyon – Lwów, A obok hiszpańskiego Leona – rzeka dosłownie jak u nas Odra, Herb Kraju Basków – słowiańska swastyka, Katalonia – El Polacco – tego typu dowodów jest bez końca. Radegast – Radogoszcz, Wandaluzja – Andaluzja, no i haplogrupa R1 którą tylko my mamy i która jest tu od niemal 11 tysięcy lat – to trochę dłużej niż istnieje magnapolonia 🙂
  Tadeusz Miller – 3000 lat Państwa Polskiego Jakiego Nie Znamy – ta książka to kamień milowy, który magnapolonia przegapiła mamrocząc swoje psalmy
  Niedawno ukazał się też Atlas Historyczny Lechia, Sarmacja, Scytia zawierający grubo ponad setkę starożytnych map które pokazują między innymi Lechię – szkoda że tu nie można wrzucać fotek 🙂
  Pochodzą z czasów kiedy granica Lechi była we Frank-Furcie – wrotach do kraju Franków, bo po niemiecku to oczywiście nic nie znaczy a przy okazji nawet dziś herb Frankfurtu nad menem jaki mają polizaje jako naszywki to nasze… godło – biały orzeł na czerwonej tarczy – identyczny jak z osobistego dowodu.

 15. Marucha said

  Re 14:
  Badanie przeszłości Polski i Słowiańszczyzny to jedno.
  Natomiast przypisywanie Wielkiej Lechii z dupy wziętych osiągnięć – to drugie.

 16. Odnośnie komentarza Wlodek 2022-02-16 (Środa) @ 10:32:45:

  Lechici we wczesnym średniowieczu mierzyli się głównie z najazdami z dwóch stron. Od południowego wschodu zagrażali koczowniczy Hunowie, Awarowie, Madziarzy. Od zachodu zagrożeniem byli Frankowie oraz ich pobratymcy Sasi.

  Lechici Panońscy byli głównymi ofiarami naporu ludów koczowniczych z południowego wschodu, najpierw Hunów, po nich Awarów, w końcu Madziarów. Z tymi ostatnimi zasymilowali się, przyjmując ich język i razem z nimi jako Węgrzy podporządkowali sobie Lechitów na Słowacji.

  Ale cięższe straty ponieśli Lechici na zachodzie w wyniku działań mocarstwa frankijskiego. Napór Franków na zachodzie i (związany z nim) Sasów na północnym zachodzie przynosił straty nawet, gdy chrześcijańscy Frankowie i pogańscy Sasi rywalizowali między sobą. Po frankijskim podboju Sasów i ich przymusowej chrystianizacji wzmocnione państwo frankijskie stało się jeszcze groźniejszym przeciwnikiem Lechitów. Jak mogłoby zaszkodzić Lechitom, gdyby nie rozpadło się, można próbować ocenić po tym, że nawet jego wschodnia część (czyli Niemcy) mogła samodzielnie prowadzić dalszy podbój lechickich ziem wdzierając się głęboko na Połabie.

 17. Boydar said

  Jakie były osiągnięcia pradawnych Lechitów to my nie wiemy. Nawet po najwyższej piramidzie do Nieba się nie wdrapie. Czy musieli mieć „osiągnięcia” ? Czy nie wystarczyło że byli względnie zorganizowani i zachowywali się jak normalni, przyzwoici ludzie ? Dzisiaj to zbyt wysoka poprzeczka dla większości.

  A rzekome sukcesy rzekomej Wielkiej Lechii celowo są są tak przedstawiane żeby je łatwo było obalić i wyśmiać.

  ——–
  I o to właśnie chodzi.
  Nie o naszą historię, ale o doczepiane do niej fantasmagorie.
  Admin

 18. Widać w internecie próby atakowania zagadnień lechickich z dwóch stron: hiperkrytycznej i hiperapologetycznej. Czyli jednoczesne próby uciszenia tematu oraz zdominowania i ośmieszenia przez najdziwniejsze wymysły. Czy to jest naturalna prawidłowość czy ktoś tym steruje i chce temat wyciszyć albo przynajmniej zamknąć w wariatkowie?

  Ciekawe w tym wszystkim są wczesnośredniowieczne relacje lechicko-ruskie, które wydają się raczej spokojne aż do czasu, gdy Rzym i Konstantynopol wciągnęły Słowian w swoje współzawodnictwo. I w kontrze do tego obrazu, ktoś szerzy jakieś domysły o władzy Lechitów nad Rusinami.

  Przez kilka stuleci Lechitów od południa napierały ludy koczownicze, od zachodu Franko-Sasi, od północy gnębiły najazdy nordyckich piratów, a na granicy z Rusią mógł być spokój. Przecież to byłoby komuś nie na rękę, gdyby Polska miała ze swych dziejów przykład, że można żyć w zgodzie z Rusią całe stulecia, gdy nie dajemy się skłócać zewnętrznym ośrodkom władzy…

 19. Listwa said

  @ 18 silnapolska

  Nie udawaj uciśnionego. Kwestia Lechi, ale też np Polan, to sprawa historii, badań, dowodów.
  Nie ma tu zadnej „hiperkrytycznej i hiperapologetycznej” i uciszania tematu.

  Nie ma zgody na wasze głupoty, fałszywe mrzonki i nazywania wymysłów faktami.

 20. Boleslaw Deperas said

  Jak klarownie udowadnia w swojej ksazce (zabic Bogow) juz jest 2 ksiazka 900 stron kazda!jeden z naiwybitniejszych:) Antysmitow,!:)Antyjezuitow!!nacjonalistow!:) ,bialych rasistow:) a nawet …”agenta Moskwy”:).Artur Lalak …. w calej chistori Ludzkosci pod okupacja Religijnego Konsorcium :Abrahama,Izaaka i jakuba ……NIE BYLO ZADNEJ WOJNY NARODOWEJ!!!! Wszystkie dotychczasowe wojny ,rewolucje ,rzezie,masakry,zamachy stanow …mialy charakter ..ETNICZNY :(:(!NARODOWY!:(:( Te „religijne „:)Konsorcium=korporacja zklada sie z ponad 40 czterdzestu odpryskow !! jednym z najwiekszych nadjordanskich odpryskow jest Chrzescijanokatolicyzm (chrystowiercy),nastepnie Islam (allahowiercy) i malenki judaizm (yahwowiercy).Naiklarownie widac te etnogenne ! ludobojstwo bialego czlowieka wlasnie OBECNIE!

 21. Listwa said

  @ 20 Boleslaw Deperas said

  Ajajaj, jednak uproszczenia nie zawsze się sprawdzają i przynoszą korzyść.

 22. Ad, 13

  Zbyt mało się mówi, bo zbyt mało wiemy, jakie realia panowały na ziemiach zamieszkałych przez Lechitów, przed „nastaniem chrześcijaństwa”.

  Można by zacząć od mumii Słowian znajdowanych na terenach pn. Chin. („Słowiańskie mumie na terenie Chin” – to hasło wpisane w google dało taką erupcję krętactwa, że linków nie przytaczam)

 23. Ciekawy wątek „kultury fallicznej” – https://archeowiesci.wordpress.com/2010/03/17/niezwykle-cmentarzysko-z-pustyni-takla-makan/

 24. https://marucha.wordpress.com/2022/02/16/komu-przeszkadza-lechickie-odrodzenie/#comment-9

  Wielka Lechia jest ANTYTEZĄ Wielkiej Germanii, od Łaby do Uralu. Tego ja nie wymyśliłem tylko powtarzam PIERDZENIE Bismarcka i Hitlera.
  Ja tylko wykazałem, że GERMANIA to rzymska nazwa polskiego zamku królewskiego GOrGOLIN – który Grecy nazywali Gargamelem.
  Swebowie byli nazywani przez Rzymian GERMANAMI, bo bili kornie czołami w podnóżek Tronu Lechickiego na Krakowskich Bielanach, który to GOrGOLIN został podstępnie Ograbiony i Spalony przez Jana Luksemburskiego, wobec czego Władysław IV Łokietek zarekwirował Biskupi Wawel.
  Karoń zniknął z Telewizji, bo nazwał Cywilizację Łacińską spermą jerozolimską łykaczy złota od obcinania niewolnikom penisów.
  Gdy Lubran przeniósł GOrGOLIN nad Lech to Tyberiusz obiecał Swebom Ludy Alpejskie do sprzedania w niewole, co ci wcześniej zrobili z Teutonami. Wobec tego w bitwie Nad Lechem Swebowie uderzyli na Lechitów – skąd OSZWABIĆ. Po tej bitwie Tyberiusz udusił PODUSZKĄ Oktawiana-Augusta i wysłał poselstwo Pokojowe do Krakowa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: