Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Crestone o W propagującej LGBT reklamie g…
  Sudbina Srba o W propagującej LGBT reklamie g…
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  Yagiel o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
  maksj o USA nastawiają przeciwko sobie…
  Krzysztof M o W propagującej LGBT reklamie g…
  maksj o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  WI42 o Raport ONZ: Ukraina naruszała…
  Marucha o Wolne tematy (24 – …
  osoba prywatna o Wolne tematy (24 – …
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Polityka zagraniczna III RP, czyli nie nazywajmy g…a babeczką

Posted by Marucha w dniu 2022-02-16 (Środa)

Obecnie prowadzenie polityki antyrosyjskiej równa się prowadzeniu polityki antychińskiej.

Wszyscy znający mnie wiedzą, że jam człowiek spokojny, na język mi można nadepnąć. Z tym większą zatem przyjemnością przyjąłem, iż wreszcie mogę się z kimś pokłócić. W tym przypadku z kol. red. Adamem Śmiechem, wielce przeze mnie cenionym publicystą „Myśli Polskiej”.

Bo cóż by to były za dyskusje – gdybyśmy tylko sobie przytakiwali?

Wejdą – nie wejdą?

Kolega mój serdeczny Mateusz Piskorski zagajając kolejną „>Debatę Antywojenną” zapytał nas (red. Śmiecha, prof. Gracjana Cimka i mnie) o możliwe skutki społeczne i ekonomiczne wojny, której… zapewne nie będzie.

W pełni zgadzam się w tym punkcie z kol. Mateuszem, że wszelkie rozważania w duchu „wejdą – nie wejdą”, a jeśli tak, to kiedy o tyle nie mają sensu, że przecież decyzje w tej sprawie nie tylko są przed nami kryte, ale i zapadają nawet nie w Moskwie, ale tylko i wyłącznie w Waszyngtonie i Londynie. Gdy tam orzekną, że „Rosja napadła” – to tak też zostanie zapisane w newsach i podręcznikach, podobnie jak i Polska byłaby na wiek wieków stroną zaczynającą II wojnę światową najazdem na Gliwice, oczywiście w tym świecie alternatywnym, w którym sukces byłby udziałem nazistów.

I Mateusz miał też rację mówiąc w naszej dyskusji, że na razie nic na wojnę nie wskazuje, zaś ucieczka oligarchów z Ukrainy jest przede wszystkim dowodem na jej wyeksploatowanie do cna. Wampir wyssawszy ofiarę odlatuje nie tylko bojąc się kołka, ale po prostu – bo już się nażarł.

Przekleństwo dobrej pamięci

Z czym zatem się nie zgadzam? Z całą resztą optymizmu, nieodmiennie wyrażanego przez przezacnych i poza tym całkiem sympatycznych kolegów z Myśli Polskiej. Przepraszam, za swoją dobrą pamięć, ale jeszcze pamiętam burę otrzymaną od Wielce Czcigodnego Redaktora Jana Engelgarda gdy w roku 2015 ośmielałem się wyrażać wątpliwości wobec Jego wizji wielkiego pojednania polsko-rosyjskiego, które miałby nam urządzić nowy wówczas prezydent, Andrzej Duda.

Jako człowiek przemiły i znany z uroku osobistego w polemikach zdecydowany byłem nie podnosić tej kwestii, skoro jednak dziecięca choroba chciejstwa i brania marzeń za fakty nie opuściła przyjaznych progów MP – milczeć nie sposób.

Faktycznie, od kolegów z Myśli Polskiej różni mnie coś, co oni nazywają moim pesymizmem, a co jest po prostu sprzeciwem wobec posypywania g…a cukrem pudrem i upierania się, że to babeczka. Jeśli ktoś np. naprawdę uważa, że turystyczna obecność prezydenta III RP w Pekinie jest dowodem jakiejś szczególnej maestrii dyplomatycznej PiS, a sam Andrzej Duda okaże się „polskim de Gaullem” – to zapewne myli również p. Kornhauser-Duda z Monicą Bellucci.

Prościej? Obecnie prowadzenie polityki antyrosyjskiej równa się prowadzeniu polityki antychińskiej. Współpraca tych dwóch mocarstw jest faktem i największym zagrożeniem dla anglosaskiej dominacji nad światem. Rozkładanie akcentów nie ma w tym przypadku znaczenia.

Małe, podłe i zupełnie niepotrzebne auksztockie państewko okupujące polską Wileńszczyznę zostało właśnie wysunięte przez Anglosasów do konfrontacji z Chinami. Otwarcie „przedstawicielstwa o faktycznej randze ambasady” tzw. Republiki Chińskiej w Wilnie wywołało naturalną w takich sytuacjach reakcję chińską – a w efekcie dochodzenie WTO, na forum której po stronie Auksztotów zdążyły się już opowiedzieć USA, UK i Kanada.

– A przecież w tym czasie PAD był w Pekinie! – pocieszają się i nas Czcigodni Koledzy z MP. I grzeszą zaklinaniem rzeczywistości, dla endeków zbrodnią niewybaczalną.

Chroniczne zapóźnienie III RP

Po pierwsze – III RP jest opóźniona nie tylko wobec swych zachodnich centrów decyzyjnych, ale nawet i innych kolonii, z lepszymi dojściami czy częściej aktualizowanymi zadaniami. Nawet COVIDa odwołują przecież u nas dobre parę tygodni po lepiej poinformowanych. Po drugie zaś – każdy w systemie zachodnim ma swoje cele, to przecież jak kapitalistyczna fabryka.

Auksztoci zostali przesunięci na taśmę antychińską, Polacy jeszcze stoją przy antyrosyjskiej (choć jak już parę lat temu deklarował mój inny dobry znajomy, Antoni Macierewicz – możemy się szybko przekwalifikować). Produkt jest jednak wspólny – zachodni, liberalny, imperialistyczny globalizm. Jesteśmy jego częścią, pokornym robotnikiem i narzędziem zarazem, więc po co się okłamywać, że jest inaczej? By nie wypaść na wujków-marudów i pesymistów? Sorry, ale taka zawsze była rola endecji – by mieć rację. Także tę niemiłą Polakom. Serdecznie radzę Kolegom z MP, by nie uciekali od tej naszej kasandrycznej klątwy, choć rozumiem, że czasem bywa ciężko.

A Mateuszowi, Adamowi, Sylwii i p. prof. Cimkowi rzecz jasna dziękuję za znakomitą dyskusję. Kłóćmy się częściej.

Konrad Rękas
https://chart.neon24.pl

Komentarzy 6 do “Polityka zagraniczna III RP, czyli nie nazywajmy g…a babeczką”

 1. Lily said

  Najwazniejsze, ze w kolorach jak trzeba.

 2. plausi said

  To nie jest babeczka

  ałe ponoć znalazło to upodobanie większości Polaków, mniejszość była za czarodziejem od g…na z Warszawy.

 3. Marek said

  wyjasnienie istoty tematu
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2022/02/zydowska-supremacja-trzeba-ja-nazwac-po-imieniu/

 4. revers said

  A jak to widac na poliniackich granicach? Gdy w Gorlicach jankesi wjezdzaja do Polin, kiedy chca i jak chca bez towarow chinskich, ale za to z ciezkim sprzetem na konwoji trukow innych jak konwoj wolnosci kanadyjski, czy europejski bo z srzetem wojskowym i amunicja w kontenerach na truckach.

  I to w stanie wojennym w kanadzie, gdy zamraza sie konta bankowe protestujacych lub wspomagajacych protesty. 5 najwiekszych bankow kanady praktycznie jest zablokowana.

  Tego stanu to raadna komuna nie ujmie. Byle byl koszerny FED i zarezerwowana kreacja pieniedzy dla gudlaji z FED-u.

  Trwa wojna na gorze ale kto piewszy wprowadzi walute cyfrowa yuana, czy witualnego dollara pociagnie dalej.

  Nastepny termin przesilenia bankow i nbankomatow 22.02.2022.

 5. revers said

  Takie tam chinskie zagluszacze dronow i gpiesikow, komorek przyjaciol franka i piszczeli 1812 …

  https://jinyatong.en.made-in-china.com/product/VsemEpUKYQkX/China-Drone-Jammer-6-Channels-90W-GPS-5-8g-WiFi-Backpack-Jammer-to-200m.html?utm_source=facebook&utm_medium=cpc&utm_campaign=02-pc-feed1-new&utm_content=02-pc-feed1-new-europed-3c&fbclid=IwAR0XvWSBCCNvFGL8kqdrNiwu1jhBRoJhb-hq2Sy2JVTQpx5xTXIxO2_QKIs

 6. Maverick said

  Amerykanie zdają sobie sprawę że trockistowski Deep Sate tworzy falszywą narracje jak o broni masowej zagłady w Iraku, Masowo wyłączają TV i odcinają kable i satelity a w Polin łykają propagandę lucyferiańską jak prawdę objawioną.

  Jak patrzę z boku to widzę kolejną masową psychożę po szczypawkach wybrali sobie za cel zaczepianie Rosji jak by mieli życzenie szybkiej śmierci poprzez odparowanie. Putin jednak nie spełni życzenia tych psychopatów. Tak tym blogu {” nasze blogi”}paru niezrównoważonych psychicznie i w głębokiej psychozie wierzy w te własne bzdury i szczuje na Rosję dowodząc że mają poważne urojenia.

  Szczytem propagandy Deep State było znalezienie czyściutkich paszportów terrorystów co niby zwalili wieże w NY, gdy wszystko było zmielone w pył z wyjątkiem tych paszportów. Oczywiście myślący człowiek wie że podożyli, aby sterować opinią, inym przykładem było gdy zamordowali Kennediego i znaleźli kozła ofiarnego aby zwalić winę na niego. A Oswwalda wybrali sobie na ofiarę.

  W Polin pewnie nieznany jest fakt że Izrael zaatakował nieoznaczonymi samolotami amerykański statek Liberty aby potem zwalić to na Egipt i zbombardować Egipt nuklearnie, wspólnie ukartowanej prowokacji prezydenta Johnson – a i MOSAD, a bombowce już czekały. Tak ten sam Johnson co był częścia konspiracji co z Buszem seniorem zamordowali Kennediego bo ten nie zgadzał się na przekazanie FED Rodszyldowi. Na szczęście liberty nie zatonął mino dziesiątek torped, i bomb zinęło 38 marynarzy a rodziny nie znaly powodów zgonów. Marynarzom USA pod grożbą kary śmierci zabroniono o tym mówić. Teraz prostaki jak w POLIN z chazarskimi korżeniami powtarzają rusofobiczne tanie mantry ukartowane poprzez Deep State i obliczone na niewiedzę i brak myślenia w durackich umysłach.

  Ponieważ wojny nie będzie więc banderowcy znowu strzelają do przedszkoli. Ale w Polin wam tego nie powiedzą.
  Banderowcy przyjaciele polskich faszystów znowu strzelali do przedszkoli w Ługansku. https://t.co/yDkXU0KgoC a pierdoły ci bandyci opowiadają o Putinie!! Niedoinformowani lub muszą sterowani poprzez Lucyfera.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: