Dziennik gajowego Maruchy

"Blogi internetowe zagrażają demokracji" – Barack Obama

 • The rainbow symbolizes the Covenant with God, not sodomy Tęcza to symbol Przymierza z Bogiem, a nie sodomii


  Prócz wstrętu budzi jeszcze we mnie gniew fałszywy i nikczemny stosunek Żydów do zagadnień narodowych. Naród ten, narzekający na szowinizm innych ludów, jest sam najbardziej szowinistycznym narodem świata. Żydzi, którzy skarżą się na brak tolerancji u innych, są najmniej tolerancyjni. Naród, który krzyczy o nienawiści, jaką budzi, sam potrafi najsilniej nienawidzić.
  Antoni Słonimski, poeta żydowski

  Dla Polaków [śmierć] to była po prostu kwestia biologiczna, naturalna... śmierć, jak śmierć... A dla Żydów to była tragedia, to było dramatyczne doświadczenie, to była metafizyka, to było spotkanie z Najwyższym
  Prof. Barbara Engelking-Boni, kierownik Centrum Badań nad Zagładą Żydów, TVN 24 "Kropka nad i " 09.02.2011

  Państwo Polskie jest opanowane od wewnątrz przez groźną, obcą strukturę, która toczy go, niczym rak, niczym demon który opętał duszę człowieka. I choć na zewnatrz jest to z pozoru ten sam człowiek, po jego czynach widzimy, że kieruje nim jakaś ukryta siła.
  Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w dupę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.
  Pod tą żółto-błękitną flagą maszerowali żołnierze UPA. To są kolory naszej wolności i niezależności.
  Petro Poroszenko, wpis na Twiterze z okazji Dnia Zwycięstwa, 22 sierpnia 2014
 • Kategorie

 • Archiwum artykułów

 • Kanały RSS na FeedBucket

  Artykuły
  Komentarze
  Po wejściu na żądaną stronę dobrze jest ją odświeżyć

 • Wyszukiwarka artykułów

 • Najnowsze komentarze

  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Wolne tematy (24 – …
  Boydar o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Marucha o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  Boydar o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  zagłoba sum o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  UZA o Rcchiladze: Dla Gruzinów Kaczy…
  walthemar o Wolne tematy (24 – …
  Lily o Wolne tematy (24 – …
  Adrian o Wolne tematy (24 – …
  Greg o Wolne tematy (24 – …
  Gość o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
  Быдлошевский Л.З. o Polski prawnik komentuje karę…
  prostopopolsku o Być sprytnym jak Kaczyńsk…
 • Najnowsze artykuły

 • Najpopularniejsze wpisy

 • Wprowadź swój adres email

Władze DRL rozpoczynają masową ewakuację ludności cywilnej do Rosji

Posted by Marucha w dniu 2022-02-18 (Piątek)

Jak donoszą agnacje prasowe, władze nieuznawanej międzynarodowo Donieckiej Republiki Ludowej rozpoczęły akcje masowej ewakuacji ludności cywilnej na terytorium Federacji Rosyjskiej. Ewakuacja jest odpowiedzią na wzmagające się zagrożenie militarne za estrony wojsk Ukraińskich.

„W ostatnich miesiącach obserwujemy z dnia na dzień wzrost liczby personelu wojskowego i śmiercionośnej broni przez Ukrainę, w tym wielowyrzutniowych systemów rakietowych (…) na całej linii kontaktu. – czytamy w oświadczeniu władz DRL. – Dziś ich broń jest wycelowana w cywilów, w nas i nasze dzieci. Siły zbrojne wroga są w formacjach bojowych i są gotowe do siłowego zdobycia Donbasu.”

„Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wkrótce wyda wojsku rozkaz przejścia do ofensywy, realizacji planu inwazji na terytorium Donieckiej i Ługańskiej Republiki Ludowej. Apeluję do wszystkich mieszkańców naszego państwa. Siły zbrojne Donieckiej Republiki Ludowej, mające doświadczenie w prowadzeniu działań wojennych, są w stałej gotowości bojowej, w pełni zdolne do ochrony ludności cywilnej i infrastruktury. Niemniej jednak, gdy nieprzyjaciel ostrzeliwuje osady, życie i zdrowie naszych obywateli może być zagrożone.

Dlatego od dziś, 18 lutego, organizowany jest masowy scentralizowany wyjazd ludności do Federacji Rosyjskiej. Ewakuacji podlegają przede wszystkim kobiety, dzieci i osoby starsze.

Uprzejmie prosimy o wysłuchanie i podjęcie właściwej decyzji.”

Dienis Puszylin

Dramatyczne oświadczenie podpisał przywódca DRL, Dienis Puszylin. Według informacji uzyskanych przez naszą redakcję podobne kroki podjęły władze nieuznawanej międzynarodowo Ługańskiej Republiki Ludowej.

Aktualizacja 17.29

Jak donoszą źródła po stronie donieckiej, ukraińscy dywersanci chcieli wysadzić zbiorniki z chlorem i amoniakiem w Gorłowce. Doszlo do wymiany ognia na sktoek której dwóch dywersantów poniosło śmierć na miejscu.

Aktualizacja 17.33

W Doniecku przy siedzibie władz doszło do eksplozji samochodu.

(red.)
https://myslpolska.info

W oryginale więcej zdjęć i wideo.
Admin

Komentarzy 6 do “Władze DRL rozpoczynają masową ewakuację ludności cywilnej do Rosji”

 1. janekk said

  Aktualizacja 17.29

  Jak donoszą źródła po stronie donieckiej, ukraińscy dywersanci chcieli wysadzić zbiorniki z chlorem i amoniakiem w Gorłowce. Doszlo do wymiany ognia na sktoek której dwóch dywersantów poniosło śmierć na miejscu.
  —————————————————————————————————————————

  Według Milicji Ludowej dywersanci, którzy próbowali dostać się do zakładów chemicznych w DRL, mówili po polsku.

  W okolicy Gorłówki żołnierze DRL uniemożliwili sabotaż wrogiej grupie dywersyjnej.

  Wzdłuż pasa leśnego w okolicach N. Wioska Zheleznaya Balka obserwatorzy DRL zauważyli ruch dwóch wrogich grup w ilości 10 i 12 osób.

  Nasi obrońcy zostali zmuszeni do otwarcia ognia z broni służbowej. Wróg poniósł stratę co najmniej dwóch zabitych i trzech rannych bojowników i został zmuszony do odwrotu.

  Według naszego rozpoznania dywersanci planowali wysadzić pojemnik z chlorem na terenie oczyszczalni ścieków w pobliżu miasta Gorłówka.

  Na miejscu starcia znaleziono środki ochrony osobistej i amunicję zagranicznej produkcji, a także kamerę akcji zamontowaną na kamizelce kuloodpornej. Najwyraźniej za jego pomocą bojownicy planowali zapewnić swoim dowództwu potwierdzenie wykonania zadania.

  Tuż przed starciem zostały podchwycone rozmowy dywersantów po polsku. Już wcześniej informowaliśmy o udziale polskich najemników po stronie bojowników ukraińskich .

  https://rusvesna.su/news/1645186228
  https://adnovumteam.wordpress.com/2022/02/18/wojna-domowa-na-ukrainie-18-02-2022r-2432-dzien-od-nowego-rozejmu/#comments

 2. Sołtys said

  Koniokradom z za oceanu jest potrzebna lokalna wojenka naszym renegatom z dobrej zdrady również.Ale coś mi się wydaje żę się mogą przeliczyć bo do gry mogą wejść Chiny a wtedy żarty się skończą.

 3. Marcin said

  Boże miej ich w swojej opiece.
  Mam nadzieję, że tym razem Banderasi dostaną takiego łupnia, że im się odechce na zawsze.

 4. Robert Smialowski said

  Jedno pewne: militarne wejście Rosji na ten front walki będzie oznaczało definitywny koniec Upadliny. I to jest dla nas szczególnie pocieszające, w każdym razie.

 5. Boydar said

  Michnik też umi po polskiemu

  A michników ci u nas dostatek

  Przy czym akurat on nie jest idiotą

 6. Boydar said

  https://pl.sputniknews.com/20220218/ukraina-prosi-polske-o-wyjasnienie-informacji-nt-polskich-dywersantow-w-donbasie-17329924.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: